Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zedz


Zedz
addikt

Cortana + egy ilyen normál méretű szenzor elég ütős kiegészítője lehetne a PC-nek, szerintem van benne fantázia. :)

(#2) oriic válasza Zedz (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tény, érdekes dolgokat lehet a kamerával csinálni.

Live-Die-Respawn

(#3) Televan74 válasza Zedz (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet.De valahogy még sem látom minden második PC -s otthonába.Akkor valami miatt még sem kell a PC -s tábornak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Zedz válasza Televan74 (#3) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem nem is fog elterjedni, csak azt írtam van benne fantázia mert tényleg van. Véleményem szerint PC-n majd inkább az Oculus és társai fognak hamarosan hódítani. :) Nekem volt szerencsém kipróbálni egyszer, huhh mit ne mondjak, elég ütős dolog. :D

(#5) tatararpad válasza Televan74 (#3) üzenetére


tatararpad
őstag

Mert kutyának sem kell ilyesmi ennyiért. A legbugyutább számítógéphasználó is mire ledadogja a Google Now-nak vagy Cortananak amit akar addigra már 6x megcsinálta alapból. Ahhoz hogy valami minden második PC-n legyen sok ember számára hasznosnak kell lennie, így a Kinect is maradt rétegigény.

(#6) nemlehet


nemlehet
őstag

Sajnos ez az egész hangvezérléses dolog nem igazán működik. A nővéremnek angol a barátja, ráadásul oxfordi, úgyhogy nagyon tisztán beszéli az angolt de pl kocsiban neki sem működik elég megbízhatóan a hangvezérlés ahhoz, hogy érdemben használni lehessen. A szobában ülve néha használja fb messengerben amikor játszik, mert akkor egész jó %-ban leírja amit mond.

Én is próbálkoztam vele, de attól eltekintve, hogy néha 2-3x kell elmondani amit akarsz (ezt tudjuk be az akcentusnak) sem igazán gyorsabb vagy egyszerűbb. Elő kell venni a telefont, be kell rajta lépni a google now-ba amit ugyan úgy nem tudsz megtenni pl vezetés közben. Ráadásul csak véges számú, egyszerű funkciójú parancs van amik gyakran nem is pontosan azt csinálják amit kéne. Ehhez egy AI kéne, hogy értelmezze, hogy mit akar az ember és annak megfelelően hajtsa végre. Pláne amikor mondom neki: OK Google (erre bekapcsol) send message to Martin.... Erre rákeres, hogy send message to Martin és kidobja google keresővel... Szóval nem is az hogy nem ért meg csak nem tudja értelmezni. De a Siri se jobb hiába állítják sokan.

Ugyan ez a kinect. Jó ez csak minek. Sokkal gyorsabb a kontrollert használni főleg egy film közben ahol folyton beszélnek tehát hangvezérlés kb kilőve. Integetni meg nem kényelmes és az is ad hoc működik csak.

Amúgy nem csoda, hogy nem fogyott jól. A glorious PC gamer master race 99% asztalnál játszik ahol nem tudsz felállni és ugrabugrálni. A gépet irányítani szintén nem kényelmes vele, hangvezérlésre meg ott a headset vagy a lapos mikrofonja. Ráadásul egy PC játékot nem tudnék mondani ami támogatja és annyi fejlesztő azért nincs....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Gergosz2 válasza Televan74 (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem ez azért van mert egyrészt drága , meg nem is látok olyan kidolgozott üzleti modellt mögötte. Szóval csak úgy van, ha pisztolyt fognának a homlokomra akkor sem tudnék mondani egyetlen egy PC-s játékot sem ami támogatja, vagy kifejezetten ehhez készült.

(#5) tatararpad

Igazad van . Konzolon is réteg igény, nem hiába kellet M$-nek is meglépni, hogy a Kinect nélküli csomagokat is piacra dobják.

