Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Azt hittem a vége "T-mobile" és sms, de nem.
Miért kérnek még pénzt az sms-ért? :U

(#2) Louro válasza D1Rect (#1) üzenetére


Louro
őstag

Hidd el, hogy az emberek vannak olyan smucigok - pláne a magyarok -, hogy ha ingyen lehetne kommunikálni, megtennék. Még ha több időbe telne is, inkább sms-eznének.

Emlékszek még arra, amikor Westel első 3 másodpercet nem számította fel. Idegesítő egy-mondatos beszélgetések nagyon zavartak. De ingyen voltak. Igaz simán belefért volna még 2-3 mondat, de óvatosak voltak.

Mess with the best / Die like the rest

(#3) Stauffenberg válasza Louro (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az iskolás kölyökként nagyon sokat jelentett! :D Apám csak egy hónapban egyszer töltötte fel az egyenlegem. Ha túl hamar lenulláztam, akkor csak annyit mondott "így jártál fiam". :D Szóval pénzért csak a barátnőimmel beszélgettem, akiket mégsem rázhattam le 3 másodpercenként, haveroknak meg mindegy volt.

Persze egyébként felnőtt emberek között ez nagyon prosztó dolog volt.

Egyébként meg már régóta várok Twitteren egy natív megoldásra, amivel túl lehet lépni a 140 karaktert. Szerintem ez a limit maradhatna simán, csak a Vine mintájára indíthatna egy Tumblr-szerű cuccot is, ami használható az alap kliensből is, meg önállóan is. Viszont a tweetek karakterlimitét 10 ezerre növelni szerintem béna megoldás.

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én azt hittem ennek a trágyának twitternek ez a 140 karakteres limit az esszenciája.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) Louro válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Louro
őstag

Beadták a derekukat. Igazából csinálnak egy blogot, ahol az első 140 karakter/bekezdés megjelenik, a többit/tartalmat pedig el lehet olvasni, ha rákattintanak.

Feltalálták a spanyol viaszt :S Csak ily módon nem biztos, hogy jó lesz. Pont az lenne a léyege, hogy rövid üzeneteket közvetít. Ha elkezdenek rajta cikkezni, hamar kaotikus lesz.

Még egy hasonlat ugrott be. Facebook is csak bizonyos karakterszámot jelenít meg. A többi pedig a ...-ra kattintva lehet elolvasni.

Mess with the best / Die like the rest

(#6) kakuk.tamas válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

"pénzért csak a barátnőimmel beszélgettem"
Denagyképű valaki :DDD Indokolatlan többesszám szagot érzek :P (Ne vedd a szívedre! :R ;] )

---
A hírhez:

Szerintem ez nem jó ötlet. Évek óta Twitteres vagyok, és pont ez volt a lényeg benne, hogy csak 140 karaktered volt, hogy elmondd amit akarsz. És akármilyen hihetetlen, de az esetek 90%-ban bőven elég is.
Inkább azt csinálják meg, hogy a linkeket, és a hastagokat nem számolja bele a karakterszámba.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) Louro válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


Louro
őstag

Élelmesebbek hashtag-ekkel kommunikálnának :)

Mess with the best / Die like the rest

(#8) Stauffenberg válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem vettem, nem szenvedek bizonyítási kényszerben. :)

(#9) Apollyon válasza Louro (#2) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Hidd el, hogy az emberek vannak olyan smucigok - pláne a magyarok -, hogy ha ingyen lehetne kommunikálni, megtennék. Még ha több időbe telne is, inkább sms-eznének."

Nem smucig valaki, mert kihasznál egy ingyenes lehetőséget. Senki sem a pénzének az ellensége, főleg Mo.-n, ahol a kevés pénzért is meg kell dolgozni.

A másik, ha ingyenes lenne az sms (vagy akár havidíjhoz köthető, és nem darabja 30 meg 50 ft mint manapság) akkor kérem alássan újra szürkekijelzős telefont használnék! :P

Az 1-2 naponta lemerülő xar okostelefon menne a kukába az internetével együtt. Félreértés ne essék, szeretek netezni, de valahogy nem érzem úgy, hogy mindenkinek 7/24 online kell lennie. Úgyis mindekni fb messzendzserezik meg csiripel, bőven elég lenne nekik az sms, esetleg EMS! Régi szép idők...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Louro válasza Apollyon (#9) üzenetére


Louro
őstag

SMS-nek nagy hátránya, hogy "csak" két fél között zajlik. Manapság meg a nagy világba kell szólni. Legyen az bármekkora butaság. (Ld. sztárok gyerekeinek nagy bölcselkedései.) Ma már a vizibilitás létfontosságú. Aki nem postol, nem teszi ki életét a netre, nem is él. (Ez a közfelfogás.)

A pénztárcához meg annyit, hogy az emberek rengeteg dologra fizetnek ki felesleges. Születésnapi, karácsonyi ajándékok, tajrészegre ivás, amit a végén ki is hánynak és így tovább. Az sms már nem fogja lenyomni a netes megoldásokat - Viber, Messenger, Whatsup. Amíg a netfüggőség él, addig nem fog visszatér a hagyományos üzenetküldés.

