Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Az FCU egyik újdonsága a Timeline lesz, ami kilistázza a korábban, illetve másik eszközökön használt alkalmazásokat..."

Ezt megis hogy?

https://www.coreinfinity.tech

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Érdekes névválasztás :U
A Fall jelenthet bukást, esést is.
Ezek tudnak valamit ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) -szp- válasza sh4d0w (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

A Cortana alkalmazáson keresztül, amit telepíteni kell az androidos vagy iOS eszközre. A fejlesztőknek a Microsoft Graph API-n keresztül lehet regisztrálni az appjaikat.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) sh4d0w válasza -szp- (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Koszi, megnyugodtam (akkor lesz Cortana a mobilomon, amikor a pokol masodszor is befagy).

https://www.coreinfinity.tech

(#5) chipesz


chipesz
őstag

"A Project Neon és a Fluent Design System szintén úgy lett kitalálva"

Ez így azt sugallja, mintha két különböző dolog lenne, holott a Project Neon a Fluent Design kódneve.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6) -szp- válasza chipesz (#5) üzenetére


-szp-
aktív tag

jogos, javítottam :R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#7) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Dehiszen meg a Creators Update sincs kesz, folyamatos a bugok javitasa, sok pc azert nem kapja meg hivatalosan, mert arra a gepre meg nem kiforrott,
es microsoftek mar a kovetkezot farigcsaljak..? :F

(#8) Silεncε válasza tordaitibi (#7) üzenetére


Silεncε
őstag

Szerintem az MS-ék már a 2018 végi frissítést is javában farigcsálják.... ON: nagyon jó minden, de ezzel nagyon elkésett az MS. Telefonra már nem is érdemes fejleszteniük, a többi viszont jól néz ki (aránylag). Annak viszont roppantul örülnék, ha félévente nem kavarnák össze az XO dasht, egyszer kéne nekik megírni de akkor normálisan.... :W :W

(#9) Glenda válasza tordaitibi (#7) üzenetére


Glenda
addikt

Minden normális helyen párhuzamosan fut a tervezés-fejlesztés-támogatás hármas.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#10) 8zabi


8zabi
őstag

jelszókezelőből a felhőbe másolt / beillesztett jelszavak, nyami :DDD

(#11) tordaitibi válasza Glenda (#9) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok, csak tudod én pl. nem rakok egy autóra optikai tuningot, amíg ki se tudok vele állni a műhelyből, mert nehezen indul, folyik az olaj meg a fagyálló, és a fék is alig fog. Majd ha ezek készen vannak, na akkor csicsa.
Habár... hányan járnak így... :)

8zabi, bizonyám...! Már pályázok is egy ilyen clipboard server üzemeltetésére.
Természetesen ami hasonlít 8szám-8szám-8számra, azt, és a hozzá tartozó felhasználónevet különösen gondosan kezelem... :D

[ Szerkesztve ]

(#12) gyurkikrisz válasza tordaitibi (#11) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Hát szerintem elég nagy kérés, hogy egy ilyen lélegzetvételű szoftvernél majd akkor adják ki, ha hibátlan.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#13) Syl válasza 8zabi (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

gabor7th fórumtársnak itt durranna el a feje a gyönyörűségtől :)) :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) tordaitibi válasza gyurkikrisz (#12) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez is igaz valamennyire, de akkor már, mint nagyon sok helyen olvastam felháborodásokat,
egy bétateszt oprendszerért ne kérjenek 40.000 magyar forintot.
Ubuntuzok is néha, és teljesen más az agygörcsöm, amikor az ubi meggübbed, mint amikor a w10.
És ritkábban is teszi egyébként.

