Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yeffy válasza opr (#42) üzenetére


Yeffy
veterán

ja. vagy Black Fridaykor, en 25%-al (-£200) olcsobban vettem az enyemet, az nagyon korrekt ar volt erte.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#52) laci_csk


laci_csk
senior tag

Nagyon jo es szep telok. Az 5II-n gondolkodtam de igy varok es talan ralepek az 1III ra a vodkatol reszletre majd az ev vege fele, szuper

a szarra'goknak meg uzenem, hogy az arat meg nem lehet tudni de ok mar budosek

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#53) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem érzem hogy Xperia 5 ii - ről érdemes lenne váltanom a Mark III-ra mert annyi újítást nem látok, viszont mindenki másnak aki most szemezik az Xperiákkal az megfontolandó lehet. Tulajként én egyáltalán nem csalódtam. :)

All→M8

(#54) GeryFlash válasza Yeffy (#47) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, az a 40%os speaker volume boost az nagyon meredeken hangzik :D

Bar az en altalam hasznalt Xperia XZ Premiumnal valoban van kifogasolhato dolog a hangminosegben es hangeroben, de ez nem a Sony hibaja hanem a kokanyolo mesternek aki a betort uveghatlap csereje utan az erintkezokkel valamit b*szkuralhatott, mert azota halkabb es torzabb a speaker illetve a kihangositas azota nem megy (szerencsere ezt szinte soha nem hasznalnam).
Viszont tegnap jott meg edesanyamnak rendelt sima Xperia 5 (120k-ert csomagbontott termek, teljesen mintha uj lenne), na annak a hangszoroja abszolut mindenre eleg.
Itt nem tudom mi lesz, HTC boomsound? :D Felek ez azert kicsit koltoi tulzas volt, vagy tenyleg nagyon recsegni fog, mind1 meglatjuk, nem ezert vesszuk.

Viszont ez a QI toltes hianya az 5-osbol nagyon fajo nekem, mert amugy biztosan az 5 III valtotta volna iden(?) az XZP-t. Igy nem tudom... FHD vs 4K mar az XZPnel se jott ki ha oszinte akarok lenni, cserebe rosszabb uzemideje lesz. Es 165 mm vs 157, nekem boven eleg lenne a 6,1". Viszont a 256GB meg jol hangzik, nem szeretnek mar SD kartyazni es a mostani 64GB fel ev alatt telik meg, a 256 kihuzna akar 2evet is. A 8 vs 12GB RAM szerintem/nekem irrelevans difi. Szoval van dilemma :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#55) Noukoum


Noukoum
veterán

Akárcsak tavaly, idén is nagyon jók ezek a készülékek. De sajnos megint ott tartunk hogy egy 360-400ezres telefonban nincs vezeték nélküli töltés? Ne vicceljünk már komolyan.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) vakablak93


vakablak93
őstag

Nah!!! Végre egy gyártó aki nem lányos hanem szimplán szép telefont csinált. :C
Remélem sikerük lesz még úgy is hogy engem nem érintenek, még a kavákat is olyan ízlésesen oldották meg, hogy kifejezetten jól áll a telónak, annál is inkább mert azt tapasztalom hogy idegesít ha elfordítva a telefont netflixezéskor, az élénél kell tartanom...

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57) Enci1983 válasza tipuka (#12) üzenetére


Enci1983
senior tag

Felsősökre elég gyakran. Nekem az első generációs 5 van, 2019-es. Januárban kapta meg a 11-es droidot és 2-3 hete a márciusi biztonsági frissítést.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#58) Yeffy válasza GeryFlash (#54) üzenetére


Yeffy
veterán

lehet, h a BoomSound nyomdokaiba lepnek, igen.
en is kivancsian varom, hogy fog szuperalni, valahol mindenkepp meg kell majd nyomkodnom, ha kijott. kivancsi vagyok. :D

igen, nekem is kene bele, de a meret megfelelo, es a felbontas is, semmi szuksegem 4K-ra. a 32"-es monitorom sem tudja, akkor egy kis kijelzore ugyan minek. nem vagyok rontgenszemu.

