Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Kemény cucc, hogy ilyen árú CPU-nál nem fért bele a forrasztás a keretbe, de nem csak ez a gond. A cikkből kimaradt, de a videóban Roman elmondja, hogy a lefogatást sem sikerült rendesen megoldani, meg a 6 csatornás ram modulból is csak 4 működött neki. Mondjuk egy enginering sampleje volt csak, lehet ezeket a hibákat a rendes startra kijavították.....

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) zetor2000


zetor2000
senior tag

Itt szerintem felesleges a beavatkozás.
Akinek telik ilyen konfigra, annak lesz pénze hűtésre is. (Meg még két ilyenre, ha kéne.) Ez nem az átlagfelhasználók játszótere.
A sebességelőny szerintem meg irreleváns, mert pár alkalmazás profitál belőle, de annyit nem, mint amennyit bukik az ember.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#3) ROBOTER válasza zetor2000 (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nincs asztali gépem egy ideje, valószínűleg nem is lesz, nem vagyok Greenpeace tag, de azért ez a "fűtsünk el +10..20W-ot a semmibe és gyártsunk le feleslegesen nagyobb hűtőket, mert így jobban szegmentálódik a termékskála" elv számomra kiakasztó. A stratégia egyszerűen primitív. Én ezt konkrétan büntetném.

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics válasza ROBOTER (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A fogyasztás miért változna a hűtési teljesítmény kapcsán?

A paszta a hőátadásnál funkcionál, de nem fog kevesebbet fogyasztani azért, mert jobb vagy rosszabb a paszta, szerintem.

Vagy most én nem értem a gondolatmenetet..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Peter13


Peter13
senior tag

Ez jogos, bár szerintem a 10 fok sem elhanyagolható (főleg amilyen fokok a videóban szerepeltek). Viszont akkor is rém ciki, hogy egy mezei user, mindenféle professzionális eszköz nélkül, ennyit javít a CPU hűtésén. Az ég akasszon a drága jó Intelre két zsebet, van pofájuk még ebben a szegmensben is ezen spórolni?! :(((

Ha LM szintű paszta került volna bele (ami gondolom max +1$ költség), akkor nyilván tényleg felesleges lenne a delid (a forrasztást már nem is említem...), de nem, spórolunk. Az arcom leszakad... :W

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#6) Ribi válasza ROBOTER (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem igazán értem mi is akarsz mondani, mert totál össze visszaság az egész.
Az, hogy nem csinálsz semmit a notebookodon ami igényli a sok magot nem jelenti, hogy más sem.
Mi ez a fűtsün el 10-20Wot a semmibe? :O

(#5) Peter13: Értsétek már meg, hogy egyetlen cég sem szeretet szolgálat. Vegyen szerver procit akinek annyira kell a hűtés. Bőven elég pasztás hűtés is.

(#8) ROBOTER: Bocs de erre mit írjak? Jó úton haladsz? :U

[ Szerkesztve ]

(#7) MongolZ válasza zetor2000 (#2) üzenetére


MongolZ
addikt

A paszta/forrasztás szempontjából mi köze az egésznek a hűtéshez?

(#8) ROBOTER válasza Ribi (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én szeretnék ilyen hülyén meghalni.

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Majd véletlenül megégetik páran az LGA-ban pár pin-t, mert szarul tették vissza a kupkot és mehetis a kesergés pár ezer dollár után...

A delid szerkezete, miért a PCB rövidebb oldal ellen dolgozik, nem épp egy jóéjt puszi, amit oda kap, míg letolja róla a kupakot?!

[ Szerkesztve ]

(#10) Ribi válasza #16939776 (#9) üzenetére


Ribi
nagyúr

Oldal irányba nincs sok hely a kupak alatt ahogy nézem. Lehet abba az irányba nekimenne szinte azonnal a másodlagos pcb-nek. Alapból jó a kérdés, de csak tudja mit csinál.

Mondjuk ahogy nekifeszül és remegő kézzel próbálja tekerni az imbuszt, ott én is hunyorogtam kissé :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Pug válasza Graphics (#4) üzenetére


Pug
veterán

Mert mondjuk ha hűvösebben tartod a die-t akkor azzal a szilícium fogyasztását is mérsékled..... :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#12) .mf


.mf
veterán

Wait, what? Már a Xeonok is pasztásak? :Y Baszki, egy 4000 ojrós prociba is sajnálják az az 50 centes tételt?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Ribi válasza Pug (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem ez ilyen 10 fokoknál eléggé elhanyagolható.

