Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erahurka


erahurka
félisten

Majd bezuhannak a bevételek is. Kínán kívül kutyának se fog kelleni egy Androidos telefon Google Play nélkül. Még abban a fázisban vannak hogy a tudatlan átlag vásárló megveszi mert ismeri, aztán koppan hogy forkolt droid.

(#2) #65577472 válasza erahurka (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

Jajj, mit fogsz ezért kapni a kiherélt Huawei önjelölt nagykövetétől, imádott Aryon fórumtársunktól. :D

(#3) jacis


jacis
nagyúr

Egyébként a válságtól függetlenül is előbb vagy utóbb le fog lassulni komoly mértékben szerintem a mobilos ipar. Annyira jók manapság már a telefonok, hogy évekig nem kell cserélni ha nincs az embernek ilyen jellegű fétise (mint nekem).

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) Ezekiell válasza jacis (#3) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elég sokaknak van ilyen fétise, ez a mobilipar nagy "szerencséje".

Tök jók lennének ezek a Huawei telók, asszony P30 Pro-ja is nagyon fasza - de GMS nélkül csak sánta paripák.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#5) kenwood válasza jacis (#3) üzenetére


kenwood
veterán

Ezt a problemat par szoftverfrissitessel lehet orvosolni.
Csak azt kell elerni,hogy a kritikus appok egy ido utan mar ne fussanak regebbi verzion,kulonben az emberek kikapcsoljak a frissitest.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#6) #65577472 válasza jacis (#3) üzenetére


#65577472
törölt tag

De most nem arról van szó, hogy pl. holnap 1,5 milliárd ember vesz egy telefont, aztán két évig senki egy darabot sem. Folyamatosan, átfedésekkel pörög a piac, ráadásul több más tényező is van ezen kívül.

(#7) Polarstar válasza kenwood (#5) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A hímestojás, sérülékeny mobilokat kihagytad a 110% kijelző arány nagysággal. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) #30610944


#30610944
törölt tag

Ez egy elegge semmitmondo cikk lett. Most akkor megy a szeker vagy sem? Sosem fogjuk megtudni.

(#9) MiklosSaS válasza #30610944 (#8) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont erre gondoltam én is. Lehet csak egy kis Huawei reklám volt...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10) mikej95 válasza #30610944 (#8) üzenetére


mikej95
aktív tag

Szombaton zárva tartanak, ezért nem mennek csődbe. :DDD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#11) joey04


joey04
titán

Szerintem náluk kisebb is lesz a hanyatlás, mert a gms hiánya csak eu-ban problémás, otthon nem, és a vírus miatti válság sem annyira érinti majd őket, hiszen a fő piacukon gyorsan visszaáll(t) a rend. Ezen felül minden állami segítséget is megkapnak, ha szükséges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) NGA válasza erahurka (#1) üzenetére


NGA
addikt

Vagy képes lesz túlélni, és a hms alternativaként fog működni a gms mellett. Erre is van esély, ha eleget fizetnek az app gyártóknak.

(#13) Juhaszatti válasza NGA (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van rá esély, de ennek nagyon gyorsan kellene lezajlania. Minél több készüléket adnak ki a még kiforratlan HMS-el, és hiányos app kínálattal, annál többen fognak elfordulni a márkától.
Az elmúlt hónapok fejlődési üteme ehhez nem tűnik elegendőnek.

(#14) spect80


spect80
senior tag

Az objektivitás kedvéért erről is olvasnék itt:

https://m.gsmarena.com/huawei_caught_passing_off_dslr_photos_as_smartphone_ones_yet_again-news-42792.php

Illetve kíváncsi vagyok arra is, hogy a nagy innovátornak a kismillió szabadalom mellett miért van még mindig szüksége évről-évre ilyen blamára?

(#15) rajd


rajd
tag

Novemberben elnökválasztás az USAban, jövőre meg bármi lehet. Akár GMS is a Huaweieken. Én meg addig: A munkaszerződés aláírása előtt még egyszer megkérdi az új alkalmazott:- Szóval akkor mennyi lesz a fizetésem?
- Kezdetben százhatvanezer bruttó, de később majd megemeljük.
- Jó, akkor majd visszajövök később.

