Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó ideje nem veszek nyomtatott (gémer) sajtót. Anno az 576 megszűnésekor átkerült a Kbyte-os logó a GS-re, hogy majd átvesznek kollégákat + összeolvadnak yól.... aztán pár szám után el is tűnt a gárda, meg a logó is - akkor hagytam abba. Szerintem hasonló fog itt is történni, amit azért sajnálok. :(

Mondanám, hogy "mögérdemlik", de nem. Meg kellett volna tartaniuk GyZ-t, és az Ő retro cikkeit, akkor még most is hasítanának... maguknak ásták a sírt. :D

Szerk.
Egyébként szerintem a nyomtatott játékújságírás önmagában már (régen) nem, inkább csak az alábbi formákban életképes:
- PC-s grognardoknak, tech újságban, IT cikkek mellett (pl. PC World részeként );
- más gémer arcoknak egy vegyes "életmód magazinban", konzol/anime/képregény/cosplay, stb. témák mellett (lásd MONDO magazin szerűségek);
- mindezt korlátozott/változó oldalszámban (amelyik hónapban érdekesebb/gyengébb a termés, ott több/kevesebb oldalszámot hasít le a lap fix oldalszámából);

Csak játék témában már nem tudom, ki vett havi magazint, még ha akármilyen lemez is járt hozzá...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Csoda hogy eddig is bírta.
Én az 576konzol megszünése után még megpróbálkoztam a konzol magazinnal ami az 576ot igyekezett pótolni de valahogy nem tudott már úgy érdekelni mint az 576 pedig nem volt az rosz.

De hogy ma hogy vannak mèg ipyen újságok azt nem értem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#3) spirit007


spirit007
senior tag

Úgy kell nekik, kinyírták a PC-ZED -et... ;]

(#4) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

20 év..

Engem nagyon elszomorít a nyomtatott lapok sorozatos megszűnése..

:(((

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kb 2010 óta számomra minősíthetetlen volt a Pc Guru is meg a Gamestar is.
A teljes játékok szintje meg a béka segge alatt volt. Pedig emlékszem a a 90-es években az 576Kbyte-ot úgy vártam mint a messiást,-aztán meg is szűnt ami borzalmasan rossz érzés volt-, 2000-től meg a GS-re kattantam rá, de az őstagok kiválása /halála miatt borzasztóan lement a szint. Szerintem el kell ezt engedni.
Amúgy meg az internet megöli a nyomtatott sajtót... :(

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) joey04 válasza Synthwave (#4) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Fred23 válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

A nyomtatott PC Guru tán úgy 2005-ig volt vállalható szerintem (sac/kb), GS talán kicsit tovább, mégis kár mindegyikért. A gyerekkorom részei voltak, és sajnálom, hogy nem lesznek többé.

[ Szerkesztve ]

(#8) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Egy kicsit jobban megeröltették volna magukat teljes játékokban akkor fasza lett volna, de ontották magukból a sok szart.

(#9) oriic válasza Heroes fan (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet én ritka állat vagyok az tény, de sem a Guru-t, sem a GS-t én nem a teljes játékok miatt vettem, így sosem érdekelt szinte, hogy mit kaptam mellékletként.

Live-Die-Respawn

(#10) laceszgamer válasza Heroes fan (#8) üzenetére


laceszgamer
addikt

Néha volt, hogy komolyabb cím volt, de a gond inkább az volt, hogy amióta jobban terjedtek a digitális vásárlások, kb mindent pillanatok alatt be lehetett potom pénzért vásárolni, nem úgy van, mint a régi időkben, hogy megjelent dobozosan, aztán fél év múlva csökkent egy kicsit, de egy fix ár alá nagyon sokáig nem került le.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Tini korom meghatározó újságjai voltak ezek. A teljes játékokról annyit, hogy ennyi fért bele. Az újság ára 1995 ft volt. Az nem engedett sok mozgásteret.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) laceszgamer


laceszgamer
addikt

[link]

Mondjuk így visszalesve azért volt pár cím ami azért érdekes hogy fért be, ha azt számoljuk hogy a 2000Ft-os árnak nyilván a játékot is tartalmaznia kellett minden más mellett.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13) joey04 válasza Heroes fan (#8) üzenetére


joey04
titán

Szerintem a mai akciók korában már semmit nem jelentett a teljes játék.

10: +1

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) simauser válasza oriic (#9) üzenetére


simauser
tag

Szerintem a nyomtatott sajtó ezekkel az "ingyenes" vackokkal csak maga alatt vágja / vágta a fát. Ingyen játék, ingyen program, Ashampoo teljes armada, vírusírtó (rögtön 4 féle) stb stb stb.

