Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syberia


syberia
veterán

Tegnapi hír ugyan, de szerintem ez már nem kacsa. :N

https://howbad.info/

(#2) Baryka007


Baryka007
őstag

Szóval átnevezésre lehet csak számítani felső kategóriában :( :( :(

(#3) GAI válasza Baryka007 (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ezt hogy érted? Mutass egy jelenlegi, Volta alapú GeForce-ot.

(#4) Mr. Spock


Mr. Spock
kezdő

A logika nem azt diktálja hogy 2,5 év távlatából nem egy új fejlesztéssel álljon elő az NV. Márpedig a GTX család szinte biztos megkapja az új lapkát! (nem Volta, több helyen a Turingot valószínűsítik)

Aug 10-e körül úgy is kiderül az igazság, addig meg lehet mindenféle badarságokat állítani.

(#5) Amacs válasza GAI (#3) üzenetére


Amacs
aktív tag

A számok. Ugyanazok, mint az előző generációban.
P->V
Át van nevezve.

Hülyeséget félretéve, szerintem csak elnézett valamit, és jogos a félelem az átnevezéstől, mert volt már rá példa nem egyszer, de ez most nem annak tűnik.

(#6) keIdor válasza Mr. Spock (#4) üzenetére


keIdor
titán

Már miért derülne ki bármi is 08.10-ig???

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) berVi


berVi
senior tag

Konyorgom, Abu, szokjatok mar le a "VGA"-zasrol. Ez is ilyen hulye magyar konvencio, mint a "winchester", rajtunk kivul kb senki nem hasznalja mar igy, es ha mashol mondod, nem is ertik, mirol beszelsz.

A VGA jelentheti a '87-es kartyat, a D-Sub csatit, vagy a 640x480-at is. Felreertheto, es elavult fogalom.

A 21. szazadi, nemzetkozileg ismert elnevezes: GPU.

(#8) Abu85 válasza berVi (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GPU maga a lapka. A VGA a lapka a NYÁK-kal és a többi komponenssel. Nagy különbség van tehát a kettő között.

(#4) Mr. Spock: Ezek új fejlesztések. Korábban egyetlen VGA-n sem volt GV102 és GV104.

Értem én a Turingot, de az egyik, NV VGA-kat gyártó cégnél lévő emberke (akiktől szokott jönni pár infómorzsa néha) pont, hogy kineveti a Turing híreket. Eddig nem értettem, hogy miért, de most így a kódneveket látva a HWiNFO leírásában kezdem megérteni. A Turing valószínűleg létezik, de a Voltát váltó Tesla lehet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Törzsúr válasza berVi (#7) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Video Graphic Accelarator, a D-sub stb. mögé odaírnám, hogy output vagy valami. Egyáltalán nem félreérthető. A GPU a VGA nyáklapjára van ráheggesztve. :DDD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10) #65675776 válasza berVi (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább graphics card...

(#11) Televan74 válasza berVi (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

SSD meg puha winchester mi?!? ;] :P :))

Jó lesz az Voltának is,ha az 1170 lenyomja a 1080Ti -t akkor ott nincs gond bárhogy is hívják. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) arn


arn
félisten

a program fejlesztojenek szerintem kb annyi infoja van rola, mint nekunk. neki meg jo ingyenreklam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Sonja válasza Törzsúr (#9) üzenetére


Sonja
veterán

Video Graphics Array

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14) .LnB válasza Televan74 (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hogy lesz ebből puha? Vagy félreértek valamit?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) lezso6 válasza Abu85 (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"A Turing valószínűleg létezik, de a Voltát váltó Tesla lehet."

Már anno is írtam:

A Turing szerintem a Tesla portfólióhoz hasonló termécsalád lesz, esetleg le is váltja azt. Simán lehetséges, hogy a Turing széria az Volta alapú kártyákat fog tartalmazni, de extra mennyiségű Tensor maggal, mesterséges intelligenciára. A Turing név ugye erre utal. Ha csak Tensorra hegyezik ki, akkor megmarad a Tesla mellett. Ha jó lesz általános számításokra is, akkor leváltja a Tesla szériát. Szerintem az utóbbi lesz. Ez nem új architektúra, hanem új széria.

Szóval szerintem ez nem architektúra lesz, vagy ha mégis, akkor speciális. De szerintem simán csak Turingnak fogják nevezni az a AI-ra kihegyezett kártyákat Tesla helyett. Sokkal jobban cseng a Turing.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Törzsúr válasza Sonja (#13) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Igen közben már én is rágugliztam. Elnézést. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#17) pengwin válasza Amacs (#5) üzenetére


pengwin
addikt

A számok mindig ugyanazok, mert kategóriát jelölnek, a betükód meg az architektúrát.
A Kepler chipek GK, a Maxwell GM, a Pascal GP jelöléssel volt ellátva.
A második generációs Maxwell chipek pl. GM20x-ként voltak jelölve, vagyis ha átnevezett Pascal érkezne, azt GP20x-nek jelölnék az új stepping miatt.