emiatt nem szivesen valtanek nagyobbra, ez a "kompakt" meret nekem teljesen megfelel.
nem tudom, mi lesz, nezegetem majd a teszteket, meg megnyomkodom oket eloben, aztan meglatjuk, melyik modell (akar mas markatol) valik be. vagy nem. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#59) joey04 válasza Yeffy (#48) üzenetére


joey04
titán

ok

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#60) Yeffy válasza tipuka (#12) üzenetére


Yeffy
veterán

ah, erre akartam irni tenyleg.

az 1ii/5ii-re a secu patch-ek havonta jonnek, csak honap vegen, nem elejen, mar egy foverziofrissites is megvolt, szoval eddig ez egesz korrekt. nem instant, mint egy Pixel, de szerintem eleg jo.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#61) ffrdgc


ffrdgc
tag

Szépek, de a 21:9-et igazán elengedhetnék.

Samsung Galaxy Note22

(#62) Timer


Timer
veterán

Na, ha a OnePlus tovább f@szoskodik a gloryhole kijelzőkkel, és nem ad értelmes alternatívát a 7 Próra, engem megnyert a Sony magának (hosszú évek után, ismét).

Gyönyörű mindkét telefon.

[ Szerkesztve ]

(#63) kretenallat válasza ffrdgc (#61) üzenetére


kretenallat
senior tag

Miert? De komolyan, kivancsi vagyok. A 20:9 kb eszrevehetetlen kulonbseg, es manapsag az az elterjedt, cserebe sem 21:9 re, sem 16:9re nem idealis.
Megfogni nagyon kenyelmes, konnyen at lehet erni, kisebb kezu ismeros imadta.

Felre ne erts, el tudnek kepzelni sokkal kisebb telefont magamnak (ha lenne), csak nem ertem, miert pont a 21:9 a gond.

#62 Timer nem azt mondom h nem szamitott nekem a teljes kijelzo, de sztem ennel joval tobb jo tulajdonsaga van (jack, vizallosag, ketallasu fenykepezo gomb, ertesito led, uzemido...)

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#64) #16820480 válasza joey04 (#59) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jaja, milyen fos az összes iphone is, mert nincs bennük nagyobb akku :K Sőt, ott még 4000 sincs a Pro Max :DDD Gagyi.

Yeffy: A DAC önmagában nem fog sokat jelenteni, oda, nem attól fog tudni meghajtani komolyabb fejest (hiába mondja néhány fanboy), a kimeneti teljesítményt az opa tudja segíteni, de még ott is jelentős korlátozó tényező, hogy az egész szerkezet egy darab 3,7V-os telepről megy (ahogy minden telefon). Egy komolyabb fejeshez (de néha még füleshez is) ennél több kellhet, hogy a megfelelő dinamikával szólaljon meg. A Hifiman csinált például olyan hordozható lejátszót, aminél több akkut kötöttek össze, és így 16,7V-on tud működni. Telefonnál is, ha ez szempont lenne, akkor a több akkus modellek (pl. az a Legion telefon) tudhatna hasonlót, de annyira nagy a hangsúly a hordozhatóságon és BT-on, hogy erre kicsi az esély.

Amúgy király telefonok lettek a bemutató alapján, én az ujjlenyomat olvasóra lennék a leginkább kíváncsi, hogy az fejlődött-e, mert mással nincs nagyon bajom az X5i-nél sem.

