Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

Bárcsak itt dolgozhatnék...

Thanos was right.

(#2) haxiboy válasza Narxis (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Mi akadályoz?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nehéz lett volna egy fotó a székházról? Gondolom jellegtelen üvegtorony, de hátha mégse.

(#4) dajkopali válasza BatchMan (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

done

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) BatchMan válasza dajkopali (#4) üzenetére


BatchMan
senior tag

Kösz, az épület határeset, de legalább láttam. :)

(#6) dajkopali válasza BatchMan (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

nem voltunk ott, és amikor a hírt posztoltam, az mti még nem publikálta a fotókat

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) Feketelaszlo válasza BatchMan (#5) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hát ez inkább alulról súrolja a határesetet, mert az Infoparkban - ahova került - körülötte minden épület vörös téglás, szóval eléggé kilóg az összképből. Mondjuk a méreteiből és az 1700 alkalmazottból kiindulva a belső a mostanság divatos open office heringparti lehet - ami inkább jobban riasztja a leendő munkavállalókat, mint a külcsíny.

(#8) #25954560 válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


#25954560
törölt tag

(sot, annyira hipervaganymultikulti h sajat helyed sincs. bejossz a tiptopoddal, keresel egy helyet es lecsuccsensz dolgozni, hiszen minden hely egyforma, nem? nem ott dolgozom, csak alltam mar olyan mellett, aki ismert olyat, aki)

(#9) 0xmilan válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


0xmilan
addikt

A cikkben nem levo keprol nem jon at a melysege, de ez kb. olyan szeles mint hosszu. [link]
Szoval nem kicsi. Meg nem minden open office hering party.

(#10) mobal válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem heringparti, sőt kifejezetten kellemes. Megbízható forrásból tudom, hogy nem rossz. :)

Milangfx: valóban kocka alapúnak tűnik, és élőben is.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11) Goose-T válasza #25954560 (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

Amíg ott dolgoztam, addig annyi derült ki a csodás új épületről, hogy 130cm (vagy 140?) széles asztalok lesznek szorosan egymás mellé tolva, és nem lesz minden emeleten teakonyha, csak egy nagy központi helyiség (75 négyzetméter), ahova lehet menni, ha innál egy teát vagy kávét, esetleg megmelegítenéd és elfogyasztanád az otthonról vitt kajádat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) cami][us válasza Narxis (#1) üzenetére


cami][us
senior tag

Idén lesznek leépítések, szóval talán jobb is hogy nem ott vagy. Amikor gólya voltam mérnök infón akkor már náluk akartam dolgozni. Azóta az Ericsson sokat zsugorodott, én meg sokat növekedtem. :D

(#13) Tekmen válasza Goose-T (#11) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Durva mennyi fél információ kering itt :D Nyugodjatok meg, az asztalok épp elég szélesek és szintenként két konyha van, ahol teát/kávét/etc. tudsz csinálni. Egyedül az otthonról hozott dolgaid melegítése végett kell lemenni az amúgy hatalmas kajáldába, illetve van külön kajamelegítős rész.

Tekmen

(#14) Goose-T válasza Tekmen (#13) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezek még tavalyi infók voltak, októberben már elköszöntem tőlük.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) ctu válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


ctu
csendes tag

Ha esetleg open plan office-ra gondoltal, akkor nyert, az van.
Open office az talan valami mas...

the Mind is a terrible thing to Waste

(#16) 0xmilan válasza ctu (#15) üzenetére


0xmilan
addikt

Siman open office-nak hivja mindenki, akit ismerek.
A Disadvantages c. bekezdes nagyon szepen osszefoglalta a tapasztalataimat.

(#17) cami][us válasza 0xmilan (#16) üzenetére


cami][us
senior tag

Az enyémet nem, max ha valaki üvöltözik, vagy rádiót akar hallgatni. Meg kell szokni és kész.

(#18) 0xmilan válasza cami][us (#17) üzenetére


0xmilan
addikt

Persze, meg lehet szokni. En anno ugy szoktam meg, hogy elengedtem, hogy itt valaha is olyan fokuszaltan tudjak dolgozni, mint mondjuk egy otthoni kornyezetben.
Az a minumum, hogy berakok valami white noise zenet agybadugos fulhallgatoval. Ilyenkor ugyan nem hallom meg elsore, ha kiabaljak a nevemet, de cserebe azt is csak szurve hallom, hogy a management 5 meterrel odebb az indiaiakkal van kihangositott conference call-on.

