Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Jól néz ki,de az árától padlót fogtam. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megoldották már végre, hogy ne kelljen elemet cserélgetni?

(#3) SidCorky válasza r3dsnake (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

:K

Le is van írva.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

mint egy falat kenyér

;]

Imádtam, azokat a kis bumszli akksitartókat, amivel megoldották a vezeték nélküliséget :C

Vicces egyébként, hogy a M$ PC-n csak mókolással engedi használni a PS kontrollert M$ játékoknál: Forzánál a szoftverrel amit használok (nincs original SONY PS BT Stickem hozzá :( ) úgy lehet működésre bírni (az alapból, mindenhol máshol működő kontrollert), hogy a 3rd party szoftver beállításaiban "hide controller"-t bepipálom, majd a folyamat végeztével ki.. Így már működik teljes értékű "Xbox" kontrollerként Forzában.
Érdekes anomália még Forzában, hogy force-olja a Mixer nevezetű streamer alkalmazás (ez egyben egy Twitch-re hasonlító platform is, ergó itt nézheted a Mixeres streameket) használatát, ugyanis OBS és társainál a Forza streamelésének kiválasztásakor a játék fogja magát, és nyom egy Alt+F4-et. :K
Kedvesek a piaccal szemben, hogy nem hagyják más szoftverrel streamelődni a játékukat, csak a kis sajáttal (amit gőzöm nincs, hogy ki használ)...

[ Szerkesztve ]

-

(#5) r3dsnake válasza SidCorky (#3) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

[link]

Akkor miért van AA elem a csomagban?

(#6) csaba951 válasza r3dsnake (#5) üzenetére


csaba951
veterán

A te döntésed. Használhatod hagyományos elemekkel vagy újratölthető akkumulátorokkal. Ha egyik se szimpatikus, akkor még mindig használhatod (micro) USB kábellel.

Ha olyan akkumlátorra vágysz, mint ami pl. a mobiltelefonokban van, na olyan nincs és nem is várható, hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7) r3dsnake válasza csaba951 (#6) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sonynál PS3 óta van, nem értem miért nem alap itt.

(#8) ablack válasza r3dsnake (#2) üzenetére


ablack
senior tag

Plusz pénzért eddig is megoldható volt: [link]
Ezzel gyakorlatilag ugyan úgy tölthető lesz mint a PS4 kontrollere.

Egyébként az ez új kontroller oldala: [link]
Itt már nem jár hozzá elem, mert akku van beleépítve.

[ Szerkesztve ]

(#9) csaba951 válasza ablack (#8) üzenetére


csaba951
veterán

Akkor tévedtem, mégiscsak van rá gyári megoldás! :R

(#10) GoldhandRent válasza r3dsnake (#7) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Hogy tudjál min röhögni 2006. november 11.-óta :D

12év alatt nem jutottak el a "nem, Pistike nem cserélgeti a telepet a kontrollerben, mert fixen be van építve" gondolatig, na majd most :U :K
Jobb későn, mint soha, ugyebár :R

[ Szerkesztve ]

-

(#11) orion1025 válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


orion1025
őstag

Nem értelek. Én a 360 controllereimbe vettem Varta tölthetős 2450mAh-s elemeket 2009-ben, amik a mai napig bírják a nyüstölést, nem kevés ideig. De lustáknak volt már akkor is battery pack, amihez volt kábel amivel tudtad tölteni, akár játék közben is ha úgy adódott a lemerülés. Szerintem pont az a fos irány, hogy bele van applikálva az akku, mert ha gebasz van kicserélni sem fogja tudni egy hétköznapi user. Én elem párti vagyok, mert abból tényleg minőséget veszek, ami bírja is a gyötrődést, és elég nagy kényelmet tud adni ha valami történik, hogy kipattintom/berakom, kész. Tény, hogy nem volt valami ésszerű az a krumpli a 360 controllernél, de engem nem zavart a használat során.

Mellesleg ha már akku téma. Nézzük csak meg a mostani mobilokat... Bele van heggesztve az akku, ami egy év alatt megdöglik, házilag meg nem fogod csak úgy kicserélni, már a hátlap miatt sem, hát még a további telefon szétszedés. Cserébe viheted arany áron szervízbe, ahol adott esetben napokig dekkoltatják, na ennyire jó irány ez a beépített akkus történet...

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#12) piRate_nEx válasza GoldhandRent (#10) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Az akksi amit beledobnak a kontrollerekbe előbb utóbb megadja magát. Az XBOX One kontrollekbe sem ajánlja senki a MS akksit, mert nem is bírja sokáig, és meg is döglik egy év alatt.

Én is inkább vettem 4 Panasonic Eneloop Pro elemet, töltővel, olcsóbban mint az akksi, és minden sokkal jobb így.

Ugyanez a téma a Logitech egeremmel is, 2 Eneloop Pro hajtja fél évig a wirelesst.

Link akinek kellene a loophole.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#13) pzstm válasza r3dsnake (#5) üzenetére


pzstm
titán

ez az első szériás.

amúgy sajnos belerakták a tölthető akksit, el nem mondhatom mennyire fázok tőle, PS-es élményeim miatt... :(

Legnagyobb visszatartó erő és amiért kivárok vele az tuti ez, nem az ára részemről.

