Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Azért jópofa hogy egy alapvetően fizetős program is egyre több reklámot tartalmaz... Legalább az a fos Chrome lehetne a telepítőben opt-in, nem pedig opt-out...

A frissítések pedig hasznosak. Jól jönnek, majd akinek szüksége lehet rá.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) Fiery válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Fiery
veterán

1) A reklamok ugy vannak kalibralva, hogy a leheto legkevesbe zavarjak a felhasznalokat. Ha pedig az adott felhasznalo a licenc vasarlas mellett dont, akkor a reklamok mennyiseget erosen csokkenti az AIDA64: lenyegeben akkor mar vadaszni kell a reklamokat a programban, annyira el vannak dugva. A legtobb reklamot a kalozok latjak a programban, pont miattuk is keszul igy az AIDA64: ha magaert a szoftverert nem is fizetnek, a reklam bevetelek segitenek abban, hogy a szoftver fejlesztese tovabbra is finanszirozhato legyen.

2) Az opt-in tipusu ajanlatok sajnos borzaszto alacsony konverzioval mukodnek. Annyira alacsony hatekonysaggal mukodne ugy az egesz, hogy nem is érné meg foglalkozni vele. Fontos hangsulyozni, hogy a Chrome es IE Toolbar ajanlatok egyszer jelennek csak meg, utana egy jo darabig nem. Most megjelent a gepeden, visszautasitottad (gondolom en), de ha ma vagy holnap ujra elinditod a telepito csomagot, mar nem lesz ajanlat, es a kovetkezo nehany AIDA64 frissitesnel sem.

3) A telepito csomag letoltese az AIDA64 frissiteseknel egyebkent nem szukseges, hiszen a szoftver beepitett automatikus frissitessel rendelkezik. Azonban, az automatikus frissites nem all rendelkezesre a kaloz licencet hasznalok szamara, nekik manualisan kell letolteni a frissiteseket.

[ Szerkesztve ]

(#3) Daywalker válasza Fiery (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) haddent válasza Fiery (#2) üzenetére


haddent
addikt

Vadászni kell vagy sem, reklámoznak a fizető felhasználóknak is, ami szemétség. :U

(#5) Fiery válasza haddent (#4) üzenetére


Fiery
veterán

Nalunk me'g egyetlen legalis licenccel rendelkezo felhasznalo sem panaszkodott emiatt -- velhetoen azert, mert meg sem talaltak a reklamokat. Mas teszta, ha valaki ezzel probalja ugymond megindokolni, hogy miert nem hajlando licencet vasarolni :U Ha a kalozkodas mértéke csak feleakkora lenne, mint most, akkor egyaltalan semmilyen reklamra nem lenne szukseg. Az elet mar csak ilyen, adott egy szituacio, ahhoz kell mindenkinek alkalmazkodnia. Mi a fent leirt modon alkalmazkodunk a kalozkodashoz, mi igy csinaljuk, nem tokeletes nyilvan, de szerintunk ez igy rendben van, es a fizetos felhasznaloink szerint is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#6) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Fel is ugrott...

(#7) dfdfdf válasza haddent (#4) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ilyen jó árú és funkcionalitású proginál panaszkodsz? 1 2 reklám elfér benne szerintem. Panaszkodj a googlének is :-D

Köszönjüka kiválló munkátokat Fiery

(#8) Zotya84 válasza Fiery (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

:R

1) Megértem. Nem is ágálok ellene, mert én is sok kalózverziót látok belőle sajnos munkám során.
2) Mondjuk nekem elég sok munkát ad - hála égnek - hogy minden szemét program is mind-mind opt-out, a felhasználók meg khmm.. idióták, és ész nélkül telepítenek.
3) Teljesen jogos, én is így csinálnám ezt. Jómagam a 30 naposat szoktam feltenni magamnak, amikor jön frissítés a kiváncsiság miatt, meg igény szerint. Egyébként szerencsére nekem nincs rá szükségem. A saját gépemet elég volt egyszer megjegyezni, hogy mi van benne, a hőmérsékleteket meg úgyis mutatja a vízhűtésem...

