Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szívesen használnám Androidon is a Vivaldit, de sajnos nincs szövegtördelés, és ezért nagyon-nagyon kényelmetlen az olvasás. Nem is értem, hogy egy ilyen esszenciális funkciót hogyan lehet úgy levédetni, hogy más böngészőkben még csak lehetőség sincs hasonló megoldás beépítésére. Szóval továbbra is marad az Opera...

<-ƘƘ->

(#2) tibcsi0407 válasza Kendek (#1) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem a Lastpass támogatás hiányzik nagyon..

https://utdetailing.hu/

(#3) fatal` válasza Kendek (#1) üzenetére


fatal`
félisten

Egyetértek. PC-n Vivaldit használok, jó lenne szinkronizálni, de amíg a mobilos verzióba nem kerül bele a szövegtördelés, addig marad az Opera.

(#4) dajkopali válasza fatal` (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

nem vagyok benne a közösségben, csak figyelem időnként, de úgy látom, hajlanak a nyomásra: ha elég sokan írnak nekik, kérik a funkciót, akkor meg fogják csinálni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) AtHoS válasza dajkopali (#4) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valami ilyesmi is volt a "jelmondatuk" az elején kb. hogy rád szabjuk a böngészőt. Na meg is van:

"Egy funkció gazdag, személyes és rugalmas böngészőt készítünk. Egy böngészőt, mely hozzád alkalmazkodik, nem fordítva." [link]

read-only mode on the forum

(#6) FoxiestFox válasza dajkopali (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebben az esetben ez olyan, mintha egy autógyártó hajlana arra, külön kérésre, hogy ne csak hátra szereljen szélvédőt. :D
Alapfunkció a tördelés, az első béta óta bent kéne lennie.
Mókás, hogy nem tekintik annak egy mobilos böngészőnél.

(#7) Kendek válasza dajkopali (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alapból nem is a külső nyomásra kellene beépíteniük. A Vivaldi lényege pont a sok funkció és az innovatív megoldások. Erre kihagyják a leglényegesebbet amivel töredékére csökkentik a potenciális felhasználóbázist. Kb. az alapvető dolgok után ezzel kellett volna kezdeniük.

<-ƘƘ->

(#8) dajkopali válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

se ingem, se gatyám, nem akarom őket védeni :)
a dolog valóban meglepő, pláne egy olyan csapattól, mely az Operára épít
de ha valóban van egy ekkora hiányosságuk, akkor azt az orruk alá kell dörgölni

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) leviske


leviske
veterán

Ez a követés védelem amúgy milyen formában működik? Mert nem rég érdekességből megnéztem a Firefoxnál a részletezést és igazából az adott oldal összetörése nélkül senkit nem mert tiltani a Twitteren kívül, miközben a Facebook engem jobban zavar (amit meg átenged).

(#10) dajkopali válasza leviske (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

itt van a részletes leírása

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) junior11 válasza leviske (#9) üzenetére


junior11
veterán

A FF beépített követésvédelmét elég jól lehet konfigurálni, valamint részletesen mutatja, mennyit és mit blokkolt. A Firefox-ban van Facebook container bővítmény is, ami meggátolja a FB követését más oldalakon, de fel lehet telepíteni pl. egy uBlock Origin-t, ami megfelő szűrőkkel és beállításokkal konfigurálva elég jól teszi a dolgát.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12) Sweet Lou 6 válasza leviske (#9) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

abp szintaxisú saját listát is hozzá lehet adni a szűréshez Vivaldiban, biztos vannak Social tracking specifikusak (vagy akár uBlock).

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#14) fatal` válasza dajkopali (#4) üzenetére


fatal`
félisten

Én ezt már megtettem az első vagy a második béta után. :) Remélem igazad lesz.

(#6) FoxiestFox: Valóban annak kéne lennie, de mégsem tudja az Operán kívül rendesen egyik se.

(#15) Fred23 válasza Kendek (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Alap lenne a szövegtördelés, ettől függetlenül nálam asztalin és mobilon is telepítve van a Vivaldi. Kiwi, Opera, Samsung, Vivaldi -szerintem ezek a legjobbak.

