Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

hah, ekkora ssd-m van. Na ezekből már lehet ramdisket építeni bőven

(#3) MrNeck32


MrNeck32
csendes tag

"640Kb should be enough for anyone"

(#4) Duree


Duree
veterán

Ahh szerintem ilyenem biztosan nem lesz,de jó tudni,hogy már ilyen méret is van.Az elsö PC-mbe 512Kb ram volt.

duree54

(#5) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

RDIMM. Na ez se konzumer szegmensbe kerül. :(

⭐ Stella

(#6) Dtomka válasza flashpointer (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

Gondolom, az os van rajta. A win9 sztem már nem érné be akkorával :).
Majd 2-3 év és már alap (megfizethető) lesz az asztali PC-kbe is. De az időzítéseken reméljük fognak csiszolni...A cikk nem elliti , de CL15-CL17 -ek léteznek egyenlőre.

(#7) Taybore


Taybore
aktív tag

Egy ilyen modul elég lenne a mostani szerverünkbe :)

(#9) AAAgold


AAAgold
senior tag

Az egymásra tokozott ram modulok hogyan melegednek? A legbelső meg a többi középső réteg hova vezeti el a hőt?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#10) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Kettőt kérek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) tdk.112 válasza Dtomka (#6) üzenetére


tdk.112
aktív tag

*egyelőre

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#12) djculture


djculture
félisten

Szervergépekbe oké de ilyen játék meg multimédia stb gépekbe a 8-at se lehet kihasználni..

(#13) tdk.112 válasza djculture (#12) üzenetére


tdk.112
aktív tag

A 8-at szerintem simán ki lehet. Mondjuk én nem sűrűn játszok, de néha elfogy a 8 GB memória, ha sok minden meg van nyitva (főleg mert SSD mellett ugye nincs pagefile).

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#14) djculture válasza tdk.112 (#13) üzenetére


djculture
félisten

Nekem még egyszer nem fogyott el pedig böngészek operával +ie egyszerre vagty 20 tabbal csomagolok winrarral közbe steam origin uplay megy. Maximum ilyen 6,3giga memória használat volt eddig

[ Szerkesztve ]

(#15) ripla


ripla
őstag

samsung, lol...

(#16) jozsef8 válasza djculture (#14) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Még nekem sem fogyott el a 8 giga 1x se. Egy ideig elég még ez. Majd ha DDR4 lemegy rendes árra, max arra váltanék.

(#17) Dealer95 válasza djculture (#14) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem se.
Most Chrome van megnyitva, és 2,34GB foglalt a 8-ból.
Játék alatt sem fogyott még el soha.

(#18) ViZion


ViZion
félisten

Nah, 2 kellene, mert azé' akkor már dualban lenne szép.

8 GB el tud fogyni, persze nem a word-chrome-notepad kombótól, de van sok alkalmazás, ami hálás a több ramért. És ahogy fentebb említették, 64 GB-tól már lehet agyalni egy normális (40+ GB) méretű ramdisken, amire átpöccintve pl. játékot, PS scratch disket, ilyesmiket, lehet nyerni jó pár sec-et.

SSD-n is hagyom a pagefile-t, 50 MB a minimum, de ha kéri, akkor dobjon rá. Nem jellemző 16 GB rammal, de SSD-t is felesleges túlbabusgatni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) NemesTom


NemesTom
tag

Holy sh*t. 64 GB... ._. <- ez kifejezi, hogy mit érzek.

(#20) macilaci78 válasza AAAgold (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És egymás mellett elhelyezve mennyi hely van köztük? Mennyire melegednek össze? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) tdk.112 válasza Dealer95 (#17) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Két-három böngésző nyitva, Photoshopban 6-7 nagyfelbontású kép hosszú szerkesztési előzménnyel, fájlkezelő FTP-vel, háttérben torrent, pár felhő kliens szinkronizáló, és közben megy valami zene foobarral vagy Spotify-on. Ripsz-ropsz elfogy a 8 GB, ha nincs pagefile (és SSD mellett ugye ki szokás kapcsolni).

Másik, amikor tényleg dolgozom (Photoshop csak hobbi), és meg van nyitva minimum 2 tervezőszoftver, ami mellett ugyanúgy megy a böngésző 40 füllel, zene, torrent, felhő, fájlkezelő, és meg van nyitva több összeállítás, ami bizony akár több GB memóriát is foglal, és esetleg még végeselem analízis is fut... ripsz-ropsz elfogy a 8 GB.

[ Szerkesztve ]

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#22) tdk.112 válasza tdk.112 (#21) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Ja, meg munka közben mindig megy az Office is, sokszor Excel + Word egymás mellett. És emellett rendszerint pár PDF is meg van nyitva.

