Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ez már nekem is eszembe jutott, hogy a RIM működhetne szoftveres cégként, és különböző platformokon biztosítaná a BlackBerry-t, mint szolgáltatást.
Szerintem így működhetnének nyereségesen. Biztos van olyan, akit a szolgáltatások érdekelnek, de platformot nem akar váltani, vagy egyszerűen nincs pénze BB-t venni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) [P]laci


[P]laci
senior tag

Érdemes az ebben a cikkben található videót megnézni! :))

http://hvg.hu/tudomany/20130122_Jobb_az_uj_BlackBerry_mint_az_iPhone_5

Vagy ha csak a videó érdekel:

http://youtu.be/epIxtrGoJ2Y

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nagyon meggyőző az új tizes oprendszer.
Ha licenszelhetővé válik az sem gond, mert új felhasználókat fog így is hozni a szerverrendszere és szoftver részleg számára.

Bármi lehetséges. Az új cucc jó lesz!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) BoC1ka válasza [P]laci (#2) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Azt hogy hozta ki ebből a videóból, hogy gyorsabb a browser betöltése?:D

YNWA

(#5) [P]laci válasza BoC1ka (#4) üzenetére


[P]laci
senior tag

Nem erről volt szó szerintem ebben, de örülök hogy te csak ennyit szűrtél le akkor. Az Apple topicok persze tárt karokkal várnak továbbra is.

(#6) ng0ofy válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Vagy egyszerűen összeállhatna valamelyik elterjedtebb op.rendszer fejlesztővel (andoridon ez nehézkes, tehát a microsofttal :D), gyártaná tovább a hardvert, adná a közösbe a BB-t és kapná az oprendszert és a nokia drive-ot. Hosszútávon a nokiát is ez húzza majd ki a katyvaszból... Ha jól látom a helyzetet.

(#7) BoC1ka válasza [P]laci (#5) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Sajnálom hogy így magadra vetted válaszomat...és egyből küldözgetsz. Egy összehasonlító videóba beletartozik az összehasonlítás, amely megtörtént kicsit összevissza nyomkodással. Ebből kb semmi érdemlegeset nem lehetett leszűrni, ám a tesztelő mégis kijelentette.

YNWA

(#8) Azie


Azie
őstag

Nekem annyi jött le, hogy a BB nagyobb. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9)



őstag

Ez hülyeség volna, hiszen nagy előny, ha egy kézben van. Lásd Apple, és a Samsung is erre felé tendál a Badával. Akarom mondani Tizen-el. :D

(#10) RaveForce


RaveForce
veterán

naigen, ezt már énis kifejtettem korábban pár BB-s hírnél, nalám! :R

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#11) Polarstar válasza (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A-ha! Igazad van! Az Intel és Samu közös kooperációja ígéretes. Már nincs önálló szoftvere a samunak. A Droid idegen cucc - bár sikeres - egyenlőre. Míg a gazda engedi.
Úgyhogy jó ötlet a saját kútfő a RIM-nek.

Ez talán a második olyan fejlesztés a droid után, ami beér. A WebOS bár klassz volt, de sajna befuccsolt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) daniel909 válasza Polarstar (#3) üzenetére


daniel909
addikt

videókról eldöntötted h meggyőző... szerintem a gyakorlatban semmi újat nem hoz a rendszer. pont olyan mint 2009-ben egy induló rendszer ikonokkal, jól megszokott kezelőfelülettel. a gesztusvezérlés sem lett valami nagy szám, ennél még a nokia n9 féle rendszer is innovatívabbnak hatott nekem.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#13) Polarstar válasza daniel909 (#12) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Őőőő, de most komolyan?

Mit vársz?

Csillogást?