(#15) hallador válasza Glenda (#9) üzenetére


hallador
addikt

Igen, ameddig alpha vagy beta a cucc, nyilván teljesen normális egy orvosi szoftvernél, hogy a gép 10* újraindul, 6* lefagy műtét közben, na hagyjad. Ez a Microsoftnál, Apple-nél, Samsung-nál a usereknek tolt bullshit. Meg 3 Windows update-ből egyszer összefossa magát az update-t pc-k x %-a...
De ha már ennyire így van szerinted, akkor az MS az LTSB Enterprise termékeit miért nem ilyen őrült sebességgel adja ki, mert igabából ezek szerint az nem normális akkor? Vagy?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) #56474624


#56474624
törölt tag

Na akkor bő 2 év alatt eljutunk oda OneDrive-ügyben, ami a 8.1 alatt tökéletes volt, de 10-re muszáj volt leegyszerűsíteni. Mondjuk szerintem akinek meghaladja a mentális képességeit a csak online elérhető fájlok láthatósága (mintha nem lehetne úgy megoldani, hogy külön tenni egy pipát a beállításokban, mint a rejtett fájlok esetén, hogy látható legyen), annak jó eséllyel a felhő hasznáról/értelméről sincs túl sok tudomása, csak egy zavaró tényező, ami ott van.
Vajon melyik marketingguru találta ki anno ezt is, mert hogy nem hozzáértő ember, az is biztos.
Igazából csak azokkal csesztek ki, akik használták ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#17) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Addig majd erőltetik maguk amíg mki elvan 7tel meg 8.1el. Aztán majd leülnek. Most még muszáj nyomulni.
Addigis 8.1 ftw.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#18) 0P1 válasza hallador (#15) üzenetére


0P1
aktív tag

Mindig olvasom ezeket az érdekes sztorikat arról ,hogy hogyan fosta össze magát a Win10, és mindig csak ámulok, hogy én milyen szerencsés vagyok. Nekem még egyszer sem omlott össze, és újraindítani is csak az új buildek telepedésekor kell. Pedig én aztán nem kímélem a rendszert, és ráadásul fast ringben vagyok.

(#19) emvy válasza tordaitibi (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat igen, az autod pimpelese es a szoftverfejlesztes pont ugyanaz :)

while (!sleep) sheep++;

(#20) tordaitibi válasza emvy (#19) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Magát az elvet szemléltettem volna a példával, nem konkrét folyamatot.
Amíg nincs meg egy rendes alap, amíg sok felhasználónál jelentkező hibák nincsenek javítva, minek a sallang?
Kukkants be a win10 topikba, a hsz.-ok kb. 70%-a a frissítési hibákról szól. Milyen rendszer az. ami a saját update folyamatába beledöglik..? A maradék pedig a WinStore gondok, driverprobléma, az usb eszközök hibás kezelése, wifigondok, bejelentkezési problémák tömkelege, a javítási mód (F8) antilogikus működése stb.
Én úgy érzem, ezek egy oprendszer alapjai (nem az hogy game mód, és sallangok, android-ios átjárhatóság, felhőalapú csicsák), tehát szerintem amíg ezek a létfontosságú részek hibásak, addig ezek javításával kéne a redmondi fejlesztőknek foglalkozni, nem csodás képernyővédőkkel, loginscreenekkel.

(#21) emvy válasza tordaitibi (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert ez egy kompromisszum. A tenyleg sok felhasznalonal jelentkezo hibakat biztos javitjak (egyebkent erre kell a telemetria, amivel kapcsolatban megy a kopkodes ;) )

while (!sleep) sheep++;

(#22) tordaitibi válasza emvy (#21) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem véletlen a köpködés sem, a régi hibajelentés helyett a telemetria, a Cortanával karöltve kissé túllőtt ezen a célon.
Habár, akinek manapság van egy google acc., egy win reg, esetleg a facebook fiók, úgyis félig nyitott könyv.
Nekem ezek mind megvannak, nem vagyok üldözési mániás típus, de valami határt azért én is húzok.

(#24) Glenda válasza hallador (#15) üzenetére


Glenda
addikt

Mert enterprise környezetben nem feltétlenül elvárt a féléventi frissítgetés. És megint, nem a MS az egyetlen, LTS van Ubuntuból is, ahol a mezei konzumer verziók szintén fél évente frissülnek.

mod:
Orvosi szoftvernél és más mission critical helyeken pedig RTOS-t használnak, ami régen a WinCE volt. Most talán valamelyik Embedded az, de fejből nem tudom melyik.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) -Skylake-


-Skylake-
addikt

En azt nem ertem, hogy miert kell ezt igy leforditani, hogy oszi alkotoi frissites ? Ennek az a neve, hogy Fall Creators Update, a Windows 10-et sem hivja a koznyelv Ablakok 10-nek, szerintem ez netto f@szsag. Komoly rossz ranezni a cimre.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#26) emvy válasza -Skylake- (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

