Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) misx


misx
senior tag

Mik vannak. Netfüggőség ellen is van? Lehetne ezt egybe gépfüggőség is. ;]

(#2) Markoka1993


Markoka1993
tag

Jó mondjuk vannak azért durva esetek. Van egy gyerek xfire-ön aki heti 110 órát játszik... És már 3 ezer óra össznél tart. Jó, lehet hogy csak afk- zik, de azért a heti 50 az tuti..

live gt: Markoka1993

(#3) D1Rect válasza Markoka1993 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Hűb+ az már durca.

(#4) mate0217 válasza Markoka1993 (#2) üzenetére


mate0217
aktív tag

110 órát???:F Az igen :D

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#5) CUskater válasza Markoka1993 (#2) üzenetére


CUskater
tag

És az állítólagos "gyerek" mi a rák f***át csinál a maradék, napi szintre leosztott 8 órában?Mondjuk 5-öt alszik, de akkor már csak 3 óra marad a játékon kívüli tevékenységre!Kicsit necces.........

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#6) sanyi0321 válasza Markoka1993 (#2) üzenetére


sanyi0321
tag

:Y

Go home... you're drunk.

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Én meg a TV függőségemet váltottam fel gépfüggőségre mert netezés közben a Leadtekkel tudom nézni a Maúnika Sót :DDD (nem is azt nézem :DD )

(#8) BiP válasza CUskater (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

3 óra az rengeteg. Akkor már inkább 7és felet alszik, a maradék meg az egyéb vegetatív tevékenységek. Ágyból gép elé, onnan ágyba vissza. Enni-inni lehet gép előtt. Kimozdulni nem kell, csak pazarlás :)

(#9) Zalaymate válasza CUskater (#5) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Gondolom szán minden étkezésre fél órát, wc megint csak fél és a maradék 1 órában megnézi a kedvenc sorozatát! :D

(= Zala =)

(#10) TazLeacher válasza Zalaymate (#9) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A maradék egy órában pedig neten szedi az új infókat a WoW-ról...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11) Narxis válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez tényleg így van. Ha nem WoW-oztam akkor wowos képregényeket olvastam neten, megnéztem a wowos hírportálokat, blogokat, megnéztem pár wow movie-t stb.

Ez nem olyan függőség mint a dohányzás, ami inkább fizikai, az ember azért játszik játékokkal mert jól szórakozik akkor és ha abbahagyja akkor hiányozni fognak neki azok az idők.

Én pl. egy hajszálnyira vagyok, hogy újra befizessem a havidíjat, de egyelőre állom a sarat. :) Nagyon hiányzik a játék és az a közösség is.

Thanos was right.

(#12) tsii_H


tsii_H
tag

szeret jatszani...es?? hagy jatszon..miert problema ez....majd ha felno es kenytelen lesz elmenni melozni, akkor majd elmegy, es akkor nem fog jatszani, vagy ehendoglik..ennyi, kezeles vege...
szerintem vicc az egesz...
ha valaki szivesebben forditja erre az idejet, mint hogy eloben menjen el emberek koze szorakozni (kocsma, foci, akarmi), mert jobban elvezi, akkor tegye azt. bar nekem evek ota nincs olyan gepem amin jatszani tudnek, de ha lenne biztos tolnam..

(#13) littlelion21 válasza tsii_H (#12) üzenetére


littlelion21
addikt

Hát persze...
Csak odáig ugye nem jutottál el, hogy az adott tizenéves a későbbi életét "játssza el", de szó szerint?
Végülis függőségben szenved, - ami betegség - miért is segítsünk rajta?

Gratulálok, gyönyörű hozzáállás.

A narkósoknak is minek elvonó az adófizetők pénzén? Golyót nekik, oszt' jóvan.