BTW, tudom, hogy már sokszor ki volt tárgyalva, és tisztában is vagyok az okokkal, de személy szerint engem csak és kizárólag a licencelése miatt nem adtam meg az árát, pedig már régesrég megvettem volna, és akkor nem kéne vele vacakolnom, amikor mégis kell. Mint ahogy használt a programjaim kb 95-98%-t (néhányra még nem volt keret). Viszont azok a vírusirtót leszámítva mind örökfrissítéssel rendelkeznek, és másért egyelőre nem is vagyok hajlandó "előfizetni".

#4: Remélem nem rám gondoltál. Nem indokoltam semmivel a reklámokkal semmilyen dolgot. Bár gondolom sokan teszik.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9) Fiery válasza Zotya84 (#8) üzenetére


Fiery
veterán

A licenceles sajatossagat, azaz a life-time licenc hianyat azzal probaljuk ellensulyozni, hogy egyre tobb erdekes es hasznos szolgaltatast epitunk be. Meg lehetne oldani a life-time licencet is, mondjuk ugy, hogy amit most hasznalsz (AIDA64 v4.20), azt az idok vegezeteig hasznalhatod (ami egyebkent most is pont igy van), de csak javitasokat (bug fix) kapsz hozza frissiteskent, nem kapsz uj szolgaltatasokat, uj funkciokat. Ha pedig az uj feature-okre van szukseged, akkor upgrade licencet kellene vasarolnod. Nem tudom, ez mennyivel lenne szimpatikusabb megoldas, de mindenesetre nekunk a jelenlegi konstruckio eleg jol bevalt, mar tobb mint 10 eve ezt hasznaljuk.

"Remélem nem rám gondoltál."

Nem konkret szemelyekrol beszeltem, hanem ugy altalanossagban egyfajta hozzaallasrol. Akinek nem inge, az nyilvan ne vegye magara :))

[ Szerkesztve ]

(#10) Fiery válasza dfdfdf (#7) üzenetére


Fiery
veterán

:R

(#11) haddent válasza Fiery (#9) üzenetére


haddent
addikt

Én értem, hogy bevállt és veszik és elégedettek, és a ti lépésetek is világos és érthető. Egyébként én nem vagyok fizetős felhasználó, cserébe viszont kalóz se (semmilyen) :DDD . Ebből nyilván következik, hogy fogalmam sincs a reklámok milyenségéről, mennyiségéről a lincencelt verzióban, de szerintem ez továbbra sem teljesen korrekt (bár ma már mi az?). A lincelés pedig (nekem) szimpatikusabb lenne az általad felhozott módon, hogy legalább a bugfixeket megkapja aki már fizetett érte.

No offenz, nem okoskodás, nyilván semmi közöm hozzá se beleszólásom, csak vélemény..

Egyébként mikor/miért lett az Everest név dobva? Én még úgy ismertem anno

[ Szerkesztve ]

(#12) Fiery válasza haddent (#11) üzenetére


Fiery
veterán

A reklamok egyebkent mindenhol velunk vannak, akkor is, ha nem ingyenes szolgaltatast veszunk igenybe. Pl. fizetsz a tv keszulekert, fizeted a havi kabeltv dijat, es megis tele van a tv-adas reklamokkal :) Sot, kifizeted a mozijegy árát, beulsz a Transformers k+1. reszere, es tele van az is reklamokkal. Veszel tobbszaz Ft-ert egy havilapot, es minden masodik oldal reklam, stb. stb. :(

Az Everest termeket (ami az AIDA32 kodbazisara epult) a kanadai Lavalys ceg forgalmazta, mi levaltunk roluk, es uj termeket inditottunk -- ami persze tovabbra is az AIDA32-re epul. Jobbnak lattuk visszaterni az AIDA nevhez, vegul is onnan indult minden, me'g a '90-es evek masodik feleben.