Vagy csak siman FCU. Vagy FCKU. :)

while (!sleep) sheep++;

(#27) -Skylake- válasza tordaitibi (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

"driverprobléma, az usb eszközök hibás kezelése, wifigondok"

Es ezek hol jelentkeznek szerinted nagyatlagban ? Z270-radeon rx-nvidia series 10 kornyeken ? Jahogy leginkabb mondjuk a 10 eves wifi meg az unlockolt phenom x2-k nem mennek a radeon hd7850-ekkel ? Mert a valosag az (csak mondom) hogy a legeslegtobb hiba amikrol beszelsz ilyen usb meg raktudja, nem az uj-premium hw-knal jelentkezik, hanem a kinai 500 forintos bluetooth donglenal meg 15 eves soundblaster hangkartyaknal. Kell venni a NAPRAKESZ sw ala naprakesz hw-t es megoldodnak a gondjaid. Jahogy akkor uj pc kell, igen, uj pcre senki nem akar kolteni, bezzeg a w10 nagyon kell neki. El kene engedni ezt a dolgot es felfogni, hogy nem az a cel hogy te orokke hasznalj egy hw-t, ha ezt nem akarod elfogadni vegyel egy ipadet vagy hasznalj kubuntut. Lehet hogy ez igy szar, de szellel szembe hugyozni meg szarabb. Egyebkent meg addig oruljon itt mindenki, ameg az ms a jelenlegi hw kinalat kompatibilitasat tartja szem elott ahelyett, hogy muzeumi szarokra probalnanak optimalizalni, hogy meglegyen a fix 30 hdreadyben a gtx460al. Mert igy legalabb amit ma megveszel, az nem feltetlenul szar. Erdekes amugy hogy telefont 2-3 evente mindenki lazan vesz, bezzeg gepet mindenki 36evre akar epiteni. Miert erzitek ezt masnak ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28) tordaitibi válasza -Skylake- (#27) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Miert emeled fel a hangod..?
Szo se volt P3 es az emlitesed szerinti ''kinai'' eszkozokrol, gepekrol. A problemak vadiuj 16G ramos ssd-s gepeknel, laptopoknal IS jelentkeznek. Amugy szerinted a hardverek hol keszulnek, a legnevesebbek is? Kinaba, nahat...
Es masik oldalrol megkozelitve, azt ne hidd hogy mindenki orult modon akarja a w10 rendszert.
Szukebb kornyezetembe szinte senki.
A masik, az altalad emlitett uj hardverek, egy kisirodas ismerosom szetszopa a futyit, mire a kb. 5 eves minden cuccat w10 kompatibilissa tette, nehogy barki megmagyarazza nekem hogy 2-3 evente KOTELEZO mindenemet lecserelni! Itthon egy 6 eves htpc- m van xp-vel, koszoni szepen, amire nekem kell, azt tokeletesen tudja. Csereljem le, miert? Mert esetleg nem w10 kompatibilis? Es kukazzam driverhiany miatt a szkennerem, nyomtatom, tvtunerem, stb?
Hat nem.

(#29) HDR123 válasza -Skylake- (#27) üzenetére


HDR123
tag

Ez egy baromság. :N Régi hw-nek ugyanúgy menni kell a célfeladatra. Ne a SW mondja már meg nekem hogy HW-t kell cserélni...

Mondok pár életszerű:
-öreganyámnak még mindig p3-as gépe van windows xp-vel. Tudunk skypeolni, nagyon ritkán olvas 1-2 weboldalt.
-szüleimnél van egy p4-es gép amin zenéthallgatnak és tv-t néznek egy tv tuner kártyával. Néha ők is neteznek rajta.
-nekem van egy raspberry pi-m amin nincs windows, de a mai napig tudok vele nézni filmeket a tv-n és működik hálózatban.

Ezeket a cuccokat a te állításod szerint dobjam ki a kukába. :W
Hát hogyne. :DD

Minek is kell nekem új sw a célhardvereken? ja a game mode meg a cortana :C

(#30) VIC20


VIC20
őstag

Mi azok a ,,gondtalan eszközök", amik között váltani lehet? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.