De amúgy Google már szerintem már elég jól érti a beszédet. Minap próbáltam és csak ámultam. Mondjuk legutóbb cirka 1,5 éve próbáltam ahhoz képest sokat fejlődött.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8) Bembee12 válasza nemlehet (#6) üzenetére


Bembee12
aktív tag

"Pláne amikor mondom neki: OK Google (erre bekapcsol) send message to Martin.... Erre rákeres, hogy send message to Martin és kidobja google keresővel.."

Ez valószínűleg azért van, mert a telefonod nyelve nem angolra van állítva. Ha átállítod, angolra, akkor mennek majd a "parancsok".

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#9) Zedz válasza nemlehet (#6) üzenetére


Zedz
addikt

Ha mondjuk PC-n úgy oldanák meg Cortanat, hogy elég lenne neki szólni és máris figyelne, akkor az elég jó lenne. Nekem WP-n az van, néha használom, hogy ne kelljen annyit pötyögni telefonon. Annak egész jó a beszédfelismerője, és még a hangja sem annyira robotikus. :)

(#10) ferensz válasza Zedz (#9) üzenetére


ferensz
senior tag

L930, lezárt állapotban is Hey, Cortana-ra szépen figyel is, hozzá sem kell nyúlni :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#11) Zedz válasza ferensz (#10) üzenetére


Zedz
addikt

Jajj ezt már akkor belerakták? :D Van valamilyen alsó készülék határ?

(#12) ferensz válasza Zedz (#11) üzenetére


ferensz
senior tag

Van. Lumia 930, 1520 kapta/kapja meg.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#13) Khan13 válasza Zedz (#11) üzenetére


Khan13
senior tag

Csak az "új" SoC-os telefonok tudják 8.1.1 + Denim rendszertől kezdve. Szóval elvileg az x20-asok közül csak az 1320 és 1520 kapja meg, az x3x Lumiák közül pedig elvileg mind. Aztán majd kiderül.

(#14) ferensz válasza Khan13 (#13) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem. Jelenleg csak a Snapdragon 800-as készülékekhez lesz. Annyit írt az egyik microsoftos tag, hogy megértik, hogy több készüléken is szeretnék ezt a funkciót, és azóta nem történt semmi. Viszont az említett két telefon közül az L930-on biztos hogy működik, mert használom :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#15) Zedz válasza Khan13 (#13) üzenetére


Zedz
addikt

Na mindegy, ezért nem fogok új telefont venni. :P

(#16) nemlehet válasza Bembee12 (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Pedig de angolra volt állítva. Elég sokat szöszöltem vele, mert sokat vezettem és ott jó lett volna, de a kocsi alapzaja meg a rádió mellett úgy tűnik sok neki az akcentus. Meg mondjuk az zavart, hogy az akkori telefonom lezárt képernyő mellett nem működött, meg kellett hozzá nyitni az appot. Pedig elvileg tudja a program de az istennek sem bírtam rávenni erre funkcióra.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) tDr1v3r válasza nemlehet (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pedig a nownak elvileg jobb a hallokaja... nalam regen jo volt de nemigen hasznaltam. Sirit most probaltam, azon egybol megy.

Nincs kulonleges angolom, sima generic US kis UK es ausztral beutessel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18) Khan13 válasza ferensz (#14) üzenetére


Khan13
senior tag

Nem emlékeztem pontosan, valamiért ez maradt meg nekem, köszönöm a kiigazítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#19) leeka válasza ferensz (#12) üzenetére


leeka
tag

920-on is van!

Fear the future !

(#20) ferensz válasza leeka (#19) üzenetére


ferensz
senior tag

A passive voice activation-ös kéz nélküli Hey, Cortana? Az ki van zárva, SensorCore kell hozzá és Snapdragon 8xx.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#21) laszlohu


laszlohu
addikt

Az alábbi linken lévő videó tetszik,
a kinect szokásostól eltérő felhasználási módja :

[link]

(#22) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

btw mi a kulonbseg az elso es a masodik kozott? az elsot jelenleg 20ezer korul szorjak ki, mig a masodik meg mindig kb 70k.

namost 20kert meg beneveznek ra kiprobalni ha van SDK, viszont 70ert tulzasnak tartom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Воланд válasza proci985 (#22) üzenetére


Воланд
titán

jobb szenzor van a masodikban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Zedz válasza proci985 (#22) üzenetére


Zedz
addikt

70ért már ott van az Oculus Rift. Jajj de jó lenne már egy! :D

(#25) proci985 válasza Воланд (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi, szerintem korbenezek ha lesz picit idom, kell lennie whitepapernek/osszehasonlitasnak hogy pontosan mekkora a kulonbseg a gyakorlatban.

