Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

röviden szólva van egy jó kifogás, hogy karácsony előtt miért húzzák le a türelmetlen nokia fanokat :)

egyébként jó nagy hülyék, hogy csak szezon után vezetik be...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Jadro


Jadro
veterán

Magyarországon meg egy kis felárért nem csomagolnak hozzá majd semmit. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Kíváncsi vagyok nagyon, hogy hozzánk majd milyen áron debütál, illetve miket csomagolnak majd mellé. Abban pedig egyetértek, hogy ezt november végén, december elején kellett volna belőni, mármint a forgalmazását.

(#4) (An)Dante válasza orbano (#1) üzenetére


(An)Dante
őstag

Szerintem gyártási gondok miatt nem jelenik meg Karácsony előtt. A londoni sajtókonferencián még idei bevezetésről volt szó, méghozzá világszerte. Lehet, hogy a beszállítók nem tudnak elég kijelzőt szállítani. Nem szabad elfelejteni, hogy ez az nHD, azaz 640x360 képpontos panel nem túl szabványos, így nyilván nincsenek belőle nagy készletek. A magam részéről nem gondolok arra, hogy a szoftver ne lenne kész, hiszen az első rövid tesztek is stabil szoftról írtak, ami nem is csoda, hiszen majd másfél évet ült rajta a Nokia és ugye a jópár éves Series 90 platform egyes elemeit is le lehetett porolni.. A magas ár valószínűleg nem csak lehúzás miatt lehet, hanem azért is, hogy a készletek ne apadjanak le túl gyorsan. De ez csak az én tippem.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#5) zsolt501


zsolt501
nagyúr

"100 euró értékű ajándékot is csomagol a gyártó méghozzá zenei letöltés és három hónapos hangos navigációs licenc formájában."
Szép mikor az ajándékot is kiszámlázzák :DD ű
Majd én is kiszámlázom a rokonoknak karácsonykor nem tudom mit szólnának :F :DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) Ankhiszesz válasza zsolt501 (#5) üzenetére


Ankhiszesz
tag

És képesek ráírni hogy ajándék, amikor simán elkérik az 50Euro értékü "ajándék"-ért a 100Euro-t :W
Egyébként észrevettétek minden hétre kerül be hír a telefonról, hogy most olcsóbb illetve drágáb és így váltakozva, amikor jóesetben Januárban megjelenik. :O

[ Szerkesztve ]

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#7) attisx válasza zsolt501 (#5) üzenetére


attisx
addikt

:DDD

Valami ilyesmi fogalmazódott meg bennem is... :)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8) Atocha


Atocha
senior tag

Ha kb 300 ojros áron jön ide, az azt jelenti nekünk, hogy 300* kb.265 jó magyar forintal= 79500, ami ugye sosem ennyi, vagyis kb. 90 e ft-ért a miénk lehet. :)

Imádom ezt az országot!

ui:persze csak ha nem emelkedik mégjobban az ojro....

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#9) Petester válasza Atocha (#8) üzenetére


Petester
senior tag

Nettó árral számolva valóban ennyi, azonban ha már az áfát is rádobod, akkor nekem 90730 forint jött ki 271 Ft-os (mai) árfolyammal...
Ha azt nézzük a Diamond hasznátan megy ennyiért (a gyári garanciásokra értve). Szóval bevezető árnak nem lenne rosz, ha tényleg tartják is.
De eddigi hazai árazást nézve 100 K lesz az az induló ár... :(

(ó\_!_/ó)

(#10) #16820480 válasza (An)Dante (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt azért nem igazán értem, mert ahogy te is írod, mámr mióta tökölnek vele, ennyi idő alatt simán legyárt(at)hattak volna egy rakás kijelzőt. nem létezik, hogy most kezdték volna el gyártani...
én inkább a lokalizációs problémára gondolok. vagy inkább a válság miatt szüneteltetett termelésre az összeszerelő üzemekben.