(#14) hajbel


hajbel
addikt

Az egyik haverom a fősuli első osztályát 100%-al teljesítette. Másodikban kb.15-20%-ot sikerült neki, amivel elveszítette a koleszt, az ösztöndíjat. Harmadik évben már csak naponta egyszer evett, hogy legyen pénze netre, hogy WoW-ozhasson. Azóta is így megy ez. Fent van, de nem jár órákra, egész nap csak WoW-ozik. Szerintem lassan lehetne ilyen klinikát nyitni nálunk is, mert ez kezd hasonlóvá válni a drogokhoz. Persze ez csak egy kiragadott példa, de van még pár gyerek az ismeretségi körömben, akinek az életét úgyszintén negatívan befolyásolta a WoW, és más játékok. Egyébként az említett gyereknek 140-es IQ-ja van...

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#15) Hobbbyt válasza littlelion21 (#13) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Így van.

De szerintem amúgy inkább szívjon el egy cigit minthogy rászokjon a WoWra. Legalább addig is emberek között van.. torzultan is de "él" Ha meg Wowzik akkor nem is él.. csak mint egy növény. Sose voltam játék függő. De megnyugtat a gép búgása ;]

És Igenis kellenek ezek a klinikák. Sok hülye gyerek van aki ezzel szarja el a fiatal korát. És ez bizony hosszútávon nagyon káros a társadalomra mert az ilyenek nehezebben találnak asszonyt (még normális embernek se könnyű :D ) Nem lesz gyerek.. nem lesz adó fizető.. nem lesz aki kordában tartsa a kisebbséget. Szóval igenis kollektív probléma.

Sajnos akik játékfüggők nemtudják ,hogy mit adnak fel.. :(

Füveseket az utcára.. játékfüggőket a szobába :C

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16) deedee


deedee
őstag

aki függő,az nem is veszi észre magán....
én még annó a traviannal voltam így.
pda-s telót vettem csak a játék miatt és mobil netet az otthoni mellé,hogy a buszon,a munkahelyen,wc-n bárhol tudjam nyomni a gémet.
napi 5-6 órát csak erre áldoztam,vagy mégtöbbet....

úgy keltem,feküdtem,végeztem a napi dolgaimat,hogy időben gépelőtt legyek,ha hadműveletbe kezd a klán stb... :U Mindent a játékhoz igazítottam :U

szóval majdnem függő lettem....
észre se vettem...
de ki tudtam szállni,símán....Külföldre mentem hónapokra és akkor muszály volt abbahagyni :)

ja és családos ember voltam,gyerekkel meg minden.....Ehhez mérten elég sok az az 5-6 óra naponta :K

[ Szerkesztve ]

(#17) InVino86


InVino86
aktív tag

Ha a kórházi élelmezési listát Inventory-hoz hasonlítom, akkor jelentkeznek a tünetek nálam ? :DDD

(#18) deedee válasza InVino86 (#17) üzenetére


deedee
őstag

:C

(#19) Hobbbyt válasza deedee (#16) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem feltétlen.. sztem egy függő tudja ,hogy függő csak nemlátja oylan rosznak a helyzetet amien :D
Én tényleg sose voltam játékfüggő xD Hónapok telnek el úgy ,hogy nem is gondolok a játékokra. Aztán egyszer csak haverom.. gyere már pilótáskodni a BF2-ben (azt imádom..) olyankor kicsit játszok (6-7 óra ;] ) De megunom.. utána megint hetekig hónapogik semmi. Majd mikor legközelebb eszembe jut azon kapom magam ,hogy bakker egy film miatt az összes játékot letöröltem.. és nincs kedvem csak azért előhalászni ,hogy egy napot játszak.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#20) Markoka1993 válasza CUskater (#5) üzenetére


Markoka1993
tag

Ezt még nyáron láttam :) Ő már biztos járt egy két rehabilitációs központba:D

live gt: Markoka1993

(#21) New Life


New Life
aktív tag

Nekem is régebbi kollégiumi szobatársam nem kicsit játék és sorozatfüggő volt!
Felkelt 7kor bekapcsolta a gépet és csak kajálni állt fel, meg amikor éjjel egykor lefeküdt!
Annyi játékot végigjátszott és sorozatot végignézett, hogy az hihetetlen!
De a legszörnyűbb az volt, hogy iszonyat gagyi sorozatokat is megnézett meg egy játékot már harmadjára játszott, mert már mindegyiket megnézte, ill. kijátszotta!
Suliba nem igen járt, szerintem volt olyan hónap vagy kettő, hogy be sem ment suliba...
...nem is került vissza a koliba, mert oda azért kell egy bizonyos átlag!
Na, szerintem ő függő volt, sorozat illetve játékfüggő!

