Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Ezt a QLED technológiát erősen benézte a Samsung - logikusan vehet majd OLED panelt az LG-től, ha már másban is együttműködnek: Will Samsung Electronics Purchase LCD Panels from LG Display?
kulcsmondat: "Accordingly, Samsung is more likely to cooperate with its competitor LG in order to deal with China’s rise in the television sector"

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ha össze is jönne a valódi qled panel, amit, mint kiderült jóval olcsóbban elő lehet állítani, akkor sem lenne olcsóbb, mint az oled vagy a mostani fake qled!
Mivel teljesen új technológia, ennek is rendesen megkérnék az árát, szóval nagy eséllyel drágább lenne, mint az oled. :C :W

(#3) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem szépe, de ilyenkor kicsit örülök, hogy bebukták ezt a QLED vackot. ;]
Persze azt is kirúgnám aki megint QLED néven akarja kihozni a "QLED"-et...

(#4) Partz


Partz
senior tag

Amire reális esély van kimaradt a felsorolásból, a passzív színszűrők quantum-dotosra cserélése (QDCF), de ez is inkább csak 2019-ben robbanhat, ilyen prototípus kijelző viszont már várható CES-en. Erre a megoldásra akár az LG is átállhat rövid időn belül, a jelenlegi woled + passzív színszűrő helyett. Sajnos a valódi QLED (EL-QD-nek szokás rövidíteni újabban, az Elektro Lumineszenciára utalva) még mindig 5 éves távlatban lebeg, beleértve a micro-LED kijelzőket, amelyek iszonyat költségesek.


Ezt a táblázatot teljesen reálisnak tartom.

(#5) gbors


gbors
nagyúr

A TV terület nekem kevésbé izgalmas, általánosságban viszont nagyon jó, hogy ilyen spekulációs cikkek is jönnek - más területeken is szívesen olvasnék hasonlókat! :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6) tntmax


tntmax
aktív tag

Talán meg kéne próbálniuk mégegy bőrt lehúzni a szarról?
Mondjuk kiadni ugyanazt az LCD-t QurvajóLED néven és még 30-40%-al megemelni az árát az új elnevezésért.
De lehet hogy valami mást kéne tenniük...

(#7) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Meg kell szüntetni a tv gyártást
Én ha vásárláson gondolkodnék inkább kivetítőt vennék
Egy tv mérete 55" fölött kezdődik, az meg már elég drága

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Engem nagyon meglepett, hogy a piac nem kajálta be a QLEDet. Főleg azok után, hogy plazmát, hogy kinyírta a sokkalsokkal gyengébb képminőségű led.

Nincs más lehetősége Samsungnak le kell fizetni a "szakértőket"... bár most már 99% késő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Nem tudok szavazni mobil felületen. Horribilis a prohardver mobilos megjelenítése.

(#10) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

am én a micro-lednek több esélyt adnék

(#11) Raymond válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Az osszes TV topic-ba mindig elojon ugyanez :) Nem praktikus a vetito, teljesen mas teszta a ketto. Az 55" TV pedig nem draga, egy normalis 4K/UHD annyiba van mint egy normalisabb FHD vetito.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) F34R


F34R
nagyúr

maradnak a "bevalt" szokasoknal, de szvsz boritekolhato a tovabbi piaci csokkenes.
Manapsag mar nagyon magahoz ter az LG.

(#13) #16939776


#16939776
törölt tag

Saját panel nélkül nem tudnak végtelen hasznot rátenni a termékre, tovább fognak küzdeni marketing elnevezéssel+lcd technológiával, amíg megint nem lehet rákényszeríteni a boltokat, hogy 95%-ban ők jelenjenek megy.