(#65) kretenallat válasza #16820480 (#64) üzenetére


kretenallat
senior tag

nekem az elso frissites ota az 5ii n sincs bajom az ujjlenyomat olvasoval

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#66) GeryFlash válasza kretenallat (#63) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mert ezt kotelezoen mindig le kell irni, nem tudtad? Amikor 18:9 volt mindenkinel akkor is leirtak, akkor is amikor 19:9 majd 20:9 lett, es ha holnap a popularis gyartok 22:9cel hoznak ki a telefonjaikat akkor is leirnak hogy a Sony miert 21:9 ;]

sheratan: Ja hat ott nem problema, de legalabb mar az iOS sem igazan takarekosabb uzemidoben az Androidnal :D
Remeljuk iden az iPhone is kap egy forradalmi 90-120 HZ-es kijelzot, azzal komolyan rarugnak az ajtot a piacra ;]

(Amugy ironia nelkul (is) mondom, mindig van egy masodtelom ami iOS rendszeru, jovore levaltanam a 7Plust de 60Hz-ert nem szivesen fizetnek 2022-ben).

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#67) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ha a számomra túlzóan elnyújtott kijelzőtől eltekintek, hibátlan. Nincs agyonkerekítve a kijelző, semmi noccs, lyuk, sziget, akármi. Pont annyi káva, amennyi kell. Így kell ezt csinálni! Max 18:9 ben elfogadnám, de a 16:9 lenne az ideális. :) De már ez is haladás.

(#68) #16820480 válasza kretenallat (#65) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az király lenne, ha tényleg megjavult, mert a mostaninál nem tudom mi van, de néha 2-3 próbára sem ismer fel, aztán lehúzom rajta az ujjam gyorsan, hogy letöröljem a zsírt/koszt, erre azzal felold :D De lehet csak az én ujjam nem szeretik ezek az oldalsó olvasók, mert az S10e is ezt csinálta, sőt.

(#69) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sony miért nem rakja bele a csúcs érzékelőit a telefonjaiba?
Nem teljesen értem mirét nem csinálnak "tech demó" telefonokat, amikkel megmutatnák a legújabb top érzékelőket, szenzorokat , hogy ilyet is lehet.
Pl egy Xiaomi Mi11 Ultra erősebbnek tűnik kamerás téren, mint bármelyik Sony.

[ Szerkesztve ]

(#70) Graphics válasza bigmasterg (#69) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert régebben mindig elcsúszott a dolog a szoftveren...

Meg az is lehet, hogy nagyobb haszon nekik a hardvergyártás, mert úgyis megveszik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71) opr válasza GeryFlash (#44) üzenetére


opr
veterán

Foleg Angliaban neztem, hogy milyen (foleg elofizus) ajanlatok szoktak lenni, pl amikor az XZ-t vettem anno, pont mikor megjelent az utod, akkor valami olyasmi volt, hogy £25 (kb 10khuf) 2 evig, es ebben benne volt a telefon, egy egesz jo fejhallgato kb £80 - ~30khuf ertekben, plusz korlatlan hivas, sms, meg valami 100gb adat/ho ugy, hogy ami adatot nem hasznalsz fel, az a kovetkezo havi adathoz hozzaadodik. Szerintem ez egy kifejezetten korrekt ajanlat, egy honappal elotte meg joval dragabb volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#72) Noukoum válasza GeryFlash (#66) üzenetére


Noukoum
veterán

Az ios még mindig jóval takarékosabb mint az android. Persze ebben közrejátszik a hatékony processzor is, de ez felhasználó szempontjából lényegtelen. Ahogy az is hogy nem raknak bele nagyobb akksit, amivel tarolnának üzemidő szempontjából.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#73) opr válasza Yeffy (#51) üzenetére


opr
veterán

Jogos, azt el is felejtettem, BF-kor is brutal akciok szoktak lenni rajuk. Sot, talan az XZ premium (vagy mi a franc volt a neve) volt valami olyan akcioban BF-kor, hogy 20%off, plusz jart hozza egy wh-1000 XM2 bt fejhallgato az elso talan 1000 vevonek (es ezt tudtad kozben csekkolni, hogy benne vagy-e meg), igy kerult valami £800-ba, vagy ott korul.
Na, AZ valami hihetetlen akcio volt, sok haver le is csapott ra azonnal. Marmint, bakker, csak a fejhallgato kulon £350 volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#74) tipuka válasza Enci1983 (#57) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm neked is és Yeffy-nak is. :R

