Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) consono


consono
nagyúr

Jó hír látni, hogy az AMD nem hagyja támogatás nélkül azokat sem, akiket a gyártók elfelejtettek. Respect! így már nagyobb bizalommal nézegelődök mobil téren is AMD irányba.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Csak egy kérdés...
A 3750H -nak mi értelme van ha a 3700U ugyanazt tudja 15W-ból? Csak kérdem.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) consono válasza SaGaIn (#2) üzenetére


consono
nagyúr

Tovább tudja tartani a turbó órajelet, mert később éri el a teljesítmény határt. Később lesz power throtling, gondolom én.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4) Mooka-Miki válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Szerintem 35W-on nem fog lelépkedni a CPU freki ha terheled rendesen és több kraft marad a GPU-nak is. Persze mindezt normális hűtéssel.

(#5) füles_


füles_
őstag

Valami oka csak van, hogy fix TDP-t kaptak ezek az APU-k. Lehet, hogy a laptopgyártók nem kezelték úgy a konfigurálható TDP-t, ahogy azt az AMD elvárta?
Ha konfigurálható lenne (feltételezzük, hogy nem az) akkor nem lenne semmi szükség a H-s verziókra.

(#6) Atocha


Atocha
senior tag

Bárcsak lenne egy frankó kis mini itx-es lap ezzel az Athlon 300U procival...
Beruháznék egyre...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#7) Lacc válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Lacc
aktív tag

Gondolom tanultak a Ryzen 2700U hibajabol, ott ha fullon ment a Vega, akkor a CPU teljesitmenye visszaesett - kulfoldi tesztek alapjan - es emiatt is ajanlottak a Ryzen 2500U-t inkabb, mert ott ilyet nem tapasztaltak.

Valoszinuleg ezt a hibat nem tudta orvosolni az AMD.

(#8) martonx


martonx
veterán

Én azt hittem idén már Zen2-es mobil procik fognak bemutatkozni? Legalábbis, ha már desktopon azok jönnek, akkor most hogyhogy ezek jöttek mobil vonalon?

Én kérek elnézést!

(#9) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Radeon Software frissítés támogatni fogja az összes megjelenő vagy eddig megjelent, Ryzen Mobile sorozatú APU-val megjelent mobil gépet. Ezen a ponton nem számít, hogy az adott gyártó ezt engedélyezi-e vagy sem, az AMD megkerüli a partnerek álláspontját a kérdésben,

:R :R :R

OK

(#10) Cathulhu válasza martonx (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az APUk egy éves lemaradásban vannak a fő ágtól, csak megtévesztő a számozásuk. Hogy ez miért jó, azt viszont ne kérdezd.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) füles_ válasza martonx (#8) üzenetére


füles_
őstag

A mobil APU-k és a desktop APU-k 3/4-1 éves késésben vannak a desktop CPU-khoz képest. Az SR CPU-k 2017 márciusában jelentek meg, az APU-k meg 1 éve ilyenkor körülbelül.

[ Szerkesztve ]

(#12) Cefet válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Cefet
aktív tag

Igazán kár, mert az szólna nagyot...

(#13) Kansas válasza Z_A_P (#9) üzenetére


Kansas
addikt

+1

Már csak azt lenne jó tudni, mikortól lesznek elérhetők ezek a driverek - nekem igencsak jól jönne a r5-2500U-mhoz, mert a Lenovo oldalán csak tavaly szeptemberi driver van, meg júniusi Radeon Settings beállító app, auto update funkció nélkül.

(#12) Cefet egyrészt valóban kár, másrészt még a desktop Zen2 sincs kint és kétlem hogy a mobil Zen2-t előbb hoznák ki, harmadrészt még ha kihoznák is, még jó pár hónap, mire a kiskerekben elérhető lesz egy rájuk épült termék, az első Raven Ridge-ek megjelenésétől majd' 1 év eltelt mire a velük szerelt laposok is elérhetővé váltak

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) Kansas válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Arra jó, hogy:
- az OEM-ek eggyel nagyobb számot írhassanak a specsheetre ;]
- kb. a megjelenés évét jelzi, tehát 2019-ben megjelenő Ryzen-ek mind 3xxx-es szériaszámot kaphatnak

