Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"550-1010 között dollárt drágult"
wat?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) Duck663


Duck663
őstag

Jól látszik, hogy az AMD sem egy jótékonysági intézmény...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) Semplar


Semplar
őstag

Hurrá, lehet emelni hozzá a többit is...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#4) hallador


hallador
addikt

De de az AMD jótékonysági intézmény, jó lenne ha Abu leszállna az Intel magas lováról most már.
Mert ez nem mehet így, ez már lázadás! ;]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) sutyerák007 válasza hallador (#4) üzenetére


sutyerák007
senior tag

mit is akartál azzal a linkkel elérni? :F

[ Szerkesztve ]

(#6) hallador válasza sutyerák007 (#5) üzenetére


hallador
addikt

Csak annyi, hogy a kollégák elkezdtek mindenfélét írni, anélkül, hogy olvastak volna. A másik, hogy amint kiderül, hogy az AMD sem szeretett szolgálat, azért csak lázadnak, hogy na de a másik. Egyik sem az, attól függetlenül mit hisz bárki is, a tények, még tények maradnak. :B

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) sutyerák007 válasza hallador (#6) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Ja ez igaz... egyik sem szeretetszolgálat természetesen. :N

Ez úgy mindenkinek: lesz erre válasza az intelnek ár függetlenül mostanában?

(#8) hallador válasza sutyerák007 (#7) üzenetére


hallador
addikt

Nem. Szerintem az arrébb van még. Jelenleg az Intel több Xeon-t ad el legfőképpen az ára meg amiatt, mert az van, AMD-ből is eladnak mindent, csak az AMD nem tud annyit gyártatni, mint amit az Intel legyárt a saját gyáraiban.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) Dragon3000 válasza hallador (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom ez is közrejátszott az ár emeléskor. Ha így is mindent megvesznek, és maradt volna a korábbi árakon az új tr, akkor nem kizárt, hogy hiány alakult volna, ami az amd számára rosszabb, mint az áremelés. Persze a vásárlóknak szar lehet, de aki munkára veszi és kell ez a teljesítmény, az ki is tudja gazdálkodni.

(#10) Timer válasza hallador (#6) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk én azt kék oldalról nem értem, hogy miért kellene az AMD-nek mindig az olcsó megoldásnak lennie? Náluk van a technológiai előny jelenleg, nincs is közvetlen vetélytársuk ebben a szegmensben, és maga a termék is jónak tűnik. Miért legyen olcsó, csak mert AMD? Lóf@szt. Az Intel még akkor is drágán adja a cuccait, amikor épp sz@rok (kiváltképp desktop szegmensben), vagy csak szimplán átcímkézik ugyanazt 4 generáción keresztül, drágábban, és ehhez is tapsolnak a népek. De az nem baj, mert az Intel, az természetes, hogy drága. Amikor véletlenül a másik a drágább, az meg undorító! AMD procit nem adhatnak többért, mert csak meg azért. Hihetetlenek a fanboyok.

Egyébként én személy szerint azt veszem, amit épp jobbnak tartok a saját igényeimre. Ez sokáig Intel volt, most AMD, lesz még Intel is biztosan, árgus tekintettel figyelem az őszi fejleményeket. Szánt szándékkal kerülöm azt, hogy elnézzem egy gyártónak, ha hulladékot gyárt, csak azért, mert amúgy szimpatikus. Ezt a fajta tudatosságot biztos a kor hozza, mert kölökként én is hajlandó voltam kiállni valamiért szimpátia alapon, de ez az eszement, foggal-körömmel védés, ami a kékvérűekre jellemző itt leginkább (mondom, leginkább), azt soha nem értettem.

[ Szerkesztve ]

(#11) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Miért nem lepődök meg...Egyből tud az amd is "árat képezni", amint egyeduralkodóvá válik egy piaci szegmensben. Csak, míg ezt az Intel csinálta korábban, akkor ők voltak a "rossz fiúk".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) hallador válasza Timer (#10) üzenetére


hallador
addikt

Igen igen, csak ha visszanézem a hozzászólásokat, akkor 3 évvel ezelőtt még nem az volt, hogy az AMD olcsóbb és jobb, és ezért annyira jó, hogy csak na, most már drágább és jobb is mint az Intel, csak ugye akkor félretesszük azokat a kliséket, hogy az egyik a szar a másik a jó?
Nem nem a kor hozza, hanem aki normálisan gondolkodik, az ezt így látja. Csak a hozzászólások az összes fórumban arról szóltak, hogy az Intel mekkora hulladék, ja most, hogy az AMD elkezdett jogosan árat emelni, azért nem lesz szent az AMD.
Szóval csak ennyi.

De eddig szerinted így visszaolvasva a fórumokat Te ezt láttad, most hogy szembe jött a valóvilág hirtelen rájöttek, hogy jajj nem is úgy van.