[ Szerkesztve ]

(#14) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Mondjuk nálam a tv a Sony-nál kezdődik, van itthon 3 is és nem váltanék másra soha.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) dabadab válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Meg kell szüntetni a tv gyártást
Én ha vásárláson gondolkodnék inkább kivetítőt vennék
"

Várjál, kitalálom: soha nem volt projektorod :)

DRM is theft

(#16) LBandi


LBandi
aktív tag

Nem véletlenül döntöttem én is az OLED mellet.
Egymással szembe állítva az OLED, QLED-et nagyjából azonos összegért egyértelműen az OLED javára dől a mérleg. Kíváncsi vagyok, aki másképp dönt ott mik lehetnek a döntést befolyásoló okok/tényezők?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#17) #72042496 válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tavaly én is gondolkodtam kivetítőben. Aztán vettem egy tévét. :D

(#18) Ispy


Ispy
veterán

Szegény csamcsung, megpróbálták 100. alkalommal is lehúzni az embereket az lcd átnevezésével, de sajnos nem jött össze, mert annyit még az átlag laikus tévévásárló is tud, hogy OLED az jó (még akkor is, ha fogalma sincsen róla mi is az), mert már 10 éve mindenki az OLED-ről beszél, hogy most már itt van tényleg.

Egy árva könnycseppet sem fogok a samsung miatt ejteni...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem féltem a Samsungot, de az OLED eldobása olyan bölcs döntések közé sorolható, mint az ARM dobása az Intel részéről vagy a mobilplatform hanyagolása a MS/Ballmer részéről. Tehát amikor a legegyszerűbb ember is látja, mi a trend, kivéve az ügyvezetés. Viszont meg vannak róla győződve, hogy akkora királyok, hogy megtehetik, és megpróbálják lenyomni az emberek torkán izomból a sz@rukat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem értem, hogy ha a jelenlegi QLED nem versenyképes a (w)OLED-el, miért nem céloznak lejjebb az OLED és a "hagyományos" LCD panelek közötti viszonylag nagy "demilitarizált" zónára, főleg ha jóval olcsóbb gyártani is. Engedjenek komolyabban az áron. Vagy hasznot csinálnak a kifejlesztett technikából, amibe beleöltek nem kevés pénzt, vagy marad a jelenlegi állapot és tovább csökken a részesedésük. Én mondjuk arra tippelek, hogy ha nem lesz vezetőváltás, akkor nem lesz stratégia váltás sem, mert az ilyen szintű vezetők inkább magukkal rántják a céget, mint hogy bevallják hogy hibáztak.

Nem tudom, hogy jó ötlet az hogy a következő években esetleg naponta kell magyarázkodniuk hogy "ez a QLED nem az a QLED) Gondolom a QLED marketingjébe beleölt pénz és idő miatt nem választanak új nevet, de ha tényleg gyökeresen más akkor talán jobban tennék, ha más nevet adnának neki, mert ez a név már elhasználódott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) djsunny


djsunny
aktív tag

A prémium szegmensben történt a Samsung nagy visszaesése, erre a cikk is rávilágít rögtön az elején. Én annak örülnék a legjobban, ha a mostani QLED helyett 2018-ban piacra dobnák az eredeti "QLED" technológiával készülő TV-ket. Ha az a technológia tényleg felveszi a versenyt az OLED-el, akkor az a piaci versenyre is jó hatással lenne. :K

Viszont a cikk azt is megemlíti, hogy a valódi "QLED" panelek gyártása olcsóbb lenne mint az LG féle OLED-é. Azt is tudjuk, hogy az OLED a közép kategóriában nem tudott még elterjedni. Tehát a Samsung akkor húzna nagyon nagyot ha az olcsóbban előállítható, valódi "QLED" panelekre nem csak prémium 8 / 9 szériás TV-ket építene hanem mondjuk megjelentetné a középkategóriában is, a 6 / 7 szériákban.

Akkor indulna be igazán a verseny.

(#22) Bakus válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


Bakus
tag

+1
Jövő tavasszal beruházok egy Sony A1-re mivel előre láthatólag nem mostanában fog nagyot lépni a panel technológia.

