Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Hajrá... :C

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#2) lsc


lsc
nagyúr

Az adatai nem rosszak, reméljük a teljesítménye is jó lesz.

Az élet kegyetlen .

(#3) Móci


Móci
addikt

Nagyon ígéretesnek hangzik, remélem tényleg oda fog verni.
A videó meg: :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) mcsabee


mcsabee
senior tag

Ez nagyon komoly, tisztára sci-fi feelingem lett. Reméljük tényleg annyira jó, mint amennyire tűnik.

Stay a while and listen...

(#5) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A HD6000 széria megjelenésekor az UVD3-ra az itt lejrtakon kívül még ezt is írtátok: 7680x4320 -ra emelkedett a maximális támogatott felbontás. Ezzel most mi a helyzet? Maradt 1920*1080?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Asszem a következő netbook amit veszek már erre fog épülni... :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#7) Pug


Pug
veterán

Hát a videón besírtam :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#8) Angel1981 válasza mcsabee (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

+1

(#9) Abu85 válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel itt nincs Eyefinityre lehetőség, így itt badarság lenne ez az érték, a driver korlátozza is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) CPT.Pirk válasza Abu85 (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Na ezaz!

A sandy bridge egyik gyengéje szerintem a fogysztás!

De a fusion!
Szerintem ez hozza meg az áttörést a hordozható gépek piacán.Mert szerintem az nem nevezhető éppen jónak hogy egy laptop 2-3 óra alatt lemerül és melegszik mind a zsiguli motor.
Nem is beszélve a gyorsaságról.

De!
Azt még nem látom tisztán hogy aztali gépekben hogy fog teljesíteni.Mert azért be kell látni hogy a jeleleg a játékipar a legjövedelmezőbb a szoftver piacon.

De azért még kéne egy két teszt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) attiati


attiati
veterán

Az első igazi desktop apu-s konfig reálisan mikor várható kishazánkban?

(#13) Joachim21 válasza Gergosz2 (#11) üzenetére


Joachim21
senior tag

Motoros fűkaszát hasonlítasz egy Boeing 747-eshez. :N

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#14) Abu85 válasza Joachim21 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát kb. A Brazos inkább az Atom ellenfele. A Sandy Bridge egy netbookba bele sem fér, innentől kezdve az összehasonlítás lényegtelen, mert a célpiac más.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) deathtania


deathtania
senior tag

ezt jól értelmezem, hogy a Fusion lényege, akkor hogy a lapkára szerelt grafikus mag kiegészíti a processzor számolási teljesítményét? szal mintha lenne 2x1,6Ghz+500Mhz-s magom? mert akkor ez hatalmas lehetőség tényleg :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#16) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyre nagyobb érdeklődéssel várom az AMD újdonságait. Leírva ez nagyon szépen hangzik, reméljük tesztek alatt is hasonlóan fogunk bólogatni :K
Mondjuk részemről engem majd az asztali PC-s újdonságok érdekelnek, mintsem a hordozható megoldások. :)

Everybody lies.

(#17) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Azt hiszem, most már az Intel atomnak is megérkezett a nemezise ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#18) gyiku


gyiku
nagyúr

the future is fusion, nem veletlenul ez a szlogen mar reg ota :N

hüllő

(#19) Dave™


Dave™
nagyúr

Elég lesz az 1GHz-es 2 magos C-50-es az Atom N550 @ 1,5GHz ellen?

(#20) JanR


JanR
addikt

Uristen az a video :DDD

(#21) joi29 válasza deathtania (#15) üzenetére


joi29
őstag

Nem igazán.
A gpu csak a támogatott programokban fog besegíteni pl konvertálás,
ahol a cpu lebegőpontos számítási kapacitása nem elegendő.

(#22) Abu85 válasza Dave™ (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért ne lenne elég. A böngészést az Atommal ellentétben itt GPU-val gyorsítod. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Barthezz2 válasza joi29 (#21) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most. De ha jól értelmezem, nem ez a végső cél. Ennyit gyakorlatilag most is megtehetsz egy külön cpu, és igp vagy diszkrét kártya segítségével is, csak most hogy összeköltöztek, kisebb az adatok által bejárt út.
De ha jól értem, nem az lesz ennek az egésznek a lényege, hogy egy kupak alá teszik az "összetevőket". De javítsatok ki, ha tévedek :B

Everybody lies.