(#14) body007


body007
addikt

Basszus, majd eltörik az az imbusz :Y

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#15) ricsi99


ricsi99
addikt

Ez most komoly?
205W a cpu?
6 db tápcsatlakozó +ban?
Oké én megértem... vga is eszik + proci is eszik... +ram is eszik
No de basszus...
Ha ezt megterheled 24/7 ben ott beleolvad a foglalatban a cpu... itt már komoly amperek vannak...
Ez megint egy ilyen "prescott" szindróma megint....megalománia

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16) dagonya válasza Pug (#11) üzenetére


dagonya
aktív tag

nem

(#17) zetor2000 válasza MongolZ (#7) üzenetére


zetor2000
senior tag

A processzornak van egy hőtermelése. Erre terveznek hűtést -a gyári adatok alapján.
Ha átpasztázod / forrasztod, attól a CPU teljesítménye nem csökken, maximum nem melegszik annyira a kupak normál körülmények között. Lehet kisebb a hűtő... az kevesebb fém -> spórolás. Intel féle volumenben számolva (1000+ proci / rendelés) ez nem kevés pénz.
Látod, azok a gombostűnyi sz*ron is spórolnak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) Pug válasza dagonya (#16) üzenetére


Pug
veterán

Alap fizika? Ellenállásról hallott-e már kend? :U

Please educate yourself

If I'd run the CPU at the same speed as before, the power consumption would have dropped accordingly.

Higher temperature -> higher resistance = higher power consumption -> lower possible speed

or the inverse:

Lower temperature -> lower resistance = lower power consumption -> higher possible speed

De köszönjük a mély szakmai alapokra helyezett (kemény egy szavas hsz-ed). :N

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#19) -Skylake- válasza Graphics (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Wikipediamernok.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) zetor2000 válasza ROBOTER (#3) üzenetére


zetor2000
senior tag

A fűtés a tuningolt CPUnál jön elő, mert többet fűt. Te kvázi a tuningot büntetnéd, de ezt nem tudod kontrollálni, mert a Celeron 300as korszakban még volt "turbo" gomb a PC házakon, és ha jól kötötted be, akkor a Celeron 300as 450en ment :) A 366os meg ~550en vagy hogy... :) ezt a gombnyomást nem tudod megtiltani, mert többmillió ilyen gép van/volt a világban. De ha már itt járunk, akkor a proci gyártókat is büntetnéd, mert a celeron fogyasztása nem volt kisebb, mint a pentiumoké. Most akkor legyen egy processzor, ami melegszik, és nem lehet gyorsabb processzor, mert az jobban melegszik? Mégha nagyságrendekkel gyorsabb, akkor sem?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21) -Skylake- válasza Pug (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

Legjobb tudomasom szerint W=V*A , de te tudod. Kivancsi lennek, hogy ha egy processzor 250watt felzabalasa kozben 67 fokos es ugyan ez a processzor mas hutovel 250 watt felzabalasa mellett csak 63 fokos, akkor hol a megtermelt 20watt emergiank. Jo lenne olyan huto ami annyit hut egy 15wattos procin hogy mar aramot termel ahelyett, hogy fogyasztana azt. Nyilvan fizika 1, hogy a femek ellenallasa hohatasra valtozik, de haggyuk mar a bullshitet. Folyekony hutesnel a valoshoz kepest 200+ celsiusnal biztos van mirol beszelni, de 8 fok kulonbseg max annyit jelent, hogy ide tud valaki jonni a forumba beirni, hogy hajjaj pusztul a fold mert nem forrasztja az intel a kupakot. A valo eletben itt nincs mirol beszelnk, plane nem tobb 10 wattokrol.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) dagonya válasza Pug (#18) üzenetére


dagonya
aktív tag

és cpu-t láttál-e már működés közben? az nem egy passzív drót, amin áramot vezetsz át, mint az általános iskolás fizika könyvben ... avagy értem már miért van aki folyékony nitrogénnel hűti! az így termel áramot!