[ Szerkesztve ]

(#13) haddent válasza Fiery (#12) üzenetére


haddent
addikt

Ahogy írtam is, semmi sem korrekt ma már teljesen, nem tökéletes. Éppen ezért nyilván bárkinek, mindenkinek, nektek is igazodni kell a az üzleti világhoz :R
Még egy kérdés: a kalóz licenszet hogy különíti a progi el a valóst? Netán (folyamatos) net authentikáció?

szerk.: :DD oké köszi az infókat és tényleg nem sértésnek/leszólásnak szántam egyiket sem :R

[ Szerkesztve ]

(#14) Fiery válasza haddent (#13) üzenetére


Fiery
veterán

"a kalóz licenszet hogy különíti a progi el a valóst? Netán (folyamatos) net authentikáció?"

It's a kind of magic :) Ennel tobbet nem arulhatok el rola. De nem igenyel folyamatos net kapcsolatot es nem general plusz halozati forgalmat sem. Aktivalni sem kell, DRM sincs.

[ Szerkesztve ]

(#15) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Juhhéj! Fel is ugrott a frissítés, minden zokszó nélkül. Nekünk nagyon nagy segítség a mai napig! :R

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#16) AAAgold


AAAgold
senior tag

hmm, én nem nagyon láttam reklámot benne - elindítottam a zip-es "portable" (?) próba verziót, és néhány helyen jelent meg egy trial version felirat, azt ennyi :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#17) azbest válasza Fiery (#12) üzenetére


azbest
félisten

"vegul is onnan indult minden"

Annó még az ASMDemo-val néztem meg középiskolában, hogy valóban lassabb lett az órán használt gép az intel dx2@66 -ról nem-intel dx4@100 -re váltás után és nem csak érzésre gyengébb :D

(#18) Zotya84 válasza Fiery (#9) üzenetére


Zotya84
őstag

Oké, értem.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#19) Valdez válasza Fiery (#12) üzenetére


Valdez
őstag

Hu még emlékszem, azzal mértem a jó kis K6-III procimat és néztem milyen szépen nőnek az eredmények tuning hatására :D

(#20) AAAgold


AAAgold
senior tag

van lehetőség arra ebben a programban, hogy ne csak az elsődleges kijelző display adatait mutassa meg, hanem a többi monitorét is? vagy csak a trial verzióból hiányzik ez a lehetőség? vagy egyáltalán nincs erre lehetőség?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#21) Fiery válasza AAAgold (#20) üzenetére


Fiery
veterán

A Megjelenites / Kepernyo oldalon nem jelenik meg minden monitorod? Azon felul ott van me'g a Megjelenites / Multi-Monitor oldal is, bar azon nem olyan reszletes infok jelennek meg.

(#22) AAAgold válasza Fiery (#21) üzenetére


AAAgold
senior tag

hmm, most újra megnéztem (újra elindítottam a progit), és a display/monitor alatt nem mutat semmit (full szürke az egész, semmilyen tartalom sincs), pedig az előbb még volt

a display/desktop részen egyetlen monitornak mutatja az adatait, a display/multi-monitornál pedig mutatja mindkettőt (egyetlen egy sor a monitorokhoz, és csak a balfelső/jobbalsó pixel koordinátáját írja), igaz, itt valamiért a másodlagos monitort mutatja elsődlegesnek - de mintha anno a gép tényleg a 2.-at akarta volna elsődlegesnek, és a winben állítottam át, hogy melyik melyik legyen

amúgy win7en ult, 64bit, és mindkét monitor d-sub csatival megy, az egyik adapterrel egy régi ati radeon 4650-en, a progi pedig az aida64 extreme zip-es nem-telepítendő próbaverziója

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#23) dgabor80


dgabor80
tag

Remélem legalább irányított reklámok...IT-s meg ilyenek...potencainővelő úgysem kell a géphez... pixel-kisasszonyok mellé :DDD

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#24) Fiery válasza AAAgold (#22) üzenetére


Fiery
veterán

A videokartyahoz a driver fel van telepitve korrektul? Ha a video driver nem mukodik megfeleloen, akkor szokott ilyen problema eloallni.

