Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Akkor ezért tűntek el a piacról a tomahawk és mortar alaplapok ... eléggé fura is volt, hogy egyre nagyobb a hiány belőlük...
végül is a nagyobb bios jó dolog ... csak kár, hogy eredetileg "erre nem gondoltak". kezdetektől lehetett tudni az amd hosszútávra tervez a foglalattal...

mondjuk van egy előnye a dolognak, ezeknél biztos nem kell bios frissítéssel kezdeni, hogy egyáltalán beinduljon a ryzen 3000 (bár az eredeti alaplap is jó, mert ha jól rémlik mind 2 említett alaplap cpu nélkül is tud biost frissíteni).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Kár, hogy a mortarból a titaniumot nem adják ki MAX-ként. Az jobban néz ki :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) paperboy


paperboy
senior tag

Inkább B550 jöhetne már :)

(#4) varek


varek
csendes tag

És B 450 carbon pro-t sem módosították

(#5) TIT válasza paperboy (#3) üzenetére


TIT
veterán

Majd jövőre sajna.

(#6) 5ent1nel válasza TIT (#5) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Nem szeptember/október volt megadva a B550-nek?

(#7) section9


section9
őstag

Remelem hamar megjelennek itthon is a kinalatban. Ket hete vettem a B450M Gaming Plus-t, de inkabb visszakuldom es megveszem a B450M Mortar MAX-ot, ha mar ennyi kavaras van a BIOS korul.

(#8) gistvan92 válasza section9 (#7) üzenetére


gistvan92
csendes tag

Folosleges, b450m gaming plus eleg kiraly, tesztelt, megbizhato. Ha nem 5xxre valtasz, ne szenvedj a cserevel :)

'; drop table `users`;

(#9) BoneDragon válasza section9 (#7) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szerintem már a héten lesz, már megjelent 1-2 nagykernél, csak még fizikálisan nem. :D

(#10) section9


section9
őstag

Azert a hosszutavu tamogatassal kapcsolatban vannak ketejeim, plusz a Mortar plusz USB bemenetei szinten jol jonnenek, ugyhogy egyelore visszakuldom a Gaming Plus-t es varok. UK pricing alapjan elenyeszo a kulonbseg a MAX es nem-MAX lapok ara kozott, ugyhogy par ezrest meger a lelki bekem.
(Arrol mar nem is beszelve, hogy az utobbi idoben nem voltam tul szerencses a vasarlasokkal, ugyhogy inkabb nem rizikozok.)

(#11) TIT válasza 5ent1nel (#6) üzenetére


TIT
veterán

Sajna nem,jövő év első negyedéve,hogy mi francnak várnak ennyit nem tudom,biztos azt hiszik majd mindenki rohan megvenni az X570-et dupla áron a semmiért.
Az ssd gyorsulást úgyse lehet érezni+melegszik a pci-e ssd+kompatibilitási gondok is lehetnek.

(#12) 5ent1nel válasza TIT (#11) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Én sem értem a sz@rakodást, meg le is ragadtam a témában az általam említett dátumnál, mert úgy is nyár után akartam gépet fejleszteni...
Köszi az infókat, el is kezdem nézegetni a B450-es lapokat! :R

(#13) TIT válasza 5ent1nel (#12) üzenetére


TIT
veterán

Én már 3 éve akarok de mindig jön újabb proci,most végre meglépném erre kiszarnak velem az X570-el,memo árak is mennek fel,nagyon jó.
Procit nem nagyon kapni,eleve több is picivel mint kéne.
Csak a 450-nél lehet biosfrissítés kell,hogy a 3xxx procikat felismeje,nehogy simán menjen valami.

(#14) 5ent1nel válasza TIT (#13) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

A BIOS a legkevesebb, olyan helyen venném, ahol kérésre megcsinálják a frissítést. Szerintem nem lesz azzal baj, csak hát nevetséges, hogy a proci már kapható, de egy tisztességes, középkategóriás "hozzávaló" lap meg nem.

(#15) TIT válasza 5ent1nel (#14) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen,azt hiszik mindenki vesz 2x annyiért lapot?
Az a baj,hogy sok webshop van akinek nincs készleten procija,hogy megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#16) section9


section9
őstag

Ma volt MSI livestream, a nem-MAX alaplapok 2020ig tamogatottak, utana nem lesz BIOS support uj processzorokra illetve marad a betaban megszokott fapados grafika, plusz ugrik az OC profile support.

