Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babosmiki


babosmiki
addikt

Magyar nyelvet tennének már bele.. :(((

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Aranyosak azok a kis pudingok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon jók ezek az okos órák, de amíg ilyen gyenge akkumulátorok vannak, addig csak játékszerek, nem igazán használhatók.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) tomboy0013 válasza Kékes525 (#3) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ennek ellenére én több mint egy éve elég jól tudom használni ;)

(#5) nyisziati válasza Kékes525 (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

Vannak órák többnapos üzemidővel is.

(#6) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Huawei Watch-on frissül. :C

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#7) Kékes525 válasza nyisziati (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

Az én órám 2 évet bír. Ezt nem körözi le egyik okosóra sem. Ezért órára hagyományost használok. Okoskarkötőt viszont viselek, de az nem időmérésre van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) modd3r válasza Kékes525 (#3) üzenetére


modd3r
őstag

Szerinted...

(#9) jUUh


jUUh
addikt

Egyszer ideje lenne kipróbálnom egy ilyen okosórát... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#10) nyisziati válasza jUUh (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

Xiaomi ajánlott.

A hozzászólások sok érdekességet tartogatnak.

(#11) rep3at válasza Kékes525 (#3) üzenetére


rep3at
őstag

Valóban nekem is 3-4 naponta kell töltenem a Frontiert, de annyit ad cserébe hogy simán megéri.. Bár ez ugye Tizen OS :)

Forward thinking. كرر

(#12) Kékes525 válasza rep3at (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi az amit cserébe ad és egy okoskarkötő és/vagy rendes karóra nem tudja?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) Roland861010 válasza Kékes525 (#12) üzenetére


Roland861010
addikt

Mindent.
Az okos karkötő szerintem bu...S.
Minden nap másik órám lehet a rengeteg számlap miatt.
Beépített GPS, magasság mérő, nyomás mérő, pontos időjárás kijelzés.
S3 gearben van az egyik legjobb alvás figyelő.
Samsung telefonnal és a Samsung Healt alkalmazással köröket ver minden ehhez hasonló eszközre szerintem.
+ Samsung telefonnal működik a hívás fogadása küldés is.
Ja és ami a legjobb az a be építtetett S.o.S funkció.

(#14) Roland861010


Roland861010
addikt

Ja és amit még kihagytam teljes telefon vezérlés.(kamera, zenelejátszó, YouTube, hangrögzítő)

(#15) Kékes525 válasza Roland861010 (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

"egyik legjobb alvás figyelő."

Olyan nem létezik. Ezekre sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy jó alvásfigyelők. Ezek mozgásérzékelők. Nagy különbség. A mozgás persze sokszor utal az alvás minőségére, de korántsem mindig. Pontos és jó alvásfigyelést csak EEG-vel lehetséges.

"S.o.S funkció"

Az pontosan mit takar? Riaszt valakit? Téged (pl.: túl gyorsan ver a szíved lassíts), vagy a beállított személyt?

Nekem és Samsung telefonom van, de én nem használom a Samsung Healt alkalmazást, mert Fitibit Charge 2-öt használok.

Amúgy hány napig bírja egy töltéssel (GPS-el), ha rendesen, nem kímélve használod?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) tuki2200 válasza Roland861010 (#13) üzenetére


tuki2200
senior tag

Mi csak mosolygunk az "okosoras" embereken mindig.. 100+ ezerert kozepkategorias szep svajci orat vehetsz ami az unokadat is jol fogja szolgalni es ha izlessel sikerul valasztani az erteke is no az evek soran, míg ebbol vehet az ember 1-2 evente hasonlo osszegekert ujjat, magassagmerore, nyomasmerore semmi szuksege az atlag embernek. Ha kellene is arra az evi par alkalomra ott a telefonba, idojaras kijelzes szinten, az alvas figyeles meg azert nem mérvado, mert naponta kell tolteni es nyilvan ha napkozben szuksege van ra az embernek, akkor ejszaka tolti nem munkahelyen..

[ Szerkesztve ]

(#17) Roland861010 válasza Kékes525 (#15) üzenetére


Roland861010
addikt

Alvás figyelés nekem ennél több nem kell még a pulzust is méri alvás közben.[kép]

S.o.S riaszt mást automatikusan pontos címmel és ha kell még magassággal is 1 órán keresztül folyamatosan.