A cég konzervatívabb, mint bárki a piacon. Nem nagyon szép a maga értelmében. A Win7-8 sokkal trendibb.
De a lényeg az alapoknál igen átgondolt és üzemképes.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) blade zte


blade zte
őstag

Szerintem a jövö az open source lenne. Sajnos egyre kevesebbb az erre vevö programozó.
Tehát a következö fog történni szerintem: -Az androidot kiszorítják ezek az idén megjelenö OS-ek, mint az ubuntu OS, a tizen, meg ez az OS. Nem azért fog ez történni, mert nem jó az android, hanem mert a ZTE itt kötelezi el magát, a sony ott, a motorola amott, a samsung a sajátjánál. Egyszerüen nem lesz androidot támogató cég, azért mert túl sok OS lesz, hogy egy tudja uralni a piacot(mint most a maga 70%-ával teszi).
Össze vissza lesznek itt mindenfajta OS-ek, amelyek 10-20% részesedéssel fognak rendelkezni.
Ja a Motorola az nem is lehet más OS, mert hát a google felvásárolta.

Oppo find 7 astro black

(#15) Polarstar válasza blade zte (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ott a pont! Bingó!

Jön idén még a Sailfish is /exMeeGo team a Nokiából. Ügyes!/

Ahogy látszik, szét fog aprózódni a piac. Eddig volt 4 nagy.

Most lesz vagy 8 alap hangon. /A kincsik is sajátot akarnak csinálni pl./

Úgyhogy idén jól időzít a RIM, mert egy fél éves előnyük lesz a többi előtt. Hiszen a többség őszre tervez mindent. Még azapple is. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) daniel909 válasza Polarstar (#13) üzenetére


daniel909
addikt

akár azt is mondhatjuk h csillogást várok, de inkább valami olyan dolgok együttesét várnám, amely az átlag felhasználókat elkápráztatja, és azt mondják: le***rom a Samsungot és az Apple-t, nekem BB kell!

persze ezt ki lehetne váltani marketinggel, de gondlom arra nem igazán jut pénz.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#17) blade zte válasza Polarstar (#15) üzenetére


blade zte
őstag

Nameg a firefox OS, azt már több szolgáltató, és a ZTE is választotta.

Oppo find 7 astro black

(#18) daniel909 válasza blade zte (#14) üzenetére


daniel909
addikt

a zte nem tud forradalmat csinálni, remélem csak viccnek szántad... (bár a neved alapján kezdek félni, h nem.)

A samsung belebukott a saját rendszerébe (bada) és remekül megél a droidból, nem érdeke váltani. és amíg a samsung marad, addig az android is marad.
a Sony-nak sikerült a 3. helyre felkapaszkodnia szintén a androiddal, nekik sem igazán érdekük más OS-re váltani, mert jól megvannak.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#19) BoC1ka válasza daniel909 (#18) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Nézz utána a ZTE eladásoknak, majd hajad téped :)

YNWA

(#20) sz.balazs.95 válasza ng0ofy (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az mégjobb lenne.
Azzal nemcsak a RIM, hanem még a WP-ben érdekelt cégek is jól járnának, és elősegítené a platform terjedését.

(amúgy írónikus, hogy van bennem egy afféle windows-ellenes beidegződés annak ellenére, hogy WP7.5-öt illetve xboxot is használok, illetve a wp a kedvenc mobil os-em. :)) )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) #16820480 válasza Polarstar (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

mit vár az ember? legalább olyasmit, amit annak idején a webOS mutatott. hogy a bemutató után leesett állal néztem a monitort, hogy ilyen keeeeeeeell. ezeknél az új rendszereknél csak annyit látok, hogy másak, de csak azrt, hogy másak legyenek.
nagyon szeretnek még mindig a RIM-nél magas lóról nyilatkozni, meg magabiztosan taktikázni, de lehet, hogy jobb lenne, ha ahelyett, hogy az éves költségvetést beleölik a rendszerbe, amit fene tudja ki fog licenszelni, inkább átállnának szolgáltatónak, és BBM-et meg BIS-t fejlesztenének. bár manapság már azon a területen is lenne konkurenciájuk.