Teljesen jó, nem is vártam Pixel szintet. :DDD

Remélem tudja majd a Watch Active 2 órámat tölteni tényleg a nagyobbik modell, mert néha elfelejtem felrakni a töltőjére. :DDD

(#76) opr válasza #40993792 (#75) üzenetére


opr
veterán

Elnezest, de ezt nem hagyhatom annyiban, muszaj vagyok kijavitani, amit irtal:
"pletykák alapján az iPhone 13 Pro REVOLUTIONARY 120 Hz-es OLED megjelenítőt kaphat."

Igy mar helyes. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#77) moleculez


moleculez
veterán

Ez is egy nagyon átgondolt, komolyan vehető készülék lett :B
Androidos fronton vagy valamelyik gamer szörnyet venném, vagy egy Sonyt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#78) eclipse006 válasza #16820480 (#64) üzenetére


eclipse006
őstag

"Jaja, milyen fos az összes iphone is, mert nincs bennük nagyobb akku :K Sőt, ott még 4000 sincs a Pro Max :DDD Gagyi."

+1

A cikkhez: Nagyon várom személy szerint az új készülékeket. 3 éve használom az XZ2-őmet és már érik az utód. Eddig az 5 II-vel szemeztem, de lehet beruházok inkább a III-ra.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#80) Yeffy válasza #16820480 (#64) üzenetére


Yeffy
veterán

Jaja, milyen fos az összes iphone is, mert nincs bennük nagyobb akku :K Sőt, ott még 4000 sincs a Pro Max :DDD Gagyi.
hat latod. :DDD

nem vagyok annyira otthon az audio vilagaban, koszi, h ezt elmagyaraztad.
abbol indultam ki, h ezen javithatnanak, ha (most mar sajnos elkoszono) LG G/V szeriajaban volt fellelheto a QuadDAC, es azt sokan dicserik, meg ha elegge niche market is.
de nem ertek hozza, igy elfogadom, ha ez nem elegendo.

illetve amit meg eszrevettem, az a hangerobeli kulobnseg, ha nem a jacken, hanem Type C-Jack atalakitoval csatlakozok a telohoz, akkor jobb az amplifikalas (gondolom), de hangminosegbeli kulonbseget nem erzek, nem egy premium adapterem van (elozo HTC-mhez kapott gyari).

FP jogos, remelem fejlesztettek rajta, mert bar az enyem is javult egy szoftverfrissites utan, de meg mindig nem az igazi az U11+-omhoz kepest. de ezt betudom a kisebb olvasofeluletnek, meg az oleofob reteg hianyanak.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#81) zolomon17


zolomon17
senior tag

Pixel 5: 144.7 x 70.4 x 8 mm

Szóval ez túró, nem kompakt. Persze, tudom, a Google motyó csak Snapdragon 765G 5G, meg nincs benne a csúcs-anyámtudja mi, de azt gondolom, hogy az Iphone 12 minivel ez lenne inkább pariban.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#82) Silenzio


Silenzio
addikt

Ha önmagukban nézem, remek készülékek. Ha viszont a tavalyiakkal összehasonlítva, a periszkópos rendszeren kívül semmiféle fejlődést nem mutatnak kamerában. Azt meg nem értem, hogy miért kell ennek örömködni, hogy ugyanazt kapja az 5 mint az 1, eddig is úgy volt. Sőt, az első szériában az Xperia 5 kapta a fejlettebb szenzort, ld. lentebb.

Az Xperia 5 volt az első telefon, amivel tudtam este videózni, sőt, kézilámpa fénynél forgatni. A mcpro24fps fejlesztője olyan zajszűrést írt hozzá, amit saját bevallása szerint Xperia 5 II-vel sem tudott megismételni. Azt írta, valami 6 vagy 7 telefonja van, és még mindig az első Xperia 5 a best kamerában. Mondjuk nincs is más telefon a piacon, amiben ugyanaz a szenzor van, az Xperia 1-ben is más típus. Aztán az 5 II-vel megjelent a 120 fps és a nagyobb, de még mindig elég konzervatív szenzorméret. Nem volt lehetőségem kipróbálni, annyira rohadt drága. De ami késik...