Mess with the best / Die like the rest

(#11) Stauffenberg válasza Apollyon (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem érzed az önellentmondásod?

Az SMS egy meghaladott technológia, most pontosan a P2P alapú és egyéb webes üzenetküldők töltik be azt a szerepet, amelyben nem kerül 40 Ft-ba egy nyamvadt üzenet, hanem gyakorlatilag korlátlan a havidíjért cserébe.

De persze régen minden jobb volt, ezt tudjuk.

(#12) Apollyon válasza Louro (#10) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jelenleg is ha beszélek valakivel, akkor csak két fél között zajlik a kommunikáció (ha nem IRL). Szóval az pont jó lenne. Másrészt az sms nem kötött interneteléréshez, telefonja mindenkinek van, ha le van merülve az egyenlege, akkor is megkapja az sms-t. Jobb országokban amúgy már a feltöltőkártyás cumókhoz is ingyen jár, mármint ha feltöltöd egy hónapban X összeggel a kártyádat, akkor van mellé hálón belül korlátlan hívás, meg mindenfelé sms egy hónapig stb. stb.

Na most ha itthon lenne ilyen, akkor nem kellene még külön az internettel is bohóckodnom egy nyamvadt telefonon, ami ráadásul szétzabálja a több amperórás akkumulátort is. Ergo, a jobb helyekhez képest nincs választási lehetőségem, ha átalánydíjasan szeretnék kommunikálni mindenképpen online kell legyek. Ez pedig unique, mert nagyjából csak nálunk van ez, ráadásul az adatforgalom is durván borsos más régiókhoz képest.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) Penge_4 válasza Apollyon (#12) üzenetére


Penge_4
veterán

Jelenleg is ha beszélek valakivel, akkor csak két fél között zajlik a kommunikáció (ha nem IRL).

Több IM-ben be tudsz vonni embereket, így sokkal egyszerűbb egy 10+ résztvevős program megszervezése, mintha mindenkinek egyenként kéne szólni/hívogatni mindenkit.

"Másrészt az sms nem kötött interneteléréshez, telefonja mindenkinek van, ha le van merülve az egyenlege, akkor is megkapja az sms-t."

De válaszolni már nem tud és csörgetni sem. Akinek meg nem figyelmetlenségből, hanem anyagi okokból merül le és nincs pénze feltölteni, azzal meg csak kicseszel, mert rákényszeríted a fizetős válaszra, miközben bluemobile-nál van 100 megás lassítós mobilnet havi 490-ért, azzal meg azért el lehet lenni, ha az ember csak IM-re meg kevés VoIP-ra használja.

"Jobb országokban amúgy már a feltöltőkártyás cumókhoz is ingyen jár, mármint ha feltöltöd egy hónapban X összeggel a kártyádat, akkor van mellé hálón belül korlátlan hívás, meg mindenfelé sms egy hónapig stb. stb."

Itt is jár, csak nem korlátlan. Ha trükkös vagy, akkor feltöltöd havonta 10000-rel, azzal veszed meg az autópálya matricát meg olyasmiket amiket amúgy is megvennél és élvezed a bónuszokat.

(#14) Apollyon válasza Penge_4 (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Több IM-ben be tudsz vonni embereket,..."

Itt nem arról van szó hogy tudok vagy nem, hanem arról hogy akarok-e vagy sem.. és nem akarok.

A többire: Egy ideig volt Orange-os feltöltőkártyám. 10 fontot kellett rá havonta költeni, és ingyen beszéltem hálózaton belül korlátlanul, plusz minden irányba ingyen sms. (Angliában ez a 10 font havonta kb annyi pénz mint itthon ezer forint.) Függetlenül attól, hogy ez a 10 font le lett-e beszélve, vagy sem, a lényeg a 30 nap. Az internet nem tudom már mennyi, nem volt rá szükség!

Szóval akkor térjünk vissza egy kicsit a technológiára. Mi a célszerűbb: Telefonálni, azaz egymással beszélni, vagy IM programokkal bohóckodni, amihez plusz még internet is kell, meg okozstelefon? Ha mégis kell a text, akkor ottvan az sms. Ami mai napig tökéletesen ellátja funkcióját, csak itthon szemét drága, hát még a mobilinternet.

Amúgy blue-s vagyok, és fél évig havi 15MB-om ingyen van, tehát még erre sem kell költenem. Aztán ha letelik, akkor igen, 500 Ft (vagy csak 90, ha trükközök).