Az új Vivaldit pedig már sikerült lefagyasztanom, a hirdetlsblokkolása pedig a béka segge alatt van. De azért marad, néha használom, és kíváncsi vagyok a fejlődésére.

(#16) FoxiestFox válasza fatal` (#14) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Váó.
Én mobilon az elmúlt 15 évben Operát használtam, úgyhogy el sem tudom képzelni, hogy valami ne tudja. :D
Win Mobile - Symbian - Maemo - Android alatt is alap volt már rég.
Még a kis Opera Mini is tudta 176x208-as méretre tördelni az oldalakat anno, mikor még a 3G sem volt magától értetődő. :))

(#17) fatal` válasza FoxiestFox (#16) üzenetére


fatal`
félisten

Én próbálgattam mobilon Chromeot, Firefoxot, egyik se tördel normálisan. FF-re asszem van már valami extension, de az is bugos.

Én is Operát használok emiatt vagy 10 éve. Csak kipróbáltam mást is időnként. :)

Win Mobile, Symbian nekem kimaradt, de zárt rendszerű Motorola telefonon még GPRS-szel használtam. :D Az is rendesen tördelt.

[ Szerkesztve ]

(#18) UnA válasza fatal` (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

"Én próbálgattam mobilon Chromeot, Firefoxot, egyik se tördel normálisan. FF-re asszem van már valami extension, de az is bugos."

Biztosan másik Firefoxot használunk mobilon, de nálam van benne Reader view (ami nem extension), és a címsor mellett egy mozdulattal elérhető. ;)

(#19) Rage47 válasza #20749568 (#13) üzenetére


Rage47
veterán

minek, ha úgyis Safari a default

(#20) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tudja már normálisan kezelni az előzményeket, vagy még mindig addon kell ahhoz, hogy töretlenül ABC sorrendben jelenjen meg a lista, bármilyen hosszú is legyen?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) Sweet Lou 6 válasza Rage47 (#19) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

gondolom a szinkronizálás (bookmarks, tabs) miatt.

sweetlou6.wordpress.com

(#22) Vikitorony


Vikitorony
tag

Mit értetek tördelés alatt? Örülnék képnek is, mert el nem tudom mire gondoltok.
Ha a weboldal szarul van megcsinálva, nincs mobilnézet, akkor persze, hogy rosszul jelenik meg és nincs tördelve. Én legalábbis ilyen böngészővel találkoztam eddig...

(#24) Kendek válasza Vikitorony (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ránagyítasz egy szövegre amit olvasnál - mert különben túl kicsi, hogy lásd -, és nem kell oldalirányban is görgetni, mert olyan szélesre tördeli mint a kijelző. Alapvető funkció egy mobilon.

<-ƘƘ->

(#25) fatal` válasza UnA (#18) üzenetére


fatal`
félisten

Oldalon belüli tördelésről volt szó, nem reader viewról, ami nem mindenre alkalmas. Próbálj meg egy mobilnézet nélküli fórumot olvasni vele, nem lesz nagy élmény.

(#26) fatal` válasza Vikitorony (#22) üzenetére


fatal`
félisten

Operában, ha belezoomolsz egy olyen oldalba, ahol nincs mobilnézet, akkor képernyőszélességűre tördeli az adott bekezdést. Tehát van ilyen böngésző.

Rég alapfunkciónak kéne lennie az összesben.

[ Szerkesztve ]

(#27) Busterftw válasza fatal` (#17) üzenetére


Busterftw
veterán

Firefox Preview as "uj" Firefox.
Erdemes nanezni. Uj alapok es van ra addon tamogatas.

(#28) sfu420 válasza fatal` (#25) üzenetére


sfu420
csendes tag

Én is "Firefox Preview"-t használok mobilon és tableten is már kb. 1 éve és mindent tökéletesen jelenít meg még Reader view nélkül is. A Reader view funkció csak hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

(#29) FoxiestFox válasza sfu420 (#28) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én az imént próbáltam ki, nem tördel. És zoom után nem tördel újra.