Az open office-nak is vannak kulonbozo fajtai es nem mindegy, hogy melyikkel talalkozik az ember.
Talan a legdepressziosabb az egy teremben 100 pici cubicle, de ott legalabb vizualisan szurve van minden, ha eleg magasak a falak.
Egy masik lehetoseg, amikor vannak kb. monitor magassagban elvalasztott reszek, de nem tul zsufoltan. Emellett van, aki babzsakban vagy hintaagyban tesped egy laptoppal, de jobb esetben el lehet vonulni egy zarhato szobaba, ha valami hangosat inteznel vagy nyugira vagysz. Ez a startup szeru, olyan-lazak-vagyunk-hogy-mindjart-szetesunk.
A legrosszabb felallast szerintem a linkelt wiki cikk elso kepe mutatja. Mindenki jo szorosan egymas nyakan, mindenfele valaszfal nelkul. Ez is lehet elviselheto ha nem vagy nagyon anti-szoc. es a kollegak is rendesek.
Vagy lehet ezeknek tetszoleges kevereke. Szoval nem biztos, hogy open office alatt ugyanarra gondolunk.
Lehet kifejezetten jo elmeny is; nagyreszt a munkatarsakon, ceges kulturan mulik.

[ Szerkesztve ]

(#19) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Azért egy Ericsson A1018 (2k18) -at villanthattak volna 😃

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20) hoffman_


hoffman_
nagyúr

na, hivatalos is lett, haha. voltam kint több építési fázisban, hát nem mindig tűnt úgy, hogy rendben lesz :d

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) pengwin válasza BatchMan (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Én azt nem értem, hogy ebben a fene nagy környezettudatos világban hogyan lehet ilyen épületek felhúzását engedélyezni?
A környezetük hőmérsékletén emelnek jó pár fokot, a hatalmas üvegfelületek miatt pedig rengeteg energiát pazarolnak el hűtésre-fűtésre.
A mostanában divatos "térkövezzünk le mindent" trenddel karöltve az ilyen épületek teljesen elviselhetetlenné teszik a várost, lásd pl. Kálvin tér.

(#18) milangfx
Nálunk pl. kifejezetten tágas a nyílt iroda, senki nem ült a nyakadon, és egy asztal elég nagy ahhoz, hogy egy kollégával közösen tudj dolgozni.
Semmiféle elválasztás nincs, még a konferenciaszoba is üvegfalú.
Ugyan babzsákok nincsenek, de van két nagy és kényelmes kanapénk, valamint a székek és asztalok minden irányba állíthatóak.
Saját hely alapból nem járt, de ha gyakran jártál be az irodába akkor önhatalmúlag ki lehetett sajátítani egyet magadnak.

Szóval lehet ezt a nyílt irodázást is normálisan csinálni, csak józan paraszti ész kéne hozzá (mint mindenhez).
Leginkább ez utóbbi hiánya a probléma manapság, nem a divatos dolgokban van alapvető koncepcionális hiba.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#22) 0xmilan válasza pengwin (#21) üzenetére


0xmilan
addikt

A negativ tapasztalatokat leginkabb az elozo cegre irtam, a jelenlegi kifejezetten tetszik (mostanaban valtottam).
Ez is tagas; a nagy resze az elozo helyen is hasonlo volt (nem ennyire startup elrendezesben), ott csak a mi csapatunk volt bezsufolva egy relative kicsi laborba.
Itt nevre szolo asztala van mindenkinek. Ennek a hatranya(?), hogy nem ulhetsz at csak ugy barhova, de legalabb egyertelmu, nincs belole vita.
Itt is van babzsak, kanape meg minigolf palya, bar utobbi nem a mi szintunkon.
A motoros asztal tobb szintre programozhato, de a szek nem annyira fancy, mint az elozo helyen. A kilatas viszont pazar. :)

Az uvegfalas, terkoves megallapitassal egyetertek. Foleg az terko zavar, amikor longboarddal / gordeszkaval jarok dolgozni (vagy akarhova), de gyalogoskent szerintem nincs vele problema.
A Kalvin ter pont emiatt nem a szivem csucske, de mellette a koruton legalabb van bicikliut.

(#23) b.kov


b.kov
senior tag

Csak h beálljak a pozitívak mögé. Én kifejezetten szeretem az épületet az összes hülyeségével (liftek :D) együtt, illetve maga a környék is elég príma. Remélhetőleg szép zöld is lesz a környezet lassan az épület mellett.

szerk.: nem mellesleg pár lépésre van az ELTE Déli tömjétől, ami szintén nem egy rossz dolog. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.