Csak ezt miért nem lehet akkor megtenni, amikor 3 éve ezt írtam?

Most ok hogy leírod, csak akkor még nem voltál elég idős, hogy ezt észrevedd? Vagy?

Itt nincsenek oldalak, kék meg rózsaszín, meg zöld meg piros, hanem üzlet van. Csak erre miért akkor kell rájönni, amikor szembe jön a valóság? Ne én meg ezt nem értem, na de ezzel egyedül vagyok.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) gliskard válasza sutyerák007 (#5) üzenetére


gliskard
senior tag

tippre @hallador-nak is az a baja, hogy a PH! elment a bulváros irányba. Mind a címek, mind a cikkek próbálnak hatásvadászok lenni, ami persze flame-hez vezet a topikban.
A másik probléma, hogy nagyon a DIY irányból néznek mindent ez szintén flame-et erősíti.

Értem, hogy így lehet forgalmat generálni ami fontos a hirdetők miatt, de pont ettől van olyan érzésem, hogy az utóbbi 3-4 évben a blikk-hez közelít a PH!

Nem kizárt, hogy ez egy tudatos cél, mert az technikaibb réteg helyett érkező – a bulváros témákat jobban elfogadó réteg – számára könnyebb találni hirdetőket és így jobb a konverzió. Csak lassan érdemes lenne átnevezni Prohardver helyett Blikkhardver-re.


A cikkek hangvételét lehetne finomítani vagy legalább az adott témához passzoló magyarázatot is hozzáfűzi azok számára akik nem gondolkodnak el a lehetséges okok, pl:

Drágán adja az AMD azokat a CPU-kat amivel jelenleg dominálja a piacot?
Csak azt csinálja mint mindenki a kapitalista világban – próbálja maximalizálni a profit-ját. A Threadripper PRO CPU-k nem az átlag DIY szegmensnek készülnek, a vásárlok nagyobbik része konkrét feladatok elvégzésére veszik és általában kalkulálnak a megtérülési idővel. Ha nem éri meg nekik, akkor nem veszik meg és keresnek más alternatívát.

Drágán adja az Intel a CPU-kat amik jelenleg nem éppen a legjobbak?
Mert az OEM partnerek még mindig főleg az Intel-től vásárolnak, jelenleg az AMD nem tudja kellően kielégíteni az igényeiket. Az OEM partnerek megrendelői adott időre, adott mennyiség átadását várják el és nem fogja érdekelni őket, hogy az egyik komponens gyártó nem tud eleget szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dragon3000 válasza hallador (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Intel esetében a 4 mag váltotta a 4 magot pár % plusz teljesítménnyel és ezért néha szépen emeltek is árat, ez mellett a 2 szériánként socket csere, hogy alaplapot is cserélj, közben a legtöbb esetben semmi pluszt nem hozott. Persze amikor magok számát emelték, ami miatt kellett az átalakítás, jobb vrm, akkor megértem, hogy váltani kellett, illetve a 12. gen esetében is kellett a csere, mert sok minden változott. Ettől függetlenül, akkoriban i5-öm volt, mert számomra az volt a jobb választás. Jelenleg ryzenem van, de ha most kellene gépet összerakni, akkor 12400f vagy 12600k-val építenek gépet.

(#15) Timer válasza hallador (#12) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem ezt az Intel / AMD dolgot is többféleképp lehet nézni, értelmezni, és értékelni. Van, aki csak azt nézi, mi a felkapott, a mainstream termék, nem érdeklik a hátrányai, sőt, azokat tagadja, a meglévő előnyöket meg az egekig hangoztatja. Kiváló példa erre a 7700K esete.

Van, aki képes látni a hibát és az előnyt is, utóbbiak közül kiemel egyet, és azt keresi. Erre tipikus példa az R5 1600X esete, ami picivel ugyan lassabb volt IPC-ben, mint az akkor "legjobbnak" kikiáltott 7700K, de jóval olcsóbb volt, és ár/érték arányban tökéletes választásnak bizonyult, kiváltképp az AM4 platform előnyeit is mellé téve.

Meg van olyan is, aki a szart is körömszakadtáig védi, nálam ez tipikusan a Ryzenek bejárt útja nyomán az AMD-t folyamatosan köpködők serege. Mindig volt valami, amibe bele lehetett kötni, először technikai értelemben, aztán market share értékeket lobogtatva, majd az IPC-t lehetett ekézni, végül pedig az árat. Bőven van olyan ember itt a fórumon, aki ezeken egy az egyben végigment, és most újra döngeti a mellét, mert a 12. generációval végre az Intel is újra nyeregbe került. Ilyenkor megy a reverz indoklás, mert most már nem számít megint semmi, csak az IPC, meg az órajel, árra sz@runk, kiforratlanságra szintén. Na ez a legundorítóbb típus, és ezeket az embereket rühellem úgy igazán.