(#22) blade zte válasza daniel909 (#18) üzenetére


blade zte
őstag

Forradalmat? Mert én nem írtam ilyet. Jólvan, te is csak egy daniel vagy a 909 közül. A többi biztos jobbat mondana. Mert ha egy gyártó OS-t vált, az forradalom. Vagy eleve én vagyok ilyen forradalmi hangvételü? XD

Amúgy az elöbbi kommentelö igazat mond. A ZTE már az 5. . Ha nem a 4. már. Ja bocs az a Huawei.

Oppo find 7 astro black

(#23) válasza blade zte (#17) üzenetére



őstag

Az egy nagy nulla, nem is okos telefonokra tervezték. Nem érdemes vele foglalkozni.

(#24) puskint válasza blade zte (#14) üzenetére


puskint
tag

Belőled se lesz Nostradamus... :DDD

(#25) P00By


P00By
nagyúr

Én majd támogatom őket, bár azzal sokra nem mennek :D

(#26) daniel909 válasza blade zte (#22) üzenetére


daniel909
addikt

csak kicsit túlzás volt ez a "látomás" h az androidnak vége lesz. főleg h a zte is gyárt Androidot, meg kb mindenki aki versenyben akar maradni.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#27) flierqqq


flierqqq
tag

Ha az új BB megbukik akkor a RIM 2-3 éven belül lehúzhatja a rolót..és ha a Nokia nem újít be valami hatalmasat, akkor az utolsókínai gyártó mögé fog visszazuhanni.
Még említették ezt a sok idén megjelenő bizbasz OS-t..na azokból szerintem összesen 4 fog elérni maximum 20-22%os piaci részesedést. :K

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#28) HuMarc


HuMarc
addikt

Szerintem akkor végleg végük van :(

(#29) válasza blade zte (#14) üzenetére



őstag

Azért nem egésze úgy működik. Azt az OS-t saját hardverükre kell optimalizálni, és itt buknak meg az Androidot futtató telefonok többsége is. A fragmentáltság miatt vagyok ellene a BB10 licencelhetőségének pl. A másik az alkalmazás kínálat. Ebből a szempontból előrelátó volt a BB, hogy teret hagyott az Androidnak, de saját appoknak jobban örülnék.
Az idén megjelenő rendszereknek még évek kellenek, hogy látszódjanak a térképen.

[ Szerkesztve ]

(#31) ng0ofy válasza flierqqq (#27) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Mármint összesen, gondolom úgy érted :D Mivel az 80-88 % lenne és az sok az újoncoktól, vannak régiek is ;)

Hina (: +1

zte blade: persze, jönnek a kis OS-ek, a zte tényleg nagy gyártó lett (3. lett 2012-ben eladásokban, jól tudom?) Viszont az emberek egyelőre az androidot ismerik, már ezt elfogadták. Az iBármit ismerik, csak sokan nem szeretik, a windowst ismerik, vagy megbíznak benne vagy utálják, de tudják mi az. Egy új rendszernek viszont előbb el kell adnia magát és utána lesz belőle tömegtermék. Ehhez kell vmi kiemelkedő. A BB-nek van kiemelkedő terméke, ez pedig a szervereihez kötött szolgáltatások csomagja, amiknek egy részét ingyen nyújtja azoknak, akik megveszik a termékét. Ezt tudnák licencelni. Egy bada vagy tizen vagy firefox OS mit tud, amit a többi nem? Az ubunutunál ugye ott van az ismertség, csak sokan félnek tőle sajnos :DDD de tud nyújtani olyat, amit más nem még, méghozzá azt, hogy tényleg ugyanaz fut a pc-n és a telefonon. Nem ugyanúgy néz ki vagy kompatibilis, hanem ugyanaz elvileg.

Még egyszer, ismételve önmagam: Szerintem a licencelés nem rossz ötlet a BB-től, de ha összeállna a microsofttal, akkor együtt a kettő megint megteremthetné a normális, elfogadott céges eszköz imázst. windowsos blackberry vagy blackberrys windows vagy blackberrys-windowsos nokia :D lenne "a" business class, ezt nyújtanák ők, mint egyedi jelleg és meg is nyernék a piacnak azt a szeletét. (:

csak persze ezek versenytársak és nem hiszem, hogy együtt tervezgetnének :D valamint szívesen adnák-vennék a szabadalmaikat :D

szerk.: k betűm beragad :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Polarstar válasza ng0ofy (#31) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha a mikroszaftnak eladnák a RIM-et, az a világ vége lenne!

