Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Na akkor az egész cikk helyre tételéhez: A Max nem böngésző, hanem adattömörítő. Az Opera böngészőn sokat nem is segít, de más appokon nagyon jól tud lendíteni.

(#2) -szp- válasza #06658560 (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

:R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) Nekomajin válasza -szp- (#2) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Szerintem a cikk továbbra is félrevezető, ráadásul a lényeg egy baromi hosszú mondatba van csak belezsúfolva.

[ Szerkesztve ]

(#4) #06658560 válasza Nekomajin (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csatlakozom. Még mindig jereváni rádió. És háromnegyedét ki kéne vágni a hírből.

(#5) -szp-


-szp-
aktív tag

Formáltam még rajta egyet, köszi!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) tomazin


tomazin
veterán

Akkor elmondom totál hülyeként laikusként az alábbi jött le:
A opera max egy böngésző, hiszen a bevezetőben semmi másról nincs szó csak böngészőkről, hogy ki milyen arányban van jelen, az opera egy böngésző, tehát az új operának már opera max a neve mobilra.
Ez arra jó, hogy ügyesen csökkenti az adatforgalmat azzal, hogy egy jó kis opera proxyt is megjár az adat, de milyen jó, mert mindeközben nyílt wifin biztosít privacyt. (nekem ez a kettő ellent mond egymásnak. nem a nyílt wifin lopják az adataidat, hanem az opera teszi ezt)

Mellesleg ha már így feljött a téma, akkor a mobilos opera képes lejátszani youtubeot, twitchet? ha igen, lehet adnék neki egy esélyt, asztalin úgyis bevált (az is egy itteni cikk hatására)

(#7) elithun


elithun
őstag

Ah, hogy ez nem is egy böngésző. Így akkor kipróbálom.
Lehet félrevezető az elején a böngészők összehasonlítása. Emiatt végig úgy hangzik, hogy a böngészök közötti szerepét próbálja javítani a helyzetét az Opera Software.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) blash válasza tomazin (#6) üzenetére


blash
tag

Az opera mobile es a mini is lejatsza a youtube, vimeo, indexes videokat. A mobile teljes kepernyore rakva vizszintesre forgatja a jutob videot, emiatt nem kell kapcsolgatnom a kepernyo forgatast, mert kulonben mindig ki van kapcsolva.

(#9) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az "Opera", az Opera 12.16-tal elhalálozott :(((
Amik azóta vannak, azok méltatlanok ahhoz :(((

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#10) blash válasza Vitamincsiga (#9) üzenetére


blash
tag

Ezzel egyetertek, mobilon me'g mindig sokszor a 12.19-et hasznalom, mer nem tolti ujra az oldalakat, mint a tobbi bongeszo, mikor valtok masik appokra, pedig 3 giga ramnak elegnek kellene lennie... Es tudja a usercss-t, hogy ne kelljen itt az avatarokat, alairasokat, szmalylikat bamulnom, vagy mas oldalon a negyedkepernyo magas fix felsosavot. Csak sajna egyre tobb oldal hasznalhatatlan ebben a regi operaban :/

Ami nem tetszik a classicban, az a fulvaltas, nehez 20 felett. Ja, meg tableten felul van az also sav (elore- es hatragombok, frissites, tabok), szornyen kenyelmetlen a kepernyo felso reszere nyulkalni emiatt, s kozben kitakarom a karommal a kijelzot. Es nem skalazodik a gui, nagyobb felbontassal tul picik a gombok, peldaul nexus 7-en 1920x1080-as vagy mekkora felbontasnal.

[ Szerkesztve ]

(#11) Nekomajin válasza -szp- (#5) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Ne haragudj, de szerintem nem lett sokkal jobb. Nem szoktam ekézni a cikkeket a fórumban, de ez a hír ebben a formában nem csak hanyag, hanem továbbra is megtévesztő.

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Még mindig bullshit a cikk. A böngészős részt egy az egyben kéne kibaszni a francba.
Csaxólok a Maxban vannak reklámok. Nekik azért is fontos, nem a böngésző miatt. Azt nem is reklámozza.

(#13) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Adatlopás Opera módra :DDD

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#14) -szp- válasza Nekomajin (#11) üzenetére


-szp-
aktív tag

Oké, kivettem az elejét teljesen.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#15) #78693120


#78693120
törölt tag

Amióta a kínaiak megvették a céget, azóta kerülom az Operát. Desktopon eleve egy Chrome klón, mobilon meg már nincs rá szükség, amióta minden OS-en a beépített böngésző minimum hozza ezt a szintet.
Az Opera Minit régen használtam, de ma már nem kell.