Közben a Oneplus 8 Pro dual iso szenzorával már vaksötétben is lehet videózni elfogadható mennyiségű zajjal - az is Sony lencse, a saját brandjük kapcsán viszont csak tipegnek előrefelé, nem pedig ugrándoznak. Azzal olyan felvételt csináltam, hogy egy vaksötét laborcsarnok kivilágítottnak nézett ki, annyira érzékeny volt a vele szemben lévő épület tükröződéseire a szenzor. És ez videó, nem "éjszakai fotó". Ehhez képest ez nagyon nüansznyi fejlődés, nagyon Apple-lépték, és ez nagyon nem tetszik. Még szerencse, hogy vannak másfajta szempontok is. Pl. van Sony kamerám, úgyhogy szerintem benevezek az 5 II-re, és megúsztam a kontroll monitort. Az 5 III-tól nem várok fejlődést. Talán majd jövőre.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#83) Yeffy válasza opr (#73) üzenetére


Yeffy
veterán

igy van.
en gondolkodtam a megvetelekor mindket telonak, mikor kijottek, de itt sajnos mas fejest adtak hozza, nem az XM3-at, mint az EU-ban, szoval vartam vele. nem is bantam meg, azota beszereztem jobb vezetekes fejest, korrekt aron. kesobb lehet, bepattintok egy vez.nelkulit is, de egyelore evagyok a nyakorvesemmel, meg a TWS-sel, ha epp wireless-kedhetnekem van.

ha tippelnem kene, most is lesznek ilyen bundle-ok, kar, h megint kisse kesve jonnek ki, igazan tanulhatnanak alma/samu/stb gyartotol, akik nem "ulnek" a bejelntett keszulekeiken honapokig. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#84) Graphics válasza zolomon17 (#81) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem is mondta senki, hogy kompakt :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85) Yeffy válasza tipuka (#74) üzenetére


Yeffy
veterán

itt es itt emlitik a battery share-t, szoval szerintem nem lesz vele gond.

engem itt az erdekelne, h jo lenne, ha lejjebb lehetne venni a felbontasat, akkor vonzobb lenne szamomra a nagyteso. total felesleges szamomra 4K egy mobilba, FHD+@120-szal teljesen jol elvagyok.
nem tudom, a jelenlegieknel ez megoldhato? valaki tulaj meg tudja erositeni/cafolni esetleg?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#87) fahrii


fahrii
őstag

Hátha ez a széria bekerül a Telekom kínálatába. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) tipuka válasza Yeffy (#85) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi. :DDD

Most, hogy mondod, az üzemidő miatt tényleg jó lenne, ha tudnám FHD+@120hz-en használni majd a telefont, ha tudom, hogy nincs lehetőségem még pár óráig töltőre tenni.

(#89) Yeffy válasza tipuka (#88) üzenetére


Yeffy
veterán

nm :)

amiatt is szeretnem, ha le lehetne skalazni, meg mondom, szamomra semmi ertelme ilyen "kis" kijelzon. remelem belekerul, mint opcio, nem tudom, a jelenlegi modellben ez lehetseges-e.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#90) Ricardo válasza Silenzio (#82) üzenetére


Ricardo
félisten

Milyen kamera szenzort kaptak?

(#91) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Végre olyan adatokat látok a Sony tleón, hogy legközelebbi teló cserénél visszatérnék Sony mobilhoz :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#92) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Múltkor volt kezemben a xperia 1 II. Hát nagyon igényes darab! Öröm volt kézbe venni és a kinézet nálam a kell kategória volt. Remélem az új miatt lejjebb megy az ára. Kamerára leszek kíváncsi, az előző széria elindult a javulás útján, mint ami jellemezte őket.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#93) leslien


leslien
nagyúr

jók lettek... elméletileg Telenornál lesz....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#94) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Szépek, de a fazon még mindig nem jön be, nekem.