A kölökként való kiállásomat meg úgy 16 éves koromig gondoltam, most közel negyven vagyok. Akkoriban még képes voltam "harcolni" azon, ki milyen zenét hallgat, milyen márkát vesz walkmanben, stb. Egyszer csak ráuntam erre is, "szopassa magát mindenki azzal, amivel szeretné" alapon.

Eleve nem értem, miért kellene rossz / jó klisék mentén dönteni gyártók kapcsán. Időszakokról beszélhetünk csupán; a Barton érában baromi jó volt az AMD, a Phenom érában is elég jó választás volt, most meg kifejezetten az 2-3 éve. A köztes időszakokban meg az Intel dominált, és jó eséllyel most ismét kék uralom érkezik ősztől. Ezt kell látni, és nem tagadni a tényeket, meg a józan ész szelével szembe húgyozva alternatív valóságban érvelgetni napestig. Például a márkitserrrr lobogtatása bazzeg, mintha egy termék technikai szintjének megítélésekor ez bármit is számítana...

Szerk.: És tessék, csak megérkezett egy... ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) hokuszla


hokuszla
aktív tag

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha a fix ár miatt elavultatnák a futó generációt és a kereslet áttevődne arra a termékre, amiből kapacitás és kihozatal kezdeti gyengeségei miatt úgy sem nem tudnák az igényeket kiszolgálni, akkor magukkal kefélnének ki.

Remélem ez érthető és még itt sem minősül amd fanboy-ságnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) poci76 válasza hokuszla (#16) üzenetére


poci76
aktív tag

2019 Q1 és 2022 Q1 között 3x-ra nőtt az AMD bevétele (közben az Intelé 21%-kal). Biztosan szotyit árultak. (AMD, Intel)

(#19) Picco válasza hokuszla (#16) üzenetére


Picco
addikt

ezzel a szerver market share keppel mit szeretnel mondani a DIY szegmens wokstation cpu-krol szolo cikke alatt? :F
se forrasmegjeloles, se magyarazat...vegulis flamekeltesre kivaloan alkalmas lehet :U

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#20) Dragon3000 válasza poci76 (#18) üzenetére


Dragon3000
veterán

A kicsiből könnyebb előre lépni, mint a nagyból. Elvégre az Intel negyedéves bevétele több, mint az amd éves bevétele. Ezért is volt vicces éveken keresztül olvasni, hogy temették az intelt, amíg többször annyi cpu-t tud eladni, mert nagyobb kapacitással rendelkezik, mint amit az amd le tud foglalni, addig nem nagyon fog aggódni az Intel. Elvégre 5xxx megjelenésekor is hiány alakult ki minden amd termékből, és fel is ment az áruk, így aki amd-ben gondolkodott azok közül is sokan intelt vettek, mert az kapható is volt értelmes áron.

[ Szerkesztve ]

(#21) paprobert válasza Timer (#15) üzenetére


paprobert
senior tag

Az 1600X játékban sidestep, vagy inkább visszalépés volt 2017-2018-ban azoknak, akik legalább Haswell-lel(2013) rendelkeztek.
Konkrétan platformot cseréltél, és inkább lassultak az addig futtatott játékok.
Produktivitásban viszont nagyon erős volt, jó áron, vitathatatlanul.

Most, hogy már van "elég" mag mindkét gyártónál, a következő éveket megint az erősebb egy szál fogja meghatározni játékot tekintve.

Az Intelnél az érkező több E-mag csak a produktivitást javítja, nem tudni hogy gyorsul-e, és ha igen, mennyit a P-mag.
Az AMDnél pedig még legalább egy generációt várhatunk a mélyebben újratervezett magra.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#22) poci76 válasza Dragon3000 (#20) üzenetére


poci76
aktív tag

He-he, ez lényegében az én sztorim is. Tavaly januárban úgy döntöttem, hogy eladom a Threadripper 2920x-et, de mivel az 5950x éppen 400e környékén volt, úgy döntöttem, hogy átmenetileg kipróbálok egy i9 10850k-t. Jól nem jártam vele, mert legfeljebb 5-10%-ot hozott a TR-hez képest. Amikor lejjebb ment az ára, nem váltottam 5950x-re, mert szerettem volna inkább egy Threadripper 5960x-et, ha értelmes az ára, de az AMD úgy döntött, hogy kinyírja a sima Threadrippert. Jött a kérdés, hogy merre tovább? Van ugyanis 128 GB RAM a gépben, mert néha kell. (Általában elég a töredéke, de ritkán kell ennyi.) DDR5-ből ez nagyon drága, főleg, ha gyorsabbat szeretne az ember. Mivel valaki 170e-ért árul 12900k-t a HardverAprón, lecseréltem a 10850k-t egy ilyen DDR4-es konfigra. Reméltem, hogy a teljesítmény fog 20-30%-ot javulni (eddig tapasztalat szerint a tesztekben szereplő gyorsulásnak csak a töredékét érte el a szimulátor, amit használok), de >50%-kal gyorsabb lett, ami kellemesen meglepett. Most épp ott tartok, hogy a következő váltás egy 13900k lesz, mert csak a procit kell kicserélni, és ezzel elleszek addig, míg nem jön egy legalább 48 szálas desktop cucc. Akkor majd meglátom, hogy elég olcsó-e a DDR5, hogy vegyek belőle 128 GB-ot, vagy megtartsam a DDR4-es gépet, és mellé tegyek egy DDR5-öst mondjuk 32 GB-tal. De hogy az AMD lesz-e vagy Intel, arra nagyon kíváncsi vagyok.

