Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #88178176


#88178176
törölt tag

Sajnálom. Pedig én kedveltem a nyomtatott verziót is.

(#2) oriic válasza #88178176 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én megmondom őszintén hogy csodálkozom hogy a GS-sel együtt még létezett. Manapság, amikor online nagyjából azonnal minden IS elérhető.

Live-Die-Respawn

(#3) VágniValó


VágniValó
addikt

Sóhajtozunk, szomorkodunk, de lássuk be azok az idők már elmúltak és itt se lehetnek sokan, akik otthonra veszik, saját pénzből (tehát nem a munkahelyeden hozzácsaptad az előfizut a büdzséből).

Emlékszem még, hogy volt akitől kiskoromban kölcsönkaptam, mert nekem annyira volt lóvém, hogy az 576-ot megvegyem, és azt is szerettem :B

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#4) bulikavagyok válasza oriic (#2) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Pontosan, ahogy írod. Kész csoda, h eddig felszínen tudtak maradni valahogy.

(#5) Prosector


Prosector
addikt

Kb. biztos voltam benne, h ez is eljon egyszer...mar evek ota keringett bennem a gondolat, hogy vajon meddig tudjak fenntartani a printed verziot, minden nehezseg ellenere...hat eddig.

Nem mintha mostanaban vettem volna GS-t, de remelem ok meg huzzak 1 darabig.

" de tény, hogy ma Magyarországon, a mindenféle teherrel, sarccal, extra költséggel szinte ellehetetlenítik a nyomtatott sajtót" - nem latok ugyan bele, de feltetelezem, h ebben semmi tulzas nincs.

(#6) Dhampir


Dhampir
félisten

Sajnos a nyolc éven át kiadott Linuxvilág is megszűnt, még 2007-ben.

(#7) laceszgamer válasza Prosector (#5) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de lehet annak is 1 éven belül vége, ugyanis jó ideje nem aktív az előfizetési oldaluk, míg a két " felnőtt " testvérlapjának még igen.
Én a kezdetektől vettem mindkettőt, jó pár éve már csak megszokásból, mert új info nem nagyon volt egyikben sem, amit még neten nem olvastam.
Viszont szerintem ez valami olyasminek is az előszele, hogy előbb vagy utóbb akár az egész papír alapú újság és könyvipar valami olyan kategóriába kerülhet mint például a bakelitlemez ma.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#8) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Hírenként 0-1 kommentes érdeklődéssel a honlapjuk sem sokáig lesz meg.

Régen én is olvastam, még meg is vannak.

Aztán lett net.

[ Szerkesztve ]

/s

(#9) myckey


myckey
veterán

Jó ideig gyűjtöttem is !
Több tucat példányom van tőlük ....nagyon szeretem, mert minőségi munka volt, és persze akkoriban nem fértem hozzá olyan szinten a tartalmakhoz/infokhoz mint manapság !

Kár ezekért a dolgokért.

Ez van, haladni kell más irányba.
Széllel szemben lehet hugyozni, csak..... :(((

Talán az utolsó kiadást, be is húzzuk ! :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#10) batman91 válasza oriic (#2) üzenetére


batman91
őstag

Én is anno pont ezért álltam le a GS vásárlásával. Manapság már minden pár kattintással elérhető. Így fölöslegessé vált az újság, csak a helyet foglalja.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#11) wjbhbdux válasza wjbhbdux (#8) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Most ugrott be, hogy legelőször a Half-Life cikk miatt vettem meg, mert már a PCX és 576-ban elolvastam és még többet akartam róla :DDD mi az esélye hogy pont ma halnak meg?

/s

(#12) Hopkins95 válasza oriic (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is épp ezen csodálkoztam, hogy még létezni tudott a lap és nem szűnt meg hamarabb. Nekem 1-2-szer eszembe jutott néha, hogy kéne venni egyet, de mióta itt vagyok a PH! lapcsaládon, olyan jó, hogy a cikk elolvasása után hozzá tudok egyenest szólni a cikkhez ill. el tudom olvasni a hozzászólásokat. Egy offline magazínnál ez nem működik, ott nem tudom kivel megbeszélni az olvasott hírt vagy az adott tesztet/játékot.

Az online felület ezért sokkal interaktívabb, ezért szeretem. :B

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#13) Dilikutya válasza laceszgamer (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

A papír alapú újság régóta halott. Ha nem direkt oda gyártott tartalom van, kinyomtatni is fölösleges. Hírek, tesztek azonnal elérhetők évek óta, szerintem a játék (konzol, PC) és technikai, műszaki magazinok ideje lejárt. Mire megjelenik, a fele tartalom nem aktuális.