Ép most kacérkodok azzal, hogy lesz egy szedrem - ne ijeszgess légyszi! :Y

Pont ezért nem szeretnék, hogy üeszá fennhatóság alá kerüljön a teljesen független kanadai cég.
Vagy ki gondolja, hogy a mirkoszaft "nem engedi be" a nagy testvér lábát/kezét, egyéb szervét/ a telefonodba?

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) pit stop


pit stop
addikt

Sonyval összeállhatnának, akkor mindketten több lábon állnának. BB adhatná üzleti szférát, Sony meg Ps-t.
De BB azért jó ha gyárt telefont! Velük együtt fizikai bill. is halna

Samsunghoz: én hittem nekik és vettem badát, amit végül műveltek vele remélem rájuk szakad a tizen is...

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#34) ng0ofy válasza Polarstar (#32) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

A nokiát sem vette meg a microsoft (: Nem azt írtam, hogy vegyék meg, csak hogy vélhetően a licencelésből a legjobban ők jönnének ki.

(#35) Ricardo válasza pit stop (#33) üzenetére


Ricardo
félisten

"én hittem nekik és vettem badát,"

Voltak így jó páran :U

(#36) crey válasza blade zte (#14) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ehem... És ki adja az új operációs rendszerek mögé az ecosystemet? Ki adja a felhő szolgáltatást, a térkép szolgáltatást, honnan lesz zene letölthető? Ki fog fejleszteni egy open source rendszerre?
A Microsoftnak minden piaci súlyát latba vetve is elég nehezen ment az áttörés, akkor mi lesz a Sailfish-el?

Ma már az nagyon kevés, hogy adott egy oprendszer...

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#37) BiP válasza [P]laci (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Aki ennyire izgul vagy kezdő Parkinsonos, úgy remeg a keze, az miért csinál review videót?

(#38) #16820480 válasza crey (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk a tartalomszolgáltatásokra némi megoldás lenne, ha a független szolgáltatók csinálnának olyan piacteret, ami egy app formájában telepíthető lenne. mint mondjuk az Amazon, vagy akár Netflix, Steam, stb. persze itt már be is vezettük az első zárt forráskódot a rendszerbe.
egyébként meg talán előbb utóbb a nagy kiadók is elkezdenek saját online boltot csinálni (BMG, Sony, stb), és áttérnek az elektronikus értékesítési formára.

(#39) Jadro válasza crey (#36) üzenetére


Jadro
veterán

"Ma már az nagyon kevés, hogy adott egy oprendszer..."

Nagyon jól összefoglaltad amit gondolok. Elsőre tetszetős az új BB, de a lényeg még most jön. Majd meglátjuk mit sikerül alakítani, én nagyon várom.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#40) Polarstar válasza Jadro (#39) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mai napi hír, hogy a következő hónapban a Mozilla OS-es telefon már kapható.

Szóval...
A RIM okosan csinálja, mert az nem egy telefon, hanem egy komplett rendszert hozott létre.
Annak az egésznek csak egy szeletkéje a BB1O a telefonon. Van ott a szerveres kiszolgálónál is rendesen változás, hihetünk a pletykáknak!
Ellenben a Mozilla OS csak egy tucattelefon egy "másik oprendszerrel".

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41) Luperator válasza Jadro (#39) üzenetére


Luperator
tag

Ahogy tudom/gondolom a BB a legelterjedtebb üzleti készülékeket gyártó cég odaát. Vagy csak volt? :D

Másrészt, a speciális készülékeket Amerika nagyjainak ők gyártják. Volt is valahol egy cikk az ujjlenyomat olvasós BB-ről, amik kereskedelmi forgalomba nem kerülnek és fejlett titkosítással rendelkeznek.