Nincs nálam olyan régóta de folyamatos viselése mellett egész nap aktív GPS, Bluetooth, emelésre aktív kijelzővel 3 napot hoz annyi hogy este ne zavarj módban van de attól még minden aktív csak nem jönnek át az üzentek a telefonról.

Tuki:
Van sima órám is .
Az okosórára főleg az állandó értesítések miatt van szükségem, gyorsabb egyszerűbb mint a telefont piszkálni.
Túl nagy volt a csábítás úgy hogy egy S8+gear 3 at vettem 90ezerbe újonnan.
Amúgyis hatalmas tech buz. vagyok szóval az hogy ki mit gondol ezekről hidegen hagy :)

[ Szerkesztve ]

(#18) joey04 válasza modd3r (#8) üzenetére


joey04
titán

és a többség szerint.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Kékes525 válasza tuki2200 (#16) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezért használok okos karkötőt (Fitibit Charge 2) + rendes órát. Az okoskarkötő tudja az okosóra legtöbb funkcióját és az enyémet 7 naponként 1 órát (reggel) töltöm.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) modd3r válasza joey04 (#18) üzenetére


modd3r
őstag

Ja, ha te mondod, akkor biztosan.... :DDD

(#21) Lacee1986 válasza tuki2200 (#16) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Még mindig itt vagyunk? Felejtsék már el az emberek ezt a baromságot, a kettő teljesen más kategória. Te egy ékszert hasonlítassz egy okos eszközhöz...

Gondolom te még mindig nyomógombos telefont használsz, mert annak bírja az akksija egy hétig, és jó lesz majd az onokának. Mi az már, hogy naponta tölteni?

(#22) Kékes525 válasza Lacee1986 (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Tévedsz, azért vannak még olyan okos eszközök, amelyek tovább bírják mint egy nap. A Fitbit Charge 2 7 napig bírja. Az 1 nap az nem opció.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) oromisu válasza Kékes525 (#22) üzenetére


oromisu
csendes tag

Te órában alszol? Zuhanyzáshoz sem veszed le? Miért fáj az, hogy ilyen esetekben nem csak az sztalra rakod le, ahnem a töltőre rakod rá? Sose értettem mi gond ezzel. Telefonom is kibír 2 napot, mégis minden este töltőre rakom, mellette meg az órát.

(#24) henrik1 válasza tuki2200 (#16) üzenetére


henrik1
tag

jaja, én ezért ajánlom mindenkinek, h számítógép helyett vegyenek írógépet. az írógépben még van anyag, ha azt rendesen olajozod, és időnként elviszed szakihoz, akkor még az unokádat is ki fogja szolgálni, míg egy komputerről ez nem mondható el.

(#25) Kékes525 válasza oromisu (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudod az okoskarkötő a pulzust is méri, ezt pedig fontos éjjel is mérni. Minél többször töltöd annál jobban romlik az akkumulátor teljesítménye. Úgyhogy gratulálok. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) oromisu


oromisu
csendes tag

Nekem az a kényelem megfizethetetlen, hogy nem kell minden rezzenéskor a telefont előbányászni és megnézni az adott értesítést, csak rápillantani a csuklómra és ha fontos előveszem a telefont, ha nem fontos, tudomást vettem róla. Aki nem használ okosórát, annak ez hülyeség, de ha megszokod, utána nem tudsz nélküle élni, annyira kényelmes. Okosóra... akik kételkednek a hasznosságában, azok ugyanolyanok, mint az az ismerősöm, akinek mindig a legjobb telefon kell, de csak Viber-ezik, fotózik, FB, SMS, telefonálás és semmi más... Egyszerűen nem használják ki a telefont, az okosórát sem tudják mire és mennyire lehetne kihasználni.