Persze az utolsót én is megveszem, aztán meg hoppá, rekordeladás lesz még a végén. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) gbors válasza Hopkins95 (#12) üzenetére


gbors
nagyúr

Szomorú, de tényleg ez a helyzet. Ráadásul miután ez egy olyan terület, ami eleve szorosan kötődik az informatikához, tényleg kész csoda, hogy nem 10 évvel ezelőtt lépték ezt meg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Kár érte, kiváló ügynök volt.

Sic Parvis Magna

(#16) galocza válasza Prosector (#5) üzenetére


galocza
aktív tag

a fejlett nyugaton előttünk járnak: ott már az elektronikus sajtú is haldoklik, a nyomtatott rég halott.
pc world, pc magazine, byte már rég meghaltak nyomtatott formában. pc gamer még él és lehet, hogy virul(ens) is.
persze lehet, hogy annak idején eljöttek magyarországra, csak hogy ellehetlenítsék őket. vagy ilyen messzire elér a kezünk - rátok bízom a döntést, mert valami közünk csak kellett, hogy legyen hozzá...

szentimentális okokból sajnálom, hogy megszűnik, de meg nem lep. én már nagyon régóta csak az online változat alapján tudok ítélni, s a hozzászólások alapján ott is a béka hátsója alatt a látogatottság. kb az utóbbi 1/2-1 évben sikerült ide leküzdeni, de előtte sem volt az a pezsgő élet. ha arra nem sikerül rávenni a népet, hogy ingyé' elmásszanak az oldaladra, és majdénjólmegmondjákafrankót, még nehezebb lesz a nyomtatottat megvetetni velük. most a "további friss hírek" alatt levő 16 bejegyzésből 3-nál van 1-1 hozzászólás, a többinél nuku. bezzeg a búcsúcikkelynél van 56 könnyes szemű. ekkora forgalmat nem generáltak egy ideje, s elképzelhető, hogy azok íróinak egy része is az ehhez hasonló hírek kapcsán vetődtek vissza. hiába, meg kell döglened, hogy igazán kultikussá válj...

(#17) Tibiajax válasza Dilikutya (#13) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

abban biztos lehetsz, hogy rekordeladás lesz.. :) én is meg fogom venni, ez nem kérdés
az utcsó példány később csak felértékelődik

meglesz a rekord, aztán meg bejelentik majd, mégis mennek tovább...hát ha ennyire van mégis érdeklődés!!
: DD

(#18) Dtomka


Dtomka
veterán

Nagyon szerettem az újságokat lapozni... (Pcguru, PCX)
De jó pár éve már nem vettem. 1 korszak véget ért.
Sok sikert a csapatnak!

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Azt hittem már vagy 10 éve megszűnt. Ezek szerint mégsem.

(#20) hunluki


hunluki
senior tag

Anno még a hőskorszakban amikor otthon már volt ADSL kategóriás net de mentünk nyaralni akkor mindig betáraztam az aktuális újságokkal, főleg az ilyen egyet fizet kettőt hármat kap kombókból, így általános sulis koromban nem unatkoztam a nyaralásokkor se.

Good old times, manapság már nem nagyon van értelme. Magát a tényt sajnálom hogy megszűnik, de hiányérzetem nem lesz.

(#21) Daelion


Daelion
őstag

Csatlakozom azokhoz akik meglepődtek,hogy egyáltalán eddig tartott.
Kb fél éve néztem utánuk mert már azt hittem,hogy rég nincs.

Sulis koromban amíg nem volt netem én is vettem évekig és még most is megvannak,egyedül én vettem az ismerősök közt és persze mindig tőlem kunyerálták el. :)

Meg volt azért a maga 'feelingje' akkoriban.

Viszont amióta netem van 1 darabot se vettem,oldalakat meg inkább külföldieket követek.
Egyedüli kivétel a PH lapcsalád.

[ Szerkesztve ]

(#22) shaddam


shaddam
aktív tag

2003 tájáról van egy Gurum, meg talán pár későbbi, de én évekig GS-t vettem. Aztán a minősége olyan lett hogy már azt se. Néha véletlenül szembe jönnek a neten, de nem értem hogy léteznek még. A Guru így öregebb fejjel az utóbbi években minőségibb volt szerintem. Remélem kiadják a régi számokat, GS-ből van egy csomó, abban néha találtam 1-1 igazi rejtett gyöngyszem játékot. Fura belegondolni hogy régen tök hasznosak voltak az 1-1 oldalas tipprovatok annyira nem rágta az ember szájába a játék magát.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#23) Dr. Akula válasza shaddam (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igazából a Guru is csak pótlék volt a CoV után. :)