(#23) tibaimp válasza Dragon3000 (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Pont valami hasonlót akartam írni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) tibaimp válasza poci76 (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jézusom! Mit csinálsz Te 128GB ram-mal meg 24-48 magos CPU-va? Az komoly! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) Dragon3000 válasza poci76 (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem ekkora igényeim nem voltak, b450+2700-ról váltottam b550+3600-ra (egyre több játék esetében kevés volt a 2700 a vga-hoz, még all core 4GHz-en is, többet nem bírt, ha meg oc nélkül volt 3500 körül megállt a játékoknál), az alaplap felől elvárás volt a számomra a 2db m2 és a gigabit mellett a 2,5gigabites lan is, a régit eladtam és 25e ráfizetéssel vettem az új procit és a pár hónapos alaplapot, akkor elgondolkodtam a 10400f lehetőségen is (a 11400f akkor még nagyon feláras volt, így nem is foglalkoztam vele), de akkor alaplapból z-s alaplap kellett volna a két feltételhez, amivel drágábban jöttem volna ki, ezért maradtam amd oldalon. Cpu-ból egy jó példányt sikerült kifognom, mert 1,25V mellett gond nélkül megy 4,5GHz all core, na meg a kis géppel lehet csereberélni a dolgokat, ha valami gond lenne.

(#26) poci76 válasza tibaimp (#24) üzenetére


poci76
aktív tag

Végeselemes szimulációt, de a 24 mag eddig csak vágy volt, a valóság max. 12 volt.

(#27) ricsip válasza poci76 (#26) üzenetére


ricsip
addikt

és ezt otthoni privát gépen?

-

(#28) S_x96x_S válasza poci76 (#26) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Végeselemes szimulációt,

az jó móka.

Azért majd kiváncsi leszek,
hogy a Ryzen 7000 (ZEN4) AVX-512 -es megvalósítása milyen lesz.

Ami jó lenne még - egy rendes CDNA-s Threadripper ( BIG APU),
aminél nem lenne korlátozva a GPU-val elérhető memória.
( 256GB - 512GB -os egységes memória )

és amúgy az ECC is fontos lehet - hosszú szimulációknál.
1 db Samsung RDIMM 64GB, DDR5-4800, CL40-40-40-77, reg ECC
most ~ 580 EUR .. és kellene belőle vagy 4x :O

Mottó: "A verseny jó!"

(#29) poci76 válasza ricsip (#27) üzenetére


poci76
aktív tag

Nem ez a főprofil a cégnél. A vezetésnek az is jó, ha öreg gépeken jó sok ideig tart a szimuláció, mert nem folyamatos az igény a szimulációkra. Mivel a gépbuherálás is a hobbim, nekem megér kb. évi 200eFt-ot, hogy olyan gépet rakjak össze, amilyet szeretnék, és senki sem szól bele, és a szimuláción kívül is arra használom, amire akarom, abba sem szól bele senki, mert nem céges. Most először lett volna, hogy egy brutál HEDT procit vettem volna több évre, de kútba esett. Talán jobb is így, mert egy év után már viszketek, hogy kipróbáljam az újabb hardvereket. :D

(#30) tibaimp válasza poci76 (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én meg pont az ellenkezője vagyok. Ha sikerül összerakni magamnak egy jól bevált konfigot, mint a mostani is (kopp, kopp, kopp....), akkor ha tehetem hozzá nem nyúlok, vagy 3-4 évig.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) poci76 válasza tibaimp (#30) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha egy szimulációsorozat több óráig, vagy akár egy napig is eltart, akkor az ember örül minden pár százalék gyorsulásnak.

(#32) tibaimp válasza poci76 (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Anaren91 válasza poci76 (#22) üzenetére


Anaren91
senior tag

12900k még elmegy ddr4-el és 5 el is, de ez kb a beetető alany a ddr5 felé. Kétlem, hogy a következő széria is támogatná mind a kettőt, és intelt ismerve azt is, hogy ne keljen lapot cserélned..