"A víz örök, de a gép változik"

(#23) TeeJay


TeeJay
félisten

Az LG piszok jól csinálja az a véleményem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) #20691712


#20691712
törölt tag

Majd amikor szepen egnek be az fel-egy eves oledek, jol jon a qled.
Csak varniuk kell.
Ezzel az oleddel kinlodnak mar 1x eve aztan olyan mint amikor valaki jo nagyot akar kekszelni es erolkodik aztan egy kis lufipuki jon....(lsd corky romano).

(#25) #20691712 válasza Dare2Live (#8) üzenetére


#20691712
törölt tag

A led minden tekintetben praktukisabb mint a plazma.
Ha azt lett volna egyszeru gyartani normalis minosegben az nyert volna.
A plazma szar. Sosem volt jo.
Monitor nem is volt plazmaval.
Szerinted miert?
Mert mindenki meg a grafikusok is direkt szar kepen akarnak dolgozni?
Azert mert toredeke a led arban fogyasztasban, tartossagban meg sokkal jobb.
Nekem nem is tetszett soha a kepe.
Nem jo. Nagy pixelek kozti ures ter.
A sokak altal ajnarozott nem letezo sokkal jobb kepminoseg is inkabb az elvakult emberek hulyesege mint igazi minosegi kulonbseg.

Lehet anyazni...

[ Szerkesztve ]

(#26) Laca19 (a) válasza #20691712 (#24) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

"Majd amikor szepen egnek be..." - Nem ég be.
"Ezzel az oleddel kinlodnak mar 1x eve..." - Szeretne a többi cég úgy kínlódni, mint az LG :)

http://www.diesel.com

(#27) farkas1


farkas1
tag

Ha már az LG- től vesznek OLED-et, megvehetnék a passzív 3D-t is, és nyomhatnák a 4K 3D filmeket.
Mert a 3D nem állt le, a mozikban megy, és UHD lemezen ki is adhatnák a filmeket, ha már vannak 3D-ben.
A Samsung másik baja, hogy nem támogatja eddig a Dolby Vision-t, szenvednek új HDR-rel, amit a filmstúdiók nem biztos, hogy fognak támogatni. Ezzel megint bukni fognak, felesleges megosztani a HDR piacot, ami még el sem indult.

(#28) tng válasza #20691712 (#24) üzenetére


tng
tag

Kár, hogy egy nagyon csekély százaléktól eltekintve nem ég be az oled. Ahol beég ott általában a felhasználó is vastagon benne van. Bolti körülmények között sem tud beégni ha rendesen van kikaocsolva és mondjuk havi egyszer van egy panelradírozás. Az, hogy a samsung a képminőségbe nem tud belekötni ezért ráment erre a vonalra, az pedig egyszerűen szánalmas. Konkrétan a kommunikációjuk nem a saját termékeikről szól, hanem a másik pocskondiázásáról. Na ez az, amiért soha nem fogok semmit venni ettől a cégtől.

(#29) #20691712 válasza Laca19 (a) (#26) üzenetére


#20691712
törölt tag

Tenyleg nem eg be?
Erdekes ....
#28:
Aha szoval ott ahol sok feher kepet mutat mondjuk egy munkara haszunalt monitor ott is a felhasznalo a hulye mert hasznalja kikapcsolva.

Vagom.
A viz a hulye ha a kacsa elsullyed.

[ Szerkesztve ]

(#30) Ispy válasza #20691712 (#25) üzenetére


Ispy
veterán

A led minden tekintetben praktukisabb mint a plazma.

Tökéletesen igazad van. Csak egy dologban szarabb: a képminőségben. De egyébként tényleg nagyon praktikus, szóval akinek ez a szempont, annak tényleg jobb választás.

Ha azt lett volna egyszeru gyartani normalis minosegben az nyert volna.

Sosem volt gond a minőséggel, a gyártási költségekkel volt, ez az egyetlen egy oka, amiért ment a levesbe.

