Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) htw


htw
tag

Érdemes megnézni a bemutatón, amikor Tim kezébe veszi az iPadet. Fektetett módban is felold a faceID. Ezt eddig is tudta, mert a telefonnak ez nem megy sajnos.

(#52) smc válasza htw (#51) üzenetére


smc
addikt

igen, már 2018-ban.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#53) Mercel válasza Gicz (#50) üzenetére


Mercel
senior tag

A Samsung pontosan ezen ügyködik viszonylag sikeresen a DEX-el :)
Mondjuk ott maga az android a fal, rendszerszinten ebben az Apple-nek az alaprendszer miatt alapvető előnye van.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#54) hemaka


hemaka
nagyúr

Full PS van már rá vagy még mindig coming soon immáron 3 éve?

(#55) nozs23 válasza hemaka (#54) üzenetére


nozs23
addikt

Másfél éve elérhető. Azért Full-nak nem mondanám, de csiszolgatják.

(#57) ScourgeA válasza Mercel (#49) üzenetére


ScourgeA
tag

Ne vezessük félre a kollégát, ő Tab S6 Lite-ot linkelt be, nem Tab S6-ot.
A Tab S6 Lite-nak pedig TFT kijelzője van, és pont nem Amoled.
Én 2021-ben TFT kijelzős eszközt nem vennék.
[link]

(#58) SirRasor válasza ScourgeA (#57) üzenetére


SirRasor
őstag

IPS panel van a lite-ban; nagyon szép képe van.
Abba most ne menjünk bele, hogy az IPS is TFT ;]
Amúgy az AMOLED-et úgyse szeretem a PWM miatti alacsony fényerős vibrálása miatt..

Képarány...régen volt a kezemben 4:3-as galaxy tab, illetve fogtam 16:9-eset is. Nekem a 4:3-as szimpatikusabb valamiért.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#59) moleculez válasza hemaka (#54) üzenetére


moleculez
veterán

Van majdnem full, de az Affinity Photo megeszi reggelire.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#60) ScourgeA válasza SirRasor (#58) üzenetére


ScourgeA
tag

Ha a Samsung maga sem tartja az S6 lite kijelzőjét IPS-nek, akkor más se tegye.

Már csak tudják, hogy, mit gyártanak és árulnak. [link]
Különbség: [link]

(#61) Noukoum válasza ScourgeA (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

Láttad a két konkrét kijelzőt egymás mellett?
Csak mert kb ugyanolyan a képminőségük megsúgom.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) Silenzio


Silenzio
addikt

Full laikus vagyok, és nem igazán ismerem az Apple ökoszisztémát, csak az iOS-t. Egy ilyen M1-es konfig mondjuk iPad Pro-ban vagy Macbookban ki tud váltani egy 1 terás SSD-vel szerelt, mondjuk 9-10. generációs i7-es vagy újabb típusú Ryzen-es laptopot videovágás esetén mondjuk Adobe Premiere Pro-t / Final Cutot használva? 4K videovágásra, alapabb szintű utómunkára, pl. color grading gondoltam. A Premiere-nél a cuda támogatás sokat nyom a latban. Final Cuttal mi a helyzet?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#63) moleculez válasza Silenzio (#62) üzenetére


moleculez
veterán

Nincs PP, FC iPadra (még), annak ellenére hogy desktop SoC van benne. Többek közt erre is utalnak sokan amikor azt látod hogy az iPad az ugyan bivaly erős, csak az iPadOS miatt félkarú óriás. Amúgy a legkomolyabb videóvágó a Luma Fusion, kb tudja amit akarsz, de azért mégsem az. Ellenben az A14-es iPdemen 4K-t vágok.
De várjuk ki a WWDC-t szerintem lehet lesz valami átjárás a két rendszer közt, vagy valami UI guideline hogy portolják a desktop appokat iPadra.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#64) ScourgeA válasza Noukoum (#61) üzenetére


ScourgeA
tag

Igen, láttam, pont ezért írtam, hogy soha nem vennék már TFT kijelzőt.
De az egész világ látja a különbséget, nem csak én. :))
[link]

[link]

Ha nem haragszol meg, én a tényeknek, a saját szememnek, és az Androidcentral és Sammobile munkatársainak jobban hiszek, mint neked.
A HDR10+ -ról már nem kezdek el írni, elég ennyi off az iPad topicban :DD

