Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Tigerclaw válasza #32839680 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valamennyire érthető, hogy az új hamarabb kapja a frissítést. Ha jól tudom, csak azt kapni már, vagyis a frissítés annak az eladását növeli, a régi esetén ez csak support, illetve növeli a cégbe, készülékbe vetett bizalmat, de nem növel semmilyen eladási számot.

A mi esetünkben a tény az, hogy hivatalosan nem kapni nálunk, sőt nem csak az nvidia store-ból nem szállítanak ide, de egyik amazonból sem. Emellett negatívum, hogy nincs belőle 4G verzió. Amúgy az ára a kategóriájának best buy készülékévé teszi.

Mikor érjük vajon el, hogy az ilyen cégek fantáziát látnak majd a mi országunkban is? (költői kérdés...szerintem 10 év múlva is ugyanitt tartunk majd, vagy talán még lejjebb)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) XmoD válasza #32839680 (#1) üzenetére


XmoD
aktív tag

Üdv a fogyasztó és e-pénisz növelő társadalomban. ;]

(#5) ncsicso


ncsicso
tag

Konkrétan ezen a tabletet gondolkodtam karácsony előtt. Öcsém egyébként Londonban él, ő hozta volna. 149£ért árulják. Közben kiderült, hogy inkább telefon kell, mint tablet, ezért maradt el a vásárlás... De nagyon "must have" érzésem lett a tablettől.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#6) #52815360


#52815360
törölt tag

Nekem az első van és nem hiányzik rá a 6.0. Bőven elégedett vagyok vele igy is.

(#8) #52815360 válasza #32839680 (#7) üzenetére


#52815360
törölt tag

Én elsősorban a soc ereje miatt vettem. Olyan kellett, ami lejátsza a 10bites x264 videókat. Ez nem okozott neki gondot FHD felbontásban sem, izomból megoldotta. Szép a kijelző, jó a gép hangzása is. Van hozzá toll, a kézirást könnyedén felismeri. Rengeteg frissités és optimalizáció jött rá, több mint a nexus 5 -re. Arról nem tudok, hogy lenne ilyen trükközés benne. Itt inkább a szolgáltatásokra gyúrtak rá. A lehetséges aksihibás modellek tulajainak is ingyen küldtek egy másik gépet és az előzőt is megtarthatta. Nem tudok rá rosszat mondani, talán annyit, hogy ha 100% on pörög sokáig a soc - időben ilyen 2 óra - akkor leszivja az aksit. Filmnézésnél, normál használatnál 5 órát lazán birja.

(#9) Gusztáv válasza #32839680 (#7) üzenetére


Gusztáv
addikt

Van pár extra dolog, pl én kaptam hozzá három Valve-s játékot, ami semmi máson nem elérhető:
Half-Life 2, Eposode 1, Portal (full pc-s játék átportolva)
Ezen kívül van egy havi előfizetéses streaming szolgáltatás, ahol pc-s játékokat tudsz az nvidia szerveréről streamelni, plusz ugyanez saját pc-ről, ha nvidia gpu van benne.
Valamint elérhető hozzá egy kontroller is (az enyémhez az is járt), ami elég jó, wifin csatlakozik, még a hangot is átviszi.
Én is anno a specifikáció miatt vettem, kellett egy 8" tablet, erős a SOC, meg van hozzá toll is (ami mondjuk pont a legnagyobb átverés), szép a kijelző, sztereó hangszórói vannak.

Laci

(#10) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az kimaradt, hogy a Lolipop frissítéssel voltak bajok rendesen, szóval én nem fogok sietni, az biztos.

Laci

(#11) Sinesol


Sinesol
veterán

Azta, csak következő év elején-azaz max pár hét mulva-kap frissítést az alap Shield.
Tényleg azonnal szükség volt ezért egy hírre, nem mindennap adódik lehetőség szapulni a zöldeket...

[ Szerkesztve ]

(#12) Sir Ny válasza Gusztáv (#9) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"meg van hozzá toll is (ami mondjuk pont a legnagyobb átverés)"

mi vele a baj?

-

(#13) actival63


actival63
aktív tag

Fel vagyok háborodva! Az egész cikk zöld ellenes! Abu készülj jön a Greenpeace.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#14) Gusztáv válasza Sir Ny (#12) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mert csak egy kapacitív toll, nincs nyomásérzékelés, vagy bármi funkció. Annyi a trükk, hogy a helye nem kerek, hanem vitorla alakú, és az nvidia programja azt érzékeli, hogy mekkor felületen ér a kijelzőhöz, ennek fügvényében változik a vonalvastagság (kb 5 lépésben). Ez semmenyik más rajzprogramban nem működik.

