Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gfefe


gfefe
őstag

Ötletes meg kell hagyni.... Szerver szinten valóban lehet jövője, de hát az ár a lényeg.... mindenhol az diktál. :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#2) Srodney


Srodney
senior tag

még ilyet?!?!....mik vannak?!?!...most hallok rola elöször... :Y ramok helyére ssd-t tárolónak...hmm...afenetudja...

(#3) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Jó dolog ha kell egy kis plussz tárhely mert egy szerverben 400 giga plusz elég sok weblapot jelent :D

(#4) vinibali válasza dfdfdf (#3) üzenetére


vinibali
őstag

és hogy oldják meg az állandó áramfelvételt?! ddr3 foglalatba illeszthető és 1,3-1,8V-ig üzemel?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) indigo


indigo
aktív tag

Ez szerintem egy nagyon jó ötlet. :K

(#6) A szerzetes válasza vinibali (#4) üzenetére


A szerzetes
csendes tag

Ha az az előző verzió tovább fejlesztése, és elkészült kereskedelmi forgalomba, biztos megoldották az okos mérnökök. Valószínűleg számoltak ezzel is.

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#7) djculture


djculture
félisten

Ja ez lenne az értelmes jövő.Egy külön foglalat a lapon a gyorsítőtárnak/ssd nek.

(#8) Zoli133 válasza vinibali (#4) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha jól látom a tetjén van külön csatlakozó hogy a tápból kapja az áramot van az oldalán kis felirat is hogy 5.5V.
Ebböl gondolom hogy külön áramellátása van és ne nagyon érdekli mekkora fesz megy a foglalatba

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9) Duree


Duree
veterán

Azért az árára kíváncsi lennék,gondolom az amúgy sem olcsó SSD-k áránál azért biztosan sokkal több

duree54

(#10) mokus1 válasza Zoli133 (#8) üzenetére


mokus1
addikt

Fordítva ahogy a cikkbe is írva van innen veszi az áramot és az egy SATA csatlakozó a tetején ahol gyanítom az adat folyik.

(#11) edward2 válasza Zoli133 (#8) üzenetére


edward2
addikt

Lehet hülyeséget beszélek, de véleményem szerint az ott egy kondi amire 5.5V van írva.

A csati a tetején pedig sata.

(#12) fricz19


fricz19
őstag

én ennek nem sok értelmét látom
de nyugodtan világosítson valaki fel :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#13) Cs_Laci válasza fricz19 (#12) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Blade / Rack szerverben jellemzően semmi helyed nincs pakolni, de RAM slot az meg van dögivel. Nézz meg egy szerver alaplapot.
Egy Rack szerverben 1-2 hely van háttértárnak maximum, de van mondjuk 16db RAM foglalat és irtó sok SATA. Ha procinként csak 6 RAM slotot használsz akkor is marad 4 helyed az eddigi 1-2 felett hogy háttértárat építs be. Ráadásul a szerver vinyók jellemzően nagyon kis kapacitásúak, ott a 400GB kimondottan sok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Cs_Laci válasza Duree (#9) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Az lehet, de azért itt jellemzően a 600GB / 100.000 HUF-os vinyókkal kell versenyeznie, nem pedig a 2TB / 18000 HUF-os modellekkel.

(#15) Zoli133 válasza mokus1 (#10) üzenetére


Zoli133
őstag

NAh akkor ez tén néztem be. Sorry

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16) plömplöm válasza vinibali (#4) üzenetére


plömplöm
őstag

nem, 1.25-3.3V-ig: [link]

az az 5.5V feliratú dolog pedig a "Power Fail Data Protection", egy "Super Capacitor": [link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#17) EkSYS


EkSYS
senior tag

nem is tudtam hogy van ilyen :F
de nagyon jól hangzik..
valakinek van már ilyen? tapasztalat?

Eki - az eredeti

(#18) Madárpók válasza EkSYS (#17) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Ez szerverbe való, otthonra semmi értelme nincs.

(#19) fondorlatos válasza EkSYS (#17) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

Egyetértek Madárpókkal: mi halandók nem használunk nagyvállalati ketyeréket. Ha viszont neked lesz akkor én kíváncsi lennék, hogy muzsikál az otthoni gépedben. :)

(#20) lujó55


lujó55
őstag

Ha fájl szerverről van szó, akkor természetesen kell, de ha munkaállomásként működik brutál futtatásokhoz, akkor öngyilkosság.

(#21) apatyas


apatyas
Korrektor

Hát nemmondom, ez perverzség a javából.
Aki a DDR csatlakozót adatként is elképzelte volna: a sebességét sehogy se lehetne a többi RAM modulhoz illeszteni; azon felül, vajon hogy lehetne hardveresen lekezelni azt, hogy a memóriád fele nem illanó? Szerintem sehogy.
Valamint igen, két nyák van egymáson - a felső a tápokat állítja elő úgy látom, meg az említett szuperkapacitást is hordozza a SATA csatlakozón felül.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#22) EkSYS válasza fondorlatos (#19) üzenetére


EkSYS
senior tag

fejlődéstanilag ez valahol a pci-slot-os ssd körül/után lehet. Hisz manapság már minden üres lukba lehet dugni egy usb-t vagy egy ssd-t :)
De kösz az infót, akkor nem megyek be a helyi euronicsba okoskodni hogy nekem ilyet hozzanak :)
ezek egyébként bootolhatoak?

Eki - az eredeti

(#23) eziskamu válasza vinibali (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Állandó áramellátás nem kell neki, csak ha megy a gép.
Ez egy DDR3 foglalatról táplált SSD (szimpla mezei MLC-s).
A Supercap is csak azért van rajta, hogy az írási gyorsítótár el ne vesszen, és a táplálás megszünte után ki tudja még írni. Mezei 2,5-es SSD-ken is szokott lenni ilyen nagyobb kondi (legalább is egyes drágább SandForce vezérlős példányokon tuti).

[ Szerkesztve ]

(#24) Cs_Laci válasza EkSYS (#22) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Szerintem nem éri meg bootolhatóra csinálni. Van azért 1-2 háttértár hely, egyszerűbb azokba rakni azt amiről bootol. Jó esetben úgyis évente ha pár reboot van (persze az üzembeállás után)

[ Szerkesztve ]

(#25) Psych0 válasza Cs_Laci (#24) üzenetére


Psych0
őstag

Miért ne lenne bootolható?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.