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) bitblueduck válasza Z_A_P (#9) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Csak jó év lesz 1999 az informatikában... oh wait ezzel késtek 20 évet.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#16) Cathulhu válasza Kansas (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem az atszamozas a kerdes, hanem hogy az egy eves csuszas miert jo :D A szamozas egyertelmu.
De pont laptopoknal nagyon kicsi az AMD reszesedese es ott jonne ki a 7 nano legnagyobb elonye, erre pont azt hanyagoljak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) kleinguru válasza Cathulhu (#16) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha az intel a “szokásos” gyakorlatát folytatja, akkor 1 nagyságrenddel gyorsabb amd cpu-kra sem épülne termék. Szerintem ezért hanyagolják.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18) Kansas válasza Cathulhu (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Az egy éves csúszás gondolom tervezési/gyártási megfontolások alapján jön össze(pl. későbbi CPU core steppingre várnak), jobb tippem nincs
Esetleg még tán az, hogy marketing okokból a desktop procik élveznek elsőbbséget - bár ennek ellent mond az, hogy az APU-k ott is jócskán késnek...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem hangzik rosszul, amennyiben az intel zsebében lévő laptopgyártók hajlandóak is lesznek normálisan supportált, biliműanyagnál jobb minőségű terméket is piacra dobni ezekkel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) opr


opr
veterán

Abu, ez az info honnan jon? Azt hittem, Magyar ido szerint szerda delutan lesz az AMD CES keynote, arra szamitottam, ott fognak hivatalosan bejelenteni mindent.
Szoval, a kerdesem tulajdonkeppen az, hogy ezek a specifikaciok most hivatalos, megerositett adatok, vagy csak megalapozott pletyka/tipp, mint a Ryzen 3xxx adatok?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) setya06 válasza opr (#20) üzenetére


setya06
újonc

Ryzen asztali széria mikor jelenik meg ?

(#22) opr válasza setya06 (#21) üzenetére


opr
veterán

Ez az a kerdes, amire biztos valaszt csak szerda delutan, 18:00 utan fog tudni barki adni, aki nem az AMD-nel dolgozik. En is varom mar, nagyon kivancsi vagyok. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) Kansas válasza opr (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Gondolom, legalább részben innen: AMD Kicks-Off 2019 Offering Complete Mobile Portfolio

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) opr válasza Kansas (#23) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) .mf válasza füles_ (#5) üzenetére


.mf
veterán

"Ha konfigurálható lenne (feltételezzük, hogy nem az) akkor nem lenne semmi szükség a H-s verziókra."

Eddig sem volt olyan, ami 15-35W-ot lefedett volna - ha jól emlékszem, a 15-ös lefelé 12, felfelé 25W-ig volt beállítható. Aztán a laptop-gyártók meg b...tak megfelelő hűtést tenni mellé, így maradt az alacsonyabb TDP-nél. Volt egyáltalán gyártó, aki használta a cTDP-t?

Martonx: "Én azt hittem idén már Zen2-es mobil procik fognak bemutatkozni? Legalábbis, ha már desktopon azok jönnek, akkor most hogyhogy ezek jöttek mobil vonalon?"

Már évek óta benne van a roadmapekben, hogy ez így fog történni.

Opr: "Szoval, a kerdesem tulajdonkeppen az, hogy ezek a specifikaciok most hivatalos, megerositett adatok, vagy csak megalapozott pletyka/tipp, mint a Ryzen 3xxx adatok?"

Ez eddig is szinte biztos volt - a roadmapekben benne volt, hogy Picasso még csak 12nm-es Zen+ lesz, illetve már régóta kikerültek benchmarkok, amik szintén ezeket az adatokat mutatták.
A Ryzen 3xxx adatok pedig nagyon erős a gyanúm, hogy mese habbal. Most, hogy annyi ember bedőlt neki, ha a reálisan várható modellek jönnek ki, az már csalódás lesz; és hiába jön ki akár egy tök jó termék is, a kamuk miatt ismét menni fog a sírás... :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) opr válasza .mf (#25) üzenetére