(#11) Mazsika


Mazsika
őstag

szép kis tella, nekem nagyon bejön de kivi leszek hogy fog kezdeni nálunk... :F :U

Dáccsika

(#12) hemaka válasza #16820480 (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kijelzők és egyéb alkatrészek(főleg a telefon burkolaltai) beszerzésében sokszor hadilábon áll a Nokia, sokszor volt, h a 6500slide napokig nem lett gyártva mert egyszerűen nem volt kijelző, vagy nem volt gombsor, stb. És ugye ha ez épp pénteken fogy el, akkor legközelebb csak hétfőn érkezhet...

(#13) #16820480 válasza hemaka (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

de ez azért nevetésges, nem gondolod? ha "épp pénteken fogy el" :D mintha nem hallottak volna még logisztikáról, meg raktárkatalógusról...
amúgy meg nem hinném azt sem, hogy hétvégén nem szállítanak nekik. lévén, hogy ezek a gyárak többnyire Kínában vannak, ott meg nem úgy működik a hétvége, mint nálunk (hogy péntektől vasárnapig).

(#14) Lirion


Lirion
addikt

"100 euró értékű ajándékot"
Hát ez nevetséges, ilyen pofátlanságot még az apple se csinál, hogy kiszámlázza az ajándékot.

(#15) Vtwo


Vtwo
senior tag

Én már csak akkor hiszem el az árát,ha már 2hete árúlja a Nokia MO.-n :F

(#16) ThorsHUN válasza Jadro (#2) üzenetére


ThorsHUN
őstag

dehogynem:D adot:D

(#17) hemaka válasza #16820480 (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Néha becsúsznak ilyen dolgok, esetleg selejtesek a beszállítótól érkező anyagok. :D

Habár ha SMD alkatrész rossz valamiért(kicsi az érintkező láb hajlászöge, emiatt nem érintkezik azzal a felülettel, amivel kellene), akkor azt is beültetik, majd manuálisan csavarhúzóval felhajlítják azt(saját szememmel láttam)... 6120C egyébként az érintett model :C

Lirion: Na igen, ő inkább jóóól belekalkulálja, hogy 300euró lesz belőle, de jogos egyébként a felhördülésed. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) ALI_G válasza Jadro (#2) üzenetére


ALI_G
veterán

ott a pont.

(#19) Dare2Live válasza #16820480 (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hjáj és még mennyi dolog létezik.....

xy cég mobiltelefonjánál van kb 100-120db beszállítód, akár 600-700alkatrészed.... abbol bármi nemstimmel már csúszás van.....

Csodálatos dolog ám a Kínai hod ünnep vagymi amikor 3hétig hiába hívod kínát, amikor egy hajó átmenetileg "elveszik"(tudomisén vihar volt), esetleg az olasz "Only god knows...." mentalitás....
és ez még jó mert van, hogy legyártod hibásan a cuccost és fél év múlva szétreped a háza mindnek mert a konténerben nyáron állt egy hetet és tartósan nem bírja a 90+Ct....

Nokianak nem jó bolt az, hogy nem jön ki tömegben karácsony elött, egyébként ez meg engem nem érdekel csak legyen tényleg 279euro, meg tényleg olyan gyors/jó mint amilyennek BOG(vagyki)ék látták.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) baliii


baliii
senior tag

hmmm, bár nem ugyanaz de ez is olyasmi mint az apple, kötelező fizetned valamiért amit nem is biztos h szeretnél ha meg akarod venni a telót :(
remélem nem szokik rá erre a "csak ebben és ebben a csomagban kapható" gondolkodásra az összes gyártó...

(#21) #16820480 válasza Dare2Live (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért az a Hold Újév egyszer van egy évben. a maradék ~340 napot meg végigdolgozzák. nálunk meg próbálj meg bármit intézni Karácsony-Újév körül, vagy Húsvétkor, vagy az egyéb számos nemzeti ünnep valamelyikén. meg az 52 hétvége bármelyikén, amikor nincs bank, nincs posta, meg úgy általában semmi sem péntektől hétfőig (kivéve a 24 órás Tescot).

egyébként annyira azért nem sajnálom a Nokiát, ők a legnagyobb mobilgyártó a világon, oldják meg. persze, jó az olcsó munkaerő a távol-keleten, így inkább bevállalják az ilyen malőröket.