(#16) t72killer válasza Vitamincsiga (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, csak mobilon használok operát az adatspórolás miatt, desktopról akkortájt száműztem, amikor kirúgták a norvég fejlesztőcsapatot és chrome skinné degradálták a böngészőt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) #06658560 válasza #78693120 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mobilon még mindig az egyetlen, ami normális desktop nézetet tud. És jól tördeli. Plusz rendesen tömörít is.

(#18) arnyekxxx válasza tomazin (#6) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a mobilos opera képes lejátszani youtubeot, twitchet?

A kölköm az O/A Minivel nézi a YT-os meséket tableten mert az minden egyéb bűvészkedés nélkül reklámmentesíti.

(#19) #27441408 válasza #78693120 (#15) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kicsit unalmas ez a kínaizás......

az nem zavar,hogy a facebook, twitter és társaik elfogadtatják veled,hogy az eu-n kívülre küldiik sütikben a dolgaidat??!!

A play-ben amúgy az opera alá norvégia van írva, csak szólok,,,, (az meg kit izgat,hogy a név tulajdonos kinai)

(#20) myke01 válasza #78693120 (#15) üzenetére


myke01
senior tag

A minap tettem fel ezt a kérdést egy másik topikban :K : "Az Operánál nem aggasztó tény a kínai tulajdonrész v. tulajdonos ?"

Egy fórumtárs válaszát idézem : "Engem nem aggaszt jobban, mint a Google. Sőt, a Google-nél kevés félelmetesebb van jelenleg."

Ezt osztom én is , a Google úgy játszadozik az "adatokkal" , ahogy akar (sajnos) .

(#21) #27441408 válasza myke01 (#20) üzenetére


#27441408
törölt tag

És valószínű nem azért vették meg, hogy bármilyen balhéval lejárassák azt a (szerintem nekik) húzó nevet,amiből csak profitálhatnak......

(#22) nincskanál válasza #27441408 (#21) üzenetére


nincskanál
tag

Én már a nokia e61i-n is operát használtam, és androidon is. Nekem nagyon kényelmes.

(#23) #27441408 válasza nincskanál (#22) üzenetére


#27441408
törölt tag

Amikor kínai tulajdonba került én is teleszórtam a topikját, hogy izé hozé, aztán meg győztem magam, hogy attól mert a tulaj kínai lett, még nem biztos, hogy bajt csinálnának a böngészővel.... (írtam is kapásból nem azért vették meg a nevet szerintem, hogy aztán lejárassák és kuka az egész...) a google , twitter , kék F betűs oldal és társaik sokkal többet tudnak az emberről, és ez sokakat nem is zavar... önként adják át az adataikat mikor ezen oldalak kiadják a sütis bele egyezést... és ki tudja hova mennek a sütik és ki mit láthat...

[ Szerkesztve ]

(#24) 3psilon válasza Vitamincsiga (#9) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nem kínai cég, norvég cég, a tulaj kínai. Egy részvénytársaság. Nem szóltak bele a működésbe. A norvég cég az EU-s adatvédelmi szabályokat követi. A vezetőséget nem cserélték le.

A chrome skin dolog már azelőtt volt, hogy a kínaiak megvették volna. Tény, sokan sírják vissza a régi Operát... én most azt használom, és szerintem nagyon jó, mert mindent tud, amit a Chrome, sőt, és nincs benne Google.

Jobban bízom az Opera cégében, mint a Googleben, mert a kettő közül az egyik nem érdekelt, hogy célzott reklámokat toljon az arcomba szerte az interneten.

Az Opera Max persze jó kérdés, az adatvédelmi feltételek szerint valóban eladják az adataidat. Itt a lényeg:

The Opera Max app may log how you use your device, including unique identifiers, information about the software you've installed, device characteristics, information about your location and mobile carrier, the type of network you use to access web content, how much data you use, and the URLs you visit. We use this data to debug the Opera Max app and to improve the user experience. We anonymize and/or aggregate this data and may allow our business partners access to it. We and our business partners cannot link aggregated (!!!) data to individual people.

Az utolsó mondat hazudik, mert anonymize and/or aggregate van, tehát az anonimizált adatokat természetesen tudják egyénekhez kötni, csak mondjuk név szerint nem, de az meg kit érdekel.

Igazából semmi olyat nem csinálnak, amit a Google és a Facebook ne tenne, és gondolom, a cél nagyon célzott reklámok megjelenítése az appon keresztül.

Ismerjük a mondást: "ha az interneten ingyen van valami, akkor te ott nem a felhasználó, hanem a termék vagy!"