(#23) .mf válasza Graphics (#4) üzenetére


.mf
veterán

Azért, mert a processzorok hatékonysága csökken a hőmérséklet növekedésével (nő a current leakage, nő az ellenállás). A hatékonyság romlása pedig abban ölt testet, hogy több feszültség és áram kell - azaz többet pazarol el hőként. Régesrég olvastam erről cikket, tesztet, manapság már ritkán beszélnek róla. Ezeket találtam most hirtelenjében:
[link] - 95W TDP-s i7 2600k, 2. táblázatban fix 3 GHz órajelen 70 vs 80°C hőmérsékleten 10~11W-tal fogyasztott többet; ez meg egy sokkal nagyobb fogyasztású (205W TDP-s) proci.
[link] GTX480-nál "for every °C that the card runs hotter it needs 1.2W more power to handle the exact same load."
Plusz hamarabb throttlingol, kevesebb az elérhető turbo fokozat, stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) Ribi válasza Pug (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért ugye érzed, hogy egy tranzisztor nem így működik és ott baromi sokat számít a kapcsolási freki, és igen sokszor jóval nagyobb mértékben mint egy tranzisztor DC ellenállása?
Alap fizikára még alapabb fizikával reagálni nem szerencsés.
Valószínű növekszik a hőtermelés, kérdés mennyivel, számottevő-e az egyáltalán?
Nem a max freki hőmérséklethez mérten a kérdés, hanem ha 70 helyett 60 fokon üzemel akkor az mit ér?

[ Szerkesztve ]

(#25) Pug válasza -Skylake- (#21) üzenetére


Pug
veterán

Te direkt játszod a helikoptert? :U

A példádnak mi köze arról, amiról eddig szó volt?

De segítek, ah már te is lemaradtál a fizika órákról:

- X CPU@3GHZ 90 Celsiuson tartva eszik 250 W-t

- X CPU@3GHZ 70 Celsiuson tartva eszik 245 W-t

Mert ugye:

Magasabb üzemi hőmérséklet > magasabb ellenállás > magasabb fogyasztás

;)

(#24) Ribi

Attól, hogy nem tudjuk mérés nélkül a mértékét, attól még tény marad, hogy a szilícium esetén is növeli a fogyasztást azonos üzemi frekvencián a magasabb üzemi hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#26) arn válasza zetor2000 (#20) üzenetére


arn
félisten

milyen turbo meg c300? :D az ats hazak turbojanak semmi koze nincs az akkoriban mar inkabb atxes lapokban futo celeronokhoz. sot, az akkori ats hazakon is sleep volt mar egy ideje. a turbo meg a 486os lapok tartozeka volt, de mar ott sem igazan ugy mukodtek a vegen, mint korabban (gyk az eredeti orajelet lassitottad, es nem gyorsitottal).

de ha mar a tuning reszenel vagyunk, akkoriban a legnepszerubb asus p2bnel dipkapcsolok voltak es abit bx6/bh6 lapoknal akkor meg extranak szamito softmenubol tudtad allitani az fsbt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) -Skylake- válasza Pug (#25) üzenetére


-Skylake-
addikt

Valasz a 21ben.

Szerk a 21:hez 200+ celsius elteresnel, kimaradt egy szo)

Szerk : bar felteszem a peldad hasrautes, ezzel is minket igazolsz. 20fok elteresre irsz 5watt kulonbseget, a cikkben alig 10 fokrol van szo. Legyen 2,5watt a peldad alapjan. Az mi ? Tobb 10 ? Szerintem 2,5 az 2,5 , kb a tpd 1%. Az vad.

"„sima” 2080 esetében talán még mondhatjuk, hogy ezzel nincs igazán gond, sajnos az utóbbi hónapokban, években hozzászokhattunk a felsőkategóriás videokártyák magas árazásához."

Pereze, mert fem es hohatasra valtoztat az ellenallasan. A kerdes nem ez, hanem hogy van e mirol beszelni. Ha ez 205 wattnal 70watt diferencia lenne, akkor lenne mirol beszelni. Szerintem nemigazan kozelitjuk a 70wattot itt.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28) ricsi99


ricsi99
addikt

Mit vitatkoztok? Most a hő kibocsájtás nem csökken akármilyen hűtés van. Fizika...
Az más kérdés ,hogy mennyire hatékonyan viszi el az adott felületről.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#29) arn


arn
félisten

szep db szilicium :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Ribi válasza ricsi99 (#28) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy .mf linkelte a tesztet, van különbség.
Kérdés inkább az volt mennyivel. Számottevően, vagy elhanyagolhatóan.
Nem durva a különbség, de mégis több mint amire számítottam. (legalábbis én)

[ Szerkesztve ]

(#31) gaborpetrocz


gaborpetrocz
csendes tag

Az ohmikus ellenallasnal tobbet szamit akkor mar, hogy forrasztva/jobb pasztaval huvosebb lenne a proci => kesobb throttlingolna, tehat szamitasigenyes alkalmazasnal tovabb poroghetne magasabb orajelen => elobb vegzi el ugyanazt a feladatot => kevesebb ideig fogyaszt sokat => csokken az atlagos fogyasztas.