Ja és igen, trükköznöm kell mert itt a féregség megy, amikor szinte mindenhol a világon fillérekért van ugyanaz a szolgáltatás, vagy legalább átalánydíjért. De Magyarországon nem, vagy mondhatnám úgyis hogy elmaradott kőköri barlangban.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Zénó75


Zénó75
tag

Nekem pl 2 éve nincs mobilom. Tabletem van egy havi 1000 ft-os nettel amivel megoldok mindent. A beszélgetéseket voip, a többit megírom ingyen.
A mai fiatalok többsége már jobban ragaszkodik a nethez mint a klasszikus gsm telefonhoz.
Én ugyan a negyedik x-emmel nem tartozom közéjük, de be kell látnom igazuk van. Egyrészt az esetek 90% ban praktikusabb a netes kommunikáció, másrészt manapság már mindenkinek mobil netje van és "fent van a neten". Ha könnyebb vkit elérni online mint cellular gsm, akkor ez az irány. Küzdeni lehet ellene, de ez van.
A maradék 10%-ra meg ott a voip.

Nincs facebookon, de ettől függetlenül szvsz így látom :)
Twitterem van, csakhogy online maradjon a téma ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Penge_4 válasza Zénó75 (#15) üzenetére


Penge_4
veterán

És ha nincs mobilod, hogy tudnak mások elérni? Vannak virtuális számok, de ott a legolcsóbbat is olyan 2500 HUF körül láttam havonta és az csak egy telefonszám, ami fogadja a bejövő hívásokat.

(#17) Zénó75 válasza Penge_4 (#16) üzenetére


Zénó75
tag

Ephone.hu

Havi 100ft.

Tableten fogadom a hívást.
Bár ez harmadlagos kommunikációs forma nálam.
Üzenet, email, telefon nagyjából a sorrend.

[ Szerkesztve ]

(#18) Penge_4 válasza Zénó75 (#17) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem rossz, köszi a linket, bár nekem egyelőre ráfizetés lenne, mivel "Magyarország mobil irányok* 29,90 Ft", tehát a MobileVoIP 1 eurocentes percdíjait nem váltaná ki. Mobilnet ehhez is kéne, mert elérhető szeretnék lenni ott is, ahol nincs WiFi, az meg legolcsóbban havi 1290 (490-ért van 100 mega, de az nagyon kicentizés), hívószámom meg a mobilnet miatt él, mivel annak évi 2500 Ft-os feltöltés az alsó köszöbe, amit a mobilnetre elköltött évi 15480-nal messze túlteljesítek.

Egyébként én is utálom a telefont, alig várom már, hogy valami Google Glass utódon fogadhassam a hívásokat, amikhez tartozik egy jó nagy napelemes sapka/kalap és a tepsifone-t tényleg csak akkor kelljen elővennem, amikor netezni vagy valami komolyabbat akarok.

(#19) Stauffenberg válasza Penge_4 (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Okosóra nem jó?

Az LG-nek van SIM "kártyás" órája is, már nem kell hozzá mobil, amivel szinkronizál.

(#20) Zénó75 válasza Penge_4 (#18) üzenetére


Zénó75
tag

Na akkor pontosítok.

A kimenő hívásokat nem azon keresztül nyomom, ahol a számot vettem.
Mobilevoip on mennek a kimenő hívások, mindegy melyik voip szolgáltatón 1 cent körül.

A bejövő meg pl zoiperen.

A kimenőnél is ugyanaz a számom jelenik meg a hívott félnél hiszen egy pl ephonos telefonszámot is be tudok állítani kijelzettnek.

A többit jól érezzük. Szvsz a gsm egy lejárt lemez. Ebben meg pont az a lényeg h "csak" net kell és mindegy hol milyen eszközön fogadom a hívásokat, vagy indítok hívást. Ha bringazni megyek akkor ez nálam egy iphone 5s vízálló tokban.
Ha dolgozom akkor egy ipad. Akkor és azon fogadom ugyanazt a hívást amin es ahol akarom, nem kell állandóan két cuccal rohangálnom.

Sztem lesz akinek az óra a jövő "telefonja" van akinek a google glass, lesz akinek egy tablet és lesz akinek egy phablet. Ezügyben biztos lesznek érdekességek a köv 5-10 évben :)

Nekem mobilnetem meg amúgy is lenne, de sztem ezzel manapság sokan vannak így.
500mega 800ft, 1giga 1125. Nálam ezen kívül havi 1000 ft megy el. Igaz sokat beszélek facetime és skypon is. Így cirka havi 2000-2500 ft ból van mobilnetem és számom amin hívnak és telefonálok amennyit eszembe jut. A voip fórumon találsz erről bővebbet, nem akarok itt offolni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Penge_4 válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


Penge_4
veterán

Az se rossz, de az órára valahogy még mindig úgy tekintek, mint amibe 3 évente kell egy gombelem, nem amit 3 naponta kell tölteni.

Meg több szempontból praktikusabb egy szemüveg,
- akkor is látom, amikor valamilyen okból mindkét kezem foglalt
- videóbeszélgetéskor a kamerájával azt tudom "közvetíteni", amit én is látok.
- nem kell a fülemhez emelnem vagy +1 eszközzel párosítanom (amit szintén töltögetnem kell).

+ a fejen hordható méretesebb kiegészítő több lehetőséget megnyit ami lehet nyáron akár egy designos napemeles kalap/sildes sapka, télen kötött sapka stílusú valami (akár 20 ampernyi krafttal a beleszőtt lítium polymer celláknak köszönhetően)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.