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#34) hallador válasza Anaren91 (#33) üzenetére


hallador
addikt

Persze persze megint a hulladék intel. Jó látni, hogy a tények nem zavarják össze a tisztánlátásod.

[link]

Na erről beszéltem fentebb, meggyőződésből fos, a tények, azok ilyen furcsa zavaró valamik, amik nem fontosak. De legalábbis azért vannak, hogy lehessen vitatkozni, vagy ellentmondani, akkor is ha alapvetően annak semmi értelme nincs.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) tibaimp válasza Anaren91 (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt valóban elnézted, mert az Intel 13. gen is támogatja a ddr4-et, ellenben az amd am5-je nem....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) S_x96x_S válasza Anaren91 (#33) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> DDR4/5; Kétlem, hogy a következő széria is támogatná mind a kettőt,

felemás támogatás lesz ...

Az Intel nagyon szeretne megszabadulni a ddr4-től.
és erős nyomást fejt ki az alaplap-gyártókra,
vagyis várhatóan nem lesz túl nagy választék.
Intel wants 700-Series Chipset Motherboards without DDR4

Én már DDR5-8000 -as demózásokat várok az ősszel,
és várhatóan az új generációs prociknak a DDR5 memóriakezelése is jobb lesz.

> és intelt ismerve azt is, hogy ne keljen lapot cserélned..

az Intel vásárlók ezt már megszokták.

Mottó: "A verseny jó!"

(#37) Yeffy válasza Timer (#10) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#38) hallador válasza Timer (#15) üzenetére


hallador
addikt

Nekem jónak mondod, és még pentium 1-nél kezdtem hardvert árulni, Kelet-Közép Európa legnagyobb kis kereskedésében. Egészen Core-ig. Ebben benne volt a K6 II, K7 S1, K7 462, TB, PH-m, és majdnem mind ami még a hőskorban volt annó.
Szóval nekem nem kell elmagyaráznod.
Engem az az óvoda zavar, amikor megmagyarázza ph-s béci, hogy minden szar, csak az ő gépe a repülő.

Majd ezt be is igazolja valamilyen bullshit grafikonnal is. A másik, hogy nagyon érdekes statisztika, hogy hirtelen annyi tisztán látó lett a PH-n mint az ESO TV-ben. Hirtelen mindegyik rájött, hogy nem is úgy van, ahogy eddig írta, és most bizonygatja, hogy jajj de ők eddig is ezt mondták, ja egy párhuzamos univerzumban. Mert, hogy ezek az emberek most azt magyarázzák el nekem, hogy ők eddig is.... Ja nem.... Én meg ezt a mentalitás nem szeretem. De már nem is idegesít Magyarországon még fel kell nőni ehhez. Nem téma.

Azóta ezeket az idiótákat elengedtem, nem is Magyarországon élek már azóta, és nagyvállalati informatikával foglalkozom, ebben beleértve a szervereket, laptopokat is.

Itt az AMD elenyésző PC, Laptop szinten.

Szerver szinten erősek, ha éppen tudnak szállítani, bármennyire van chiphiány, most a szerverekre switchekre fél évet is várni kell, ha AMD akkor 8 hónap. Szóval ez is oka annak a mókának, hogy az ügyfél amellett, hogy olcsóbb még előbb is kapja meg a terméket.

Ezek is jellemző tényezők.

Én is most egy AMD-s gen9-es elitebookot kértem céges gépnek, de otthonra Inteles 12 genes ProBookot veszek magamnak. A gen6-os Elitebookot, meg a gen5-ös probookot erre váltom le. Ami biztos, hogy nincs előítéletem egyikkel sem szemben. Azt még meg kell nézni, hogy az AMD-s gépen menjen a Linux minden funkciója ami nekem kell, az intelesen megy, azt megnéztem már.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Timer válasza hallador (#38) üzenetére


Timer
veterán

Látogass el az iPon fórumra, ott akkor is megmagyarázta a törzsgárda, hogy szar az AMD, amikor már mindenben lenyomta az Intelt. Mindig jött egy bohóc, hogy épp melyik szutyok banánköztársaságban adtak el többet az OEM piacon Intelből, ami ugye nagyon nem a DIY piac, amiről ezeken a fórumokon szó van. Amikor már nem lehetett védeni a dolgot, mert a mindfactory adatai szerint is többet adtak el AMD-ből éppen, akkor meg egyszerre ébredtek meg, hogy hát drága. Ryzen 2000-es és 3000-es sorozatig nem számított az ár előny, csak az IPC. Utána már az se, csak hogy az AMD drága. Nevetséges az egész. Teszem hozzá, ilyesmire képes az AMD fanboy klub is, természetesen.

Én már le se állok vitatkozni a grafikon töcskölő kollégákkal, mert úgyis van egy oldal, ahol talál igazolást a narratívára, sohasem ismerné el, hogy a másik oldal terméke is lehet jó adott szemszögből nézve.