Üdv, pengwin

(#18) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Inkább az, az izgi, hogy miért sietnek :F
Jó a 10-es széria?
Jó!
Tele vannak a raktárak a bányász sztrájk miatt?
Tele?
A konkurencia?
Valami cicereg :F

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#19) Vitamincsiga válasza Televan74 (#11) üzenetére


Vitamincsiga
tag

"SSD meg puha winchester mi?!?"

:DDD :DDD :DDD

Kedves PH!
Ha valamikor lesz egy kis időtök egy új emóndzsira: "A könnyesre röhögtem magam" drasztikus ábrázolásáéval :K
Köszönettel:
Aki tényleg könnyesre röhögte magát :B

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#20) Duddi válasza berVi (#7) üzenetére


Duddi
aktív tag

(#21) Duddi válasza .LnB (#14) üzenetére


Duddi
aktív tag

Gondolom tudta hogy a HDD (HArd Disk Drive) az SSD meg betippelte hogy puha :)
FDD (foppy Disk Drive) Hajlékony lemez meghajtó (ezt a fiatalok már nem ismerik :D)
HDD (HArd Disk Drive) Kemény lemez meghajtó szép magyarosan
SSD (Solid State Drive) Szilárd állagú meghajtó
CD (Cmopact disck) Kompakt lemez
DVD (Digital Versatile Disc) digitális sokoldalú lemez
USB (Universal Serial Bus) univerzális soros busz

hirtelen ez jut eszembe mint értelmező szótár :D

(#22) Carasc0 válasza berVi (#7) üzenetére


Carasc0
őstag

ÉN: - Jó napot kívánok! Vásárolnék egy GTX 1070 GPU-t.
Eladó: Sajnálom de minden VGA csak egyben eladó.
ÉN: - Ki beszél itt a VGA csatlakozóról?
Eladó: - Én videókártyáról beszéltem.
ÉN: - Én meg GPU-ról! :DDD

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23) .LnB válasza Duddi (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja, hogy a Hard-ból ered. :) Nem értettem, hogy a Solid-ból, hogy lesz neki puha. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) janeszgol válasza berVi (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja, a VGA elavult fogalom, de a DSUB és a 640x480 az nem? :)

(#25) Televan74 válasza .LnB (#23) üzenetére


Televan74
nagyúr

(S)uper(S)oft(D)isk már jobb lesz?!? Magyarul szuper puha lemez. :DDD :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) csako válasza Televan74 (#25) üzenetére


csako
veterán

Forma1 mintára később pedig jönnek az UltraSoft meg HyperSoft lemezek? :DD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27) marcarc válasza Televan74 (#11) üzenetére


marcarc
senior tag

Lehet pont ez a baj, hogy túl jól sikerült a 1080Ti :D

(#28) Mr. Spock válasza Abu85 (#8) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

majd látjuk én erre azt mondom :) közel a megjelenés, de az tény hogy az NV 2,5 éve nem váltott generációt játékos fronton, szóval valami nagyobb volumenű dolog lesz, logikus hogy nem csak egy "átnevezés"

(#6) Keldor papa : bocs, elbasztam a dátumot, aug 21-25 között a gamescon-on tudjuk meg mi a valóság

[ Szerkesztve ]

(#29) nejad


nejad
aktív tag

eléggé "kattintós" ez a cikk, persze valamiből túl kell élni a nyarat

(#30) zzola válasza Televan74 (#11) üzenetére


zzola
félisten

Csak az a kérdés, hogy mennyi felárért teszi mindezt? :DDD

(#31) lezso6 válasza Televan74 (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A GPU meg GayPrideUnit? :U

;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) Duddi válasza Mr. Spock (#28) üzenetére


Duddi
aktív tag

Hát lehet van az több is mint 2.5 éve.
[link] [link]
Ha lehet hinni a számainak akkor a Maxwell és Pascal architektúra között pont annyi a különbség amit a 28nm ről a 14 nm re való váltás okoz (több cuda core és magasabb órajel) de fizikailag nem változott semmi más.

Sőt még anno lehetett olyan pletykákat is hallani hogy a Kepler és Maxwell között is csak topológiai különbség van. Már nem emlékszem milyen részegységet hagytak le a maxwellről hogy több cuda férjen rá.

Az egyenlet egyszerű Nvidia megtalálta az arany tojást tojó architektúrát és mivel nincs versenytársa ezt görgeti maga előtt, mindig több magot hozzáadva és csíkszélváltásból eredő magasabb órajellel. Én pont erre számítok a 11XX szériában is koppra ugyan az a cuda mag lesz csak több és a 12nm vagy mire váltás miatt magasabb órajel.