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#22) Wolverine válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

Miből is vontad le a következtetést, hogy az a bizonyos srác WoW-ozik heti 110 órában? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) Ice!? válasza Markoka1993 (#2) üzenetére


Ice!?
őstag

Azt a *SÍPSZÓ*:Y

(#24) littlelion21 válasza Markoka1993 (#2) üzenetére


littlelion21
addikt

Mindenki sápítozik, én meg azt se tudom miről van szó.... :D
De nem is baj.

(#25) TazLeacher válasza Wolverine (#22) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem rémlik, hogy én ilyen következtetést vontam volna le...más levonta helyettem a következtetést, én csak arra reagáltam.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#26) Wolverine válasza TazLeacher (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Előtted senki sem említette egyetlen játék nevét sem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) Tim82 válasza deedee (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

ja és családos ember voltam,gyerekkel meg minden...

Leléptek a Travian miatt? Ezek ilyenek, hallod - ahelyett, hogy támogatnák szegény szenvedélybetegeket!

Bár várom az olyan híreket, hogy "késsel támadt feleségére a játékfüggő, mert a közös kasszát kezelő feleség nem akarta kifizetni az MMO-havidíját". ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Ha esetleg bárki megkérdőjelezné a klinika létjogosultságát:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29) TazLeacher válasza Wolverine (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor bocs, félreértelmeztem...sry.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) InVino86


InVino86
aktív tag

Egy régi klasszikus klinikai eset : [link] :DDD

(#31) Depression válasza Wolverine (#22) üzenetére


Depression
veterán

Mintha lenne értelme megvédemi azt a játékot. Igen, a legtöbb játék/mmo függő (és játszó is) ott van. Ezen nincs mit szépíteni, se értelme felkapni erre a vizet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#32) InVino86 válasza Depression (#31) üzenetére


InVino86
aktív tag

Ott egy link amiben nem MMO függő az illető :U

(#33) InVino86


InVino86
aktív tag

de ami igaz az h az esetek többségében MMO ( WoW ), CS vagy UT a ludas játék :DDD
régebben meg Diablo és Starcraft :)

(#34) InVino86


InVino86
aktív tag

Másik régi klasszikus gumiszobaeset: [link] :)

(#35) Wolverine válasza Depression (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Erre van valami bizonyítékod is, vagy csak simán trollkodsz?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36) mephi666 válasza Wolverine (#35) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért heti 110órát játszani elég kemény... maradék 58óra maradna minden egyébre... belegondolok, én hogy tudnám kivitelezni... 110óra játék, maradék 58óra=munka+egyéb... napi 8órát melózok és napi szinten mondjuk 1óra a munkába meg vissza... így számolva 10órám maradna heti szinten alvásra meg egyebekre... köszönöm... inkább élek :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) Wolverine válasza mephi666 (#36) üzenetére