(#22) Dare2Live válasza #16820480 (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A konrét pldm egyébként nem Nokias de a Nokia Magyarországnak Komáromban gondolom hasonló problémák jönnek szembe... és megoldjuk, ők is megoldák.... max csúszunk.... mint ők is.

btw csenben megemlítem, hogy nem csak Kínában nálunk se áll le a gyár hétvégén.... + 12hsak a müszakok + ha termelni kell akkor dec 24.én is be kell menni...... evvel szemben Kínában leáll az élet abban a 3hétben, akkor mindenki hazamegy akkor is ha piros hó esik. Persze aztán gürizik a aradk 49hétben.....

Ettöl még a konténer nyáron állhat a tüző napon 2hetet és ettöl aztán megdögölhet a borítás, elsüedhet a hajó...... és emiatt voltak/vannak/lesznek csúszások.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Parosz


Parosz
tag

Jók ezek a cikkek.. Felülmúlják az iphone féle mindennaprajussonvalamihírmorzsafilinget.

drága nemdrága drága nemdrága...
Holnap megint drága lesz :DDD

(#24) hemaka válasza Parosz (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

És a lényeg? :D
Hogy beszélünk róla... :D

(#25) papi77


papi77
addikt

Na azért... :D

Az első: NOKIA 1611

(#26) cigam


cigam
félisten

Azért neke mvmi nem kerek.
a teló 279.-
az ajándék 100.-
összesen 379.-
Spanyolországban 16% az áfa, így 439.64-re jön ki, nem 429.-re

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27) asadasad22 válasza cigam (#26) üzenetére


asadasad22
őstag

szerintem a 100-as ajándékot vedd kerekített értéknek..

(#28) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Lehet nem fogja midnenki elhinni, amit mondok, de ma a délelőtt a 103-as buszon utazva egy csaj kezében láttam egy Nokia érintőkijelzős Xpress music mobilt!Ezt mindenki tegye oda, ahova gondolja...

(#29) asadasad22 válasza rOwLeY (#28) üzenetére


asadasad22
őstag

vannak proto-k, talán már véglegesek is, csak egy jó haver kell jozzá a Nokiánál :)

(#30) hemaka válasza rOwLeY (#28) üzenetére


hemaka
nagyúr

Simán előfordulhat, csak kapcsolat kérdése. :)

(#31) bacsy


bacsy
csendes tag

Hát az gáz lenne, ha tényleg 100€ -val drágább lenne a zeneletöltés miatt. Annyi zenét az életben nem töltök le, mert csak ingyen mixeket hallgatok, amiből kb naponta jelenik meg 100 és fejenként 2 órásak :)
Mondjuk én is már csak akkor hiszem el ezt, ha látom a boltban az árát, de azért rossz hírek ezek. Minden youtube-os videóban az a 270$ -os ár volt és már akkor is beszéltek a letöltésről. A 3 hónapos navi az nem lehet + pénz, mivel azzal csak függővé akarnak tenni, mint a próba progiknál, amiket 30 napig használhatsz és ingyenesek. Ráadásul azt már minden új nokiába bele teszik sztem, mert az E71-ben is van lehetőség ilyen 3 hónapos dologra.
Szóval én bízom ebben a 70-80e ft -s árban, amit még a "mobilkor" nevű újságban is olvastam.
Ha a megjelenésig nem mutatnak be egy sokkal jobb érintős nokiát (N széria pl), akkor tuti ez lesz az új telóm :) mégha a recsegős műanyag nem is tetszik benne és a nem túl gyors software sem kecsegtető. Viszont Wifi, gps, qwerty billentyű, mindenféle van benne ami csak lehet egy új mobilban! És tökéletes mp3 lejátszó :)
Ráadásul ha elforgatod balra, akkor a gombok a magyar zászlót hozzák ki :D