[ Szerkesztve ]

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#23) Dealer95 válasza tdk.112 (#21) üzenetére


Dealer95
őstag

Photoshopban 6-7 nagyfelbontású kép hosszú szerkesztési előzménnyel, fájlkezelő FTP-vel, pár felhő kliens szinkronizáló,
Ezek azok, amiket még külön sem csinálok :)
El lehet fogyasztani a 8GB-ot persze, de mindennapi egyszerű felhasználóknak, játszani, netezni stb. bőven elég a 8GB szerintem.
Gondolom ha a Photoshop nem menne, akkor még bőven lenne szabad RAM akár egy játéknak is.

(Ja és SSD is van a gépben)

(#24) KISDUCK válasza Dealer95 (#23) üzenetére


KISDUCK
addikt

Átlagfelhasználónak még sok a 8gb ram, legalábbis én nem tudom kihasználni, de legalább nem fogy el. :D

64GB-s modulok gyártása helyett, lejjebb vihetnénk a memóriák árát.

(#25) Rick4


Rick4
félisten

Dealer95: Nem lehet, hogy pont ezért írja a szöveg: elsősorban szerverekbe szánják?

[ Módosította: #65675776 ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#26) kleinguru válasza tdk.112 (#21) üzenetére


kleinguru
addikt

Munka közben a 16GB ram elfogyasztása sem szokott ritka lenni :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27) exedoc


exedoc
senior tag

32 GB-t simán kihasználok mindkét gépemben, kis trükökkel be lehet osztani, de igazából 64GB / gép lenne az optimális.

(#28) mzso


mzso
veterán

"Az adatok alapján teljesen szabványos DDR4 memóriáról van szó, az extrém kapacitást pedig úgy sikerült elérni, hogy a memórialapkák vertikálisan egymásra van tokozva (TSV)"
A V-NAND-juk is így készül?

(#29) autox3c válasza KISDUCK (#24) üzenetére


autox3c
tag

"64GB-s modulok gyártása helyett, lejjebb vihetnénk a memóriák árát."

Elképzeltem, ahogy az új vezető a Samsungnál székfoglalójában felvezeti ezt, mint jövőbeli stratégia :DDD

@ exedoc: X99?

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#30) ronroli


ronroli
tag

Már majdnem elkezdtem licitálni a ramfogyasztásra, de úgyis nagyobbat ír a következő hsz.

(#32) Ursache válasza autox3c (#29) üzenetére


Ursache
senior tag

Szakadok :C

Amúgy meg igen, nem kell kontrázgatni, hogy kinek mennyi memória elég. Mellesleg mi a töknek van nyitva 3 böngésző meg 6-7 nagy felbontású kép photoshopban? Hopp most ebből a cikkből olvasok egy sort, hogy most akkor ogame, hopp most akkor egy kis flash (html5) game... Előfordul... de nem 3 böngészővel. Meg akkor PS-ben ugyan ez pepitában, hogy akkor most ezen is retusálok, ide akkor rakok egy felhőt... Így hogy lehet dolgozni?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#33) Jester01 válasza Ursache (#32) üzenetére


Jester01
veterán

3 böngésző simán hihető, ha mondjuk web fejlesztő az illető és ellenőrzi állandóan, hogy kompatibilis-e mindegyikkel. Nekem is 2 van nyitva állandóan pedig nem is web fejlesztek. A firefox meg a múltkor simán megevett 7 giga memóriát :Y

Jester

(#34) tdk.112 válasza Ursache (#32) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Nem kizárólag úgy szokás használni a Photoshopot, hogy egyetlen kép van megnyitva, és azt szerkeszted. Sokszor egyszerűbb, hogy amik amúgy is külön rétegre kerülnek, azt külön képként megnyitva szerkeszted, és a végén a több képből csinálsz egy több rétegű képet. (Nem véletlenül vannak már fülek pár verzió óta, régen nem voltak, eléggé hiányoztak is.)

A "három böngésző" valóban barokkos túlzás volt részemről, lévén nem vagyok webfejlesztő (de aki, annál bizony előfordul, sőt kötelező). De olyan van, hogy valamit nem tudok megnyitni valami okbál fogva Firefoxban, akkor átmegyek Chrome-ra. És nyilván nem flash játékokat játszok (soha nem is szoktam), nyilván nem is ogame-et játszok (azt se tudom, mi az), de nyilván a munkához a forrásokat a netről szerzem be.

De persze sok embernek valóban facebookozni meg néha játszani kell a gép, arra elég a 8 GB.