(#16) hito válasza erahurka (#1) üzenetére


hito
nagyúr

A saját bőrömön tapasztaltam ezt meg egy Mate 30 Pro-val. Kénytelen voltam azzal szembesülni, hogy GMS nélkül kb. semmit nem ér számomra. A google megvette kilóra a fél világot (de inkább majdnem az egészet) az androiddal, nincs mit szépíteni ezen.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#17) #30610944 válasza hito (#16) üzenetére


#30610944
törölt tag

Monopol helyzetet teremtett ami senkinek sem jo csak nekik nyilvan.

(#18) #95462144 válasza hito (#16) üzenetére


#95462144
törölt tag

Egy tökéletesen felépített és jól átgondolt ökoszisztéma, ami egy e-mail címhez köt mindent, a Huawei már az e-mail kapcsán elhasal a többiről nem is beszélve. Ez szinte behozhatatlan hátrány.

(#19) #88470784


#88470784
törölt tag

Ha jól emlékszem a járvány előtt vmi 20% csokkenessel számolt a huawei (gms hiány miatt) azóta bejött a vírus is, ami.plusz csokkenest hozott, ahhoz képest ez nem is rossz ez az eredmény.

(#20) NGA válasza #95462144 (#18) üzenetére


NGA
addikt

"Huawei már az e-mail kapcsán elhasal" ezt nem értem

(#21) moleculez válasza NGA (#20) üzenetére


moleculez
veterán

Az, hogy a Huawei accountoddal semmit nem tudsz kezdeni a Huawei kütyük használatán kívül, míg gyakorlatilag a komplett online életed a gmailedhez van kötve, észre sem veszed.

Ez kicsit olyan, hogy elkezdtem a mac kütyüimen Safarit használni. Szépen belépegetett mindenhova, most meg nem akarok mást használni, mert touch/face id mindent intéz, pedig messze nem a legjobb böngésző.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) INGJOKE válasza #30610944 (#17) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem ez teljesen jó, én biztos nem tudnék meglenni gms nélkül, így nekem ez jó. Huaweit amúgy sem vennék, szóval no problem. :D

(#23) #88470784 válasza moleculez (#21) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mondjuk nem teljesen ide tartozik, de a gmailedet ugyanugy tudod használni továbbra is a HMS telefon emailkliensén.
De értem mit szeretne kihozni ebből, hogy csak a googlet használja, mondjuk sokan meg nem feltétlen azt.
Nyilván aki örök hűséget esküdött a googlenak az mást fog keresni aki meg nem az meg lesz nélküle, de átmenet így is lesz. Van akinek elég pl a levelezés tőlük, de azért nem szeretné hogy a helyelőzményei tárolva legyenek annak is jó ez.

Amúgy meglepődnétek mennyi mezei user van aki mai napig freemail, citromalit használ böngészőből amobilján és nem hajnaldó használni az isttennek se a gmailt.

(#24) Segal válasza rajd (#15) üzenetére


Segal
veterán

Egyrészt úgyis a szőke herceg fog megint nyerni, evégett kár is aggódni.
Másrészt még ha nem is ő nyerne akkor sem történne semmi változás mert az amcsiknak csak bábnak kell az elnök. Az esetleges utód is csak lenyilatkozhatná amit megírtak neki, ha meg nem tetszik neki akkor simán félretennék.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#25) Fred23 válasza spect80 (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

+1

Jó lenne a MA és a Huawei partneri viszonyát képzeletben nem túlgondolni, ahhoz meg az ilyen hírek lehozása kellene!