De ez sem lesz annyira jelentos.

Amugy a paszta mellett is van erv, ami talan egyedul ennel a procinal szamithat komoly ervnek.
Pont a delid. Ezt a platformon relative nagy szamban extrem tuningosok fogjak hasznalni. ha igazan profitmaximalizalni szeretne az intel, forrasztna, hogy sok delid altal kinyirt procit kelljen potolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) ricsi99 válasza Ribi (#30) üzenetére


ricsi99
addikt

100 cpu server környezetben biztos.
De mintha "mezei" asztali rendszerröl beszélnénk.
Ha meg belemegyünk ,hogy hűtsűk minnél jobban ,ott meg a hűtőrendszer kezd el egyre több áramot felvenni/füteni a környeztét.
Szal igy is ugy is kb ugyan annyit fizetsz az áramszámlába... természetesen alap esetben.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#33) zetor2000 válasza arn (#26) üzenetére


zetor2000
senior tag

Régen volt, de emlékszem... asszem B26 láb a slot1-socket1 átalakítón ki volt vezetve, ha meg socket1 lapod volt, akkor volt rá jumper az alaplapon. Ez is szolgálta az órajel állítást, 66/100Mhz közt kapcsolt, vagy ez / vagy az, a szorzó fix volt. De...
Ha ide az előlapi turbo gombot kötötted, és azt nyomkodtad, elérted az instant turbo boostot.
Amikor ezek a dolgok voltak, még nem haltak ki a turbo gombok. De ha sleep felirat volt rajta, akkor az is jó lehetett, bár az csak nyomógomb, nem kapcsoló, szóval az addig turbo, amíg nyomod.

Persze lutri, hogy a proci tudja e a magasabb frekin való üzemelést, mert ez a gyáritól eltérő érték.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34) #16939776 válasza gaborpetrocz (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

A paszta előnye, hogy mechanikai feszültség keletkezése nélkül, szabadon helyezkedhet a szilícium a kupak alatt, a 20-100-20-100C°-os termikus ciklusokat járva. Talán a leszorító mechanizmus, kupak deformáló hatása sem veszi igénybe annyira mechanikailag, mintha forrasztva lenne.

Végtelenített TDP-vel járatható, óriás méretű szilíciummal szerintem érthető, hogy a fogkrém bevetése mellett döntöttek a "mérnökök". Ugyan túlmelegszik/csökken a teljesítménye, de kevesebb garanciális csere fog befutni.

[ Szerkesztve ]

(#35) arn válasza zetor2000 (#33) üzenetére


arn
félisten

ez erosen a szerencsen mulott, hogy epp olyan lapod volt, aminek az fsb jumperkiosztasa egybeesett a turbo/sleep pinjenek kiosztasaval, ahany lap annyifele jumpereles. slotatalakito is volt sokfele, de az mar a masodik kor volt, az elso c300ak slotosak voltak (98 vege, a slotatalakitok meg a 370es procikkal terjedtek kb 99 nyaran).

amugy mi ertelme volt ennek a megoldasnak? :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Envo_ válasza ROBOTER (#3) üzenetére


Envo_
aktív tag

fizika órán aludtál tesa? :U :U :U

(#37) Pug válasza Envo_ (#36) üzenetére


Pug
veterán

Topic többi hsz-ét sikerült-e elolvasni? "tesa"? ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#38) .mf


.mf
veterán

Meglep, ami most itt ebben a topikban folyik, lehet, hogy csak én dolgozok túl régóta külföldön, de nem ehhez vagyok hozzászokva. Van egy technikai jellegű kérdés, és ahelyett, hogy az emberek utánanéznének, ha nem a nekik tetsző választ látják, jön a személyeskedés, beszólogatás, egyszavas válaszok :( Elég szomorú, hogy a politikában ez megy, nehogy már ide is begyűrűzzön ez a szar.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) Pug válasza .mf (#38) üzenetére


Pug
veterán

Évek óta ez a bevett szokás itt a fórumon is sajnos...

Egy egyszerű tényről van szó és látod, kapod az ilyen adekvát válaszokat, mint hogy "nem"

Majd szólok a product manager-eknek, hogy a semiconductor szegmensben az üzemi hőmérséklet nem befolyásolja a fogyasztást és hogy dobják már ki a teljes gap pad üzletágunkat, meg szóljanak Conti/Bosch és társainak, hogy ők se vegyék a market leading fejlesztéseinket ebből, mert hóóóót felesleges... :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#40) dagonya válasza .mf (#38) üzenetére


dagonya
aktív tag

mindenki külföldön dolgozik ... valahonnan nézve

(#41) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Na jó bevallom, a prohardver fizet, az volt a feladatom hogy belendítsem a topicot.

