Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Clay


Clay
senior tag

Elég termetes darab lett, szerintem a méret nem cm, hanem mm :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#2) Perdedor


Perdedor
tag

22 euro elég vastag összeg érte. Egy ESP32 devkit alig több mint a fele ennek.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#3) zazag


zazag
friss újonc

Egy ESP32-t csak úgy magában pedig $3.8-ért meg lehet kapni (szállítással), ami azért mégiscsak a 22-nek a 17%-a, kevesebb mint ötödébe kerül. Értem én hogy ne hasonlítsuk össze, mert nem lehet, de azért a nagyságrend-különbség elég sok mindent elmond.

(#4) Teasüti


Teasüti
nagyúr

A kapcsolási rajzból nem volt nagyobb felbontás? Érdekelt volna mennyi lábat hagytak szabadon, ami nincs bekötve egy külső perifériára se.

Elég régen foglalkoztam utoljára Arduino-val, de mióta van hangfelismerés a keretrendszerben? Gondolom adnak mellé vmi példa könyvtárat is akkor. :F
Azért ez eléggé túlmutat egy mikrovezérlőn szerintem. Legalábbis hangfelismerést én eddig csak felhős számítással láttam. Az offline algoritmus Google Android esetén 2019-re nyúlik vissza, ami elég friss technológiának számít a területen szerintem.
Persze ha csak "hangminta" felismerésről lenne szó, akkor tárgytalan. Azt már tudta egy Nokia 3310 is. Tehát a cikkben a hangfelismerés az hangmintát vagy beszéd felismerést takar?

[ Szerkesztve ]

(#5) fatpingvin válasza Teasüti (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem önmagában elég nyilvánvaló hogy hangmintát...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) makkmarce válasza Perdedor (#2) üzenetére


makkmarce
őstag

arduinobol is van kisebb, olcsóbb.. nemigazán értem mire akarsz kilyukadni.
melyik ESP-s devkitről beszélsz?

okoskodom, tehát vagyok

(#7) makkmarce válasza Teasüti (#4) üzenetére


makkmarce
őstag

https://store.arduino.cc/nano-rp2040-connect-with-headers

"Sensor Overload
Packed onto this tiny board are a couple of very useful sensors. A built-in mic is there for sound activation, audio control and even AI voice recognition. The six-axis smart IMU with AI capabilities tells the board which way it’s moving, and adds fall sensing and double-tap activation."

Otthoni hobbi cuccnak szerintem nem drága, a végleges gyártásra meg úgy is sajátot tervez az ember, így nem kell vacakolni a mikrofon, meg egyéb szenzorok/modulok kötözgetésével, jól fog szórakozni, akinek erre van szüksége.

okoskodom, tehát vagyok

(#8) Teasüti válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, akkor mit jelent az "Ai voice recognition"?

[ Szerkesztve ]

(#9) makkmarce válasza Teasüti (#8) üzenetére


makkmarce
őstag

próbáltam video-t keresni hozzá, de sajnos nem találtam, még túl új, de fél éven belül tele lesz vele a YT, akkor majd kiderül mit alkottak.
Én szeretem az arduino környezetét, szerintem nagyon könnyű vele elindulni.

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.