(#24) Dave™ válasza Abu85 (#22) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amennyiben a böngésző támogatja. Na de a gpu az tiszta, nem az a kérdés, hanem hogy a számítási teljesítménye az 1GHz-es Ontarionak hozza-e a másfélszer akkora órajelű Atom N550 teljesítményét. Azzal tisztában vagyok, hogy az órajel megtévesztő lehet (lásd atom), de nem tudom erősebb-e az Ontario az Atomnál ezen az alacsonyabb órajelen. Normál, hétköznapi felhasználás szempontjából (gördülékeny multi tasking meg hasonlók).

(#25) Pug válasza Dave™ (#24) üzenetére


Pug
veterán

Hát a "gördülékeny multitasking"-ban csak jobb lehet az atomnál :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#26) Zso2 válasza Joachim21 (#13) üzenetére


Zso2
őstag

igen valahogy úgy :D

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#27) joi29 válasza Barthezz2 (#23) üzenetére


joi29
őstag

Később PC-s területen erősebb gpu-val megoldott lesz a fizikai
gyorsítás társ kártya nélkül, mivel ezt az integrált gpu is megoldja majd,
a cpu magokat tehermentesítve. (ATI Stream)
És persze a grafikai gyorsítás is benne van a pakliban mint (Hybrid Crossfire).

(#28) DRB


DRB
senior tag

"További probléma, hogy a többmagos processzorokat messze nem egyszerű programozni, és ez a magok számának növelésével csak nehezebb lesz. Mindez oda vezet, hogy az extra magok beépítése a teljesítményt alig növeli meg a megfelelő szoftverek hiányában, vagyis a többmagos elgondolás skálázhatósága lassan zátonyra fut."

Az a baj, hogy a megfelelő szoftverek hiányában ez sem fogja semmivel növelni a teljesítményt. Nem egészen értem, hogy ha eddig nem voltak a többmagos procikhoz megfelelő szoftverek, akkor most, hogy még egy "extra mag" bekerült a prociba ettől most hirtelen lesznek jó szoftverek? :F

(#29) Abu85 válasza Dave™ (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az asztalon nem lesz gond. Még Windows 7-ben sem, mert a GPU DirectX 11-es, így az Aero DX10.1 módban futhat, vagyis nagyon kevés memóriát kell használnia. Az Atomnál is ez a fő probléma. Ha van egy csomó ablak nyitva, akkor az mind helyet foglal. A DX10.1-es Aero csak az aktuális ablak helyét foglalja.

(#28) DRB: Nem lesznek sokkal jobb szoftverek a több processzormag szempontjából. Ezért kell a heterogén irányba menni, mert ami most van, az egyre problémásabb. Majd aztán kiderül, hogy az új irány problémamentesebb-e. Nyilván ennek is meglesznek a buktatói idővel. Aztán lehet megint agyalni, hogy hovatovább, de addig még évek vannak hátra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) gyiku válasza Abu85 (#29) üzenetére


gyiku
nagyúr

hol lesz akkor gond?

hüllő

(#31) DBob válasza Abu85 (#22) üzenetére


DBob
őstag

Én kicsit tartok ezektől a gpus gyorsításos jövőtől. Ugyanis a rendelkezésre álló erőforrások nem arra fognak elmenni hogy az eddigi megoldások gyorsabban, jobban működjenek, hanem hogy legyen mivel kitölteni azt megint a működés határáig.

Amíg a 90-es évek közepén-végén az animgifes "eyecancer" oldalakkal töltődött meg a memória, ezredforduló elején a flash megjelenése vitte el a sávszélességet, ami addigra már egészen megfelelő volt, utána a flash elvitte a maradék erőforrásokat megint, lassan már kevés volt a p2 az átlag böngészéshez. Majd elkezdődött a videók flashbe ágyazódása, aminek köszönhetően már a p3 se volt elég a "felhőtlen böngészési élményhez". Mára eljutottunk oda, hogy szinte bármilyen lap főoldalának a hasznos információ csupán töredéke az egyébként jelen lévő adat mennyiségnek, mert úgy nézz ki minden mint 10-15 évvel ezelőtt, csak az animgif szerepét átvette a villogó, zenélő, videós flash bannerek tömkelege (valaki vette a fáradtságot, nem tudom már ph-n vagy valamelyik levlistán, és megnézte mennyi az index főoldala adblockkal és anélkül..előbbivel 400-500kB, majd több mint 6MB).