[ Szerkesztve ]

(#33) gyula_24


gyula_24
csendes tag

Hi azt szeretném kérdezni hogy mikor fogják piacra dobni itt magyarórszágon ezt a telefont mert kinéztem magamnak karácsonyra de senki se tud semmit h mikor lesz itt nálunk is remélem h karácsony elött :(((

(#34) Viktor0610 válasza gyula_24 (#33) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már bocs, de legalább a Magyarország szót írnád le helyesen... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#35) gyula_24


gyula_24
csendes tag

Diszlexiás vagyok, már bocs! és nem azért jöttem ide hogy a házigazda kritizáljon hanem kérdeztem valamit és azthittem hogy vannak itt normlásis emberek akik segítenek is! :(

(#36) Parosz válasza gyula_24 (#35) üzenetére


Parosz
tag

Sztem már nem jön karácsony elött, a Nokia saját bevallása szerint is még ki kell futtatni a "régi" modelleket.. ;]

(#37) gyula_24


gyula_24
csendes tag

Köszi a választ.
Bár én bízom benne h kidobják még karácsony elött,de most ha kidobnák és viszonylag poton áron akkor vinnék is mint a cukrot :C

(#38) Jadro válasza gyula_24 (#37) üzenetére


Jadro
veterán

Persze és a még jól futó modellek meg megtorpannának. Ez nem erről szól. Vigyék csak előbb a régieket, aztán jöhet az új. Minél többet hozzanak ez a lényeg. Bár lehet hogy csak miattad ezt most átgondolják és nem érdekli őket a pénz. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#39) bacsy


bacsy
csendes tag

Mondjuk sztem túl sok modellje van a nokiának. Inkább csináljanak kicsit kevesebbet, de azok tökéletesek legyenek :)
Amúgy én is úgy hallottam és olvastam, hogy európában csak spanyolországban lesz decemberben... máshol legkorábban január :( pedig már én is vennél valami újat (azaz ezt :) ) Formája még mindig nem nyűgöz le, de az S60 miatt sokkal inkább ez, mint egy iPhone. Kíváncsi leszek a google rendszerére, hogy mennyire tud hódítani.

(#40) gyula_24


gyula_24
csendes tag

na végre ma beszereztem ezt a kicsiket :DD szerelem első látásra ahogy kibontottam jobb volt egy orgazmusnál :C :C

(#41) Parosz válasza gyula_24 (#40) üzenetére


Parosz
tag

Gratulálok hozzá!
Honnan van? Milyen a működés? (gyorsaság, érintőkijelző, menü)

(#42) gyula_24


gyula_24
csendes tag

Ebay hát most még töltőn van csak 10 percre tudtam bekapcsolni minden tökéletes rajta! csak ajánlani tudom mindenkinek :DD :DD :DD :DD

(#43) Maramiri válasza gyula_24 (#42) üzenetére


Maramiri
csendes tag

Meg szabad kérdezni mennyiért jutottál hozzá?

(#44) gyula_24 válasza Maramiri (#43) üzenetére


gyula_24
csendes tag

80 000 :F

(#45) Maramiri válasza gyula_24 (#44) üzenetére


Maramiri
csendes tag

Na, ennyiért nekem is kellene, körülnézek...Írhatnál bővebben a tapasztalataidról - már csak levetted a töltőről. :)

(#46) bacsy


bacsy
csendes tag

pár kép: [link]
Doom 5800-on: [link]
Én már sajna olvastam pár negatívumot is. Kb 380€ lesz és pl németoában tuti csak januárban adják ki. Lassúka és pálca nélkül nem teljesen használható.
Remélem a friss tulaj rá tud cáfolni :D

(#47) papi77 válasza bacsy (#46) üzenetére


papi77
addikt

Most az XXL-nél 150 K :(

Az első: NOKIA 1611

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.