Laci

(#16) DithenS válasza #32839680 (#15) üzenetére


DithenS
senior tag

Te mért vagy ilyen rohadt nevatív? Mert Nvidia cucca akkor egyből fos meg szar? Semmit nem tudsz róla de mèg is az írásodból az a stílus jön le hogy mert nvidia akopr tuti gagyi.Előbb vennék ilyent mint bármelyik más tabletet,ebbe van erő ami èvekik elég kell hogy legyen.Persze arról nem írsz hogy milyen pozitívum hogy kiadják rá a legújabb androidod,áhh.

(#18) namaste válasza #32839680 (#1) üzenetére


namaste
tag

Ez az ördög (=NVIDIA) magyar hangja.

(#20) Blindmouse válasza #32839680 (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

csitt legyen, épp most írta azt Abu, hogy vegyünk nVidiét életében először.
Még egy pár lépés és kapunk részrehajlás mentes cikkírót.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) Tigerclaw válasza #32839680 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Önmagában is olcsó a többi hasonló 8 inches átlag tablethez képest. A hab a tortán az erősebb játékra is alkalmas CPU-GPU kombó, a HDMI kimenet (érdekes módon nagyon ritka az ilyen tableteken) és a 4k lejátszás képessége. A jól elhelyezett sztereo hangszoró se rossz dolog. Gondolom az nVidia nagy lökést akar adni a platformnak, ezért adja áron alul a vasat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) #52815360 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


#52815360
törölt tag

199 eurós áron szvsz best buy.

(#23) namaste válasza #32839680 (#19) üzenetére


namaste
tag

Nem rájuk tenném a hangsúlyt.

(#24) DithenS válasza #32839680 (#17) üzenetére


DithenS
senior tag

Sajnos igen,tablet esetén.Bár ki tudja telefonoknál is előforsulhatott már,sok gyártónak van felsőkategóriája ;)
Amúgy nem azzal van a bajom hogy kritizálod,hanem azt hogy furcsa stílusban írtad.

(#26) #52815360 válasza #32839680 (#25) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nincs aki használja. NV utolsónak szállt be a biznisbe, addigra meg már minden nagyobb játékos saját sockal rendelkezett.

(#27) Sir Ny válasza #52815360 (#26) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Ez azért elég erős annak fényében, hogy például az első kétmagos az övék volt.

Szerintem szimplán csak elcseszték. A házi (azaz ingyenes), és elég jó minőségű GPU csak jelentett valami versenyelőnyt az allwinner/rockchip/mediatek/random gyártókkal szemben.
(meg persze ott van a saját processzor tervező részlegük is, akikre szintén szükségük van, ha nem akarják bezárni a boltot, amint az intel azt mondja: elég volt)

-

(#29) #52815360 válasza Sir Ny (#27) üzenetére


#52815360
törölt tag

Hiába erős, ha igy van. Én senkiről sem tudok, aki eldobta volna a saját fejlesztését és nv socot használna. Van pár gyártó, aki 1-2 termék erejéig kipróbálta és ennyi.

(#30) apatyas


apatyas
Korrektor

"Természetesen aki nem tud várni megvásárolhatja az új, K1-es jelzésű formában is a Sheild Tabletet."
Meg egy nagy lókukit az nVidia üzletpolitikájába, amikor ugyanaz a két cucc. Tessék, lehet szőrözni, hogy mennyire ugyanaz.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#32) #52815360 válasza #32839680 (#31) üzenetére


#52815360
törölt tag

Én az ellenkezőjét is esélyesnek tartom, hogy senkinek sem kell az nv megoldása. Megvannak már a jól bejáratott párosok, és egy elég gyorsan zuhanó piacon amilyen a táblagépeké is, nem hiszem, hogy bárki kisérletezgetni akarna.

(#34) FLATRONW válasza #32839680 (#33) üzenetére


FLATRONW
őstag

A 2011-es Inteles Atomokhoz feltelepül a windowsos driver, ami ad képet és hardveres gyorsítást a videókhoz. Kell ennél több? 2011-ben is ugyanennyire volt képes ez a hardver.

(#35) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Megjött a "régi" Shieldekre is a frissítés, éppen most tölti lefele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.