- Telefon nélkül is megkapod az értesítéseket, ha telefonod által ismert WiFi hálózat közelében vagy.
- Tudsz hanggal válaszolni (magyarul is) akármilyen viber, FB, sms, stb... üzenetre.
- Tudsz róla telefonálni kihangosításként, ha éppen tele a kezed.
- El tudsz utasítani hívást és üzenetet írni, ha tárgyaláson ülsz és a telefonodat kint hagytad, vagy nem akarod elővenni.
- Millió számlap és kijelzés.
- Nálam jelez az óra, ha otthon beindul a riasztó. Az óráról tudom kapcsolghatni gombnyomással vagy hangparanccsal az összes elektronikus eszközömet, legyen az a légtisztító, lámpák, TV vagy akármi más. Ehhez otthon sem kell lennem.
- Nálad a komplett google asszisztens a csukódon, csak azt mondod neki, Mozi budapest és már dobja is milyen filmek mennek a közeledben és mikor.
- Tudsz róla zenét hallgatni, sőt van amelyikkel már telefonálni is saját SIM kártya miatt, tehát elmehetsz futni úgy, hogy az óra + bluetooth füles, zenét hallgatsz, közben fut a futós appod, de jöhet eg hívás is és a telefonod nem kellett vinni.
- Nekem az összes TESCO, kondi, METRO, stb... kártyám vonalkódja az órámon van, csak azt mutatom a pénztárnál.
- Repjegyekkel szintén, mindenhol az órámról csippantom, akár Duty Free-ben vásárolok, akár beléptető kapukon kell átmennem. Nem kell kinyomtatott repjegy vagy a telefonnal szórakozni.
- És még ezernyi dolog van és alkalmazás, de had ne írjam le...

Én ennyire sokrétűen használom, de a legtöbb fikázó és sárdobáló még a telefonját se használja ennyi dologra, tök fölösleges nekik szinte az okos cuccok áradata. És aki szerint ezek hülyeségek, azok meg maradiak, nyomkodjanak butatelefont. Régen a PocketPC-mre is mindenki azt mondta, hogy hülyeség, felesleges, senkinek sincs ilyenre szüksége és most hol tartunk? Mindenki okostelefont nyomkod, ami lényegében ugyanaz, mint a PocketPC volt, csak mostmár mindegyikkel lehet telefonálni is... haladjunk gyerekek a korral. És egy okosórát ne akarjunk normál órával összehasonlítani, mert 2 teljesen más dologról van szó. Az egyik egy értékes ékszer, a másikból újat veszel pár évente, mint ahogyan telefont is...

[ Szerkesztve ]

(#27) karpathy válasza Kékes525 (#25) üzenetére


karpathy
csendes tag

Tényleg szerencsés, hogy minden második hozzászólás a tiéd, amiben leírod, milyen felesleges az okosóra. Szerintem vagyunk páran, akik inkább a frissítéssel kapcsolatos tapasztalatokra kíváncsiak.
Megértésed előre is köszönöm.

IB 37 kurblis, Sokol 403, 71/16 Pajtás, Hermes IGV 44.

(#28) Snooker147


Snooker147
tag

Létezik olyan okosóra, vagy karkötő ami Android wear alapú, de nem horror árba kerül?
Max. 50k-ig.

(#29) Lacee1986 válasza Kékes525 (#22) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Bocsánat, úgy látom rosszul fogalmaztam. Annyi féle eszköz van manapság, hogy felesleges ezeket összehasonlítani. A Fitbit Charge egy fitnesz karkötő amit például én nem vennék fel, csak ha sportolok. Én több mint 2 éve használok Moto 360-at (volt első gen, most második van). A legjobb, hogy akár mikor, akár milyen alkalomra feltudom venni, a szíja cserélhető 1 perc alatt. A töltés dolog pedig rém egyszerű, kis dokkolója van (semmi csatlakozó), így este az az éjjeli órám is.

Az ékszereket annyira nem szeretem, így sose hordanék "sima" órát, akármilyen drága is. Nekem az értéktelen, és szerintem nem vagyok egyedül.

(#30) halowarsss


halowarsss
csendes tag

Moto 360 1.gen-em van. Most már megfizethető az ára is.