opr
veterán

"A Ryzen 3xxx adatok pedig nagyon erős a gyanúm, hogy mese habbal. Most, hogy annyi ember bedőlt neki, ha a reálisan várható modellek jönnek ki, az már csalódás lesz; és hiába jön ki akár egy tök jó termék is, a kamuk miatt ismét menni fog a sírás... :U"
Pontosan ettol tartok en is. Valaki felrakta a "zinternetre", hogy 200 mag, 5 gigahertz, 10 watt fogyasztassal, SMT-vel, intel szintu IPC-vel, es kb a vevonek fognak fizetni, csak vigye mar. A nep meg csapol. Ez utan mindegy, mivel jon ki az AMD, csalodas lesz. Most nyilvan tuloztam, de nekem azokban a pletykakban a szamok valahogy nagyon nem stimmelnek. Mindegy, szerda delutan kiderul, aztan majd meglatjuk. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) martonx válasza opr (#26) üzenetére


martonx
veterán

Hát, ha azok a számok stimmelnek, akkor én a megjelenése után MÁSNAP bezsákolok egy 3600X-et :)
Vagy pedig a számok stimmelnek, csak épp ez az árcédulán is meg fog látszódni :(
Mindenesetre az egész ügy túl szép, hogy igaz legyen.

Én kérek elnézést!

(#28) Taranti


Taranti
senior tag

"Egy notebookgyártónak joga van visszautasítani a telepíthetőséget"

Ez érdekelne kicsit bővebben is. Miféle jog, mire hivatkozva, stb.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#29) Kansas válasza Taranti (#28) üzenetére


Kansas
addikt

Gondolom, arra hivatkozva, hogy a komponensgyártóhoz képest a notigyártók a teljes konfigot egyben tesztelik/supportálják, nem csak az egyes komponenseket.
Az más kérdés, hogy a gyakorlatban ezt inkább arra próbálták használni, hogy a népet a driver támogatás korai befejezésével új noti vásárlására kényszerítsék.

De mióta pl. a MS ráállt az évi 2 major update-re amik a régebbi driverekkel nem mindig 100%-ban kompatibilisek(pl. új WDDM verzió), a notigyártók eddigi driver support ciklusa már nem elégséges, és ezt az AMD is belátta végre.
Az nVidia tudtommal már egy ideje ezt csinálja, legalábbis a driverkeresőjében egészen a Geforce Go 7xxx szériáig visszamenőleg vannak mobil driverek - csak azt nem tudom, mikor kerültek fel.
Igazából mindegy is, a lényeg, hogy hamarosan az AMD is így tesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) #06658560


#06658560
törölt tag

"Az AMD még a 2017-es esztendő októberében mutatta be az első mobil Ryzeneket, amelyeket az egy évvel korábbi CES-en követtek az olcsóbb verziók."

Látom nagyon reggel volt még, de ezt sürgősen újra kéne fogalmazni!

(#31) Taranti válasza Kansas (#29) üzenetére


Taranti
senior tag

Köszi, naná hogy én is erre gondoltam, de amúgy ez jogellenesnek tűnik. Egybe PC-ket is adnak el (Wallmart, Tesco, akárki) ott mégsincs ilyen megkötés. (Sőt, még a telefon-t is tudom rootolni, persze csak a garancia lejárta után. :) ) Itt megkerülhető ez vhogy?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#32) joysefke válasza martonx (#27) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát, ha azok a számok stimmelnek, akkor én a megjelenése után MÁSNAP bezsákolok egy 3600X-et :)
Vagy pedig a számok stimmelnek, csak épp ez az árcédulán is meg fog látszódni

Hát, ha csak nem ömlenek a TSMC gyáraiból a 7nm-es chipletek úgy hogy mindenkinek, mindenki nagyanyjának meg még annak a kutyájának is jut egy pár, akkor erős a gyanúm, hogy első körben a magasabb haszonkulcsú termékekbe fog jutni aztán mikor ott már teljes mértékben biztosított az ellátás kerülnek porondra a RyZEN-ek. Persze először annak a termékpalettának is csak a teteje.

Az árakban -amelyek már vagy egy hónapja ki lettek szivárogtatva- én semennyire sem tudok hinni. Általában mindenhol az árak azok amelyeket utolsónak találnak ki, pár héttel a piacravezetés előtt az éppen aktuális szituáció függvényében. Miért találná ki az AMD az árakat már hónapokkal előre?