Egyébként desktop fronton már az első Ryzen óta AMD procikat használok, most épp 5800X-et, de tavasszal vettem ultrabookot, az 11.gen i5-tel jött. Kurvára nem fájt, hogy a kék oldalról választottam, ebben volt jobb a WLAN, az lényegesebb volt.

[ Szerkesztve ]

(#40) Albus_D válasza Timer (#39) üzenetére


Albus_D
aktív tag

"ami ugye nagyon nem a DIY piac, amiről ezeken a fórumokon szó van." és "mert úgyis van egy oldal, ahol talál igazolást a narratívára"

Vagyis Te találtál magadnak igazolást a narratívádra, miszerint a DIY piac azért jelentős neked, mert ott látványos sikert ért el az amd.

Miközben, az OEM piacon ami többszöröse a DIY piacnak (80%-20%) ugyan úgy tarolt az intel. Nem "banánköztársaságban" hanem a világon. De már ez a banánköztársaság is pontosan megmutatja mennyit érnek az érveid.

Úgy látom neked alapvetően az a problémád, hogy te voltál a bohóc, és ez a fenti hozzászólásodból pontosan kiderül és a miértje is.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dragon3000 válasza Timer (#39) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem grafikonok sem kellenek, mert az, hogy egy statisztikában ez vagy az ad el többet, az világ szinten nem sokat jelent. De ha belegondol az ember, hogy az intelnek hányszor nagyobb gyártó kapacitása van, mint amit az amd bérel minden termékére, akkor belátható, hogy összességében még a diy piacon is többet fog az intel eladni. Ezt mind úgy írom, hogy két ryzen is van itthon, így egyáltalán nem Intel fanság beszél belőlem.

[ Szerkesztve ]

(#42) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Az AMD stratégiája nagyon egyszerű ..

Mivel kevés a gyártókapacitása
---> emiatt a profitorientáltabb szegmensekre megy rá, hogy maximalizálni tudja a nyereségét.

Emiatt is - jelenleg az Intel a Budget király, vagy másképpen a "Tesco gazdaságos" megoldás.

A COVID/Mining/... miatti túlkeresleti idők lassan végetérnek
és a PC-k iránti kereslet jelentősen vissza fog esni ..

Az Android 13 -ban már lesz Windows11 virtualizáció,
és sokaknak nem lesz szükség emellett Pc-re vagy notebook-ra.

teljesen átalakul minden.

És várhatóan lesz egy jó kis túlkínálat .. és egy kis verseny .. a következő években.
Persze ez már >=400Ft-os EUR -al nem lesz annyira olcsó .. :O

Mottó: "A verseny jó!"

(#43) poci76 válasza S_x96x_S (#42) üzenetére


poci76
aktív tag

A Windowsra készült szoftverek zöme x86-os, az Androidot pedig főleg ARM-en használják. Én rövid és középtávon nem látom, hogy érdemben visszavesse a PC eladásokat ez a feature.

(#44) S_x96x_S válasza poci76 (#43) üzenetére


S_x96x_S
őstag

~ 3 év múlva látható eredménye lesz.

+1 év múlva jön a Qualcomm Nuvia alapú chipje,
ami ~ >= M1 teljesítményű.

+2 év múlva lesz rendes Rosetta szerűség Androidra is.

+2 év múlva múlva egyre több programot adnak ki dual architektúrára (x86+arm)

és ha az Apple meg tudta csinálni, akkor az MS-is képes rá.

lesz otthon és a munkahelyeden 1-1 monitor ..
és csak rá-dugod a mobil kütyüt.

A jelenlegi felhasználók 2/3 -nak nem kell ennél több.

Az Apple M1-en elég komoly számításigényes szoftvereket futtatnak ..
és ennyi még ~3 év múlva a legtöbb igényt le fogja fedni.

:K

Microsoft is building an ARM-powered Windows mini
Sometime in 2023, Microsoft will release its first desktop from Project Volterra.

és a legtöbb nagy szoftvercég ki fogja adni ARM-Windowsra is a progikat. pl Adobe, ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#45) hallador válasza S_x96x_S (#42) üzenetére


hallador
addikt

Tehát ha jól értem amit írsz, akkor a vállalati szegmens az = "Emiatt is - jelenleg az Intel a Budget király, vagy másképpen a "Tesco gazdaságos" megoldás."

Én eddig úgy tudtam, hogy az Enterprise termékek, magasan jobb minőségűek, és drágábbak is, mint a konzumer ugyanolyan teljesítményű variánsai. Kösz hogy felvilágisítottál, hogy ez elmúlt 25 évben ezt rosszul tudtam....