(#65) Noukoum válasza ScourgeA (#64) üzenetére


Noukoum
veterán

Látszik hogy értesz hozzá, itt amoled kijelzők vannak összehasonlítva tft-vel. Nem pedig az iPad kijelzője az S6 lite kijelzőjével.
Vagy most felakarod találni a spanyol viaszt hogy a mostani amoled kijelzők sok szempontból jobbak az ips kijelzőknél? Wow nem mondod.. :))
Szerintem se írjál hdr-ről, főleg hogy azt se tudod miről volt szó.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#66) ScourgeA válasza Noukoum (#65) üzenetére


ScourgeA
tag

A tények személyeskedés helyett tények maradnak.
Elősegítendő az értő olvasást (de többet már nem segítek):
A kolléga a iPad és az S6 lite között akart dönteni.Erre kolléga leírta, hogy neki S6 Lite van, és azzal az Amoled állva hagyja az LCD-tItt kapcsolódtam be, hogy ez félrevezető, mert az S6 lite TFT kijelzős.Erre jött, hogy az S6 lite IPS kijelzős (nem, nem az)És nem is ugyanolyanok, ahogy te állítottad.
Amikor leírtad, hogy felakarod találni már tudtam, hogy hova tegyelek.

(#67) Noukoum válasza ScourgeA (#66) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát megakarod magyarázni a kollégának hogy papíron mi a különbség az ips és tft között mikor ő erre nem volt kíváncsi. Tök jó.
Úgy hogy gondolom még mindig nem láttad egymás mellett a két kijelzőt, de lehet egyiket sem. Még jobb. :)
Hasznos volt hogy bekapcsolódtál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) ScourgeA válasza Noukoum (#67) üzenetére


ScourgeA
tag

Több olyan állítás hangzott el, ami nem felel meg a valóságnak, és ezek az ezt a fórumot olvasókat megtéveszthetik, félrevezethetik, így ezeket jó szándékkal korrigálni szükséges.
Az S6 Lite-nak nincs Amoled kijelzője.
Sem az S6 Lite, sem az S6, sem az iPad kijelzője nem azonos teljesítményű.
A TFT az meg nem IPS.
A sorrend:
1. S6 Super-Amoled 1600 x 2560
2. iPad Retina IPS LCD 1620 x 2160
3. S6 Lite TFT LCD 1200 x 2000
Tehát ha az S6 Lite és az iPad között kell választani, ami az eredeti kérdés volt, akkor az iPad a jobb választás a kijelző alapján.
Örülök, hogy segíthettem :)
(És továbbra sem " felakarod", vagy "megakarod")

(#69) cousin333 válasza Silenzio (#62) üzenetére


cousin333
addikt

Az iPad nem asztali operációs rendszert futtat. Ott a Luma Fusion-t tartják etalonnak. A MacBook viszont MacOS-t használ, tehát telepíthető rá a Final Cut vagy a Premiere. Előbbitől biztos van natív verzió, ami jobban fut. Az M1 erősen támaszkodik a GPU gyorsításra (hiszen egyfajta APU), és a tesztek szerint nagyon jól teljesít video szerkesztésben. Keress rá YouTube-on a “M1 final cut” kereső szavakkal.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#70) atikó


atikó
őstag

Nem ertrm hogy a mac mini nem tamogatja az egpu-t thunderbolt hiányában bezzeg a tablet támogatja a thunderbolt-ot

[ Szerkesztve ]

(#71) Friczy válasza atikó (#70) üzenetére


Friczy
senior tag

Thunderbolt hiányában? Hogy érted ezt? a minin is van Thunderbolt. Vagy én értelek félre?
Tudtommal a probléma az, hogy Thunderbolt és Intel CPU az eGPU feltétele. Ha meg így van, akkor ebből a szempontból mindegy, hogy a tableten van-e Thunderbolt, vagy sem, a helyzet ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#72) troviko


troviko
senior tag

Bár lenne egy értelmes OS a tableten. Mondom ezt iPad 6 tulajként.

https://www.oldtech.hu/

(#73) janeszgol válasza ScourgeA (#68) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

MA cikk idézet: "Sajnáltam volna, ha a TFT panel betörik, amit valószínűleg az IPS fajtából van remek betekintési szögei és jófajta színei alapján, csak a Samsung nem írta rá."

