Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Simán megéri, ezen van sárkány.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) #44630784


#44630784
törölt tag

A Mac Pro eleve nem ebben a szegmensben versenyez, hanem a pro munkaállomásokéban. Xeon proci, ecc ram, firegl gpu-k, stb. A Mac Pro egyetlen baja, hogy az apple lassan frissiti a termékvonalat, azaz ami a megjelenésekor még nagyon jó vétel volt (kb. 2-3ezer USD-vel vert rá a hasonló kategóriás versenytársakra), az 1-2 évvel később már elavultnak számit.

(#3) enricotoxic


enricotoxic
tag

Jó lenne látni egy összehasonlító tesztet. MSI Vortex G65 vs. Mac Pro

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

látványosnak látványos lett az fix, és a belső se piskóta, én mondjuk a koncepció hallatán is hasonló árban "gondolkoztam" volna, nem lepődtem meg túlzott mértékben...

egészen jól is pozicionálták az árat, simán vállalható alternatíva aki ilyen brand gamer dizájncuccot keres és nem jön be neki az alienware, vagy nem találja meg az asus rog játékos desktop vonalát, mert a g20 házak szerintem még ennél is jobban néznek ki ;]

(#5) #10691584 válasza enricotoxic (#3) üzenetére


#10691584
törölt tag

Az "összehasonlító teszt" ilyen esetekben azért nem teljesen releváns, mert aki MacPro-t vesz, nem kizárólag a vas, meg a forma stb. miatt teszi, hanem az OS X miatt is, mert pölö kell a munkájához.

(#6) azbest válasza enricotoxic (#3) üzenetére


azbest
félisten

Játékban esélyes a geforce, 3d munkában meg lehet még mindig esélyesebb a firegl. A gamer kártyák vissza vannak fog/butítva munkával kapcsolatos feladatoknál.

szerk: egyébként úgy látom macpro-ba is betuszkolható ilyen gpu. Bár nem tudom ezek a tesztek mennyire jellemzőek a munkára [link]
Ja itt a 2010-es mac proba tették a normál kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#7) #56573440 válasza #10691584 (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

meg nem elhanyagolható hogy a mac-ben nem gamer cucc van, hanem firepro, ami megint másik történet.

szerk: megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

(#8) satz18


satz18
őstag

[link]

Ebből kiindulva én nem érzem drágának. A csúcs vasat meg kell fizetni és pont. Ha a méret eltér a szokványostól lefelé, akkor meg nagyon....

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) Jeanne d'Arc

Nagyon durva!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#10) hszilard666


hszilard666
veterán

:U Bakker, nekem nem jön be, randa :( Én csak egy mac pro formájú PC házat szeretnék amibe tudok fullsize VGA-t rakni. :O

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#11) pomorski


pomorski
őstag

Szegény ember Macintosha nem a Hackintosh?! :)

(#12) enricotoxic válasza #10691584 (#5) üzenetére


enricotoxic
tag

Ismerem a Mac világot is, hosszú évekig használtam Mac gépet a PC mellett. Mind a kettőt kedvelem. Itt a teszt alatt arra gondoltam, hogy mindkét vason Win 10 és ugyan azokat az alkalmazásokat futtatva hogyan szerepelnek a részvevők.

(#10) iszilard

Nekem sem tetszik az MSI, de a vas nem rossz.

(#13) kátú


kátú
őstag

én csak egy picike Mini itx házra vágyom amibe nyugodtal elfér egy 750ti és lapos konzol méretű a ház

It still works!

(#14) #56573440 válasza enricotoxic (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

már bocsi de ehhez szerintem nagyon teszt se kell. a professzionális felhasználásra szánt programoknál, amik kihasználják a firepro-t, ott az nyer. játékra meg az msi.

(#15) enricotoxic válasza #56573440 (#14) üzenetére


enricotoxic
tag

Kérdés, hogy hol és mennyivel.