(#17) Atlas007 válasza section9 (#16) üzenetére


Atlas007
csendes tag

Illetve azt is mondták, hogy javasolt megvárni a MAX lapokat az új procihoz, aki mostanában vásárolt régi lapot inkább küldje vissza (spec Tomahawk-ra mondta, nem tudom mennyire értelmezhető univerzálisan). De a legszebb ebben akkor is az, hogy ilyen javaslatokat tesznek, miközben senki nem tudja mikortól kaphatóak a MAX-ok! És akkor az ember ott van, hogy itt az új ryzen generáció, de ha nem akarok ~60k+ alaplapot venni akkor mit tegyek?

(#18) Atlas007 válasza BoneDragon (#9) üzenetére


Atlas007
csendes tag

Fura, hogy szerinted már a héten elérhető lesz, az MSI semmi hivatalos megjelenést nem mondott, olyan pletykákat olvastam, hogy szeptember eleje meg 3. 4. negyedév között. Már két magyarországi nagy boltot is megkérdeztem, sehol nem tudnak a MAX lapok várható megjelenéséről. Gondolom ha a nagyker már listázná, csak tudnák, bár simán lehet az is hogy nem...

(#19) DraXoN válasza Atlas007 (#18) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

valószínű nincs messze a MAX lapok megjelenése, mert a sima modellek készletei hamarosan elapadnak ... eléggé elfogytak az üzletekből a modelljeik nem csak nálunk de amazonon is egyre kevesebb kereskedőnek van még belőlük... valószínű MSI kivár, hogy elfogyjanak a boltok többségéből a régi lapok, és már az újakat fogja szállítani.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) Atlas007 válasza DraXoN (#19) üzenetére


Atlas007
csendes tag

Elég tág sajnos ez a nincs messze :D Mortar-t akartam rendelni, de nem nagyon találtam már itthon sehol. Ezért tegnap rendeltem egy Bazooka Plus-t. Erre este látom a Tomahawk hibákat, az MSI ajánlásokat, meg hogy nincs MAX még sehol, és nem tudni mikor lesz. Ilyenkor mondja vissza az ember a rendelést, és várja a csodát? Aztán lehet hetekig nem is lesz elérhető? Hát ettől nem alakul ki az emberben pozitívabb kép az MSI-ről. Se azt nem mondanám hogy túl kompetens a gyártó.

(#21) DraXoN válasza Atlas007 (#20) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mondjuk sose voltam jó véleményen MSIről, ebben se változtatják meg utóbbit ... a vicc, hogy egyik legjobb (specifikációjú és hűtésű) VRM mégis az övék a B450 lapok között.. az ASUS gyengébb minőséget rak rá, emiatt jobban hűtendő, Asrock minden hűtőbordát alul méretez, a Gigabyte, kb. ASUS szint szintén (más vezérlő, de azonos alkatrészek).. bár ezekről most csak általánosságban írtam. Biostar van még, de ő kb. ennyi is említés szintjén több figyelmet nem érdemel (sajnos, kb. asrock "kicsi" borda, gyenge vrm alkatrészek)... más gyártó meg nincs.
Mondjuk a 65Wos cpukat bármelyikük elbírja, csak OC esetén körültekintőnek kell lenni, 8 magosakhoz már jobban kell figyelni, 12magost igazából egyikbe se nagyon ajánlott rakni, bár alapon lehet elketyeg, de még a PBO szintje is kérdésessé válik (mondjuk a gyári hűtő pont jót tesz ezen lapoknak, a légáramlat valamennyire pótolja az "inkompetens" felépítést, de a 8 és főleg 12 magos cpuk esetén nem a cpu hőmérséklet lesz a korlátozó tényező tuning esetén)... Ami biztos, az összes alaplap 3 vagy 4 fázisos a B450 alaplapokból, bármit is írjanak rá (duplázzák néha, részben, vagy teljesen, néha doublerrel, de attól még max. 4 valódi fázis)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) Hunork válasza Atlas007 (#18) üzenetére


Hunork
veterán

A Stream során azt mondták, hogy legkésőbb Augusztus végére már mindenhol elérhető lesz, de vannak olyan országok ahol már most kapható néhány darab. Én eddig csak a Konzolvilágtól tudtam annyit kiszedni, hogy "legalább 2 hét" mire lesz náluk készlet, remélhetőleg nem kell annyit várni rá más boltnál itthon.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#23) Atlas007 válasza Hunork (#22) üzenetére


Atlas007
csendes tag

Köszi az infót! Két hetet mondjuk lehet megérné várni out-of-the-box támogatásra + supportra 2020 után is...