Zedz: en varok abbol a retailre, probaltam V1et es voltak gyermekbetegsegei. tetejeben a motion sickness olyan problema, amit cavek kapcsan is szoktak emlegetni es elegge elteroek a velemenyek, hogy mit lehet vele kezdeni

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) DummyBoy válasza nemlehet (#6) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Attól függ hol.

Lehet a Kinectén még csiszolni kell, de jó pár éve használtam PC-n VAC-ot (Voice Activated Commands asszem ez volt a program neve ...) repülőszimulátorozásnál, rádióhasználathoz, és még az én kocsma-angolommal is meglepően jól működött.

De az ugye arról szólt, hogy te állíthattad be a szavakhoz az utasításokat. Kicsit más tészta, de ettől még hangvezérlés :)

@ZedZ: Még nincs ... kiváncsi leszek én majd arra a Rift-re, a végfelhasználói változat mit fog majd produkálni és mennyiért.

Life is shor...

(#27) Zedz válasza DummyBoy (#26) üzenetére


Zedz
addikt

A developer kit 2 kerül most olyan 70 ezer forintba, már jó felbontással és több funkcióval mint a dev kit 1. Gondolom a végfelhasználói verzió ennél is többet fog tudni, reális esetben az előbb említett 70k alatt. Egyszer már volt szerencsém próbálni az első verziót, habár csak egy demo futott, de egy komoly játékkal elég durva élményfokozást tud elérni.

(#28) celafat válasza Zedz (#4) üzenetére


celafat
tag

Azért az Ocolus és a Kinect az nem ugyanaz a kategória.

(#29) Zedz válasza celafat (#28) üzenetére


Zedz
addikt

"Next-gen" kiegészítő végül is mind a kettő. :DDD De tény, hogy más kategória.

(#30) Воланд válasza proci985 (#25) üzenetére


Воланд
titán

ot keresd majd meg ebben az ugyben, csak most vegasban van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) proci985 válasza Воланд (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) DummyBoy válasza Zedz (#27) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Aham ...

Egy TrackIR 150 USD, mire beér hozzánk lesz belőle 50 rongy ...

Emiatt kiváncsi leszek, hogyan alakul majd a végfelhasználói ára a most 350 dodós Oculusnak ...

Nem beszélve a HW igényről ... De ne legyen igazam, legyen olcsó és jó tömegcikk, az mindenkinek jó lenne.

De tartok tőle hogy a kapitalizmus fog nyerni ...

Life is shor...

(#33) Zedz válasza DummyBoy (#32) üzenetére


Zedz
addikt

Persze, ez nem holnap fog elterjedni, de szerintem 1-2 éven belül már egy viszonylag elérhető tömegcikk lesz. Mint pl. az okostelefonok. Azok is viharsebességgel terjedtek, már mindenki, még a gyerekek is azt nyomkodják.

VR-kből is lesz gondolom jobb, rosszabb, olcsóbb, drágább. Idő kérdése, de nagyon nyomják a piacot. :D

(#34) Khan13 válasza DummyBoy (#32) üzenetére


Khan13
senior tag

Mivel egyszerre több eszköz jön, nem lehet túl drágán adni. Amúgy a fejlesztői rift árából nem lehet kiindulni, mert az nem tömeg termék. Legutóbbi nyilatkozatok alapján olcsón akarják adni a harvert és majd szolgáltatásokból beszedni a pénzt. Ez teljesen logikus, mivel sok emberből többen fognak fizetni a riftet támogató dolgokért, mintha egy vékony rétegtermék lenne.

(#35) DummyBoy válasza Khan13 (#34) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Hogyne lehetne. Vadkapitalizmus van.