(#24) shaddam válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


shaddam
aktív tag

Gondolom ez ilyen generációs dolog is. Kicsit bánom nem korábban jutottam gémersajtóhoz. Vidéken, net nélkül kb gémersajtó volt meg szájhagyomány

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#25) Dr. Akula válasza shaddam (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#26) gbors válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


gbors
nagyúr

Ó, a jó öreg görbelábú nindzsa az 1. szám borítóján :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) laceszgamer


laceszgamer
addikt

https://retroujsag.com/

Amúgy akit érdekel az ilyesmi, itt szinte az összes retro újság fenn van PDF-ben, igaz a PC Guru pont hiányzik, de kicsit érdekes, hogy egyedül azt vetették le jogi okból a többiek viszont úgymond elnézik a dolgot, mert tényleg igazán szép gyűjtemény amit a srác itt összehozott.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#28) Fred23


Fred23
nagyúr

Szomorú dolog, van nekem még vagy 40-50 darab itthon. Lehet, veszek gyorsan még 2-3 tucatot apróról a jövő hónapban. Bár van egy olyan érzésem, most hirtelen meg fog ugrani a használtak ára.

(#29) VágniValó válasza laceszgamer (#27) üzenetére


VágniValó
addikt

Úristen köszi! Pörgetem az éveket 576kbyte-ból és töltöm is le, amit csak tudok, zseniális :R

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#30) bulikavagyok válasza laceszgamer (#27) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a linket! :R

(#31) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Szívesen. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#32) #00137984


#00137984
törölt tag

PC Guru magazint csak egyszer vettem 2010-ben. Gamestar olvasó voltam a játékmellékletek miatt olyan 2013-ig...
Mass Effect első része ezért igy van meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) JSaN


JSaN
addikt

Hat egyszer ennek is eljott az ideje, en ezen az ujsagon nottem fel ha PC-rol volt szo.
1998tol 2008ig vasaroltam, aztan 2008 vegen be lett kotve ez internet.
Szerintem a millenium kornyeki evekben elte a csucsot, nyomtatott sajtokent messze a legjobb volt, igenyesen szerkesztett sok oldalas tartalmas irasokkal. A CD melleklet is nagyszeru volt a demoktol a melyvizig mindennel meg volt toltve, es akinek nem volt netje is tudott sokmindent bogaraszni a lemezeken.
Az a 10 ev termese szepen el van teve, es jo bele olvasni ha nosztalgiazni tamad kedvem.
Evek ota nem vettem semmilyen ujsagot, de ezt az utolso peldanyt most megveszem mementonak.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#34) wjbhbdux válasza VágniValó (#29) üzenetére


wjbhbdux
veterán

576-ból úgy tudom van valami dvd kiadás amit fel lehet lelni az összes számmal egyben.

/s

(#35) joey04


joey04
titán

Sajnos a nyomtatott lapok haldokolnak nagyon régen. Én szeretem az újságokat, jó kibontani, érezni az illatát, tapintani a papírt. Így ha rajtam múlna, nem halnának ki (a könyvek meg pláne nem). GS-t járatom, Gurut ritkán vettem csak, de sajnálom nagyon. Az utolsó számot biztos megveszem majd.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Shepard


Shepard
tag

Kedveltem ezt is és a GS-t is, az ezredforduló környékéről még egész sok szám ott figyel a polcon és a mai napig van, hogy előkapok egyet nosztalgiázni. Sok játékom is a melléklet miatt lett meg anno, volt hogy emiatt vettem csupán meg a magazint. Aztán a netes sajtó lassan átvette a szerepet. Hiába no, szép lassan minden fölött elröpül az idő.

(#37) janeszgol válasza Prosector (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Nincs. Ezért is nagyon drágák a könyvek. De nem csak a nyomtatott sajtót, hanem az e-bookokat is bőségesen terhelik adóval. Bár abban az országban, ahol a napelemeket is megadóztatják, nem csodálkozom.

Én amúgy sajnálom a nyomtatott újságok halálát. Nem csak az információk miatt veszi az ember, hanem az írok, a hangulat miatt is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Volt egy rakás Guru-m és GS-om még a 2000-es évek elején. Olyan 2004 közepéig-végéig vettem is mindkettőt rendszeresen (2004-2005-ben az 576 Konzol-t is), az azt követő években már csak 1-1 számot, és leginkább csak a teljes játék miatt, ha érdekelt.
Hát ez van, eljött ennek is az ideje (már rég).
Amelyik médium komolyan gondolta a játékújságírást az már réges-régen a saját online platformjára helyezte inkább a hangsúlyt. Az hogy azt fenn tudják-e tartani, persze más kérdés.
Az okoseszközök, a széles körben elterjedt szélessávú internet korában, amikor bármilyen információ és tartalom csak egy gombnyomásra van a nap 24 órájában, egyszerűen nincs már létjogosultsága egy videójátékokkal foglalkozó, nyomtatott magazinnak.