(#24) DraXoN válasza Atlas007 (#23) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mondjuk AM4be 2020ig jön cpu, azt a maradék 1 generációt még valószínű a korábbi alaplapok is támogatják, utána meg valószínűleg AM5 only cpuk jönnek majd.
így lehet a régi lapok csak 2020ig lesznek támogatva, de az új se tovább szerintem ... maximum hiány a grafikus felület lehet (már akinek) ... de mikre nem képesek pár centért a gyártók. "nem fér be az új generáció" ... hát, jah.
mondjuk igaz, anno régen az am3 idejében is ment a kavarás, hiába volt a foglalat OK, akkor se ment feltétlen az újabb chip, gigabyte és msi szeretett rá új verziós alaplapot kiadni inkább az új modelleknek...
mondjuk anno nem évente váltottak teljes modellpalettát, max. pár évente és évről-évre inkább csak gyorsult pár extra megaherczet ahogy finomodott a gyártás, vagy volt egy nm váltás (bár utóbbi azért sokszor kért alaplapi támogatást, új mikrokód formájában).

mondjuk erre az egészre 2 féle megoldás is lenne, akár a cpuba egy "boot code" részt belerakni (bár ha azt gyárilag elrontják, akkor pech), vagy az alaplapokat kötelezően úgy megcsinálni, hogy cpu nélkül is képesek legyenek updatere, akár netről leszedős változatban.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#25) BoneDragon válasza Atlas007 (#18) üzenetére


BoneDragon
veterán

Pár nagyker már listázza, innen gondoltam. Úgy néz ki tévedtem. :R

(#26) Atlas007 válasza BoneDragon (#25) üzenetére


Atlas007
csendes tag

Én nagyon örültem volna neki, ha nem tévedsz és már ha más nem előrendelhetőek lennének :) Redditen mondjuk azt olvastam, hogy Hong Kong-ban pár napja már listázták őket kiskerek. Illetve UK-ben is előrendelhetőek néhány helyen. De ahogy már írtam is, nem épp pozitívum hogy ilyen zavaros pletykák vannak csak.

(#27) Locutus válasza Atlas007 (#26) üzenetére


Locutus
veterán

Ausztriában is most listázak egyet éppen.

MSI 7B86-016R
MSI B450 GAMING PLUS MAX B450

108,8 EUR

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28) BoneDragon válasza Atlas007 (#26) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igazad lesz, ez még jó pár hét ahogy nézem. Viszont jelenlegi netto árat tudok mondani privátban ha érdekel. Persze ez nem fix, nyilván változik, meg lehet néhány nagyker olcsóbban/drágábban hozza majd.

(#29) Atlas007


Atlas007
csendes tag

Itt is van megint az ellentmondás, Ausztriában már van egy listázva, illetve hogy ez lesz még pár hét :D MSI összekaphatná magát... :O

[ Szerkesztve ]

(#30) BoneDragon válasza Atlas007 (#29) üzenetére


BoneDragon
veterán

:DDD

(#31) section9


section9
őstag

Valakinek valami info, hogy varhatoan mikor lesz itthon elerheto barmilyen B450m MAX alaplap? Alza.hu-t kerdeztem de nem tudnak/mondanak semmit. Amilyen rossz a felhozatal komolyan fontolgatom, hogy veszek egy sima Mortart aztan majd eladom kis bukoval, ha lesz eleg kinalat MAX-bol.

(#32) Hunork válasza section9 (#31) üzenetére


Hunork
veterán

Angliában és Németországban tegnap óta jöttek elő MAX alaplapok, jövőheti szállítással, szerintem nálunk is jövőhét körül lesz várható, de az MSI szerint legkésőbb Augusztus végére mindehol elérhető lesz.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#33) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ahogy nézem szép lassan kaphatóak lesznek. Itt már van.