(#16) #56573440 válasza enricotoxic (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

itt van egy buta összehasonlítás, egy v4900 vs 7950 között. más állatfaj a kettő pl solidworks-ben.

itt egy korrektebb cikk hogy miket kéne tesztelni kb akkor már... a difi ott van hogy értelmetlen lenne ezt desktop vonalon végigpörgetni, mert az ati/nv csak a ws termékcsaládnál garantálja hogy fogod tudni használni arra amire szeretnéd ilyen programok alatt. azon túl persze lehet mákod, és ha megy akkor boldogság, de ha nem akkor nincs supportod rá... ugyan ez van a 10 bites kimenettel is legjobb tudomásom szerint.

csak tényleg azt nem értem, hogy miért lenne jó és mi derülne ki abból ha olyan helyeken próbálnánk ki a két vasat amerre normál esetben 0% esélyük van kóricálni. egy dupla firepro+xeon procis gépet nem játszani vesznek, az msi gaming szériáját meg soha egy cég se fogja ws-ként vásárolni. ezért nem hiszem hogy lenne bármilyen létjogosultsága az ilyen jellegű tesztnek. eleve mac pro-t winnel? hát annak se sok értelme van ;]

angol tudással jól érthető miért mit mire teljesen más állatok. másra, másoknak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) tibaimp válasza #44630784 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

úgy van...pont ezt akartam én is írni...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) #10691584 válasza #56573440 (#16) üzenetére


#10691584
törölt tag

Szerintem csak kíváncsi. Amúgy én is, de sok értelme nincs a totálisan eltérő koncepció miatt. Most mihez is hasonlítsam.. mittomén repülőgép vontató vs ferrari sportkocsi :F Persze ez lehet, hogy túlzás, mert a vas hasonlít valamilyen szinten. De a felhasználási terület totál más én szerintem és az OS X is másra hivatott Mac-en, mint normál PC-n a windows OS-ek. Vagy nem tudom. Lehet, hogy tévedek, de én így látom

[ Szerkesztve ]

(#19) enricotoxic válasza #56573440 (#16) üzenetére


enricotoxic
tag

Ismerem, hogy mi mire való. Pont emiatt lennék kíváncsi rá. Én is meg szoktam nézni Linus videóit, de nagyon törekszik rá, hogy közérthető maradjon, ezért megmarad a felszín kapargatásánál.

Nem akkora eretnekség, mint ahogy itt beállítjátok. Ez abban az időben volt igaz, amikor még RISC volt a Mac, de amint CISC-re váltottak a misztikum eloszlott és a Mac is "csak" egy PC. Nem kell annyira szétválasztani a két világot, mert nem két külön univerzum.

Azt tapasztaltam, hogy jó vasakat gyártanak, a régi Mac Pro-k is nagyon jó gépek voltak. Van amire OS X kell és van amire Win, egyszer kalapács, máskor csavarhúzó a megfelelő szerszám. Ahogy a server oldalon is, nincs olyan, hogy legjobb OS! BSD, Linux, Unix, OS X, Win, mindegyiknek megvan a helye a szerszámos ládában. Mac-en natívan (is) fut a Windows, van hozzá minden driver.

Amikor van egy erőmű az asztalunkon, akkor munka után biztosan jólesne egy kis játék. Arra lennék kíváncsi, hogy melyik mennyire megfelelő munkára, játékra. Melyik a jobb kompromisszum, simán lehet, hogy az MSI. Direkt nem írok alkalmazásokat, az eredmény attól függ, hogy milyen kreatív-alkalmazás és játék kerülne a mikroszkóp alá.

Olvastam hasonló cikkeket, de azért örülnék, ha az egyik kedvenc oldalamon is olvashatnék egy részletes tesztet. Bírom amikor a PH-n mélytengeri fúrásokat végeznek.

[ Szerkesztve ]

(#20) zetor2000


zetor2000
senior tag

Azt ez elég erős VR-re? Mert az almás masinákra írták, hogy nem egészen...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Hű de rusnya.

(#22) mekker válasza zetor2000 (#20) üzenetére


mekker
őstag

A VGA-kból kiindulva igen. Nem tudom mennyire ismered a VR technológiát - én sem igazán, úgyhogy bocs ha hülyeséget is írok -, de azért kell alájuk a vas, mert jellegükből fakadóan (5 centire van a szemedtől) stabil 100FPS környékén kellene számolnia 2x1,5-2MPx-nyi képet jó minőségben.
A 2x 980 már mondhatni OP-nek számít (amíg be nem jön a 4K/2x4K), a 2x 960 már necces. Ha jól működik a SLI, akkor az Oculus Rift rendszerkövetelményének megfelel, legfeljebb több a kompromisszum.

Almán meg nincs értelme VR-ról beszélni, mert úgysem lesz rá elegendő tartalom, munkagépbe meg (hacsak valaki nem akar VR-ral tesztelni, fejleszteni Mac-en) nincs sok értelme. Talán 5-10 év, és multimédiás cucc lesz a VR, de addigra meg már kb. az integrált GPU is röhögve vinni fogja alapszinten.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) enricotoxic válasza mekker (#22) üzenetére


enricotoxic
tag

"Talán 5-10 év, és multimédiás cucc lesz a VR, de addigra meg már kb. az integrált GPU is röhögve vinni fogja alapszinten."