És közben páran feltalálták a perpetuum mobile-t és az ingyen energiát, így én is és az egész világ jól járt!

(#43) biscuit válasza .mf (#38) üzenetére


biscuit
aktív tag

Igen, sajnos ez van itt. Szakmaiatlansággal, illetve hiteltelenséggel vádolják a cikk íróit (s egymást), indok pedig: ez így sz@r, másképp kellett volna csinálni, stb. Építő jellegű hozzászólás sajnos kevés, de már megszoktuk (sajnos).

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#44) zetor2000 válasza arn (#35) üzenetére


zetor2000
senior tag

Istenigazából semmi, csak a sebesség. A C300 / 366 igen jó árban volt, tuningolva "egész tápos" volt. Az ilyen jellegű tuningnak volt értelme, mert 50% sebességelőny mégiscsak valami, nem ilyen 5-10%.
Nem kellett "egybeesnie", mert akkor még olyan lapok voltak, hogy órajelet és/vagy szorzót jumperelni kellett. Szorzó fix volt a Celeronokban, az órajelet kellett jumperelni, ezeknél alapesetben 66Mhz volt, ezt lehetett egy jumperrel állítani. Ha rajta volt, 66Mhz, ha nem, akkor 100Mhz. Ide jött a régi gépház elejéről a turbo kapcsoló, ami nem nyomógomb volt, hanem rendes kapcsoló.
Akit ismertem, és élt a tuninggal, annak valamilyen módon állandósítva ment a magasabb órajelen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45) zetor2000 válasza #32839680 (#42) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezeket nem tervezik 5+ évnél tovább használni. Az alatt ha nem termeli ki az árát, akkor ez a befektetés sem érte meg.
Nem én mondom, hanem egy szervert iss üzemeltető IT bubustól. Azt mondta, hogy a cégnél, ahol dolgozik, 3-4 évente szerver csere van, mert elavul, és többe van a buhera/support/szakszerű kókányolás, mintha lecserélnék. Ha jól meggondolod, igaza van. Ezeket pénzkeresésre használják, a klasszikus módon, nem bitkoin bánya fut rajtuk, hanem mindenféle számolás, CAD, render, video feldolgozás, vágás, játékok streamelése, ésatöbbi, ami elsősorban nem az otthoni felhasználás. Ez az egyik oldala, mert végülis ez egy Xeon, ami a "szerver"vonalat erősíti. A másik oldal a profi munkaállomások világa, ahol egy ilyen CPUval szerelt gép szerintem egy év alatt visszahozza az árát, ha nem, akkor a vállalat veszteséges erősen. Vállalati környezetben általában nem divat tuningolni, ha gyorsba' kell valami, akkor több ilyen van valami terheléselosztóval, vagy ki van szervezve olyan helyre, ami épp akkor épp arra a feladatra való (vagy ott olcsó).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47) #00137984 válasza Pug (#39) üzenetére


#00137984
törölt tag

Phenom II 970 BE topikjában felhoztam a hűtés és fogyasztás témát. Nagyon le voltam oltva, pedig ezekszerint ott igazam is volt...? Szerintem a hardverek néha az ilyen helyzetekben képesek beavatkozni, feszültség és órajel változtatásokkal. Valamikor a túlfeszelést használják a hardvergyártók, hogy a GPU stabilan az órajeleket tartani tudja. Igy a hőtermelés és a fogyasztás is egyaránt magasabb. Alaplapgyártók is érdekesen közelitik meg a témát, mert némelyik elég érdekesen komunikál... :D SW idézet

(#48) #00137984 válasza Pug (#39) üzenetére


#00137984
törölt tag

CPU jó hidegre lehűtve azért még nem fogyaszt kevesebbet (Bacsis fagyállóval), csak túlmelegedésre képes egy picikét "megszaladni"? :)

[ Szerkesztve ]

(#49) ricsi99 válasza #16939776 (#34) üzenetére


ricsi99
addikt

Neked lehet igazad... it tényleg lefut ,felmegy a hő... az anyagfáradás meg nagy úr.... (lásd Nvidia)
Valami csak van benne ,ha gyárilag vízzel ajánlják.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50) Akula


Akula
őstag

Ezeket a szétszedős teszteket ki finanszírozza neki? Gondolom nem a zsebpénzt gyűjtötte össze rá?

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.