Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) libit


libit
tag

"így a legkisebb arcvesztés mellett egy fentiekhez hasonló magyarázattal lehetett kiszállni a csúcskategóriás küzdelmekből"

es az, hogy az intel nem bir nekik eleg lapkat gyartani, az hulye magyarazat lett volna ugye?!? ...ezert inkabb nem erdekli oket a szegmens

[ Szerkesztve ]

(#2) vicze


vicze
félisten

Röviden tömören, nincs elég pénzük, hogy gyártókapacitást vegyenek TSMC-nél vagy Samsung-nál. Az Intel ág nem tudom mennyire kacsa.

(#3) S_x96x_S válasza libit (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> es az, hogy az intel nem bir nekik eleg lapkat gyartani, az hulye magyarazat lett volna ugye?!?

valószínüleg az Intel nem igérte biztosra a hivatalos "előszerződésekben", emiatt nyilvánosan az Intel-t megnevezni rossz ómen. Jogi válaszlépés is lehet belőle,

Meg amúgy se etikus - másra háritani a "blamázst".

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) Cefet válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


Cefet
aktív tag

Az azóta napvilágra került hírek tükrében tényleg lehet, hogy a Zintel csúnyán bebukta a gyártás fejlesztéseit.
Akkor miért nem lehetett ezt elmondani? Kárt okozott volna az Intelnek? Előbb-utóbb úgyis kiderül(t).

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Eleve azt nem értem, hogy "csúcskategóriás MediaTek"... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Somatom válasza bteebi (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Mit nem értesz ezen? Nem írták, hogy mihez képest lett volna csúcs. A Mediatek palettáján az lett volna a csúcskategória. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) nghost válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


nghost
tag

"Meg amúgy se etikus - másra háritani a "blamázst"."
De vannak, akik megtehetik. :DDD

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#8) S_x96x_S válasza Cefet (#4) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Akkor miért nem lehetett ezt elmondani? Kárt okozott volna az Intelnek?

sose olyan egyszerű, a dolog, hogy egyetlen egy (külső) bünbakra rá lehessen tolni a felelősséget.

Ha az Intel valamit bevállalt és nem tudta teljesíteni,
- akkor kötbért fizet és cserébe nem alázhatja a MediaTEK nyilvánosan. ( titoktartási záradék )
Ha meg nem vállalta be fixre az Intel,
- akkor meg nincs miért mutogatnia a MediaTEK-nek .

Ha ezek utána a MEDIATEK az INTEL-re mutogat, akkor csak magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.
- szar szerződést kötött, kötbér nélkül ? -> saját magára hull vissza a vád .
- homokra tervezett - fix igéret nélkül ? -> saját magára hull vissza a vád .

Szerintem ez egy jó tanulópénz volt a MediaTEK-nek. Lenyeli, megemészti és a jövőre fókuszál.

Ennyi és nem több.

Mottó: "A verseny jó!"

(#9) Bicsibocsi válasza bteebi (#5) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Én is ott akadtam fent a cikkben. ;]

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#10) FlashLed válasza bteebi (#5) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ott a pont. Mediatek egy ipari hulladék.

The Mechanic

(#11) Graphics válasza vicze (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milért , van szabad kapacitása az említett kettőnek? NEm nagyon szerintem...

És hogy mennyire kacsa az Inteles téma.. Nos az Intel még magának se... [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) vicze válasza Graphics (#11) üzenetére


vicze
félisten

A szabad kapacitás attól függ mennyi pénzed van, megfelelő összegért "szorítanak" helyet. Ha egy Bitmain ki tudja perkálni, akkor egy MediaTek nem?
Kacsa alatt azt értsd, hogy egyrészt manapság, már minden "hír" maximum pletykának számít, másrészt egyszerűen abban kételkedek, hogy MTK megegyezett volna valaha is az Intellel.
Miért? A Intel drasztikusan más node-ot használ mint TSMC és gyakorlatilag újra kell tervezni a SoC-ot, vagy alapból az Intel node-jára tervezni, ami azért rizikós mert számukra ismeretlen és jóval több időt vesz igénybe. Pláne úgy nehéz valamit tervezni, hogy az adott node még csak nem is létezik. Ráadásul szerinted az Intel eladott egy olyan node-ot, amiről tudták, hogy 1 problémás, 2 a teljes kapacitást egymaguk fel tudják használni egy csettintésre, úgy hogy a piac már nagyon várja a 10nm. De még ennek a tetejére ezek szerint az Intel cuting edge nem kész node-ján olcsóbban tudna az Intel SoC-ot gyártani MTK-nak mint a TSMC?
Egyszóval ez egy elég sok változós a képlet ami számomra megkérdőjelezi az egész hitelességét.

(#13) JocoPoco


JocoPoco
csendes tag

Hulladek?? Rendben skacok.... De azt tudni kell hogy egy mtk-s eszkozt szinte lehetetlen teljesen teglazni. Kinyirhatatlan! Lehet van jobb de ar ertekben is jobb?

JocoPoco

(#14) Laci.M válasza JocoPoco (#13) üzenetére


Laci.M
senior tag

Akik ilyet írnak azoknak tipikusan nem volt még ilyen teló a kezében. Én anno nagyon kellemesen csalódtam az MTK chipes telefonomban, és azóta nem egy generáció lejött már.
(Talán MT6589 volt a típus, a 200$-os ársávban, ami akkor 44000 Ft-ért ajándék volt)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#15) gyépés


gyépés
aktív tag

Nekem sem volt sosem bajom az MTK-val. Olcsóbb volt, cserébe többet fogyasztott. Nincs ezzel baj. Plusz az MTK-s telókba valahogy mindig belefért a B20, nem kellett a verziókat bogarászni, melyik régiósbam milyen modem van. Nem értek ehhez nagyon, nem tudom ez mennyire SoC függő, de nekem tetszett. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.