Követkető menet. :D

Viccel félretéve: A Samsung az egyik kijelző bajnok. Nagyon jó minőségű TN paneljei vannak, igen jó minőségű PLS-TFT-je is van. Szóval náluk sosem lehet tudni. De a kijelzőik mindig rendben vannak.

(#74) nikilauda válasza ScourgeA (#68) üzenetére


nikilauda
senior tag

Szerintem rajta kívül mindenki értette amit írsz.

(#75) Sgr_A válasza Mercel (#49) üzenetére


Sgr_A
addikt

De Ő az s 6 lite-ot venné amiben ips panel van
látom már írták

[ Szerkesztve ]

(#76) Ijk


Ijk
nagyúr

Gondolkoztam egy pillanatra hogy ezzel leváltom a 10.5-öt, de rájöttem hogy azt sem használom ki teljesítményben. Lightroom elmegy rajta ha azon akarok szerkesztgetni, böngészésre meg overkill. Biztos van akinek jól jön a plusz teljesítmény, bár még mindig szűk kabátnak látom az iOS-t az ipadnek.
Érdekes lenne ha összehoznák az asztali rendszerrel és ilyen teljesítménnyel asztali gépként is lehetne használni egy dokkolóval. Ha ezt meglépik máris váltok.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#77) Sgr_A válasza ScourgeA (#68) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem is s6 lite-ot irt hanem s6 LTE-t

[ Szerkesztve ]

(#78) SirRasor válasza ScourgeA (#68) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönjük, csak elmentél a lényeg mellett, de ezt már leírtam egyszer, de már akkor se fogtad fel.
Megnéztem az S6 Lite-ot élőben valamilyen huawei IPS-es tablet mellett és olyan a képminőség, mint akármilyen IPS kijelzőnek (elég sokat láttam már...). Mellé tettem a SAMOLED-es S7-emet és annak se voltak szebb színei. Ezért is írtam a hsz-emben, hogy az nem lényeg, nem az érdekel.

És a sorrendben nem az első a SAMOLED. Elmondtam már 1000x itt PH!-n. Persze kinek mi.
1. közepes fényerőtől feljebb TÖBBET FOGYASZT mint az IPS (nyilván nem fekete háttérnél, hanem általános használat mellett..)
2. alacsony fényerőn vibrál a képe (PWM..)
3. A színei egy grammal se szebbek, mint egy jobb IPS panelnek (zsák egymás mellé rakott telefont néztem az évek során...illetve volt S3 és van S7-em, aminek szintén SAMOLED-je van, közötte meg IPS-es telefonjaim voltak, tudom miről beszélek)
4. be tud égni a szín..
5. kevés fénynél szebbek a feketéi, mivel tényleg fekete a fekete háttérvilágítás híján. Bár ott meg előfordulhatnak színes foltok (mint az S3-on...)
Ennyi. Nem kell isteníteni.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#79) Noukoum válasza SirRasor (#78) üzenetére


Noukoum
veterán

Köszönjük, csak elmentél a lényeg mellett, de ezt már leírtam egyszer, de már akkor se fogtad fel.

Ez történt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#80) fatpingvin


fatpingvin
őstag

szokásos belepofázás részemről: 3rd party OS support? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81) ScourgeA válasza SirRasor (#78) üzenetére


ScourgeA
tag

Sajnos elmentél amellett, a tény mellett, hogy az összes teszt jobbnak tartja az Amoled kijelzőt, mint a TFT LCD-t, pedig nem egyet idéztem be az Androidcentráltól és a Sammobile-tól is.
Te kitől vagy mitől idéztél? Milyen tényekre hivatkoztál? Csak magadra, és most is csak magadat ismétled, és magadra hivatkozol.
Lehet úgy élni, hogy az ember figyelmen kívül hagyja a tényeket, csak minek.
Ha neked a TFT LCD ugyanolyan jó, mint az IPS LCD vagy az Amoled, akkor a gyártók találtak egy új célközönséget, aki nem látja a különbséget, és nem veszi figyelembe a tényeket sem.
Hurrá, extraprofit.
Használd egészséggel amid van, ezek szerint te nem fogod látni a különbséget, sem a kijelzők, sem a tények között.

(#82) ScourgeA válasza Noukoum (#79) üzenetére


ScourgeA
tag

Ezért kár volt billenytyűzetet ragadni, sem érvvel, sem ténnyel nem járultál hozzá a témához. Így viszont jobban látszik, hogy a kettőnk felfogásbeli képességében tényleg különbség lehet.
Használd te is egészséggel, amid van, neked tanácsot már a fentiek miatt nem látom értelmét adni.