[ Szerkesztve ]

(#95) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

De most nemááá :F Hozzámértem az XZ1compactomhoz, ami 129 x 64 x 9,3 milliméteres. Picit szélesebb de több mint 2,5 centivel hosszabb... Compactabb ja én meg úgy vagyok NBA játékos magasságú, hogy csak 175 vagyok hát persze. A rövid ujjaim miatt használom a mostanit. Nem értem miért nem lehetett dobni egy csontot, ha már úgysem számít miből mennyit adnak el és csak a presztízs számít. :(((

- Mindenki hazudik! -

(#96) kretenallat válasza lecsokolbi (#95) üzenetére


kretenallat
senior tag

Plane h abbol raklapszamra adnanak el, en is valodi kompaktra vartam egy jo ideje. Amugy a keskenyseg sokat segit rovid ujjakkal, fogdosd meg az 5ii t ha tudod.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#97) DS39


DS39
nagyúr

Xperia 5 III - elég bejövős. :K

Mindent belepakoltak, és még használható méretű.

(#98) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Na ezek most kifejezetten tetszenek. Nyilván ha nyilvánosságra hozzák az árát ez megváltozik majd. :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#99) #16820480 válasza Yeffy (#80) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából az egész egy rendszert alkot. A DAC amúgy fontos lehet, de nem ezen a szinten még azért. Annyira sok zaj van egy telefonban a folyamatosan működő rádióantennák miatt, hogy nem ezen fog múlni a hangminőség. Egy sima integrált Qualcomm DAC chip is tud ezer éve 24bit/192kHz-et, de akár még 32bit/284kHz-et is, de azt a 32 bites dinamikát biztos nem egy telefonból fogod kihallani :N
A HTC használta amúgy a SoC-ba integrált DAC-ot normálisabb operatív erősítővel, és az is jól szólt, ahogy a Samsung is hasonlóan működik elvileg (régen ugye Wolfson chipeket használtak, akkor az volt a menő). Az LG meg elment a rétegpiac felé marketingelés irányába, a quad DAC az egy ESS Sabre volt, ami 8-16 csatornát tudott kezelni, de ebből csak kettő kell egy sztereó jelhez, ezért azt csinálták, hogy 4x ment át a chipen párhuzamosan a jel, kihasználva a sávszélességét, majd az így nyert analóg jeleket egymásra téve a különbözetükből megkapod a zajt, amit lehet szűrni. Ami amúgy tök jó ötlet, de aztán az analóg jel simán összeszed még zajt a Wifi, 4G, BT meg egyebek miatt. Előbb hallod meg, hogy más az EQ, vagy máshogy masterelték a felvételt, mint ennek a zajszűrésnek a hatását egy telefonban szerintem.
Aztán meg bedugsz egy TypeC átalakítót és abban úgyis van DAC chip, mert a legtöbbet úgy gyártják, akkor meg mindegy is a telefonba mit tesznek (hacsak nem olyat használsz, ami csak passthrough átalakító és végig analóg jelet visz).

(#100) Yeffy válasza #16820480 (#99) üzenetére


Yeffy
veterán

igy mar vilagosabb, koszonom a tajekoztatast! :C
igen, anno az S3-mamban is Wolfson chip volt, imadtam benne (meg a meretet), nagyon jol szolt, foleg kesobb a Boeffla kernellel.
HTC-nek volt sok jo megoldasa, nagyon sajnalom, h ok most az U11/12 szeria ota tetszhalott modot jatszanak. :(

kis hands-up [link].
fincsik, ugy latom a gyorstoltesen is fejlesztettek, nekem meg "csak" 21W jutott, mint maximum elerheto. ami igazabol eleg is volt, ejszaka ugyis akkukimelon van.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.