Tölthető Eneloopos elemeket használok, nem nagyon hsizem, hogy felveszik majd velük a versenyt ez, bár az üzemidő legalább hasonló... :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14) SidCorky válasza r3dsnake (#5) üzenetére


SidCorky
senior tag

Mert az első gen oldalát linkelted. Btw ahogy fentebb is írták, akik eddig akarták a tölthető akkukat, megoldották, én is Eneloop akksikat használok, kettő mindig a töltőben van, így ha lemerül, fél perc kicserélni, talán még jobb megoldás is, mint a beépített akksi.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#15) GoldhandRent válasza orion1025 (#11) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Nekem a PS3 kontrollerben még mindig a gyári akksi van, és még mindig közel u.annyit bír, mint újkorában. A PS4 kontroller hasonlóan.
Hármasnál egyébként nem kell atomfizikusnak lenni a szétszedéshez..kb 5 csavar tartja egyben a két műanyag elemet, ami között az elektronika van. A gombok hamarabb behalnak, mint az akksi :D
PS4 kontrollert még nem kellett szétszednem, de nem hiszem, hogy bonyolultabb lenne.

Telefonoknál azért más a helyzet.. Ha 4 csavarral szét lehetne szedni, szerintem nem lenne vele probléma.. De felmelegíteni, üveget lefeszegetni, visszaragasztani.. kell a fenének.

És igen, azzal a bumfordi krumplival volt bajom leginkább... Oké akkor legyen "elemes", de szorsítsanak neki helyet a házban.
Box kontrollernek úgyis akkora a markolata, hogy egy-egy oldalra a vibramotor mellé simán beférne egy-egy elem is :U

Bár szvsz és tapasztalataim szerint egy gyárilag jól megválasztott beépített akksi soooookkal jobb megoldás, mint vesződni a az elemvásárlással, töltéssel, stb.
De kinek mi, ugyebár :K

-

(#16) KRobi88


KRobi88
kezdő

Azért erre a Google Stadia-ra kíváncsi leszek majd mennyire fogja befolyásolni a Sony és a Microsoft uralmát a konzol piacon... :R

-

(#17) vicze válasza GoldhandRent (#15) üzenetére


vicze
félisten

Csak poénból leírom 10x is hátha most leesik.
Pontosan úgy használtad, ahogy akartad. Vagy elemmel, tölthető elemmel, vagy beépített aksival, ahogy csak akartad és neked jól esett. Én személy szerint beépített aksit raktam bele, de akinek fontosabb a jóval hosszabb üzemidő, és nem gond a súly az vett magának tölthető elemeket.

Az hogy egy opciót fikáztok, maximum szegénységi bizonyítvány, és a fanboyság netovábbja...

(#18) orion1025 válasza GoldhandRent (#15) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, pár csavar, csak indulj ki az átlag user mentális erejéből. Ami neked, vagy épp nekem nulla kihívás, addig másnap ordas xopás. Szerintem pont a választási lehetőség megadása a jó irány, mert nekem is van tölthető gyári pakk a 360 controllerhez, de inkább elemezek, mert tovább bírja, mint a gyári csomag. A kialakítás lehetett volna finomabb, de engem nem különösebben zavart az elem helye. Én a beépített akkukkal szemben mindig szkeptikus vagyok, mert sokszor csak egy kínai ipari hulladékok. Van egy mini wireless billentyűzetem, szintén ultra mini beépített akkuval, ami egy ótvaros kínai kalap kula. Na, én addig barkácsoltam vele, amíg bele nem erőszakoltam két AAA-s tölthető elemet, amit ki tudok venni belőle.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#19) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Oké srácok, lehet félre vagyok informálva.
Mikor kijött a dolog, nem csak vezetékes vagy pedig külső elemtartós lehetőség volt ??
Tényleg javítsatok ki ha tévedek, de nem emlékszem, hogy releasekor lett volna a vezetékes vagy külső elemes lehetőségen kívül más megoldás... Lehet még csak elemes sem volt akkor? :F
Ha nem így van, sajnálom, én egész eddig ebben a tudatban éltem :(

-

(#20) vicze válasza GoldhandRent (#19) üzenetére


vicze
félisten

Mikorról beszélsz pontosan?
X360-tól kezdve van vezeték nélküli és elemes vagy aksis tartó töltő, meg isten tudja milyen megoldások. X1-hez MS alapból adott ki, aksis megoldást, de van rengeteg hivatalosan támogatott 3. féltől származó is, dokkolós is.

Eddig választhattál, hogy pl. akarod-e a 1400-es aksit vagy beletoltál 2x 2500-ös tölthető elemet, és 3x-oztad az üzemidőt, na ez most ugrott...

[ Szerkesztve ]

(#21) GoldhandRent válasza vicze (#20) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Így már értem... x360 releasre gondoltam amúgy, annál nem rémlett a beépített akksis variáció.
Én akksisat még nem láttam, eddig minden ismerősömnek csak külső elemtartós volt, amivel én nem szimpatizálok.
A beépített akksi ok, de ha meg helyére, a kontrollertestbe mehet a faszább elem, az sem egy rossz megoldás, pláne, ha gyári vezetékkel lehet tölteni, és nem kell mondjuk kivenni.
Köszi a felvilágosítást :R

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.