Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Egyelőre még mindig túl drága ahhoz, hogy versenyképes legyen. Még várni kell a windows-os tabletekkel 2-3 évet, addigra olcsóbb lesz a szükséges 8 GB RAM és az SSD, talán a procik is.

Szerk: nemrég cseréltem le egy 150 rugós Windows 10-es 2 in 1 tabot egy 116K-s iPadre, mert előbbi használhatatlanul lassú volt. Az ipad meg szimplán csak használhatatlan, de ez már más kérdés, amire mégis alkalmas, (netezés, képregény olvasás) arra tökéletes. A Win-es tabok nem tudnak az iPadekkel hardverben (komponensköltségben) versenyezni.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#2) Hopkins95 válasza troviko (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is így gondolom. Akartam volna Wines tabot venni Androidos helyett, de én kétszer annyit biztos, hogy nem adok érte...

Egyébként az iPad most szerintem is best buy, kicsit bánom is hogy nem azt vettem, de végülis úgy néz ki, ezzel sem lesz gond.

Amennyibe a Surface Go kerül, annyiből már laptopot veszek erősebb hardverrel. Főleg ha hozzászámolom a billentyűzetet, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) Rodi 4.80 válasza troviko (#1) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Bocs, miért vettél Ipad-et ha használhatatlan? Az Ipad Pro pont hogy nagyon is használható eszköz, mondom ezt úgy, hogy se Iphone-om, se Mac-em nincs. Simán tudok vele dolgozni, szórakozni, játszani, a látóhatáron sincs a konkurencia. És akkor a pencil még nem is játszott...

(#4) RM1 válasza troviko (#1) üzenetére


RM1
aktív tag

Mit értesz használhatatlan alatt? Munkára, vagy esetleg konkrét feladatra? Amennyire én tudom az alap verzió tartalomfogyasztásra van, korábban nekem is volt, de eladtam, viszont most megint kellene, mert a w10 táblagépem már nagyon lassú.

(#5) troviko válasza RM1 (#4) üzenetére


troviko
senior tag

Igazából a "használhatatlan" alatt azt értettem, hogy egy csomó megkötés van rajta, számomra a fájlkezelése se igazán értelmezhető, sok progi hiányzik rá, ami Win alatt megvan, és néha egészen alap dolgokért (pl számológép) fizetni kell, ha nem akart szó szerint 30 másodpercenként reklámot kapni az arcodba.
Bizonyos típusú tartalom előállítása lényegében lehetetlen egér támogatás nélkül.

De ezekkel persze tisztában voltam a vásárlás pillanatában, és nyilván annak tudatában vettem meg, hogy ez tartalom fogyasztásra lesz használva. Netezés, olvasás, képregény, youtube. Ezeket viszont csodálatosan tudja. Ez az, amit nem mondhattam el a Win-es tabról. Mert az pl olyanokat csinált, hogy netezésnél ha nyomtál egy "vissza" gombot, akkor néha 20-30 másodperc volt, míg visszalépett, de sokszor egy backspace-t is 5-10 másodperc alatt hajtott végre. És persze nem volt agyon telepítgetve, sőt, még a gyári szutykok közül is sokat leszedtem, és volt factory reset is, meg minden. A CPU volt harmat gyenge a FHD-s Windowshoz, sokszor folyamatosan 100%-on pörgött.
:(
Ezt sose lett volna szabad kiadni, mint ahogy a 10-20 rugós androidos "okostelefonokat" se.

https://www.oldtech.hu/

(#6) RM1 válasza troviko (#5) üzenetére


RM1
aktív tag

Ok köszi a választ. Win-es tablettel nekem is ugyanez a tapasztalatom, igaz az enyém következő hónapban lesz 5 éves, egyszerűen megérett a cserére. A cikkben említett gép mindenesetre olyan fele áron lenne elfogadható, ennyiért aligha lesz sikertermék. Munkahelyemen használunk pár komolyabb HP-t, mondjuk nagyon egyszerű web-alapú appokat futtatunk, de programok telepítésekor, windows frissítés futtatásakor azért érezni, hogy a rendszert nem erre a hardverre tervezték.

(#7) MasterMark válasza troviko (#5) üzenetére


MasterMark
titán

alap dolgokért (pl számológép) fizetni kell

Ez milyen hülyeség? Már ne haragudj. :DDD

Switch Tax

(#8) Polarstar válasza MasterMark (#7) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem még benne volt az oprendszerben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) Rodi 4.80 válasza MasterMark (#7) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Alapból nekem se volt számológép az Ipaden, kemény 99 forintért vettem rá egy Calculator Pro nevű appot.

(#10) MasterMark válasza Rodi 4.80 (#9) üzenetére


MasterMark
titán

Alapból a rendszer része, ne szórakozzatoi már.

Ok, visszavova ipadon nincs alapból, elképesztő.
Amúgy a keresővel lehet így is számolni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.