Személy szerint én azt prognosztizálom, hogy a böngészőgyorsítás ha beválik, pár éven belül megint kötelező lesz váltani akár az igp-s p4ekről is, nem csak az atomokról, mert használhatatlan lesz a web ha nincs egy legalább aktuális viszonylatok közt alsókategóriás, játékra is korlátoltan alkalmas gpu a gépben / cpuban....pedig én (és sokan mások) beérném egy rendes html/css kombóval :U

(#32) Abu85 válasza gyiku (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Crysis maxon nem fog menni neki. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Barthezz2 válasza Abu85 (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most figyelem csak az aláírásod, hatalmas :DDD

Everybody lies.

(#34) Pug válasza DBob (#31) üzenetére


Pug
veterán

Nekem már most kevésnek tűnik anyum otthoni igp-s P4-e böngészéshez néha, jó adblock-kal még elviselhető valamennyire, mondjuk ez csak egy jó öreg 2ghz-es northwood :U

Azt meg már szerintem rég megtanulhattuk, hogy nem az a lényeg, hogy mivel érné be a felhasználó.... /bizonyos esetekben, pl technikai fejlődés, ez érthető is/ nem azt mondom, hogy az irány jó vagy rossz, egyszerűen ez az irány

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#35) Dave™ válasza Abu85 (#29) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én még mindig úgy érzem, hogy ez nem a kérdésemre válaszol :D

(#36) Abu85 válasza DBob (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát a hardvergyártók nem tudják fogni a fejlesztők kezét. Ez mindig így volt. Minden váltás nehézkes, de ha nem léped meg, akkor azzal csak rosszabb lesz, emlékezve, hogy mi történt az egymagos éra végén. Hosszútávon nincs más út, és ez mindenkinek világos. Integrál is bőszen mindenki.

Az Internet ennek csak egy szelete. A tömegek elviszik az egészet a csicsás külső felé. A gyártók ezeket az igényeket csak ki akarják szolgálni. A többi a fejlesztőkön múlik. A GPU kihasználása eléggé megragadja a fantáziát, az AMD-nél létezik már 4D Quaternion Julia fractal OpenCL-en keresztül számolva, valós időben megjelenítve WebGL-en keresztül. Igazából a WebGL az ami forradalmi lehet jelenleg, mert tényleg egészen újszerű az egész élménye. Az NV-nél is folyamatosan erről beszélnek, hogy ez lesz a flashjátékok új generációja.

(#35) Dave™: Mert nem mértem még le a teljesítményt. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) DRB válasza Abu85 (#29) üzenetére


DRB
senior tag

Nem értem a mi a különbség ahhoz képest ami eddig volt(most tíz centivel közelebb került a GPU a CPU-hoz), ettől mi lett "heterogénebb"? Persze sok minden egyszerűbb, ez tény, de nem ez lett mint cél megjelölve, hanem a programozhatóság, de az pedig nem változott. Eddig is lehetett CPU+GPU-ra írni programot, eddig is volt OpenCL, tehát a lehetőség adott volt, de mégsem lelkesedett túlzottan ezekért senki. Most ettől a lehetőségek nem lettek jobbak, így pont nem vágom mitől lenne nagyobb a "lelkesedés".

(#38) _szantos_


_szantos_
csendes tag

Sztem már a mostani (K125, K325, K625 + HD 4200) AMD-s próbálkozás sem volt rossz.
Csak nem terjedt el, ill. a küszöbön a fusion és mindenki arról beszél - nem mitha nem lenne helyes.

(#39) gyiku válasza DRB (#37) üzenetére


gyiku
nagyúr

pici, all in 1, es alig fogyaszt. eddig csak atom volt, most mar lehet valogatni.

hüllő

(#40) DBob válasza Abu85 (#36) üzenetére


DBob
őstag

Ez szép és jó alapvetően. Az én gondom ott gyökerezik, hogy ezzel sajnos nem nő arányosan a fellelhető információ mennyisége, minősége, értéke hanem épp ellenkezőleg.

(#41) DRB válasza gyiku (#39) üzenetére


DRB
senior tag

Ez világos, írtam is hogy egyszerűbb lett, ebbe beleértetem a méretét, a fogyasztását, stb. De még mindig nem vágom, hogy most mitől lett egyszerűbb ezt programozni?