Azt pedig elég nehezen tudom elképzelni ,hogy akár egy diák, aki sokat használja a billentyűzetet, és az egeret, mellette meg nem sok helye van a kollégiumban vagy az albérletben mennyire lesz neki jó egy tablet, semennyire.
A Munkahelyeken, meg a PC-ket ahol nem tették meg, és nincs szükség a PC teljesítményére ott automatikusan notebookra váltanak, mert ezzel ki tudják bővíteni a munkaidőt, valamint a rugalmasság is automatikusan megoldott, a tablet-nél vannak kétségeim, hogy ez mennyire lehet valós.

Akkor tudom elképzelni amit írtál, ha mondjuk úgy képes gépelni a program, hogy hang alapon jegyzetel, de az Magyar, Román, vagy egyéb a közösben nem illeszkedő neylven annyira nem lesz default opció, az elkövetkező pár évben. Angolul, Németül, de a még a szláv nyelvcsaládban is elképzelhető a gyors változás, de a finn, magyar, román, egyéb nyelvekkel mi lesz?

Ez az opxió viszont feltételezi, hogy az x86 mint olyan nem lesz népszerű, mert az arm fogyasztása egyelőre veri az x86-ot, és bizony nem kell 5800-as ryzen ezekre amit leírtam, de 1260p-es intel sem, elegendő lehet a 7c, vagy 8c is és akkor viszont ott semelyik gyártónak nem lesz nagyon jó éve, max a Qualcomm-nak.

De én ebben nem hiszek, legalábbis az elkövetkező 5 évben nem.

Csak azért mert ebben a szegmensben jellemzően az ára miatt az Intellel lehet találkozni , ugyan már van itt ott amd is. Ugyanakkor az Intel tökéletesen tudja ami ide kell, ezért nem is fognak többet költeni erre, akármennyivel jobb az AMD, ameddig többe kerül meg pláne nem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) hallador válasza S_x96x_S (#44) üzenetére


hallador
addikt

Ja az apple meg tudta csinálni, csak úgy, hogy akinek 3 pálcikánál több programra van szüksége, az meg is van lőve a Mac-en, most egy Air-ől gépelek, szával ismerem a hátrányait. Szóval a Mac-et nem állítanám szembe az MS vagy akár a Linux tudásával, mert nem egy szinten vannak, a hardver az egy dolog.
Én egy dolog miatt vettem az AIR-t az akku ideje miatt, mert tényleg kibír egy nap tanulást, vagy otthoni szórakozást, de másra nem is annyira jó a cucc.
Amint olyan feladat van, akkor jön az x86, mert azért a Mac hogy is mondjam....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) gliskard válasza S_x96x_S (#44) üzenetére


gliskard
senior tag

Apple az SoC-ban HW szintjén megoldotta az x86 memória kezelésének támogatását, ezért (is) gyors a Rosetta.

ARM-is hozhat hasonló megoldás (a patent/licenc más kérdés) amit implementálhatnak a gyártók és lenne lényegesen jobb x86 támogatás ARM alapokon. Eddig nem nagyon látszik a mozgolódás, tudomásom szerint a Qualcomm sem lép ebbe az irányba.

arm – ms – brand pc gyártók kb az látszik, hogy senki nem akar nagyobb beruházást a nyakába venni ebben a témában, mindenki a másikra vár. Azt reméli, hogy valaki megoldja és ő csak felszáll a vonatra, ha az már megy rendesen...

Mobil eszközökben a jelenlegi emuláció nem vállalható életszerű körülmények között, az SW-k átírása arm architektúrára szintén nem életszerű (költség, megtérülés, stb.) és ezzel biztosan tisztában vannak az érintettek, de itt is csak csoda várás van.

[ Szerkesztve ]

(#48) Timer válasza Albus_D (#40) üzenetére


Timer
veterán

Neked mi bajod van, ki bántott meg? :D

"Vagyis Te találtál magadnak igazolást a narratívádra, miszerint a DIY piac azért jelentős neked, mert ott látványos sikert ért el az amd."

Ezt mikor írtam, hmm? Egyetlen szóval nem mondtam, hogy az OEM piac nem nagyobb, vagy nem jelentősebb gazdaságilag. Csak senkit nem érdekel itt, ugyanis az ilyen fórumokon pont a DIY szegmens szereplői vannak jelen jellemzően, és épen ezért ez az alap abban az esetben is, ha piacról beszélünk. Ráadásul többnyire nem gazdasági, hanem technikai szempontok mentén folytatjuk a diskurzust, ami nem elhanyagolható különbség a két gyártó teljesítményét nézve. Na, ezért jelentős a szerepe itt a beszélgetésekben a DIY piacnak, és nem azért, mert nekem az AMD lenne a kedvencem, netán az passzol a világképemhez, esetleg mert épp az volt nyerésben ebben a szegmensben 1 éve. A lőtéri kutyát nem érdekli az OEM meg a szerver piac, ahol amúgy is ezer meg ezer dolog befolyásolja az eladásokat azon túl, hogy épp mi a technikai értelemben vett jobb termék, pláne ezen a fórumon, ahol kábé nulla relevanciája van ezeknek az adatoknak, hiszen jellemzően a technikai fejlettségről megy a diskurzus. Ennek tükrében teljesen lényegtelenek a globális OEM eladások, mert azok zöme belépőszintű irodai konfig a belépőszintről, köze nincs az aktuális csúcsteljesítményhez, ráadásul sokszor az 1 generációval régebbi CPU kínálattal elérhető eladásokat mutatja.