Ezeket mind finanszírozni kell, mert még ha van valamennyi promóció is benne, akkor is pénz. Aztán ott van a DVD melléklet, teljesen feleslegesen, az se két forint. Szerintem ez a sok sallang nem kellett volna, hanem egy újságnak újságnak kellett volna maradni . . .

Are you threatening me, Master Jedi?

(#15) 8th válasza Synthwave (#4) üzenetére


8th
addikt

Engem is. Mit fogok ezután gittelés közben olvasgatni? :DDD

(#16) koxx válasza 8th (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kiskegyedet ;] :DDD

'99-ben vettem az első gs-t, de pár év után átszoktam a pc gurura. Én azon csodálkozom, hogy nem előbb szűntek meg.

(#17) Hopkins95 válasza Heroes fan (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Milyen játékora gondoltál mégis? :U Azért megnéztelek volna, hogy a magazin árából hogy gazdálkodod ki a kiadás + egy jobb játék költségeit, egy olyan műfajban, ahol már évek óta csökken a vásárlók száma.

Szerintem is egyébként ez mai megjelenés utáni nagy leárazások jelentéktelenné tették az újságoz adott játékokat. Én amúgy ha komolyabb jatékokat adtak volna hozzá, mint pl. a humble bundleban kapunk havonta, akkor vásároltam is volna újságot, viszont véleményem szerint azt nem lehet kigazdálkodni. Be kell látni, a papíralapú gamer újságoknak lassan leáldozik. Én is inkább vagyok itt a fórumon, ahol online közvetlen azonnal hozzá tudok szólni ill. olvasni más véleményeket.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) oriic válasza 8th (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ismét visszaszokunk a légfrissítő adatlapjának olvasásához. :DDD

Live-Die-Respawn

(#19) janeszgol


janeszgol
félisten

Egyetértek azokkal, akik szerint felesleges az ingyen cuccok. Én mostanában már csak a Chipet veszem. kb 10 éve nem használok olvasót, szóval a lemez semmi más célt nem szolgál, mint könyvjelző. És őszinte leszek semmi nem is kellene róla.
Szóval az újságokat ezen cuccok nélkül változatlan áron is megpróbálhatták volna kiadni, mivel én az olvasás miatt veszem, nem a lemezek miatt, mint régen (bár én régen is imádtam olvasni).
Tudom a neten elérhető, de nekem tetszik az, hogy legalább egy újság erejéig nem kell a képernyőt néznem, továbbá vannak cikkírók, akiknek érdekel a cikke, véleménye.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Úgy gondolom, hogy az ilyen jellegű újságoknak az internet komolyabb elterjedéséig voltak meg a maga közönsége.
Az első pc guru, pc zed újságaim azt hiszem 1998-as évből valók, valahogy akkor lett a zed gamestar is (talán 99-ben). Akkoriban voltam általános iskolás és egy egy ilyen újságot rongyosra olvastunk csereberéltünk és telepítettük a demókat, amivel annyit játszottam mint ma 1-1 új játékkal teljes egészében. Emlékszem pl anno May Payne demójáért voltunk megveszve ami hozzám 2001 karácsonyán jutott el és még új videókártyát egy geforce mx 200 vagy 400-asat is kikönyörögtem, csak, hogy teljes pompájában fusson. Vagy hasonló volt a Diablo 2-vel...a létező összes újságban elolvastam róla mindent.

A teljes játékok viszont nem nagyon fogtak meg senkit a haveri körből sem...konkrétan egyetlen egyre emlékszem, amit kijátszottam és nagyon tetszett is, ez pedig a Gorky 17 volt.

Aztán az internet szépen mindent megváltoztatott, a hírek, információk megszűntek "értékesnek" lenni és szépen csak egy kellemes nosztalgia maradt az újságok okozta öröm,várakozás stből. Meg persze felnőttünk :DDD

(#21) laceszgamer válasza basaharc502 (#20) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nálam a top talán a Beyond Good and Evil volt, az is teljes játékként járt egyik számhoz.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#22) twollah1976 válasza Synthwave (#4) üzenetére


twollah1976
őstag

Valtozik a vilag, minden felgyorsult.
Mire egy hir, teszt, stb atfut a nyomdan addigra mar el is avult.

Mindenki a muanyagon rugozik, hogy juj, kozben az ujsagokra elhasznalt papir eloallitasa is rendesen megterheli a kornyezetet.