(#25) Fiery válasza dgabor80 (#23) üzenetére


Fiery
veterán

Abszolut IT.

(#26) Benzoldog


Benzoldog
tag

Örülök, hogy most már a legfrissebb verzió is elérhető lesz! :K

(#27) AAAgold válasza Fiery (#24) üzenetére


AAAgold
senior tag

eddig nem tűnt fel, hogy probléma lenne a driverrel - egyébként sincs sok driver, asszem kb. 1 éve adtak ki legacy drivert ehhez a kártyához...

a monitor résznél egyébként tök jó infókat mutatott (amíg mutatott), megmondta mikor volt a monitor gyártva, mekkora a pontos fizikai mérete, milyen videó módokat támogat, stb, stb, stb...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#28) Fiery válasza AAAgold (#27) üzenetére


Fiery
veterán

A Megjelenites / Windows Video oldalon megjelenik rendesen a video driver? Microsoftnak mutatja, vagy ATI Catalyst? Probaltad ujrainditani a gepet?

(#29) s_otto válasza Fiery (#28) üzenetére


s_otto
csendes tag

Adaptec 7805-ös raid kártya támogatás várható?

(#30) AAAgold válasza Fiery (#28) üzenetére


AAAgold
senior tag

Driver Date 11/16/2012
Driver Version 8.970.100.7000
Driver Provider Advanced Micro Devices, Inc.

és mindenhol az ati-s cuccokat mutatja ezután a drivereknél

számomra nem gáz a dolog, én csak kipróbáltam, pofás meg tetszik hogy tényleg sokmindenre odafigyel, viszonylag gyorsan analizál - csak fura volt, hogy a két displayből csak az egyiket akarja látni részletesen, aztán meg hogy eltűnt a monitor részről a dolog - lehet, gépújraindítás segítene, de most dolgozom a géppel

majd holnap újra ránézek, hogy restart után mutatja-e újra a dolgokat

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#31) Fiery válasza s_otto (#29) üzenetére


Fiery
veterán

Egyelore nem tervezzuk, ugyanis tul kompex az Adaptec vezerloknel a passthrough megoldas, dokumentaciot pedig nem ad az Adaptec a driverekhez, sajnos :(

(#32) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

blazeit :DDD :DD 420 (bocsi nem tudtam kihagyni)

[ Szerkesztve ]

(#33) s_otto válasza Fiery (#31) üzenetére


s_otto
csendes tag

a HD Sentinel látja a vezérlőn levő, tömbe szervezett meghajtókat

(#34) Fiery válasza s_otto (#33) üzenetére


Fiery
veterán

A HD Sentinel -- tudtommal -- az Adaptec DLL moduljait hasznalja erre a celra. Az AIDA64-ben nem hasznalunk RAID vezerlo gyartok DLL-jeit, biztonsagi es egyeb okokbol sem.

(#35) s_otto válasza Fiery (#34) üzenetére


s_otto
csendes tag

Értem, köszi

(#36) solaris17


solaris17
aktív tag

Thx, már jön is leeee

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#37) IDM válasza Fiery (#34) üzenetére


IDM
tag

Mostanság mibe kerül nálatok egy Engineer megújítás? (1-2-3 év)

(#38) Fiery válasza IDM (#37) üzenetére


Fiery
veterán

1 evre: 17.150 Ft+afa
2 evre: 22.295 Ft+afa
3 evre: 25.725 Ft+afa

Az árakat az alabbi oldalon tudod ellenorizni (be kell irnod a meglevo termekkulcsot az "Előző AIDA64 / Lavalys EVEREST termékkulcs" mezobe), es a vasarlast is itt tudod kezdemenyezni --> [link]

[ Szerkesztve ]

(#39) IDM válasza Fiery (#38) üzenetére


IDM
tag

:R
+3 csábos :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.