(#34) L4mie válasza Hunork (#32) üzenetére


L4mie
veterán

itthon nem sokat találok :S
pedig nem csak a több bios tárhely, de a magasabb frekvenciájú ram támogatás is jól jönne :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#35) DraXoN válasza L4mie (#34) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a ram támogatásban nincs különbség a sima és a MAX között .. maximum a ráírt számban, ami viszont a CPU képessége miatt jön. (de fizikailag azonos a ram sávok "felépítése").

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#36) L4mie válasza DraXoN (#35) üzenetére


L4mie
veterán

valahogy sejtettem, csak mondjuk egy B450 Tomahawk a "régi" gyári specifikációban 3466-ig írja a ramot, a MAX nál már 4133-ig, ezért gondoltam, hogy van némi változás ebben is.
De akinek van tapasztalata leírhatná, hogy nem MAX típusú AM4-t frissítve lehetővé vált magasabb frekvencián üzemeltetni a memórát?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#38) L4mie válasza section9 (#37) üzenetére


L4mie
veterán

Ezt megtaláltam én is

kedvenc részem a

0 év Basic garanciával :C

/mondjuk ipon garanciális ügyintézése kb. ennyit is ér ;] /

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39) BoneDragon válasza L4mie (#38) üzenetére


BoneDragon
veterán

Onnan még vásárol valaki? Vagy 6 éve nem hallottam róluk pozitiv visszajelzést, garanciális ügyintézésükről nem is beszélve.

(#40) DraXoN válasza BoneDragon (#39) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

én addig vásároltam amíg "késő estig" nyitva voltak (kényelmesen eljutottam így oda munka után), de manapság már hétvégén sincsenek.. így nem éri meg már nekem elmenni hozzájuk ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) btf


btf
aktív tag

Lassan őrölnek a malmok: Al*ánál is végre felbukkant a B450 Tomahawk MAX 40590 Ft-os árral + szept 3. dátummal.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#42) Whysperer válasza L4mie (#38) üzenetére


Whysperer
addikt

IPON-nál csak a S_Otto, Terror és a az a 3. okos tojás baromságai érnek valamit. azokon legalább lehet nevetni néha.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#43) Gyuri27 válasza btf (#41) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mortar 33k több helyen. Ha lassan is de halad ez.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) masvilagx3


masvilagx3
tag

Sziasztok

Nem tudom jó helyre írok, de hátha.
Adott egy msi a320m pro-e alaplap.
Beszeretnek lépni a biosba, de csak alap kép jön be.
A gép működik csak szeretnék egy beállítást módosítani.
Vmi ötlet. Jelenleg a forgalmazóval levelezek, de még nem jutottunk semmire. Nagyon más fórumot nem találok.

Előre is köszönöm a segítséget.
Szép estét.

Ui: kivettem az elemet is hogy "nullázzam " a bios-t ,de ugyanez a kép fogad.

(#45) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Átmenetileg az MSI B450-A PRO MAX alaplapomba egy AMD A8-9600 Quad-Core 3.1GHz AM4 processzort tennék, de a lap kompatibilitási listáján nem szerepel ez az AM4 cpu.
Felejtsem el ezt a cpu-lap párosítást?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#46) Gibo válasza masvilagx3 (#44) üzenetére


Gibo
senior tag

F12-re mit reagál?
Végsö esetben a CPU-tól függöen esetleg frissítsd a BIOS-t

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#47) Tibro5


Tibro5
senior tag

MSI B450M Mortar Max lapom displayporton 1440p monitorral bugos a bios megjelenítése néha (furcsa hogy nem mindig), M-Flash nem jelenik meg a monitoron csak újraindul a gép.
Ezzel a hibával más is találkozott?
HDMI-vel megy minden...

(#48) Gibo válasza Tibro5 (#47) üzenetére


Gibo
senior tag

Próbáltál már másik kábelt?

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#49) Tibro5 válasza Gibo (#48) üzenetére


Tibro5
senior tag

igen, próbáltam másik displayport kábellel is, ugynaz az eredmény

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.