Gondolj arra, hogy eggyel kevesebb ujsag ami miatt fakat vagnak ki.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) Medocsabi válasza Synthwave (#4) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én csak 33 éves vagyok, de sokkal jobban szeretem a nyomtatott sajtót,könyvet, stb...
Ha belegondolok, mindig gyűjtögettem a zsebpénzemet, és mentem az újságoshoz megvenni a Gamestart a játékokért. Változik a világ, minden digitális, ami nem feltétlenül rossz, de a mai gyerekek vajon fogják azt érezni, hogy egy játék igazán az övék? Lemezes, amit el tud tenni, esetleg kölcsönadni, cserélgetni? Izgulni, fut-e a gépen stb? :U

(#24) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Én olyan 2005-2008 között vettem több GS- t. A kedvenc teljes játékom a Psi- Ops volt, korát meghaladó combat systemmel. Szegény Gyu halála után már nem volt ugyanaz, addig nagyon szerettem, főleg Gyu személye miatt.

(#25) samujózsi


samujózsi
tag

Kb az elmúlt húsz évben a Fotóművészet és a Top Gun/Aranysas volt amit rendszeresen vásároltam. Előbb az Aranysast hagytam el, pár évre rá a Fotóművészet is elmaradt. Papíralapú IT-s és hírlapokat kb azóta nem veszek, mióta internet van.
Alkalomszerűen vettem egy-egy chip, pcworld számot, de már egy-két év kihagyás után is látszott, hogy nincs értelme. Már akkor is megtaláltam az engem érdeklő híreket a neten, olyan igazi, mélyebb témákat boncolgató cikkeket meg már egyik lapban sem találtam.
Játékokról szóló lapok nem tartoztak az érdeklődési körömbe, azokról nincs véleményem, de úgy általánosságban is úgy tűnt már tizensok éve, hogy a nyomtatott sajtónak annyi. Legalábbis számomra. Ebben nem kis részük van az újságíróknak is. Azért ki ad pénzt, hogy 50% nyomtatott reklám mellé kapjon 99% netről leszedett, kinyomtatott, talán már elavult hírt és 1% érdemi cikket, aminek a háromnegyede nem is érdekel?

Ooops... hazudtam, van egy szomorú ellenpélda: a linuxvilág. Három-négy éven át vettem rendszeresen. Annak a tartalma kb olyan volt, amiről azt hittem, sokakat érdekel,kb az, amit egy szaklaptól várnék. Hát a linux annyira nem volt népszerű, hogy életben tudjon maradni a lap. De bármennyire színvonalasnak éreztem, ott is előjött: ami abban megvan, azt a neten is megtalálom. Akkor miért szórjam rá a pénzt?
Pár év alatt tönkre is mentek. Anyagilag is, de a végére a színvonal is... hát zuhant.

Pedig akkoriban még nem volt mindenkinél zsebszámítógép, amin ugyanúgy lehet olvasgatni útközben, mintha nyomtatott anyag lenne...

Hát ez hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#26) oriic válasza koxx (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Btw, néhány éve 1-2 Kiskegyed valahogy bekerült a wc mellé és bizony azokat olvasgattam én is. Érdekes cikkek voltak benne. :)) (NOT)

Live-Die-Respawn

(#27) Medocsabi válasza oriic (#26) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jó de ezeket oda tervezték :DDD Anyum mai napig veszi a Best meg Story meg hasonlókat. El nem tudnék mást képzelni wczés közben anyumnál:DD
Otthonra marad az okosteló meg a Prohardver ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Béke poraira!

A nyomtatott PC Guru bedőlése után már számítani lehetett erre, bár rég nem vagyok a lap közelében és ez csak személyes vélemény, szerintem már csak presztízs kérdést csináltak abból, hogy ki bírja tovább. A GameStar még pár hetet rá tudott húzni.

Nekem az első újonnan megvásárolt lapszámom 2001-es volt és innen pár évig még nem volt otthon internetem, de mikor lett, akkor is kitartottam egy darabig, én kedvelem a nyomtatott sajtót, mint műfajt. Pont emiatt marha hálás vagyok azért, hogy a GameStar által cikkeim jelenhettek meg nyomtatásban még azelőtt, hogy az emberiség végleg kukába dobja ezt a műfajt. A jövő újságírójának erre már nem lesz lehetősége.

(#29) Scholes9 válasza Medocsabi (#27) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ennyi :C :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) oriic válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A jövő újságírójának erre már nem lesz lehetősége."