(#42) Zanik válasza Abu85 (#36) üzenetére


Zanik
addikt

Ha jól sejtem, akkor ez a WebGL jól fog jönni a HTML5-höz, ill. ha pl. teret nyer egyszer a Cloud-ban való játszás, nem igaz?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43) Abu85 válasza DRB (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És az adatok vándoroltak a hatványozottan lassabb PCI Express felületen keresztül. Nem véletlen, hogy a valós időben számított feladatoknál a fejlesztők nem engedtek meg maguknak két adatcserénél többet. Sőt még az egy is sok, mert irtózatos késleltetéssel jár. Egy ilyen APU-ban a késleltetés sokkal kisebb, vagyis több adatcsere is megengedhető. Például egy játékban a GPU-s fizika számításánál szigorúan CPU->PPU(ez számolja a fizikát)->GPU az út. És ez mind azért ilyen megkötött, mert az adatok lassan vándorolnak az alaplapi buszokon. A rendszerszintű integrálás mellett megcsinálható egy olyan út is, amiben az IGP visszaadja az adatokat a CPU-nak további feldolgozásra és ez lapkán belüli kommunikációval legalább háromszor eljátszható. Ha ugyanezt az alaplapi buszokkal csinálnád, akkor olyan késleltetéssel jelenne meg a képkocka a képernyőn, hogy nem tudnál megfelelően reagálni a világra, mert az az információ, amit te látsz, már rég nem valós. Itt kis időegységekről beszélünk, de érezhető lagról lenne szó. Kb. az ilyenek miatt gondolkodik mindenki fúzióban. :) Az előny kézzel fogható. Persze a késleltetést tovább kell csökkenteni, hogy minél több adatcsere valósulhasson meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Erre kiváncsi leszek! Go AMD! :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#45) Zanik válasza DRB (#41) üzenetére


Zanik
addikt

Pl. hogy írsz egy olyan (renderelő) progit OpenCL-ben, ami mind a CPU, mind a GPU erejét ki tudja használni.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#46) Abu85 válasza Zanik (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez két külön technológia, de nyilván ha mondjuk írsz egy játékot WebGL-re, akkor a HTML5-öt használhatod a hangokhoz például.
A felhős játék egy picit más. A WebGL esetén a te géped számol, míg a cloudnál nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) DRB válasza Zanik (#45) üzenetére


DRB
senior tag

Eddig is lehetett olyat írni, mégsem tette senki, vagy legalább is nagyon kevesen.

(#48) Zanik válasza Abu85 (#46) üzenetére


Zanik
addikt

Igen, de tegyük fel hogy egy webes felületen keresztül játszok egy cloud-ban renderelt játékkal, akkor még ha nem is az én gépem számolja ki a megjelenítendő képet, magában a megjelenítésben nem segíthetne be a APU-ban lévő gpu egység? :F

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49) DRB válasza Abu85 (#43) üzenetére


DRB
senior tag

Ezt is értem amit mondasz, sőt egyértelmű is volt számomra eddig is, de még midig nem világos, hogy ez mitől hozza meg a lelkesedést. Sőt az is felmerült bennem, hogy rendben, hogy az adatok nem kerülik meg a "fél földet" mire a GPU-tól elérnek a CPU-ig(meg vissza), de azért pl a diszkrét VGA-n lévő rengeteg saját memória, ami ráadásul igen gyors is, vagy a 10x(vagy még több) nagyobb GPU teljesítményt a csökkentett késleltetésekkel sem lehet utolérni, legalább is jelenleg semmiképpen, de hogy a jövő mit hoz azt nem tudni, viszont ahogy fejlődik az integrált GPU úgy fejlődik a diszkrét is, már ha akarják. Így hiába nő a APU teljesítménye, úgy nő a diszkrété is.
Nade nem én irányítom a világot, pedig ha rajtam múlna akkor biztos lenne ilyen is, de nem mint egyetlen járható út, csak mint egy estleges lehetőség. Igazából ebben az egészben azt érzem, vagy inkább úgy fogalmazok: azt is érzem, hogy valaki(k) megmondja(mondják) mi a jó nekünk és mi meg vadul bólogatunk hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#50) Oliverda válasza DRB (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezek nem egyik napról a másikra fognak népszerűvé válni, de akinek egy kis rálátása van a dolgokra az tudja, hogy most ennek van jövője és erre kell fejleszteni a hardvereket is. Nem értem, hogy miért kell ennyit feleslegesen értetlenkedni ezen...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.