[ Szerkesztve ]

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#35) ViZion válasza Ursache (#32) üzenetére


ViZion
félisten

PS-ben ugye vannak a forrás képek, meg van, amire rárakod. Bizony, van ez így... és kell hozzá még Corel, ID ahol összeáll, illustrator ahol a vektoros cucc készül... jah. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Twinsen2


Twinsen2
tag

Az a durva, hogy bebootol a win és máris kb 40%-át megeszi a ramnak. De ez volt amikor 8-am volt, meg most is amikor 16. Más semmi nem változott a rendszerben. Ez miért lehet ? W7x64

(#37) janos1988


janos1988
addikt

Kell is... Lassan már a Windows is észhez tér, erre jönnek a minimális 6-8-12-kituggyamennyi GB ramot megkövetelő játékok. :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#38) janos1988 válasza tdk.112 (#21) üzenetére


janos1988
addikt

40 fül? Hallottál te már a könyvjelzőről? :))

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#39) tdk.112 válasza janos1988 (#38) üzenetére


tdk.112
aktív tag

A micsodáról?

Amúgy soha nem zárok be semmit, mindig úgy indul a Firefoxom, ahogy utoljára bezártam, így nem szoktam könyvjelzőzni. Kényelmesebb. Hallottál már ilyet? :))

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#40) Gobbo


Gobbo
csendes tag

Lehet , hogy eddig a gyorsítótárba "rakta" a fele cuccost , főleg, ha sok háttéralmazásod van és most úgy gondolta a windóz, hogy mosmár van "elég" ramod ahoz, hogy oda pakolja

Szerk: Twinsen2 nek ment a hsz csak rosszra kattoltam.

[ Szerkesztve ]

(#41) #25583896 válasza Twinsen2 (#36) üzenetére


#25583896
törölt tag

Ez teljesen normális, a Win előre betölti azokat a programokat/fájlokat, amelyekre a közeljövőben szerinte szükség lesz (az össz. memóriaméret adott százalékáig, tehát több memória esetén nyilván többet).
Ha pedig elindítasz egy nagyobb memóriaigényű programot, akkor szükség esetén fel is szabadítja azt a területet, amit az előtöltés miatt lefoglalt (tehát ha induláskor eszik ~3GB-ot, akkor ebből 1-2GB-ot át tud adni a felhasználói folyamatoknak, ha kell).

(#42) janos1988 válasza tdk.112 (#39) üzenetére


janos1988
addikt

Persze, Chromeban is van. Én is ezt teszem az általában megnyitott de lustaság miatt el nem olvasott cikkekkel és "úgy hagyom" másnapra/későbbre. De ez max. 6-8 fül, nem neeeeeeeeeeeeegyven. Az már káosz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#43) Ursache válasza ViZion (#35) üzenetére


Ursache
senior tag

Na, ezek kombójához valóban kell sok-sok RAM :K

De nehogy már 40 füllel induljon a böngésző. Magamból kiindulva, elszoktam menteni a honlapokat, de azért mert előfordul, hogy később kelleni fog (vagy nem), és akár kell akár nem, nem szoktam megnyitni mindig az összes elmentett honlapomat, mert felesleges pocsékolás. Amire éppen nincs szükségem azt nem hagyom nyitva, se tálcán, se másik fülön a böngészőben.

És ha látom, hogy leakel bármelyik app is, akkor fogom, bezárom, és újraindítom. Egy idő után bármelyik app képes felemészteni az összes RAM-ot... Ezért is kell néha újraindítani a gépet (tabletet, telefont etc [vagy szimplán normálisan {normálisabban} megírni az alkalmazásokat]).

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#44) tdk.112 válasza janos1988 (#42) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Káosz, nem káosz, én így szoktam használni. :)

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#45) Undoroid


Undoroid
őstag

Kicsit elkalandoztunk az alaptémától! :)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#46) dealerman


dealerman
senior tag

8gb ddr3 20 papír (nem kicsit van fent az ára :( )akkor ez 160+40 mert új technológia = 200k :B

underground techno will never die

(#47) gabro0


gabro0
őstag

Kicsit el van írva a cím :U

(#48) jedis


jedis
senior tag

Nálunk a tervező mérnököknél a ProE megeszik akár mennyi ramot ! 16GB van az új gépekbe, de ha egy komolyabb modelt ráuszítasz, még ennyivel is van hogy néha át megy diavetítésbe a szoftver ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#49) Kékes525


Kékes525
félisten

A sebességére lennék kíváncsi. Mennyivel jobb mint az elődei. Nem minden a kapacitás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) kleinguru válasza Kékes525 (#49) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazából a sebesség a generáció váltásokkor nem tűnt fel igazán, csak a nagyobb méret:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.