Csak akkor használom amikor nagyon szükségesnek tartom, nehogy baja legyen... Mivel elég gyenge az aksija(ha mindig használnám gyorsan még roszabb lenne) . Ha folyamatosan nyomkodja az ember akkor jó ha 2órát bír, bekapcsolt bluetooth, wifi-vel.
Persze ha csak rá-rápillant valaki és csak órának használlja vagy annak se akkor, 2 napot is simán kibír. Amúgy dizájnos éjjeli lámpának is, a vezetél nélküli töltőállomásán.
Ez volt az első kerek kijelzős okosóra az ősi időkből, valahol 2014-ből...

Én nem látom szükségét az okosóráknak.
Ha kell, ránézek a telefonra. Úgy is mindig kéznél van. Okos fizetés poén, de a pénzre jó a kp a zsebemben, meg igazolványok között. :)

Ha okosóra akkor csak és kizárólag a Moto 360 1.gen. Időnként lefagy, meg gyorsan lemerül.
De ha leszerelem a szíjat, akkor az egész egy kb 8mm vastag, tenyérben elférő teljesen kerek, könnyen kezelhető Tazó. Megfelelő appokkal lehet javítani a használat élményén.
Van rajta pdf olvasó, a fájlokat belső memóriáról meg lehet nyitni. Jól lehet lapozni, és nagyítani is könnyű. Mindezt 1 ujjal.
Ha vészhelyzet van Egyetemen akkor használom csak, mert szerintem ez az egész puskázásra jó leginkább. (1 faramuci tárgyam volt amúgy 3év alatt amit máig csinálnék nélküle)

Esetleg pulzus mérés amit nem tudnak azok a dolgok amit minden nap magánál hord a legtöbb ember.

Nekem jó a 6ezer ft-os casio karóra...

[ Szerkesztve ]

(#31) macskea válasza Roland861010 (#13) üzenetére


macskea
őstag

Továbbá: Ha séta közben használom a navit, elég a csuklómra pillantani, nem kell telefonnal a kezemben lófrálni. Látom ki hív, és akár kihangosítva is fogadhatom a hívás telefonon matatás nélkül. Üzenetek kezelése kapcsán teljesen más liga, mint egy karperec. És akkor még itt vannak a telepíthető appok, szóval a funkciók bővíthetőek egyéni preferenciák szerint.

Egyébként annyira béna ez a százezres svájci órához hasonlítás. Annak se az az elsődleges fikciója, hogy mutassa az időt, meg ennek se. Hogy a fenébe nem lehet ezt beátni? Ennyi erővel a kakukkos óra is lehetne az ellenpont...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#32) babosmiki válasza oromisu (#26) üzenetére


babosmiki
addikt

Jó írás, mindennel egyetértek!

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#33) tomboy0013 válasza oromisu (#26) üzenetére


tomboy0013
veterán

Már Wear 2.6 alatt megy a magyar szöveg diktálás? Legutóbb csak az 1.5-nél működött a 2-ből kivették.

(#34) helixP válasza tuki2200 (#16) üzenetére


helixP
nagyúr

Mért kéne az unokámnak is ugyanazt az órát hordania? Mért kéne, hogy emelkedjen az ára? Nem befektetésből veszem. Utálom a mutatós órát, akkor most mi van?

Akkora tragédiának értékelitek azt, hogy naponta tölteni kell: 30 perc alatt feltölt pl. amíg tussolok, és úgy sem lenne rajtam...

[ Szerkesztve ]

(#35) macskea


macskea
őstag

Látom a sok megmondóember megölte a topikot, és végül nem derült ki, érdemes-e frissíteni. Elég sok kritikát olvastam máshol a bluetooth kapcsolat stabilitásáról. Zenwatch 3 kapcsán érdeklődnék amúgy.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#36) sszemtelen válasza oromisu (#26) üzenetére


sszemtelen
őstag

"Telefon nélkül is megkapod az értesítéseket, ha telefonod által ismert WiFi hálózat közelében vagy"
Ez megy Android Wear alatt? :Y
Most rendeltem egy Ticwatch E-t az öregecske Pebble Time helyett, viszont ez a fícsör' igen sokat dob a kedvemen :)

[ Szerkesztve ]

(#37) vogolos válasza babosmiki (#1) üzenetére


vogolos
újonc

Hogyan használhatunk [url]https://mobile-phone-tracker.org[/url] mobilrögzítőt Androidon?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.