A plazma szar. Sosem volt jo.

Troll ON?

Mert mindenki meg a grafikusok is direkt szar kepen akarnak dolgozni?

A plazma nem monitornak lett kitalálva.

A többire már nem is reagálok...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31) tng válasza #20691712 (#29) üzenetére


tng
tag

Aki áramtalanítva kapcsol ki bármilyen elektronikai eszközt azt szerintem nevezhetjük hülyének. Főleg ha egy félmillásról van szó. Igen, ha be akarod égetni, be lehet. De ettől még a piac és a tesztek is azt mutatják, hogy ez a legjobb ami most van. De nem kell szakértőnek lenni, elég ha ránéz bárki laikus és látja akármilyen led-lcd mellett, hogy ez a jobb. Valamint itt tvről beszélünk. Monitoros felhasználás az más dolog. Vagy ha egy autó nem jó repülőnek is akkor az szar autó? Mert hát képet jelenít meg-képet jelenít meg, közlekedési eszköz-közlekedési eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#32) Partz válasza #20691712 (#24) üzenetére


Partz
senior tag

"Majd amikor szepen egnek be az fel-egy eves oledek, jol jon a qled.
Csak varniuk kell."

Lassan 5 éve gyárt az LG oled tévéket, még sincs beégés. Ráadásul az akkori első generációhoz képest rengeteget fejlődött az oled panel technológia, anyagot, struktúrát egyaránt beleértve. Ha figyelmes lennél újabban 5 éves garanciával adja az LG az oled tévéit, pont az ilyen tévhitek miatt.

"A plazma szar. Sosem volt jo."
"Nekem nem is tetszett soha a kepe."

Azzal, hogy a plazmák képminőségét is fikázod, csak a hozzá nem értésedet bizonyítod. Évekig a plazma volt a hollywoodi filmstúdiók referencia kijelzője, ezt váltotta az oled technológia.

(#33) Interceptor válasza Ispy (#18) üzenetére


Interceptor
addikt

Akkor ezek szerint az OLED is ugyanolyan néphülyítés útján terjedt el. Az érdekelt cégek elindították a kezdeti marketinget, hogy új és jobb tech(ami nagyrészt igaz is), az emberek meg birka mód terjesztenek mindent, ha érti miről beszél ha nem. Szerinted nem így volt logikus, hogy így történnek meg a dolgok? LG megvette a kodaktól a technológiát, nyilván a másik óriás a Samsung a saját útját kellett hogy járja a presztízs miatt is, erre a QLED-re volt egyenlőre lehetősége. Más gyártó is megtette volna ezt az ő helyzetükben, itt nincsenek rossz meg jó fiúk, az a mesében létezik csak. Ez az átkozott kapitalizmus :D Alapvetően én örülök annak ami történik, mert ez TALÁN még jobb termékek előállítására fogja kényszeríteni a Samsungot is.

"Egy árva könnycseppet sem fogok a samsung miatt ejteni" Ki mondta, hogy kellene? Szerintem amúgy nincs rá szükségük, meg pont nem érdekli őket te hogyan érzel.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34) OPiiPO válasza #20691712 (#24) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Majd amikor szepen egnek be az fel-egy eves oledek, jol jon a qled."
- nem kellene hülyeséget terjesztened, tájékozodj még

"Ezzel az oleddel kinlodnak mar 1x eve"
- sokan szeretnének úgy kínlódni mint az LG az OLED-el ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#35) #72042496 válasza tng (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az autókban eddig nem találtam repülőgép-üzemmódot, az OLED tévémben viszont biztosan volt PC-mód. Ha nem tévedek, ez még a mostaniakban is kell a 4K@4:4:4-hez, vagyis a legjobb képhez, amit a tévé produkálni tud.