Azon gondolkodtam, hogy maradt-e a piacon így bármilyen, kizárólag gamer tematikájú nyomtatott lap de most így hirtelen nem jut eszembe semmi. Maximum rovatként jönnek vissza PC Worldben és Mondo-ban pl.

Live-Die-Respawn

(#31) Stauffenberg válasza twollah1976 (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Mindenki a muanyagon rugozik, hogy juj, kozben az ujsagokra elhasznalt papir eloallitasa is rendesen megterheli a kornyezetet."

Egyáltalán nem ennyire egyértelmű a helyzet, pár éve fel kellett dolgoznom egy jelentést erről és most nem találom az archívumban sem az ebből írt cikkem (már Afrikában van a szerver, ami azt a portált üzemeltette), de nem ennyire fekete-fehér a kérdés.

A papíripar például a legnagyobb szereplője az európai faültetési programoknak és a feldolgozott papír nagy része ma már (az újrahasznosítás mellett) ültetett gazdálkodásból származik és az EU-ban évről-évre növekszik a fásított zöld területek mérete. Szóval a kezedben fogott újság nem erdőkből érkezik, hanem erre ültetett gazdaságokból.

Ráadásul a digitális terjesztésnek is van környezeti lábnyoma (nem is kevés), az infrastruktúra önmagában is nagy mennyiségű energiát igényel (szerverek, kliensek, hálózati eszközök egész láncolata kell csak egyetlen olvasó eléréséhez) és a számítástechnikai hulladék kezelése az egyik leginkább tabuként kezelt probléma a Föld ökoszisztémájában, nem csak az eldobált iPad probléma, de a szervergépekből is rendszeresen ki kell cserélni a fogyóeszköznek számító komponenseket, ez rengeteg félvezetőt, műanyagot, szilíciumot tartalmazó hulladék.

Ezeket szépen fel lehet tenni konténerhajókra, segélyszállítmányként mennek Afrikába, ahol kiokádják hatalmas halmokban a partokra és gyerekmunkával mehet az eltakarításuk (ami inkább abból áll, hogy szétverik a cuccokat, a nemesfémek érnek valamit, ami meg nem az majd halmozódik míg bele nem fulladnak). A számítástechnikai eszközök nagyon rossz hatásfokkal újrahasznosíthatók, míg a papír az összes hulladéktípus közül az egyik legjobb arányban újrahasznosuló anyag (90% felett).

Az persze fontos, hogy amit értelmetlen kinyomtatni, azt az ember ne nyomtassa ki, hiszen újrahasznosítás ide vagy oda, attól még van ennek környezeti lábnyoma (így a reklámújság, vagy a túlzásba vitt csomagolóanyag is értelmetlen, de papírcsomagolás még mindig jobb a műanyagnál), de önmagában a papír felhasználása nem ördögtől való és sokan túlértékelik a környezeti lábnyomát a papír- és nyomdaiparnak, miközben a digitális eszközöket mérhetetlenül zöldnek gondoljuk. A jelentés következtetése amúgy az volt, hogy kell még 15-20 év mire a kérdés végleg eldől, de nagyon úgy néz ki, hogy az analóg vs. digitális lapterjesztés környezeti lábnyoma meglehetősen hasonló.

(#32) twollah1976 válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


twollah1976
őstag

Legalabb ezt is megtudtam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) Stauffenberg válasza oriic (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A magyar piacon önálló gamer print magazinból a GameStar decemberi száma az utolsó. De én inkább ezt nagy általánosságban értettem, engem a gamer újságírás már nem érdekel (régen sem, inkább csak volt pár engem érdeklő rétegjáték, amit örültek, hogy lepasszolhattak egy külsősnek), játszani is alig van időm, de szinte a teljes felnőtt életem végigkísérte valamilyen formában az újságírás, print magazinban megjelenése viszont csak náluk volt lehetőségem.

Most szünetel nálam ez a szakma, de ha megint elszegődnék valahova, minden évvel egyre kisebb az esély, hogy nyomtatásban is megjelenjen. Meg amúgy a mostani munkám miatt is van lehetőségem többnyire belülről követni mi megy a hazai print/kiadói szakmában.

[ Szerkesztve ]

(#34) Narxis


Narxis
nagyúr

Felkészül a PC World és a CHIP magazin...

Thanos was right.