Személyes spekulációm alapján:

VR cuccnak értelme gyakorlatilag a szimulátorok területén van, máshol nem igazán.

Tudom, hogy sokan álmodoznak az FPS-ekben való használatról, de jelenleg 3 és 1/4-ed játék támogat egyáltalán fejmozgásérzékelést, ez pedig az Arma 1-2-3 és a BF4 Xbox One-on :) szóval nincs éppen agyontolva a piac ... (meg egy reflex alapú játéknál nem is biztos, hogy előny lenne ...)

Arról nem is beszélve, hogy minden attól függ, mennyire lesz támogatott és milyen HW igénye lesz. Mert ugye az a "70k" egy extra kiadás a sokszázezres PC mellé ...

Anno emlékszem mikor a BF2 kijött, mekkora fikázás volt a grafikára, pedig az összes pistike legkisebb felbontáson és superlowon játszott, hogy könnyebb legyen észrevenni az ellenfelet :) Ennek a cuccnak pedig úgy van igazán értelme, ha megfelelő grafika is társul mellé.

A végére pedig egy egyszerű matek: Rift: 350 USD ... (Ha szerencsénk lesz, és európában is forgalmazzák majd akkor 350 EUR és legszerűsödik minden ... )

Ha csak az USA-ban fogják árusítani az elején (Ami előfordulhat ...) akkor kb. 100 USD postaköltség mellépattan majd, majd erre a 27% áfa (Reméljök nem lesz 40% addigra ...) ami megint 100 USD és erre a vám. Ez pedig pont 2x "70k" ...

Life is shor...

(#36) Khan13 válasza DummyBoy (#35) üzenetére


Khan13
senior tag

Szóval ha a piacon van 5 szereplő, akik majd adják 200 USD körül a VR fejesüket, akkor a rift 350 lesz, mert annyi a Dev kit? Ez nem így megy azért. Támogatni meg inkább azután fogják, hogy kijött. Most is van rá azért pár program. A túlélő horror kategóriájú játékoknál nagyon sokat ada az élményhez. Arra pedig már most is van program, hogy a riftet nem támogató játékokat is kezelje. Ez nyilván nem mindegyikkel működik jól, de ezt is fejlesztik.
Gépigényének pedig nem kell nagynak lennie, sőt, miért lenne nagyobb, mint a monitoron megjelenítésnek? A fejedre küldenek tegyük fel 1080p-s képet (mint egy monitor). A fejmozgás az egeret helyettesíti ezen a téren. Nagyobb gépigény ott jöhet, ha a 3D-hez szükség lenne rá. Ez utóbbi megvalósításának technológiáját nem ismerem behatóan.

Amúgy jól elment a téma a Kinectről a riftre :D

[ Szerkesztve ]

(#37) proci985 válasza Khan13 (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

indiek tamogatjak, egyebkent lattam mar ceghez tartozo peldanyokat game jameken feltunni, avagy probaljatok ki alapon

mas kerdes, hogy ket eve ami jamen voltam, azon a harom riftbol ket nap utan mar csak ketto mukodott ahogy tudom, viszont az meg dev1 volt.

kutatasban viszont hasznaljak. pont ez a szep a kinect + oculus komboban, hogy mozgathato, filleres eszkozokrol van szo es kifejezetten jo az immerziojuk. egy jobb cave arban valahol szazmillios nagysagrendben van, de egyszerubb modellek is 10-100millio korul mozognak. a mozgathatosagrol nem is beszelve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) nemlehet válasza Khan13 (#36) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért lesz nagy a gépigénye, mert két 1080p-s panel lesz benne, mert a 720p sajnos pixeles egy kicsit ilyen közelről. Másrészt azért az érzékelők pontos és megfelelő sebességű kezelése is elég hardverigényes tud lenni, ráadásul ugye nem lehet túl nagy az FPS drop mert nagyon kijön az OC-nél. Szóval 60 alá nem nagyon kéne beessen az FPS, amihez 2x 1080p-ben azért kelleni fog vas bőven.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.