Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) W.Wilson válasza ricsip (#50) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

És ennek mi értelme? Feltételezem, 90%-ukra rá se néztél hónapok óta. Nem lenne egyszerűbb könyvjelzőzni őket?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#52) Cassi válasza W.Wilson (#51) üzenetére


Cassi
senior tag

Én sem értem, miért jó ez, rettenetesen erőforrás-pazarló, és még csak nem is gyorsít semmin. Nem érdemes ennyire abuzálni semmilyen szoftvert, úgysem fogja bírni. Még a Chrome alapértelmezett betöltési módjaival sem értek egyet, nem kellene annyi rejtetten töltögetés.

(#53) FattyDove válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez mindig a legfrissebb build számot csinálja? Tehát nem az MS által publikált .iso-ra gondolok, ami fél vagy egy évente frissül.

[ Szerkesztve ]

(#54) ddekany válasza arty (#48) üzenetére


ddekany
veterán

Tippre nem fogják soha többé támogatni, hogy oldalra kerüljön: Microsoft explains why you can't move Windows 11 Taskbar

TLDR; "Roth argued that the feature is not highly requested and that adding it would take a huge amount of work."

Fejlesztőként azért kételkedek, hogy ez annyira rohadt komplikált dolog lenne. Meg aztán, a tálca az egyik leggyakrabban használ UI elem amit a Windows ad, szóval tényleg minek is rá pocsékolni az energiát... :W És én még ilyenekért sírtam régen, hogy miért nem lehet csoportosított gombokon belül átrendezni, netán kihúzni egy gombot csoportból. Manapság már örülök, ha nem vesznek el valamit amit használok...

[ Szerkesztve ]

(#55) joghurt válasza ddekany (#54) üzenetére


joghurt
addikt

Pláne hogy a monitorok a régi 4:3-ról 16:10-re majd 16:9-re váltottak, de már a 21:9 sem ritka. Miközben a dokumentumok függőlegesen hosszúak.
Azaz épp alul-felül van rá a legkevesebb szükség, hogy a taskbar, a tabfülek, vagy a szintén Microsoft lelkén száradó menüsor helyetti ilyen magas ribbon vegye el belőle a helyet.

Firefox alatt a Tab Center Redux legalább oldalra pakolja a füleket, amiknek így pl. mindig el tudom olvasni a feliratát, és nem a böngészési területből vesz el.

A tej élet, erő, egészség.

(#56) Csabis


Csabis
aktív tag

Nem tűnt fel még valakiknek hogy játék alatt a CPU max 4~10% közt használja.
Eddig mindig több. Volt jóval.

[ Szerkesztve ]

(#57) ddekany válasza joghurt (#55) üzenetére


ddekany
veterán

Pontosan, azért van nekem is oldalt a tálca. Böngészőben is oldalra rakom a füleket. Sokkal átláthatóbb úgy, pláne mert úgy a fülek számától függetlenül kifér az oldal címének (title) eleje. Edge tud már kiegészítő nélkül oldalra pakolni. Vivaldi úgyszintén (naná). FF-nél jópár éve volt törekvés, hogy legyen natív oldalra rakás, de végül elvetették. Chrome-nál továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy ez ne lehessen. A fül váltási sorrendre sincs semmiféle megoldás Chrome-ban. FF-ben és Vivaldi-ban van helyes Ctrl+Tab működésre beállítás. Edge esetén a fülek Alt+Tab integrációja van erre, ami megosztó (meg kell szokni, utána szerintem jó), de legalább megértették a problémát (ami MS-től döbbenetes), és csináltak valamit. Chrome a legalja, és egyben a legnépszerűbb...

[ Szerkesztve ]

(#58) FattyDove válasza Csabis (#56) üzenetére


FattyDove
őstag

De. HLL közben 5-15% van most, korábban 40-70% volt. Szerintem amúgy ez a rivatuner bug (már ha MSI Afterburner-el nézed)

[ Szerkesztve ]

(#59) fatal` válasza Csabis (#56) üzenetére


fatal`
titán

Bug, nv kártyákkal. Dolgoznak elvileg a javításon, de még azt se tudni, hogy windows bug vagy driver :D Ha jól olvastam, akkor valószínűleg egy driver frissítés fogja majd megoldani a problémát.

(#60) Csabis válasza FattyDove (#58) üzenetére


Csabis
aktív tag

Cyberpunk2077-ben tapasztaltam, illetve Control is.
Igen Afterburner néztem

(#61) Armagedown válasza ddekany (#54) üzenetére


Armagedown
őstag

Anno a Windows NT 4.0át nem látták el USB támogatással, mert szerintük nagyon bonyolult lett volna, a Dell külső fejlesztőként megoldotta.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#62) akaido válasza Bodor (#27) üzenetére


akaido
addikt

Működik! Köszöntem szépen!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63) Bodor válasza akaido (#62) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#64) arty válasza ddekany (#54) üzenetére


arty
veterán

:(

ez azért dráma, mert: #55 joghurt
21:9-es, 1080p-s monitoron orbitális ökörség....