Miért a AAA játékok futnak dVGA nélkül?

(#24) mekker válasza enricotoxic (#23) üzenetére


mekker
őstag

Hát attól függ mikori, és mit veszünk alap szintnek.
Most azért kezdenek feljönni az IGP-k. Például CS:GO, Blade&Soul elfut élvezhetően az U-s Broadwell procin (IGP-n), és valsz'eg jobb driverrel, Skylake-kel javul a helyzet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#25) #56573440 válasza enricotoxic (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

"mert nem két külön univerzum."

viszont a célközönség az ;) ws vs gamer az három külön univerzum 0 metszettel.

"Amikor van egy erőmű az asztalunkon, akkor munka után biztosan jólesne egy kis játék."

az lehet, csak olyankor hazamegy az ember, és otthon gamel egy kicsit. otthoni "stúdióba" kb elég kevesen engedik meg maguknak a mac pro-t, egészen prózai okok miatt... olvasatomban az vesz pro-t, aki azon az os-en akar dolgozni. ha már win, akkor hasonló árban simán vehet bármilyen brand workstation-t is.

"mennyire megfelelő munkára, játékra. Melyik a jobb kompromisszum, simán lehet, hogy az MSI."

teljesen kizárt.

"Direkt nem írok alkalmazásokat, az eredmény attól függ, hogy milyen kreatív-alkalmazás és játék kerülne a mikroszkóp alá."

az optimalizáció és terméktámogatás miatt a linkelt tesztben szinte bármelyikre rá lehet mondani, hogy ha életvitelszerűen azt használod, jobban jársz ha megveszed hozzá a megfelelő pl vga-t. lehet hogy az adott driver+program verzióval működik a történet, de garanciád nincs, hogy ha frissül a kettőből bármelyik akkor is menni fog rendesen.

" Bírom amikor a PH-n mélytengeri fúrásokat végeznek."

azt én is, csak mondom, ebben nem látom a metszetet. a hobbistáknak nem kell komoly ws, aki tényleg ebből él annak nem tétel a xeon+firepro kombó, akinek van annyi pénze hogy macpro+az sw is meg van véve, és játszani akar az simán vesz bármi mást is mellé. ws-t nem játékra vesz az ember, ahogy szerveren se konzolemulátor alatt akar mariozni.

ezért mondom hogy szerintem nem lenne értelme a tesztnek, megcsinálják, kijön hogy sima desktop kártyával y program megy rendesen, x meg nem. és? két hét múlva simán lehet hogy egy frissítés után egyáltalán nem igaz amit leírtak. nekem ez olyannak tűnik mintha egy gamer mecha bill-t hasonlítanánk egy ilyenhez pl. lehet utóbbin is játszani ha nagyon szeretnéd, és a mecha billel is vágni, de na... ;)

persze teoretikus a "vita" mert szinte kizárt hogy ilyen tesztet csinálnának a ph-n mostanság :D

(#26) enricotoxic válasza #56573440 (#25) üzenetére


enricotoxic
tag

"otthon gamel egy kicsit. otthoni "stúdióba" kb elég kevesen engedik meg maguknak a mac pro-t, egészen prózai okok miatt... olvasatomban az vesz pro-t, aki azon az os-en akar dolgozni. ha már win, akkor hasonló árban simán vehet bármilyen brand workstation-t is."

Ne a kelet európai piacból indulj ki. Végeztél egy felmérést, ahol megkérdeztél legalább 1000 fejlesztőt/kreatívot, akik szoktak játszani a munkaállomáson? :)

Természetesen én sem. Nincs itt vita, Mac Pro nem játékra való, de pont ezért lenne érdekes. Azt gondolom, hogy nem érdemel több szót a téma.

(#24) mekker

"Hát attól függ mikori, és mit veszünk alap szintnek."

Amik hirtelen eszembe jutnak: GTA5, Far Cry 4, Fallout 4, Rainbow six siege biztosan igénylik a dedikált VGA-t. Most a monitoroknál Full HD a standard vagy felette, nem low beállításokra gondoltam.

Half-Life 2 biztosan jó fut már IGP-n:)

(#27) kpal


kpal
veterán

Nagyon egyedi a belseje [link] ez egy hosszabb szétszedős videó. Én még azt hittem ,hogy rendes normal VGA van benne ,de nem minden egyedi alkatrész . Így fejleszteni se lehet a későbekkben . De az fix van benne erő pár évre .:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.