(#39) gbors válasza janeszgol (#37) üzenetére


gbors
nagyúr

Az ebookok külföldön is arcátlanul drágák, ez nem magyar sajátosság.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mai napig megvan az összes GURU-m. Az első laptól, addig a számig, amíg ketté nem váltak. 2002-2003 körül talán?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) janeszgol válasza gbors (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Ó, ezt szomorúan olvasom. Remélem változni fog ez még!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) 8th


8th
addikt

Amíg nem volt otthoni netem rendszeresen megvettem a gurut ahogy a GS-t is. Elsősorban a teljes játékok miatt vásároltam de onnan tájékozódtam a friss hardverekről, játékokról, win xp finomhangolási trükkökről stb... Aztán jött a net és ott volt minden azonnal, ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#43) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én is a 2000-es évek első felében vettem (miután az 576 megszűnt) de inkább random jelleggel, azóta már minden ilyen újságomat eladtam, ha rámtör a nosztalgia, akkor a neten elolvasok párat :)
Furcsa belegondolni, hogy azok a szerzők, akiknek a gondolatait éveken keresztül böngésztem, már rég sehol sincsenek..
Kihalófélben van már az egész nyomtatott sajtó, kb a nagyobb állomásokon lévő relay boltokon kívül nem is nagyon látok már újságárusokat, csak az üress lepukkant pavilonokat, amikben régebben voltak (legalábbis itt újpesten)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44) Dilikutya válasza 8th (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Windows XP finomhangolási trükkökért már akkor be kellett volna zárni minden szerkesztőséget, amelyik hagyta megjelenni. :) Hatékonyságuk a nullától a több kárt okoz mint hasznosig terjedt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) gbors válasza janeszgol (#41) üzenetére


gbors
nagyúr

Korábban a magas könyvárakra a gyártás + disztribúció költsége volt a magyarázat - valahol jogosan, mert azok tényleg elég komoly részét kitették a vételárnak. Az ebookoknál mindkettő jelentősen lecsökkent - az árak meg alig, a kiadók szépen zsebretették az extra profitot.
A másik oldalról, a havi előfizetős zene mintájára már van havi ebook modell is - eddig ez sem hatott súlyosan az árakra.
Őszintén szólva, nem látom, mi lehetne még drivere jelentős árcsökkenésnek.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#46) rdt89


rdt89
addikt

Gyerek koromba imádtam a magazint és a játékokat amiket mellé csomagoltak a Games Star-al egyetembe. De igen a digitalizált korszakban már annyira nem szükséges a nyomtatott újság, azért egy könnycseppet a régi idők emlékére most elmorzsolok.

(#47) [CsuCsu] válasza laceszgamer (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A konyveket nem kell felteni, a piac atalakult picit, de koszoni szepen jol van. A gagyi ponyvak hullanak ki, es a kinalat elmozdult egy minosegibb iranyba. A konyvet olvasok szeretik a fizikai kontaktust, jo minosegu papirt, tordelest es kemenyfedeles dizajnt. Bemesz egy Waterstones-ba Angliaban, es meglatod mirol beszelek. A jo minosegu konyveknek konkretan reneszansza van.

Az ujsagok iranyaban is latszik egy hasonlo valtozas, a premium magazinok is erosodnek.

[ Szerkesztve ]

(#48) galocza válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


galocza
aktív tag

cov pótlék volt az spv után (s kicsit mellett 8).

(#49) galocza válasza gbors (#39) üzenetére


galocza
aktív tag

jah, kb annyiért adják, mint a puhafedelest.
nekem már rég eszembe jutott: mért nem ajánja fel amazon, h veszel egy fizikai példányt, plusz egy fontért megkapod elektronikusan is. a többség (főleg az ifjabbak) szerintem bevállalnák. ingyen pénz.
így meg megveszem a papírformátumot, és ellopom az elektronikusat (mert 2x hadd ne vegyem már meg). előbbi a polcomon, utóbbit olvasom...
kinek jó ez?

(#50) galocza válasza gbors (#45) üzenetére


galocza
aktív tag

ebookra általában magasabb az áfa szerte a világon, mint nyomtatott könyvre. de a kicsi költségnek, és az áhított alacsony vételárnak az áfája is kicsi (lenne).

(még 17 hsz, és megelőzzük a pcgurus búcsúcikket!)
(de nem azért írtam ennyit egy kupacban. akkor ez is külön lenne.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.