(#30) vmarci21 válasza fatal` (#26) üzenetére


vmarci21
tag

Weboldal, aminek nincs mobilnézete? Hát akkor annak az oldalnak a fejlesztői lemaradtak olyan 10 évvel a fejlesztésben.. :DD

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#31) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha egy hibát ki kéne emelnem az androidos Vivaldinál, akkor az az asztali és a mobilos nézet közti egygombos váltás hiánya lenne. Nem értem, miért nem lehet akár a címsor elejére kitenni erre egy gombot! :F

(#32) fatal` válasza vmarci21 (#30) üzenetére


fatal`
félisten

Teljesen mindegy, hogy mi maradt le vagy mi nem, ettől még a tördelés zoom után egy alapfunkció kéne, hogy legyen egy mobil eszközön. Plusz rengeteg oldal van, ahol az asztali nézet sokkal jobb, még telefonon is.

(#33) FoxiestFox válasza fatal` (#32) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pl prohardver :D

(#34) Sweet Lou 6 válasza sfu420 (#28) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

és mindent tökéletesen jelenít meg

ezt is, itt pl. tudsz zoomolni? [link]

meg pl. index főoldalon a portfolio illetve napi.hu lenyíló menüje sem működött nálam Firefox Previewban.

sweetlou6.wordpress.com

(#35) Somatom


Somatom
veterán

Az én kívánságlistám Androidon:
-Tördelés. Opera tudja, a Firefox bővítmény katasztrófa.
-Egérrel kezelés (pl. duplakoppos nagyítás). Firefox tudja, Opera nem.
-Fordító. Operában jó, Firefox -hoz még nem sikerült jó bővítményt találnom.
-LastPass beépülő.

Régen a Dolphin ezt mind tudta, de Marshmallow -tól lehalt a tördelés. :O
Most tapiban Operát használok, asztali üzemmódban (monitor, egér, bill) Firefoxot. Jó lenne egy tuti a két fél helyett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) KaiotEch válasza Somatom (#35) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Brave?

(#37) Somatom válasza KaiotEch (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Hétvégén kipróbálom egérrel. Abban van auto tördelés?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) junior11 válasza Somatom (#37) üzenetére


junior11
veterán

Nincs tudtommal.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39) Somatom válasza junior11 (#38) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor nem értem, hogy miért ajánlotta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) KaiotEch válasza Somatom (#39) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja tényleg nem tud sry. Bár nem tudom engem mobilon nem is érdekel :D

(#41) fene_vad


fene_vad
senior tag

nálam a legfontosabb funkció a "back without reload", vagyis a visszatérés egy korábbi weboldalra cache-ből történik, nem tölti újra az oldal. Ahogy néztem eddig, ezt csak a Via browser tudja androidon, de javítsatok ki, ha van másik browser is ami tudja.

(#42) Syl válasza fatal` (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

> mégsem tudja az Operán kívül rendesen egyik se

iOS-en Safari tudja. Annyi, hogy a címmező bal szélén kell az "AA" ikont babrálni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) Pioneer


Pioneer
senior tag

Leg jobb böngésző PC-re, evek óta hasznalom már. Valószínű most már mobilon is ezt fogom használni. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#44) Guidetti


Guidetti
csendes tag

Szimpatikus böngésző, régóta kíváncsi vagyok rá. Lehet kipróbálom...

(#45) Szirtimorc válasza Guidetti (#44) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Kipróbáltam, és végre teljesült egy régi vágyam! Két lap egymás melletti megjelenítése, egy ablakban. Lehet, hogy átszokom pedig az FF-t úgy a 4-es verziójától használtam.

(#46) Guidetti válasza Szirtimorc (#45) üzenetére


Guidetti
csendes tag

Hmm... Na fixen kipróbálom, hogy milyen. Lehet megtud győzni, hogy leváltsam az öreg rókát.

(#47) FoxiestFox válasza Szirtimorc (#45) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennek mondjuk tudnék örülni Operában én is.

(#49) Fred23 válasza #90384640 (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kiwi.

(#50) junior11 válasza #90384640 (#48) üzenetére


junior11
veterán

-

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.