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#25) 3psilon válasza #27441408 (#23) üzenetére


3psilon
aktív tag

Az adatvédelmi szabályzatuk szerint sem gyűjtenek adatot. (Az alkalmazás használati adatain kívül.)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#26) #06658560 válasza 3psilon (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Maxban megjelenő reklámok nem tűnnek túl célzottnak. És sok vizet nem zavarnak.

(#27) #27441408 válasza 3psilon (#24) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tehát ha igazad van, akkor nekem se kell aggódni semmin az EU-s adatvédelmi szabályokat követik és PONT. (az ugye kit érdekel, hogy ki a tulaj és kinek a pénze mentette meg kb a böngészőt..)

Amúgy nem rossz ez a chrome alap, nekem pont bejön.

Kopi31415 Gondolom úgy vagy vele mint én az androidos játékokkal, ha nem sok vizet zavar a reklám, akkor kit zavar, ebből pénzt kap a fejlesztő és kész.

[ Szerkesztve ]

(#28) #06658560 válasza #27441408 (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

A VIP módot bekapcsolva töltés közben látok rajta egyedül reklámot, a záróképernyő elé betett Opera MAX felületen. Statikus reklám, kalap kabát. Olyankor amúgy is leginkább kikapcsolva van a kijelző.

(#29) 3psilon válasza #27441408 (#27) üzenetére


3psilon
aktív tag

Tehát ha igazad van, akkor nekem se kell aggódni semmin az EU-s adatvédelmi szabályokat követik és PONT. (az ugye kit érdekel, hogy ki a tulaj és kinek a pénze mentette meg kb a böngészőt..)

Nem tudom, hogy te min aggódsz és min nem, de amíg a cég EU-s, addig tök mindegy, ki birtokolja a részvényeket, nem fognak olyan szinten adatot lopni, amire Kínában már volt példa.

Mert ami egy kínai belpiacos terméknél "elmegy", az itt már nem. Itt adatlopásban a Google és a Facebook vezet, akik alapjáraton majdnem minden mozdulatod követik az interneten...

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#30) #27441408 válasza 3psilon (#29) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azon aggódtam mint bárki más, az operával kapcsolatban, hogy kínai a tulaj , és nekem is azt jelentette ez,hogy kerülni kell az operát messziről.

Azt mondod a cég EU-s, de a kínai tulaj nem mondhatja azt, hogy mindent bezárunk, és költözünk kínába? (hiszen ők a tulajok, gondolom az van amit akarnak, és akkor pápá unios elvek az adatbiztonság terén {gondolom} szóval valahol érterm azokat akik menekülnek a böngészőtől, konkurens számtech-es fórumokon is szinte csak azt olvastam, hogy azonnal törlik a userek)

[ Szerkesztve ]

(#31) 3psilon válasza #27441408 (#30) üzenetére


3psilon
aktív tag

Azt mondod a cég EU-s, de a kínai tulaj nem mondhatja azt, hogy mindent bezárunk, és költözünk kínába? (hiszen ők a tulajok, gondolom az van amit akarnak, és akkor pápá unios elvek az adatbiztonság terén {gondolom} szóval valahol érterm azokat akik menekülnek a böngészőtől, konkurens számtech-es fórumokon is szinte csak azt olvastam, hogy azonnal törlik a userek)

Azt, hogy sokan írják ezt, használhatod a saját véleményed alátámasztására, de a tényadat az, hogy az Opera részesedése a felhasználók közt stabil. (Még ha nem is sok százalékban.)

Nem kis megerősítési torzítást okoz, hogy az a 95%, aki nem törölte, az nem kommentelt fórumokra hangosan anyázva. Tehát ennek ne dőlj be.

A kínai tulaj nem mondhatja azt, hogy költözzenek el, mert egy részvénytársaság, és csak tulajok, nem szólhatnak bele a napi működésbe. Ez egy jövedelmező cég, semmi értelme fejreállítani. Az igazgatóság maradt a régi. Szerintem egyszerűen piacot vásároltak. Esetleg gázos kínai böngészőkbe átemelnek némi kódot, de az az Operát nem érinti.

Szerk. egyébként ott a Vivaldi, sokan arra esküsznek. Én csak akkor váltok, ha visszahozzák a beépített mail klienset, de akkor rögtön. :))

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#32) #27441408 válasza 3psilon (#31) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi a "helyretevést" kicsit nyugodtabb lélekkel nyomkodom. :) :B

(ui nem a fórumos beírásoktól gondoltam azt amit, önálló gondolat volt az opera topikban megnézheted mit műveltem ez ügybe, de mint látod meg győztem magam, hogy hülyeség, és ha kényelmes az opera és a gépemen az a leg gyorsabb és kényelmesebb miért ne használnám, a beépített blokker piszok gyorsá teszi.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.