(#35) 8th válasza oriic (#18) üzenetére


8th
addikt

Az lesz mert a retyóig már nem ér el a wifi. :O :DDD

(#36) Scholes9 válasza 8th (#35) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Vegyél wi-fi jelerősítőt :B ;]

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#37) 8th válasza Scholes9 (#36) üzenetére


8th
addikt

Garázsban van egy nagyobb kartondoboznyi autós újságom (remélem, mert lehet már rég kidobtam) 2000-2010 közötti időszakból, majd hozok be abból egy marékkal. Már úgy is rég elfelejtettem mi van bennük. :P

(#38) dombi81


dombi81
senior tag

A legnagyobb probléma az, hogy nem figyeltek oda rá, nem foglalkoztak vele. Igaz nem is volt nagyon játék, amiről az elmúlt években érdemben lehetett volna írni. Csoda, hogy eddig bírta, és már közel nem képviselték azt a minőséget mint korábban, a 2000-es évek elején-közepén. Az ember most már csak átlapozta és otthagyta. Végül meg sem vette. Felesleges is volt a piacra két versenytárs. Úgy gondolom A PCWorld-nek is ez lesz a sorsa, csak idő kérdése. Már az a lap sem annyira igényes mint régebben. Pedig szerettem mindegyiket. Nem beszélve arról, hogy hazánkban az újság olvasási kultúra is elsorvadt. Igaz, a jelenlegi kínálatot tekintve sajnos nem is csodálom.

[ Szerkesztve ]

(#39) Medocsabi válasza 8th (#37) üzenetére


Medocsabi
addikt

Telken találtam egy kazalnyi folyóiratot a padláson, volt köztük '930-as, '940- es is!! Nem volt időm eltenni őket,csak szóltam nagyiéknak ki ne dobják,majd jövök értük. Most voltam, és gyújtósként eltüzelték... :W nem az értéke miatt érdekelt volna,hanem szívesen elolvasgattam volna,maga a nyomtatott stílus is annyira szép volt,a szó szoros értelmében. Szóvá tettem,válasz: kisunokám, kérdezz mi érdekel akkorról,elmesélem... :)

(#40) janeszgol válasza Medocsabi (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezek ilyen kezelt lapok. Nem káros az eltüzelése? Amúgy sajnálatos.
(Mókás, hogy véletlenül beleírtad a nullákat. 1930-as és 1940-es Guruk.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) GreatL


GreatL
őstag

'93 körül kezdtem ilyeneket olvasgatni... Amikor az újdonságokat még hazai vásárokon mutatták be és minden művházat kiadtak lan- és másolópartykra. Ez a korszak a kétezres évek közepére teljesen lezárult. A baj az hogy sok hülyeség rárakódott a gamerkultúrára. Mozival, mangával és egyéb hülyeségekkel kár volt törődni, akit érdekelt az vett olyan magazint is. A Gamestart már akkor utáltuk mikor megjelent, trfestül mindenestül. A PCX is nagyon gáz volt már a végén.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#42) 8th válasza Medocsabi (#39) üzenetére


8th
addikt

Ehh, öregek. :D Ma ezzel könyvvel vonultam el a trónra. Marha jó sztorik vannak benne.

(#43) Synthwave válasza Medocsabi (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"és gyújtósként eltüzelték..."

Istenem..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Teljes játék nélkül maradunk ennyi.

(#45) laceszgamer válasza Synthwave (#43) üzenetére


laceszgamer
addikt

Kár értük. Nálam van pár száz -talán ezer- gamer újság a kezdetektől fogva egészen 19 decemberéig, de semmi pénzért ki nem dobnám őket, talán ha úgy vesszük még lehet komoly érték nem csak eszmeileg, hanem egyszer múzeálisan is azok lesznek főleg így hogy mind megvan sorba.
Szóval inkább foglalják csak a helyet, jó helyen vannak. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#46) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Nekem vegyesen van de legtöbb pc gurus volt, de belőle már kidobtunk csomót.

(#47) Synthwave válasza laceszgamer (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Enni nem kérnek. :D


Itt is akad ez-az.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) laceszgamer válasza Synthwave (#47) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ez igaz. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#49) Medocsabi válasza Synthwave (#43) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ne is mondd.
A csúcs akkor is az volt, amikor egy antik bőr széket papám LEVESTETT RENDES OLAJFESTÉKKEL! Az antik itt nem azt jelenti, hogy ezeréves, hanem hogy 18. századi kézzel faragott darab volt, és majd' félmillió forint volt az értéke. Na ott aztán volt anyázás. :DDD Mit kapott a mamától, hjujj :D

(#50) Synthwave válasza Medocsabi (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pusztító egy família. Kő kövön nem marad. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.