[ Szerkesztve ]

(#33) Cathulhu


Cathulhu
addikt

En meg mindig ugy gondolom, aztan majd lehet szerdan ramcafolnak, de a 8 mag vagy kisebb Ryzenek atnevezett, olcsositott Zen+-ok lesznek, igy marad eleg gyartokapacitas a nagyobb haszonkulcsu termekeknek. Aztan ki tudja, most hogy felszabadult a TSMC-nel egy csomo kapacitas, lehet tenyleg fillerekert ratenyerelhetett az AMD az extrara.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#34) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A cikkből:
>Fontos kiemelni, hogy a négymagos processzorok ugyan
>a Picasso SoC APU-t használják,
>míg a kétmagos Ryzen 3 3200U, illetve Athlon 300U
>még az előző generációs Raven Ridge-re épül.

összezavarodtam :)
Ezt hogy kell érteni? Milyen infó van rá ?
tudtommal a 2 magos procik is 12nm -en készülnek.
és egy régi infó alapján "Picasso employs the same architecture as Raven Ridge"

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-athlon-300u
- CMOS: 12nm

Mottó: "A verseny jó!"

(#35) Kansas válasza Taranti (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Elvileg igen, próbálkozhatsz feltenni a desktop APU drivert vagy egy olyan OEM driverét, akinél van frissebb, de manuálisan, tehát kicsomagolás után megszakítod a gyári installert és device managerből frissíted a drivert a kicsomagolt fájlokat beborzolva.
A gyakorlatban ez néha nem működik vagy nem várt mellékhatásokat(driver crash) okoz, de egy kis mázlival össze lehet hozni.

A másik, fentebb lefelejtett eshetőség, ha kombinált grafika van, tehát IGP+dVGA(pl Intel HD + NV940M vagy R3-2200U + Radeon 540), ott a gyári driverrel az automatikus átkapcsolgatás nem szokott működni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

ASUS TUF GAMING FX505 ( Ryzen 7 3550H )

https://news.xfastest.com/review/review-01/56657/asus-tuf-gaming-fx505/

CES 2019 Quick Byte: Ryzen 7 3750H inside the ASUS FX505DY TUF Gaming with 120 Hz Freesync
https://www.anandtech.com/show/13772/ces-2019-ryzen-7-3750h-inside-asus-fx505dy-tuf-gaming

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#37) sb válasza .mf (#25) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom miért nem állítható a TDP.
Ugyan Intelnél sem szokás, de szoftveresen Sandy óta oda állítható ahova akarod. Én asztali és noti prociknál is állítottam mindig ha szükség volt rá.
Ehhez képest az AMD energiamenedzsmentje, órajel-léptetése sokkal jobb. Az XFR meg gyk mindent megcsinál kb a lehető legoptimálisabban automatán órajel/fesz/hőmérséklet/fogyasztás témakörben.
Ehhez képest nem értem miért nem lehet engedélyezni az állítást. Akár Ryzen Masterből, de nekem az is megfelelne, ha a biosban lévő működne. Mert ott van.
Óriási hiba szerintem egy ilyen jól működő optimalizáció mellett.

Cserébe marad a szarakodás... pl. én most Intel (és business, nem vmi szirszar) notira teszem fel a negyedik biost amitől azt remélem, hogy a venti nem akkor süvít amikor idle a gép. Terhelésre viszont elindul és nem lesz 5 mp alatt 99 fok és throttling... aztán esetleg hosszú távon is lesz belőle 1.8-1.9GHz-nél nagyobb órajel amit egy fele súlyú/méretű ultrabook is körberöhög manapság. Cserébe 70 fok a proci, kb. nem is melegszik.
Ja és itt az állítás sem megy, mert a long/short TDP hiába van U-s proci mellett nagyobbra véve: 25/40W... úgy gondolja a vezérlés, hogy ha az életveszélyes 70 foknál forróbb akkor a 25W-os cTDP-t szépen letolja kis lépésekben 15W-ig. Pedig örültem amikor megláttam, hogy 15 helyett 25 a default és talán most először nem kell vele szarakodni. De kéne, csak ezzel most nem is lehet.