(#83) moleculez válasza fatpingvin (#80) üzenetére


moleculez
veterán

Felejtsd el :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84) Tapsi


Tapsi
addikt

Ez tudja helyettesíteni a Macbook Pro/Air-t funkcionalitásban?

(#85) Ijk válasza Tapsi (#84) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem, mert buta a rendszer.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86) smc válasza Tapsi (#84) üzenetére


smc
addikt

Nem, viszont a macbook sem tudja az ipad-et. Az egyiken vannak desktop programok és ui, a másikon érintő, tablet mód és ceruza.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#87) Tapsi válasza smc (#86) üzenetére


Tapsi
addikt

De ahhoz egy basic ipad is elég, nem kell fél millás Pro. Meg ez a tablet mód pro felhasználóknál mit ad? Asszony építészmérnök, tervező, ő szeretne egyet skicceléshez, de most is simán megvan nélküle. Skiccelni tényleg egy alap modell is bőven megfelel, nem kell hozzá brutál vas.

(#88) kBika válasza Tapsi (#84) üzenetére


kBika
csendes tag

Air 4-em van, amikor komolyabb szövegeket kellett már szerkesztenem, vagy excelben kicsit jobban elmélyedni már kényelmetlen volt. Macbookon azért sokkal jobban működik több ablak kezelése.

(#89) SirRasor válasza ScourgeA (#81) üzenetére


SirRasor
őstag

A tények mellé kezdj el gyűjteni tapasztalatot, mert abból lesz tudás ;) Ordít a hsz-eidből, hogy tapasztalat híján csak adatokat böfögsz...
Nem kell nekem hinned, emeld fel az üleped és nézd meg élőben te is. Amíg ez nem történik meg, ne folytasd.

És tanulj meg szöveget értelmezni, mert az se nagyon megy ;]
"Ha neked a TFT LCD ugyanolyan jó, mint az IPS LCD"
Sose írtam ilyet. Képzelődsz, teljesen beszűkültél és még mindig nem fogod fel :W
Azt írtam, hogy az S6 Lite-ban ugyanolyan szép a kijelző, mint akármelyik IPS kijelző. (láttam trágya TFT-t is, de ez most semmilyen szinten nem jön ide)

Mondom, nézd meg élőben és utána gyere vissza megosztani az élményedet, ha nekem képtelen vagy elhinni.

Az IPS vs AMOLED-re is csak azt tudom mondani, hogy tegyél egymás mellé 2 ilyen eszközt, állítsd be a fényerőt azonosra és úgy hasonlítsd össze. Meglátod majd miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#90) kBika válasza Tapsi (#87) üzenetére


kBika
csendes tag

Vannak nagyon jó programok erre, de mindenképpen járjon utàna, hogy a munkájához melyik passzol. A jobb ceruza miatt pro vagy air szerintem megéri

(#91) Ijk válasza Tapsi (#87) üzenetére


Ijk
nagyúr

Papír+ceruza. Nagyon szar rajzolni ipad-en, egy matt fóliával már jó lehet. Kérdés megér ez 300k-t?
3D-s nézegetőhöz meg kell a teljesítmény, de utána kell nézni ahhoz amit használ asztalin milyen kompatibilis megoldás van iOS-re. De arra meg nem feltétlen van szüksége. Véleményem szerint ez a munkára ipad 90% marketing 10% valóság. Amíg nem csinálják meg hogy dokkolóval asztali gépként is működik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#92) Tapsi válasza Ijk (#91) üzenetére


Tapsi
addikt

Most konkrétan rákérdeztem nála, hogy hogyan is használják. Amikor nagyon kezdeti stádiumban van a látványterv, akkor ipaden gyorsan össze tudnak kattintgatni egy szépet, amit tudnak mutatni az ügyfélnek. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van mondjuk egy fénykép a helyiségről, és oda berajzolgatnak bútorokat, dekort, ilyesmit. Ehhez biztosan nem kell Pro. A tervezés későbbi fázisában egyáltalán nem használják, azt már ugye CAD-ben rajzolják desktop gépen.

Ehhez bőven elég egy alap ipad is 120-ért. Továbbra sem érzem, hogy a Pro valós piaci igényt elégítene ki, inkább a marketing adja el.