(#26) Aryon87 válasza #65577472 (#2) üzenetére


Aryon87
félisten

:U

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27) #41360896


#41360896
törölt tag

Nagy tételben ásó és só eladó! :))

(#28) hito válasza #95462144 (#18) üzenetére


hito
nagyúr

Így van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#29) Giovan! válasza #88470784 (#23) üzenetére


Giovan!
addikt

Félve kérdezem meg: szerinted a Huawei nem tárolja az adataidat, pl. a helyelőzményeket?
Ha valakinek ez lényegi szempont, hogy sehol se legyenek az ilyesmik tárolva a telóján kívűl, annak a HMS sem jelent valódi alternatívát szerintem.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#30) NGA válasza Giovan! (#29) üzenetére


NGA
addikt

Az ios is tárolja

(#31) Giovan! válasza NGA (#30) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, bár ott legalább a beállításokban lehet ezt kapcsolgatni appok szintjén, de nyílván az Apple azért megkapja ezeket. Szerintem nincs is olyan gyártó, aki ne gyűjtené ezt, szóval ha valaki erre érzékeny, annak marad a feature phone.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#32) NGA válasza Giovan! (#31) üzenetére


NGA
addikt

Az androidon is lehet kapcsolgatni app szinten, melyik app használhatja a helyadatokat. Ezért lehet a Watch GT-re kinai acc-al saját óralapot felrakni, mert nem tudja az app, hogy hol vagy. A butafonnál meg a szolgáltató tudja pontosan merre vagy.

[ Szerkesztve ]

(#33) #65577472 válasza Aryon87 (#26) üzenetére


#65577472
törölt tag

Úgy pislogsz, mintha nem csinálnád a fesztivált minden Huawei topikban. :U

(#34) tony_snow válasza Fred23 (#25) üzenetére


tony_snow
tag

Multkor mar be akartam irni egy app gallery-t nepszerusito cikk ala, hogy nem ugy lenne fair, ha fel lenne tuntetve, hogy huawei altal tamogatott bejegyzes, vagy valami ilyesmi megjegyzes? Semmi gond nem lenne ezzel szerintem, abban az esetben, ha az olvaso tudna rola.
Mintha kezdene kisse furcsa iranyt venni az oldal, es itt most nem arra gondolok, hogy a gyartok fizetnek azert, hogy pozitiv velemenyt irjanak roluk es a negativat hallgassak el, mert ez rosszindulatu feltelezes lenne es ennel szerintem sokkal korrektebb ez az oldal, de kicsit furcsa, hogy a "van elet a google nelkul"-os cikksorozat mellett miert nem lehet olvasni a fentebb belinkelt esetrol.

(#35) Aryon87 válasza #65577472 (#33) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem, nem csinálom. :N

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36) #24536576 válasza Aryon87 (#35) üzenetére


#24536576
törölt tag

(#37) Giovan! válasza NGA (#32) üzenetére


Giovan!
addikt

Az androidon is lehet kapcsolgatni app szinten, melyik app használhatja a helyadatokat.

Látszik hogy nem droidot használok napi szinten, nekem ez eddig kimaradt :D
Viszont valóban, valaki ígyis-úgyis tudja fogja merre jártál, manapság már nehéz ezt kiküszöbölni, mondjuk engem nem is zavar ez különösebben.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#38) Aryon87 válasza #24536576 (#36) üzenetére


Aryon87
félisten

hah, többeteknek lenne hoszú orra mint Pinocchionak. De hagyjuk is..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39) dabadab válasza #88470784 (#23) üzenetére


dabadab
titán

Van akinek elég pl a levelezés tőlük, de azért nem szeretné hogy a helyelőzményei tárolva legyenek

Aki ezt nem szeretné, az kapcsolja ki a Google accountjában: [link]

DRM is theft

(#40) Fred23 válasza tony_snow (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, lehozzák még, de éppen ott a bibi, hogy nem vennék rá mérget, pedig pár éve egy ilyen hír még biztosan robbant volna az oldalon.

Már tegnap kijött pl. a pcforum.hu-n: Lebukott: Fényképezőgéppel készült fotókkal "demonstrálta" mobilkamerái képességeit a Huawei.