"Úgy látom neked alapvetően az a problémád, hogy te voltál a bohóc"

Rosszul látod, nekem nincs problémám, és nem is lehettem bohóc, mert jó ideje nem szállok már bele Intel-AMD vitákba, csak csendben olvasok. Már csak azért sem, mert mint említettem, mindkét oldalról választok magamnak terméket, épp mi a megfelelőbb. Magasról teszek már a fórumhuszárokra, mert az én szempontomból nézve nulla a véleményük relevanciája. Mindössze leírtam (és ezt se neked), hogy mennyire nevetségesen változnak ugyanazon emberek "érvei" időről-időre, ahogy azt épp a saját aktuális vásárlásuk megkívánja. Mert ugye, önigazolni azt kényszeresen kell, ahelyett, hogy annyit írna, "nekem ez volt a szimpatikus", és kész. A legszebb, hogy van olyan fórumhuszár, aki még mindig 7700K-val a gépében mond véleményt egy 12.gen Intelről vagy épp bármelyik újabb Ryzenről...

"De már ez a banánköztársaság is pontosan megmutatja mennyit érnek az érveid."

Megfogtad a lényeget, gratulálok. Ipont javasolnám, ott vevők a lózungokra meg a személyeskedésre, én itt veled befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#49) gliskard válasza S_x96x_S (#44) üzenetére


gliskard
senior tag

"és a legtöbb nagy szoftvercég ki fogja adni ARM-Windowsra is a progikat. pl Adobe"

ezt annyiban árnyalnám, hogy pont a nagy SW cégeknél lesz ez komoly probléma. Egy komplex SW-t átrakni egy másik architektúrára nagy meló a tesztelés pedig még nagyobb.
Adobe még az M1-re sem tudja rendesen portolni a termékeit, sőt az inteles windows és mac verziók optimalizálásával is komoly problémái vannak.

A nagy cégek akkor fognak portolni ARM-ra, ha már látják a megtérülés lehetőségét, addig inkább kivárnak – pont ez a baj az egész ARM/Windows koncepcióval:
Amíg nincs elég ARM alapú gép és user addig a SW cégek nem fognak portolni, amíg nem portolják át a fontosabb SW-ket, addig a user-ek nem fogják használni az ARM alapú gépeket. A emuláció pedig nem egy jó megoldás, amit az MS kínál az főleg nem az.

(#50) S_x96x_S válasza hallador (#45) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> AMD , a profitorientáltabb szegmensekre megy rá
> Tehát ha jól értem amit írsz, akkor a vállalati szegmens az

nem nem .. :N

csak arra akartam célozni, hogy
Az Intel profitabilitása csökkent , az AMD-é meg növekedett

pl. Intel CCG csoport:
Margin 40-ről 30%-ra csökkent.

Intel Datacenter :
Margin 35% -ról 28%-ra csökkent. :Y

Az AMD -meg sikeresen megnövelte a marzsot ..
legutoljára : "Gross margin was 48%"

https://www.servethehome.com/amd-q1-2022-earnings-notes/
"Intel and AMD have different reporting segments. Still, both seem to see higher data center revenue. When we see Intel increase revenue while decreasing margin, it seems to point to competition in the market. That aligns with the storyline that EPYC is gaining share. EPYC gaining share likely leads to Intel discounting more heavily. We have also heard that is happening in the market."

Enterprise vonalon is "Budget king" az Intel .. --> ( " Intel discounting more heavily." :Y )

> Azt pedig elég nehezen tudom elképzelni ,hogy akár egy diák,
> aki sokat használja a billentyűzetet,

az új generáció Tik-tok-on nő fel .. és nem facebook-on ..
egészen mások a szokások ..

de kérdezd meg a Microsoftot .. hogy ők mit tudnak elképzelni ..
mindenesetre jön az ARM-es windows.
és valószínűleg az Enterprise vonalon elsőként .. mert ha olcsó és gazdaságos .. akkor ott könyebb lenyomni a vezetőkön ..

4-10 év múlva az AR/VR/Hololens szerű viselhető képernyők lesznek a trendik ..
amihez nagyon passzol a hordozható - telefonszerű komputer . .ami elfér a zsebünkben.

Teljesen át fog minden alakulni ..

Mottó: "A verseny jó!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.