Ami tapasztalat erről van, az alapján monitorként sem égnek be. (Most hogy már az ABL sem igazán gond, majdnem vettem is egy 55B7V-t. IR az van, de az előnyök ezt már ellensúlyoznák nálam.)

[ Szerkesztve ]

(#36) nemlehet válasza OPiiPO (#34) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem akarom adni alá a lovat, vagy fikázódni, de nagyon nagyon sok kép van a neten beégett oledekről. Szerintem azért ez valós probléma. Ok vannak mindenféle trükkök, meg panel radírozás, meg írták sokan hogy ők így meg úgy ilyen-olyan tartalmat járatnak rajta minden héten.. Ez azért nekem nagyon azt jelenti, hogy küzdeni kell a beégéssel személy szerint egy milliós árú készüléknél erre nem vagyok hajlandó.
Még érni kell annak az olednek, hogy tényleg elterjedhessen és itt nem csak az árára gondolok. Az átlagember nem fog hetente szöszölni a beégés elkerülésével és ha ez nem oldódik meg akkor sose lesz középkategóriás oled piac.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) Ispy válasza Interceptor (#33) üzenetére


Ispy
veterán

Így van, az olednél is ment a parasztvakítás, már akkor, amikor még a kanyarban sem volt sehol, és még most is csak a felső kategóriában van. Emlékezz vissza, amikor az LCD helyett bejött a LED, mint buzzword, mindenki rohant ledtévéért, mert az mennyivel jobb lesz, aztán jött a pofára-esés, hogy ja, az igazából egy LCD, csak átnevezték a háttér világítás miatt.

"Egy árva könnycseppet sem fogok a samsung miatt ejteni" Ki mondta, hogy kellene? Szerintem amúgy nincs rá szükségük, meg pont nem érdekli őket te hogyan érzel.

Ki mondta, hogy érdekli őket?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#38) Szakiii


Szakiii
addikt

Elmondanátok légyszi hogy mi a baj QLED-el én teljesen laikus vagyok viszont voltam mm-ben pár napja és ki volt állítva egy 4k-s QLED samu hdr 1500 volt még egy talán fontos kulcsszó olvasható rajta és valami eszméletelen szép képe volt.

(#39) Interceptor válasza tng (#31) üzenetére


Interceptor
addikt

"Monitoros felhasználás az más dolog. Vagy ha egy autó nem jó repülőnek is akkor az szar autó?"
Valóban? Akkor miért lett fontos az utóbbi években drámai mód az LG-nek az OLED paneleknél az input lag vagy az image retention javítása?

(#35) Balika911: a Tesztek alapján a C7-esbe már érdemes lehet beinvesztálni ha monitornak is használni akarod. Input lag kicsi, image retention már nem annyira gáz, bár még felhozzák negatívumként. ABL még mindig kérdés ezt is felhozzák negatívumként.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#40) Raymond válasza Szakiii (#38) üzenetére


Raymond
félisten

"Elmondanátok légyszi hogy mi a baj QLED-el"

Technikailag semmi, jo ahogy van, a problema inkabb ott van hogy durvan mondva az egy LED megoldas OLED aron.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) ironthehorse


ironthehorse
csendes tag

a samu tv-s stratégiája erősen emlékeztet a 2. vh-s német csapatokéra: alapvetően egy erős, tényleg elitbe tartozó alakulatot tettek/tesznek tönkre azzal, hogy széthúzzák a frontvonalat, túl sokat akarnak egyszerre, szembe mennek az árral(qled vs oled), túl sok fajta modellt futtatnak, néha az az érzésem, hogy a mérnököknek ha sz@r kedvük van, akkor csinálnak egy 14ik fajta 4ksuperhiperuhdsmart tv-t. a másik az árazás: régen pont azért volt a samu nyerő, mert voltak finom áras tv-i, ma ott tartunk, h az lg, a philips és a sony is olcsóbban tolja ki egyes modelljeit.