(#93) ScourgeA válasza SirRasor (#89) üzenetére


ScourgeA
tag

Az Androidcentrál vagy a Sammobile munkatársai elég tapasztalattal és tudással rendelkeznek, és azt gondolom, ezek meghaladják a te tudásodat tudatlanságodat és egyéni tapasztalataidat, ezért én inkább nekik hiszek.
Értelmes embernek nem kell mindent saját magának megtapasztalnia, pont ezért van a szakértők által felhalmozott tudás. Pl. ezért magasabb az értelmes emberek várható élettartama. :DD
Majd ha te is műszaki egyetemet végeztél, csúcstechnikájú eszközöket birtokolsz, és német és angol szaklapokat olvasol eredetiben, mint én, talán egy platformra kerülhetünk, addig - ha nem haragszol meg érte - maradok a már bizonyított szakértők véleményénél.

(#94) Ijk válasza Tapsi (#92) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem nagyon van olyan alkalmazás ami kihasználja a teljesítményt.
Amikor én vettem a 10.5-öt akkor csak az tudott ilyen dolgokat mint 120Hz és ceruza, ceruzát ha jól tudom a sima is támogatja. CAD szoftvereknek lehet nagy számításigényük, akár 3D megjelenítésnél is, nyilván ennek érdemes utánanézni.
Vaterán láttam 200-ért is hirdetve behozott pro 11/2021-et, számlaképes eladóval ha céges vásárlás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#95) smc válasza Tapsi (#87) üzenetére


smc
addikt

Fotósoknak, grafikusoknak jó lesz ez hidd el. Sok ram miatt sok layer, akár már 3d is megoldható lesz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#96) kBika válasza Tapsi (#92) üzenetére


kBika
csendes tag

Azért a sima ipad inkább iskolásoknak meg tartalomfogyasztásra való. Az Air meg a Pro kijelzőben, teljesítményben sokkal erősebb, van usb c is, apple pencil 2 is fejlettebb. Azért nem csak a marketing adja el. Az új m1 pro meg ilyen teljesítménnyel elégge jövőbiztos. Bár az előző generációk is bőven erősek még

(#97) Tapsi válasza kBika (#96) üzenetére


Tapsi
addikt

Nézd, én az asszony elmondásából indultam ki, náluk ezek lényegtelenek. Behúzni objektumokat, skiccelni, grafikázni az alap pencil is teljesen jó. Nekik nem kell über-csücsi kijelző sem, jó a sima. Szerintem pont egy pro flehasználó nézi meg, hogy mire is van szüksége, és nem a marketinget zabálja meg.

3D-ben szerintem még nagyon messze van a gyakorlati felhasználás. Saját szememmel látom, hogy hogyan működnek ezek a CAD szoftverek, mennyi opció van. Ezt érintő kijelzővel sosem fogják tudni megcsinálni.

#95smc

Komoly grafikákat ezzel úgysem tudsz csinálni, filterezni fotókat pedig nem kell végtelen mennyiségű ram.

(#98) smc válasza Tapsi (#97) üzenetére


smc
addikt

Ja bocsi, nem tudtam hogy ennyire vágod a grafikai munkát.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#99) Tapsi válasza smc (#98) üzenetére


Tapsi
addikt

Régen fotóboltoltam én is hobbi szinten, de asszonynak ugye részben ez a munkája. Nekem amúgy tetszik a 12,9-es Pro, de csak a mérete miatt venném meg, tartalomfogyasztásra. A felárat pedig mindenki eldönti, hogy megér-e neki ennyit a nagyobb kijelző, és az időtállóbb hardver. (szerintem érintőkijelzőn nem lehet komoly grafikai munkákat csinálni, egyszerűen a fizikai korlátok miatt. Ha be lehet rakni dokkolóba a pro-t, és egeret lehet hozzá csatlakoztatni, akkor már simán jó lehet)

A legnagyobb bajom az, hogy az ipad os nem kezel külön profilokat, és nem tudnánk felváltva használni az asszonnyal. A facebook csevegéseimet nem örülnék, ha meglátná. :D

[ Szerkesztve ]

(#100) SirRasor válasza ScourgeA (#93) üzenetére


SirRasor
őstag

Most a tanultságodat hozod fel tapasztalat hiányában? (amúgy kb. egy szinten vagyunk :B )
Reménytelen eset vagy :(

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.