Wolverine
félisten

Akinek ennyi ideje van játszani, az nyilván nem dolgozik - valószínűleg egyetemista, akinek nem kötelező bejárnia, vagy milliomos, akinek a pénze dolgozik és a kamatokból is megél.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) mephi666 válasza Wolverine (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, de kezdem sajnálni az ilyent... ha egyetemista és nem kell bejárnia, akkor bulizzon-nőzzön-igyon ezerrel... az utolsó éveit élvezheti még a "mókuskerék" előtt... élje ki még most magát, ne család mellett jöjjön rá, hogy sokmindent kihagyott...
ha pedig milliomos? hát nem tudom... ha milliomos lennék, akkor csomó olyan dolgot megcsinálhatnék, amire most nincs pénzem... és szerintem eszembe nem jutna, hogy gépezzek ész nélkül... tudom, hogy mások az emberek, másak az igényeik, de az ilyen tényleg sajnálatraméltó, aki heti 110órát eltölt ugyanazzal a játékkal :( valószínű nincsenek IGAZI barátai (ilyen klántársak/raidpartnerek nálam nem nagyon esnek bele a "barát" címszó alá, mert nagy részükről a való életben szerintem semmit nem tud), esetleg barátnője, akikkel szívesen el tudná tölteni az időt... amikor otthon laktam, akkor az is boldoggá tudott tenni, ha mondjuk az alkoholista apámmal leültünk 1 légtérbe és néztünk valami meccset, közben meg beszélgettünk... kockultam én is eleget, de ez már tényleg súlyos...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Wolverine válasza mephi666 (#38) üzenetére


Wolverine
félisten

Tényleg ennyire hihetetlennek tűnik, hogy vannak emberek, akiket taszít az ivás és utálnak bulikba járni? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#40) mephi666 válasza Wolverine (#39) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez csak 1-2 sarkított példa volt... millió más lehetőség van... (hogy társadalmilag elfogadottabb példákat mondjak: olvasás, filmnézés, társasági összejövetelek, utazás, bármi, amivel valós élményei lehetnek...) a wow egy adott szintig szerintem rendben van... (ide lehetne még venni 100másik játékot, mert nem csak wow-ról van most szó, hanem általánosságban a függőségről...) de heti 110óra már nem normális dolog... azt akartam mondani, hogy ha valaki egyetemista lévén ennyit játszik, az szomorú, mert azt feltételezi, hogy szó szerint: SENKIJE nincs... nem csak ivás/buli/nőzés van... ott van még rengeteg más lehetőség is... na, nem akarok vitázni/flémet szítani, de szomorú, ha valaki ébrentöltött idejének 90%-át egy játék tölti ki, ami már nem is hobbi/szórakozás szinten megy, hanem masszívan szenvedély... (mellékesen a való életben kb. semmi haszna nem lesz belőle) innentől egyenes az út ahhoz, hogy pár év alatt teljesen antiszociális személy váljon belőle, aki a boltban már elkezd remegni, ha kérni kell egy kiló kenyeret, mert teljesen idegen lesz számára az emberek jelenléte...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) InVino86 válasza mephi666 (#40) üzenetére


InVino86
aktív tag

Ez a fajta függőség még mindig jobb, mintha tegyükfel drogfüggő, gyógyszerfüggő, cigifüggő, akármifüggő lenne valaki. Én nem ítélem el az ilyen embereket,ha neki jó az, hogy ennyit játszik csinálja. Ha valami baja származik belőle utána( pl. meghal játék közbe, mint az egyik hülye japcsi :DDD ), az az ő baja. Napjainkban az ilyesféle függőség elfogadottabb, mint másfajta függőség. Nem csak az ilyen függő emberek válnak antiszociálissá, hanem úgy az egész egy nagy hullám,áradat, amit ha úgy veszünk majdnem mindenki beletartozik. Csak mindenkinél másmilyen mértékben van jelen. Vegyük például egy Online rendeléses weboldalt, akik mondjuk ételt szállítanak házhoz. 2 kattintás és már 1 óra múlva egy kész ebéd/vacsora van a házad előtt. És aki rendelte, nem feltétlen függő játékos volt, csak mondjuk sokat dolgozott és nincs már kedve semmivel se foglalkozni, meg mondjuk elmenni étterembe. Ez is vezethet egy kisebbfajta antiszocializálódáshoz.
Ugye a számítástechnika és akár az internet fejlődése és terjedése is szerepet játszik ebben, sőt már lassan ez a fő ok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.