(#42) Interceptor válasza Ispy (#37) üzenetére


Interceptor
addikt

Pedig sokan dicsekedtek anno az új "LED" tv-jükre :D

"Ki mondta, hogy érdekli őket?" Oké ez jogos, de az enyém is az:D

(#38) Szakiii: Nincs vele gond. Az biztos, hogy egy kiforrott tech az lcd a hátrányai ellenére, strapabíró a napi 14-16 órás nyúzást is röhögve bírja a panel és emellett kiváló monitornak is. A kép megjelenéssel sincs gond csak az árával. OLED-nek jobb a kontrasztja és a homogenitása, nincs blur. A gyakorlatban ez nem tudom mennyire jön ki, neked kell megítélni ott vannak még a tesztek azokra is lehet adni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#43) OPiiPO válasza Szakiii (#38) üzenetére


OPiiPO
addikt

Magával a QLED-el egyébként nincs semmi baj (csak az árával) nagyon jó kis technológia az, de azért nem egy OLED képminőség.

Az MM-ben általában azokat a TV-ket állítják be jól, amelyeket el akarnak adni.Mivel a Samsungtól kapják a legnagyobb visszatérítést, így általában azok vannak jól (értsd bolti túlszaturált) beállítva, a többi nem annyira. A dolgot súlyosbítani tudja ha van egy Samsung vásárlási "szakértő" is a helyszínen, aki azzal kezdi, hogy a QLED jó, az OLED szar (és úgyis szinte féléven belül beég mert szar ;] )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44) #72042496 válasza Interceptor (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, a 7-es sorozat már alighanem jó lenne. Az OLED fényt nem szabad 35/100 fölé vinni ahogy írják, így nincs ABL. Ez szerintem elég is lenne nekem.

Most viszont csak asztal fölé tudnám tenni, úgy meg nagy (magas) az 55"-os is. Inkább a helyiséget alakítom, és ha minden jól megy, jövőre lehet majd 65"-on csapatni a kanapéról.

De előbb az ól, aztán a malac. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) nordino


nordino
tag

Szóval ha általában sokat megy nálam háttérben a tv,és váltok egy OLED-re akkor számíthatok a statikus tartalmak pl. csatornalógók beégésére?

(#46) Bandit79


Bandit79
aktív tag

annál ugyanis olcsóbban állíthatóak elő panelek, azaz kedvezőbb áron lehet adni a tévéket.
..hányszor hallottunk már ilyet, legutóljára pl a vga-knál új gyártási eljárás olcsóbb a memória típus stb.
Aztán dobja mindenki hanyatt magát mikor meglátja az árcédulát, hová is tűntek az ígéretek, ja arra már nem emléxik senki sem.. Meg ugye, meg van magyarázva , miért nem így lett... :)

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza Bandit79 (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, mert az árakat a kereslet és kínálat együtt határozza meg. (A gyártási költségek befolyásolják a kínálati oldalt, persze a kínálat többminden mástól is függ.)

[ Szerkesztve ]

(#48) GeryFlash válasza Ispy (#18) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1 ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) Joshi


Joshi
titán

"Tehát akár jöhetne is a forradalmi "QLED" 2018-ban. Azonban, ha a szívünket a kezükre tesszük, erre nagyon kevés az esély."
A cikk 2. oldaláról idéztem, azért érdekes lenne, nem sokáig dobogna a szívünk. :DDD ;]
Én a kezemet szoktam a szívemre tenni. :DD

Bocs elefant, de ezt nem hagyhattam ki. :B :R

[ Szerkesztve ]

(#50) Joshi


Joshi
titán

Én az LG-féle OLED panelvásárlásra olyan 20-30%-ot tippelnék, de ez is attól függ, hogy a Samunak hogy haladnak a fejlesztései. Ugye erről nincs infó. Simán nyomják tovább a QLED-et. Ha a jövő évben nem virítanak valami újat, akkor szinte borítékolható lesz az LG OLED panelvásárlás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.