A 3300U, 4 mag, Vega6 elég jó kis párosítás. Jöhetne desktopra is egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#38) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nagyon örvendetes a hír, de mikor lesz ez az átlagembernek kézzel fogható? A ryzen 7 2800h is már pár hónapja be lett jelentve, de még mindig nem hallani ráépülő termékről.

[ Szerkesztve ]

(#39) hahakocka válasza opr (#22) üzenetére


hahakocka
senior tag

Csütörtökön a Ryzen 3000 mellett az új Navik is lesznek amiket leakeltek szintén annó? Váltanék idén egy AMD AMD kombóra Intel-AMD ről. De csak ha tényleg sokat ér majd a 7nm ár és telj. terén.

(#40) Alchemist válasza Taranti (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

Igazából a júzer részére kéne fenntartani a jogot, hogy visszautasítsa a frissítést.
Azon megfontolásból, hogy "if it ain't broken, don't fix it".

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) Tigerclaw válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez elég nagy baklövés az AMD részéről és csak azt tudom elképzelni, hogy nincs elég emberi erőforrása a cégnek arra, hogy párhuzamosan fejlessze a desktop és mobil termékcsaládot. Valószínűleg nagyrészt ugyanaz a csapat fejleszti mindkettőt... A prioritás is fura hiszen az évtizedben a mobil szegmens felé tolódott erősen a piaci fókusz. Több értelme lenne a mobil megoldásokat frissebben tartani, ha már nem képes mindkettőre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Z10N


Z10N
veterán

Ezekszerint ez nem zen2, hanem csak 2000-s szeria atnevezve?

300U (2 mag) 4 x 512 kB ???

Latom csak a visszafele fejlodes megy (10CU) :(

Ezen a ponton nem számít, hogy az adott gyártó ezt engedélyezi-e vagy sem, az AMD megkerüli a partnerek álláspontját a kérdésben, ugyanis a vállalat úgy gondolja, hogy nem lehet jó minőségű terméktámogatást biztosítani, ha nem érhetők el a felhasználók számára a legfrissebb szoftverek.

Ezt mar a fusion platform bevezetese (2011) ota igy kellett volna.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43) Kansas válasza Z10N (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Elvileg Zen+, annyiban különbözik a 2xxx-es mobil szériától, mint a 2xxx-es desktop az 1xxx-es desktop CPU-któl. Vagyis észrevehetően, de nem eget rengetően 1-200 MHz itt, pár Watt ott. A két legkisebb se simán átnevezve lett, csak annak még a régebbi design az alapja. Csak az új H-soknak nincs a régi lineupban közvetlen előde, ott sokat vágtak az alapórajelből, hogy kevesebbet fogyasszanak.

A 10CU miért visszafejlődés? A 2700U-s Raven Ridge-ekben is annyi van, csak a 2800H-nak van 11, gondolom több nem fér bele a TDP-be, meg hát ebben a lineup-ban nincs (még) 800-as modell...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) Jagon válasza KISDUCK (#38) üzenetére


Jagon
tag

-

[ Szerkesztve ]

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#45) Jagon válasza sb (#37) üzenetére


Jagon
tag

Én már akkor ilyenre pályáztam, amikor az elődje megjelent (2300U), de végül senki nem gyártott rá notit (pontosabban Magyaroszágon nem volt hivatalosan beszerezhető), ezért lett helyette 2200U...
A 2x bikább iGPU jobb lett volna, de 15W mellett úgyis throttlingolna vagy az, vagy a proci...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#46) martonx


martonx
veterán

Látott már élő ember 3 hónappal a hír után ryzen 3000-es notebookot? :D

Én kérek elnézést!

(#47) solyomferi válasza martonx (#46) üzenetére


solyomferi
tag

Asus adott ki 3750H val laptopot.

(#48) martonx válasza solyomferi (#47) üzenetére


martonx
veterán

Igen, 17 colos gamer notit...

Én kérek elnézést!

(#49) Krajczi válasza martonx (#46) üzenetére


Krajczi
tag

Én most kapok 1 ASUS VivoBook 15 X512DA-BQ970T típusú gépet. Érdemes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.