és gondolom egyébként óriási igény volt arra, hogy a taskbart átvariálják, de a visszavariálásra már nincs?! mi ez az ökörség?! :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#65) ddekany válasza arty (#64) üzenetére


ddekany
veterán

Ezek valami céges kultúra gondok szerintem. Valaki vagy valakik kitalál valami baromságot, gyakran valami bullshit filozófia mentén, és már elmentek vele annyira messzire, hogy ciki lenne visszatáncolni. Akár csak cégen belül ciki, karrier/taposás szempontjából.

(#66) M@cika válasza FattyDove (#53) üzenetére


M@cika
őstag

Á, dehogy. Ha legfrissebb buildet akarsz, akkor UUP.adguard. Most tartunk 25206.1000-nél, persze ez insider build, konyhanyelven szólva ez már 23H1 vagy valami arra hajazó.

Nasit a kis fehér medvének!

(#67) Csehlala


Csehlala
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus Zenbook 14 OLED (AMD platformos) notebookom. Az új frissítést nem tudom feltenni, mert safeguard hold-olta a frissítést az MS. Azt írja, hogy amint kész van az eszközömre a frissítés, feltehetem. Az ASUS nem tud ilyen inkompatibilitási problémáról. Mi a megoldás, h felmenjen? Amiket neten találni, azok a módszerek nem segítenek. Láttam máshol, h sima újratelepítéssel fut a rendszer, de nem tudom, h tényleg gigszer lesz később vagy nálam van gond.
Ki találkozott a problémával? Köszönöm!

(#68) Csabis


Csabis
aktív tag

Az létezhet hogy Windows kibabrál a Secureboot megoldással?!
Mert az alalap indul csak boot led marad világítva. Nem megy tovább a M.2 SsD re, Windows felé.
Már kb másra nem tudok gondolni.

(#69) Dr. Akula válasza Csabis (#68) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem.

(#70) Dr. Akula válasza Csabis (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kicsomagolod az .iso-t, a sources könyvtárból kitörlöd az appraiserres.dll-t, csinálsz egy ugyanilyen nevűt 0 byte-tal, és mehet a setup.exe. A 21H2-nél még elég volt a törlés, most a 22H2-nél annyit fejlesztett a Microsoft, hogy kell a helyére egy üres file. :)

[ Szerkesztve ]

(#71) Csabis válasza Dr. Akula (#69) üzenetére


Csabis
aktív tag

Azért kérdezem mert kb 2 hete rendes leállítás után .3x indítom a gépet kb hogy boot Windows legyen .
Mert indítás után 4. Led a boot nem lép át a Windows bootra.
És ész kb minden normál leállítás után, ha még mentett volt akkor volt gy fagyás. De kb nem is használom hibernálást.

(#72) Timer válasza Csabis (#71) üzenetére


Timer
veterán

Memória rendben van? Milyen konfig ez? Ha Ryzen, akkor ez inkább instabil memória vagy CPU tuning lesz. CPU negatív offsetet lődd ki, ha van. Ha memória, akkor meg az XMP-t próbaként.

(#73) Csabis válasza Timer (#72) üzenetére


Csabis
aktív tag

Intel:
i9 9900KF, Z370, G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 2x
Memoria rendben van eddig .. amiatt nem halt le a rendszer.. De egyszer lehalt miután alvó állapot után volt .. néhány órával késöbb lehalt..

(#74) Timer válasza Csabis (#73) üzenetére


Timer
veterán

Hmm, a PCIe sebességéhez nem nyúltál véletlenül?

(#75) Csabis válasza Timer (#74) üzenetére


Csabis
aktív tag

Az nem szoktam babrálni, illetve nem találtam felületét, max azt hogy gen.1, 2, vagy 3 menjen.

(#76) Timer válasza Csabis (#75) üzenetére


Timer
veterán

Akkor passzolom. Ilyenek miatt szokott az lenni, hogy az SSD nem látszik, pláne, ha m.2-es. Nem lehet, hogy az kezd nyűglődni?

(#77) Csabis válasza Timer (#76) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ránézek bár nem öreg, de fiatal sem 2018. Adata 8200 512GB

(#78) ughhh


ughhh
senior tag

Lemezek karbantartás ikon -> részletek-re cserélve
keresőbe kell beírni lemezkarbantartó
13Gb-ot töröl telepítés után, előző verzió, etc...

(#79) ughhh


ughhh
senior tag

Érkezett új bloatware videó editor, nevetséges, valami c betűs, töröltem nem emlékszek a nevére.
Hogy a patomba gondolja ms, hogy feltol egy 3rd appot amit elindítok és egyből regisztrációt kér, google fb etc account, b@sszák meg :W

(#80) ughhh


ughhh
senior tag

MSI afterburner új béta változat, nv legújabb driver telepítése is szükséges, az ms tört valami api-t.

(#81) radi8tor válasza ughhh (#79) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Clipchamp :D

⭐ Stella

(#82) Yany


Yany
addikt

November 9 és még híre sincs a 22H2-es frissítésnek. Tud valaki valamit, hogy mi a tosz?

szerk.: kérdezem úgy, hogy a NAS-omra már ráffrissült, de a desktop gépemre még nem érkezett meg. Mindegyik AMD rendszer.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#83) M@cika


M@cika
őstag

Ha szeretnéd, bármikor felteheted. Nem kell megvárni, amíg felajánlja az Update. Fogod letöltöd és install.

Nasit a kis fehér medvének!

(#84) Yany válasza M@cika (#83) üzenetére


Yany
addikt

Asszem megvan a válasz: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.