(#42) daniel909 válasza Polarstar (#40) üzenetére


daniel909
addikt

úgyis az ár dönt arról melyik lesz sikeresebb. a mozzilla os szerintem olcsó eszközöket fog jelenteni. másképp esélyük nincs.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#43) Polarstar válasza daniel909 (#42) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen, az ár döntő.

Egy elképzelés felett persze a minőség számít, de most már nagyon nem számít az sem, mert szinte ott tartunk, hogy évente elavul az összes telefon.

Az én régi működő eri t68-om még mindig telefon. Szeretem, használom is.
De ezek már nem "telefonok!"

A modern készülékek mellett a saját N8-om már avittosnak hat. No persze nem az, de ezt csak én tudom!
Más meg le...ja! :R

Luperator: Jól látod!
A kulcs a titkosítás! Ez a cég Kanadai. Őket nem köti az USA nemzetbiztonsági kötelező hátsó kapu beépítés kényszere. Ezért nem kellene tönkremenniük. És ezért döngölik őket állandóan. A saját rendszerükön lévő adatforgalom egyedi kulcsos - így körülményes a lehallgatása. /És már lehet az újjal telefonálni is saját rendszerben, nem csak üzenetet küldeni. :K /
Az, hogy van ujjlenyomat leolvasó az csak egy apróság. Már azokat is ki lehet játszani.
A RIM is dolgozik a használati szokás alapú rejtésen. Ez itt már a valódi "személyes tér"-védelem.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#44) daniel909 válasza Polarstar (#43) üzenetére


daniel909
addikt

azért azon a telefonon tényleg a múlt fut (egy letűnt rendszer) ettől függetlenül szerethető, és van akinek a mai napig tetszik ezzel szerintem nincs gond. viszont tény h a mai rendszereket kényelmesebb használni. a symbianon tényleg látszik, h nyomógombra tervezték. mondjuk a Belle azért átröpítette egy másik dimenzióba.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#45) crey válasza #16820480 (#38) üzenetére


crey
MODERÁTOR

ebben igazad lehet, de se a Steam, se a BMG se a Sony nem teheti meg, hogy pl. kikerüli az AppStoret, vagy a Play áruházat - akár a MarketPlacet.
Ha viszont a rendszer fejlesztőjének nem "esik le" egy zsíros darab a tartalom utáni bevételből, akkor nem érdeke engedni a terjedését a saját rendszerén - lásd most az Apple húzását a SkyDriveval kapcsolatban. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#46) #16820480 válasza crey (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

az Appstore-t valóban nem lehet megkerülni, de a Play-t simán. egyrészt nem moderálják annyira, de még ha le is szednének egy Amazon vagy BMG appot, akkor is fel lehetne tenni, ha letöltöd az apk-t a telefonra, és telepíted, ez nem igényel sem root-ot, sem egyebet. sőt, több alkalmazás jelenleg is kínál ilyen telepítési módot (Skype, nimbuzz, stb).
de egyébként ez inkább az olyan rendszerek számára érhet sokat, mint az Ubuntu Phone, meg Sailfish, meg a feltörekvő kicsik. persze ez jelenleg elég esélytelen, mert kellene egy erős paradigmaváltás a kiadók és tartalomszolgáltatók részéről.

(#47) Polarstar válasza crey (#45) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen, az appok kérdése érdekes, mert nem fut minden mindenhol. És ez gond, mert ha jönnek az újak, akkor még több helyre kell a dolgokat lefordítani. Ez marha sok erő szétforgácsolódás.
Vagy az lesz a vége, hogy pár dolog nem kaphat, vagy talán ez: Drágul minden!

A böngésző platform előnye az "univerzalítás".

Igaza lesz annak aki HTML5 alapokkal szerkeszt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#48) válasza BiP (#37) üzenetére



őstag

Hát igen mert ez a lénye. A múltkor az álmennyezet volt szarul feltéve. :DDD

(#49) Luck Dragon

Én azért reménykedem hogy meg mardnak úgy ahogy most vannak, és hasonlóan jó készüléket varázsolnak össze mint a 9900 bold :U

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.