Mondjuk a MA-t olvasók minimum fele szerintem úgyis olvas GSMArena-t, Notebookcheck-et, PhoneArena-t, stb., szóval az infó bejön, csak talán a forrás változik. Remélem azért, szorosabb már nem lesz a MA kapcsolata egy kínai céggel sem! De részemről mindenképpen marad a MA olvasása, akkor is a kedvencekben maradnak, ha bizonyos híreket a jövőben máshol fogok csak olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#41) #24536576 válasza Fred23 (#40) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kevés szánalmasabb gyártó van a Huaweinél.

(#42) doooo válasza joey04 (#11) üzenetére


doooo
veterán

Az alapján, ahogy bedőltek a külföldi eladásaik... teljesen hihetetlen, hogy szinte alig érezték meg... az meg még nagyobb vicc, hogy az amúgy is irreális mértékig Huawei-jel telítődött hazai piacon, még nagyobb részesedést vizionálnak... nonszensz. Legalábbis akkor, ha a legálisan lehetséges részeit nézzük a dolognak. Biztosan tud a Párt még több pontot ajánlani a jó állampolgároknak, hogy a maradékuk is Huawei termékbe fektessen... Valódi adatokat meg úgysem fogunk megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#43) #30610944 válasza dabadab (#39) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ez nem eleg a teljes biztonsaghoz csak mondom.

(#44) dabadab válasza #30610944 (#43) üzenetére


dabadab
titán

Konkrétan mire gondolsz?

DRM is theft

(#45) #30610944 válasza dabadab (#44) üzenetére


#30610944
törölt tag

Attol hogy itt letiltod a locationt vagy kinyomod a locationt a telefonodon meg siman lenyomozhato hol vagy es meghozza eleg pontosan.

(#46) dabadab válasza #30610944 (#45) üzenetére


dabadab
titán

Persze, amíg a mobiltelefon mobiltelefonként működik, addig minimum a szolgáltató tudja, hgoy kb merre van - de nem is erről volt szó, hanem arról, hogy a Google eltárolja-e a location historyt, azt meg elég egyszerű kikapcsolni.

DRM is theft

(#47) #88470784


#88470784
törölt tag

Konkrétan hiába kapcsolod ki, akkor is követ a google, ha nem akarjuk
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) Quqesz válasza Fred23 (#40) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van némi [kiegészítés] a cikkhez, de én sem hiszek teljesen nekik(cikk második felében a miért).

Amúgy P30 topikban írta egyik kollega, hogy ismerőse szolgáltatónál dolgozik és őket is meglepte, hogy a P40-ből folyamatosan rendelni kell az új készleteket, mert fogy (én is, a srác is és az ismerőse is az ellenkezőjére tippelt volna, hogy nem fogy semmi belőle). Szóval nem tudhatjuk ténylegesen mennyi fogy, mert én sem hiszem, hogy amit a huawei kiad számot tényleg valósak.....de az sem igaz, hogy eladhatatlan az euban( csak vett azért hito is egy Mate 30pro-t :D )

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#49) #30610944 válasza Quqesz (#48) üzenetére


#30610944
törölt tag

Megneznem mennyit tartanak keszleten a cegek, szolgaltatok hogy ennyire gyorsan elfogy.

(#50) Fred23 válasza Quqesz (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem csalni akartak, ahogy korábban is, aztán meg hazudoznak. Még mindig nem tudták levetkőzni ezt a szokásukat. Ami azért fura, mert már nem szorulnának rá erre. Fölöslegesen égetik a cég nevét. Tényleg szuper képeket lő a P40 Pro, a Huawei viszont tökre úgy tűnik ezek után, mintha a Józsefvárosi Piacra készült volna a termékkel -20 éve.

Visszaüt az ilyesmi, ha kiderül, és általában kiderül.

Amúgy szerintem is eladhatók lesznek a HMS-es telók, speciel ez a Google mentesség nekem sem jelentene hatalmas kellemetlenséget, az árak meg lesznek jobbak is. Jövőre nem is zárnám ki saját részre a sima P50-et, ha IP68-at kapna; azért persze igyekszem nem kínait venni, de legfőbb számomra is a szuper ár-érték arány, illetve az elvárásaim lehető legnagyobb részének teljesítése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.