Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Nekem két egyszerű kérdésem lenne ezzel a termékkel kapcsolatban :

1: Ki és miért választ bármit ami nem Samsung 860 EVO , ha gyakorlatilag azonos az ára ? Tehát ki és miért vesz meg elhanyagolható/zéró árkülönbséggel egy TLC SSD-t egy MLC helyett (minden más specifikáció ~ egyezik) ?

2: Hogy lehet egy SSD-nek a fő piaca a mac ? Egyetlen Mac modell van jelenleg (legyen kettő, ha valaki bevállalja hogy a kijelző felől megbont egy iMac-et) ami bővíthető, a Mac Pro. A Mac Pro alapára 2,5millió forint , van egy gyanúm hogy ha abba valakinek SSD kell , akkor konfigurátorba kiválaszt egy nagyobb modellt. Ha mégsem , akkor meg vesz 860 EVO-t.

Ezen kívül varázslatos termék.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#2) nakos1212 válasza -Skylake- (#1) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ezeket az Apple rendeli meg a gépeibe masszív mennyiségben, úgy van értve az Apple rész.

(#3) Geri Bátyó válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 860 EVO is TLC-s, gondoltam szólok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) Synthwave válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bármikor ezt vinném haza egy 860 EVO helyett.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) -Skylake- válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat a Samsung szerint MLC, de biztos elirtak a termekoldalukon, gyakran elofordul , hogy a gyarto teved a sajat termekevel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) Juhaszatti válasza -Skylake- (#5) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A 860 EVO valóban TLC, bármelyik tesztoldalt megnézheted. A 860 EVO Pro ami MLC.
Sajnos ezúttal tényleg hiba van a gyártói oldal specifikációiban.

(#7) #72042496 válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs 860 EVO Pro. :)
860 PRO van, ami tényleg MLC, és 970 EVO Plus, ami egy NVMe SSD, és TLC.

(#5) -Skylake-
Nem írták el (PDF), csak más, számomra egyébként követhetőbb terminológiát használnak:
MLC = 2bit MLC
TLC = 3bit MLC
QLC = 4bit MLC
PLC = 5bit MLC <= majd ha épül rá termék

[ Szerkesztve ]

(#8) -Skylake- válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

Valoban, mint kiderult a 3bit MLC az szimplan a TLC csak jobban hangzik a neve. Ez esetben az ezzel kapcsolatos hsz-eim figyelmen kivul hagyhatoak.

#7 : igen en is ezt talaltam. Ki van talalva ez a nevezektan....

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) Synthwave válasza -Skylake- (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, a gyártói oldal "Samsung V-NAND 3bit MLC"-t ír, ami technikailag helyes ugyan, de félrevezető, mert TLC-t jelent (ott az a 3bit). Nézd meg, a QLC-s 860 QVO-nál Samsung V-NAND 4bit MLC van.

Szeretném azt hinni, hogy ez nem direkt van, de látod, téged is megzavart.

mod: Amíg írtam ezt a posztot, már más is reagált.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Juhaszatti válasza #72042496 (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igazad van :R

[ Szerkesztve ]

(#11) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit draga ahhoz kepest, hogy csak egy fapados sata cucc.

[ Szerkesztve ]

(#12) Synthwave válasza Sinesol (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a Mercury Extreme Pro 6G-k effektíve az egész tárhelyméreten átívelő, fenntartott írás során is az 500 MB/s-os sebességhatár felett maradnak."

Valóban tiszta fapad.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Sinesol válasza Synthwave (#12) üzenetére


Sinesol
veterán

Sata csatival nem nagyon lehet fapadosnal jobb, csak nezd meg mire kepesek a modern m2 nvme ssd-k.

[ Szerkesztve ]

(#14) Synthwave válasza Sinesol (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Teszteltem eddig "párat". Azok közül eddig még mind számottevően belassult a tárhely 10-15-20 százalékánál, ez az OWC meg az első GB-tól az utolsóig 500 MB/s+. Az a nem mindegy.

Nem csak a peak read/write jelent valamit egy SSD-nél (főleg nem, mikor 30 GB másolt adat után a negyedére lassul), sőt, sok felhasználási területen effektíve zéró érzékelhető (valós) különbség van egy jóféle SATA drive és egy 3,5 GB/s-os NVMe drive között (pl.: játék, iroda, böngészés).

Elém raknál egy 970 EVO Plust meg egy ugyanakkora kapacitású ilyet, gondolkodás nélkül a Mercuryt vinném haza. Gondolom az írástűrése is elég durva, ha abból indulok ki, hogy kamerás megfigyelő rendszerekhez is ajánlják.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) #72042496 válasza Synthwave (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

500-at mondjuk lassulva is tudnak, legalábbis a lassan három éves 960 PRO-m képes valamivel efölötti sebességen szűk 1,5 TB-ot írni, többet nem próbáltam. (Nem raktam rá bordát, ventilátort fölé, semmi ilyesmit.)

(#13) Sinesol
Egy ideje nézegetem őket, és a 2,5" SATA képes kiszolgálni a NAS-beli követelményeket, az M.2 NVMe meg nem. M.2 alapon nincs hot-swap, PLDP-t se láttam, és csak egy 2 TB-nál nagyobb kapacitású drive-ról tudok.

Azt is meg kéne nézni, hogy a SATA SSD-k mire képesek, és használat céljától függően mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

(#16) bteebi


bteebi
veterán

"gyártó elsősorban az Apple tulajokat célozza"

Ahhoz képest nem is drága... :U Viszont semmi olyat nem tud, amit más SSD-k már évek óta ne tudnának kb. ugyanennyiért, vagy még olcsóbban.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Synthwave válasza bteebi (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Melyek azok az SSD-k?

Komolyan érdekel, mert jó előre kibővíteni a lehetőségek számát arra az esetre, mikor esedékes lesz egy drive vásárlás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Sinesol válasza Synthwave (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Bár nem olcsobb verzio, de ott az Optane, kb. mindent csúnyán lealáz, raadasul egyaltalan nem lassul be soha. Idealis megoldas. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Synthwave válasza Sinesol (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó pojén volt. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.