[ Szerkesztve ]

(#33) Televan74 válasza zzola (#30) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az majd kiderül egyszer csak,ha a nagyvezír kinyitja végre a beszélőkéjét! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) GeryFlash válasza Carasc0 (#22) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD :DDD :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) gbors válasza Duddi (#32) üzenetére


gbors
nagyúr

Elég sok minden változott mind a Kepler->Maxwell váltásnál, mind a Maxwell->Pascalnál, függetlenül attól, hogy az alap-architektúra ugyanaz.
Az első esetben nehéz kimérni az azonos órajel és unitszám melletti sebességnövekedést, de sok számot összenézve durván 10-15% lehet. A második eset 4-5%.

AMD oldalon sem nagyobb az előrelépés architektúrából kifolyólag, sőt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36) blackye99 válasza Duddi (#32) üzenetére


blackye99
újonc

Én is egy kisebb ráncfelvarrásra számítok, a jelenlegi fogyasztók még nem nagyon igénylik az erősebb kártyákat, így minek fektessenek bele dollármilliókat egy újabb, felesleges architektúrába.
Vagy eljátsszák azt amit az AMD az 5xx-es szériával, vagy nem... Átlag gamereknek ígyis úgyis jobb lesz, mert a 10xx-es karik ára csökkenni fog. :D

Ha írok legyél kedves megtisztelni a válasszal. Köszönöm. :) Telefonszám az adatlapomon.

(#37) Abu85 válasza gbors (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eleve minek cserélnék le a memóriamodellt ha még nem ért el a limithez. :) Ma már nem érdemes minden második generációra új ISA-t tervezni. Amíg a futtatható konkurens szálakat lekezeli a memóriamodell, addig ezen nem is fogják törni magukat. Ettől még persze vannak változások, néha sok is, csak sokan nem jutnak tovább a CUDA magon. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Tidus válasza berVi (#7) üzenetére


Tidus
addikt

Akkor Videó kártya nem.
Ha már Magyarország határain belül vagyunk, és állítólag egy magyar oldalon írogatunk.

(#39) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Komoly lesz a kis 1170 múltba teszi a vegákat teljesen és az 1080 ti-nál is alacsonyabb fogyasztása lesz. Az nv ezt a kört megint fölényesen megnyerte.

(#40) arn válasza ->Raizen<- (#39) üzenetére


arn
félisten

csak kerdes, hogy mekkora lesz az elorelepes az aktualis szeriahoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) lezso6 válasza arn (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Maxwell a hatékonysággal hozott rengeteget (skálázhatóság). A Pascal a gyártástechnológiával (órajelek). Az újnál kíváncsi leszek mit hoznak, mert már elég sok mindent ellőttek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) Törzsúr válasza ->Raizen<- (#39) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Úgy emlékszem és javítsatok, ha tévedek, de az 1080Ti ellen az AMD nem is adott ki kártyát.
1070 -> V56
1080 -> V64

Nem hiszem, hogy az AMD vesztett volna bármit is. Processzorból most odatették magukat. :)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#43) Mr. Spock válasza Duddi (#32) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

Szerintem egy hajszálnyival nagyobb fejlesztés valószínűsíthető, de eget verő változás nem lesz. Minek is?

(#6) Keldor papa : bocsi, aug. 21-25öt akartam írni, vagyis arra gondoltam. Gamescon-on kiderül mi is az igazság.

(#44) ->Raizen<- válasza Törzsúr (#42) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha nem vetted volna figyelembe az nv mar csak magaval versenyzik de azert jo latni hogy az amd eselytelen.

(#45) Fred23 válasza lezso6 (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csak a Turing GPU. :DD

(#46) janeszgol válasza ->Raizen<- (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha nem versenyez, akkor honnan tudod, hogy esélytelen? Nem is esélyes és nem is esélytelen jelenleg.

(#47) arn válasza lezso6 (#41) üzenetére


arn
félisten

En is ettol tartok, hogy realisan szamolva nem lesz tul nagy az ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Én csak egy dologra lennék kíváncsi: mit csinál az NV ha elfogynak a neves fizikusok? :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#49) #65675776 válasza Dyingsoul (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt nem tudom, de ha lesz olyan architektúrájuk, amit csak vízzel lehet hűteni, ahhoz javaslom az Archimedes nevet.

(#50) Televan74 válasza ->Raizen<- (#44) üzenetére


Televan74
nagyúr

Miért jó hogy esélytelen? Azért hogy magasabb áron kapod meg az új Nvidia kártyát? Ez van amikor nincs verseny. És a másik félő ok nekem mint AMD -s nek, hogy ha esetleg hasonló tudású új terméket hoznak a következő genre,ami megközelíti az Nvidia megoldását,én is drágábban fogom megkapni,mert hozzá árazzák a terméküket. :((( :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.