Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ezt a dizájnt már korábban is használták. Nem is értettem, hogy miért tértek át arra a gagyi kinézetre, amit az utóbbi pár évben alkalmaztak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) gaborw


gaborw
tag

Brutàlisan nézz ki. :C

(#3) Gibo


Gibo
senior tag

:C :C A THICC II szebb, de ezt is szívesen nézegetném a gépházban :DDD
Kíváncsi leszek teszteken mit gurít a Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ellenében.

Computerbase szerrint 80 - 95 - 80 -as felállásban vannaka aventik...Melyik a helyes? XFX-nél lég nincs kirakva a kártya... :U

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#4) bunfi


bunfi
őstag

Remélem jobb lett, mint a Thicc II... (https://www.youtube.com/watch?v=IwczmQNHVfo)

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#5) #82819712


#82819712
törölt tag

Itt tényleg csak az árral van gond.
500 dollárért az ember nem középkategóriát várna el hanem felső kategóriát. Lásd fury 550 volt ...

(#6) Gibo válasza bunfi (#4) üzenetére


Gibo
senior tag

Nem rossz a Thicc II csak szoftveresen nincs rendben vele vmi...remélhetöleg javítják

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#7) szasanyi


szasanyi
félisten

Jól néz ki, masszív kialakításnak tűnik. Kérdés, hogy ezzel együtt a hűtési teljesítmény és az ár hogyan változott. XFX új termékeire is csak 2 év gari van?

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nagggyon jól néz ki!
Pedig engem nem szokott érdekelni egy-egy komponens kinézete, mert szerintem nem az a lényeg, de ez akkor is bitang jól fest!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) arnoldito


arnoldito
senior tag

RGB van rajta? Mert az plusz 10fps... ;] :))

(#10) Geri Bátyó válasza arnoldito (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az utolsó pár betűt elírtad. Wh akart lenni nem? ;]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Szép ez a radiátor, jahh hogy ez egy vga bocsi :B

Öreg vagyok már bohócnak!

(#12) Puma K


Puma K
veterán

Jah "THICC" mert tonnányi műanyag van rajta... ráadásul a ráaggatott műanyagok által tűnik úgy, hogy "van benne anyag"... közben meg a nagyja műanyag.

Ha már nincs rajta bazári RGB, akkor lett helyette bazári műanyag áradat.

Sokkal inkább választanék egy Sapphire VGA-t.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) Puma K válasza Puma K (#12) üzenetére


Puma K
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből...

Ez már inkább "THICC" mint az XFX féle bazári műanyagáradat.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) Geri Bátyó válasza Puma K (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Arra nem gondoltál, hogy az a burkolat azért van, hogy minél kevesebb meleg jusson vissza a gépházba?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) menpee


menpee
aktív tag

Ez már elég erősen bele fog nyalni a 2070 Super árakba és attól lassabb lesz. Egy próbát megér a gyártótól, de nem adok sok esélyt a sikerre ennyi pénzért.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#16) #06658560 válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Semmivel nem fúj ki kevesettet az XFX verzió sem a házból. Ilyen szempontból egyformán szar mindkét megoldás.

(#17) Puma K válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


Puma K
veterán

Ezek csak a dizájnra mentek rá a jobb eladhatóság miatt, hogy a laikusok inkább ezt vegyék...

Ha az lenne amit írsz, akkor blower vagy hybrid hűtés lenne rajta ami tolja kifelé a házból a meleget.

Ez a hűtési megoldás ami ezen az XFX kártyán van ez a tipikus házban széthányós verzió amit megfelelő házzal és ház szellőztetéssel-hűtéssel kell kiegészíteni.

Azon meg mosolyogtam, hogy "az a burkolat azért van, hogy minél kevesebb meleg jusson vissza a gépházba".

A jelenkor kártyáinak a GPU órajelét leginkább a hőmérséklet szabályozza-határolja be. Így amint elkezd melegedni úgy dobálja vissza az órajelet és feszültséget... szóval biztos nem fogják olyan hűtéssel ellátni ami magában tartja a meleget... inkább távozzon minél hamarabb a GPU-VRAM-VRM környékéről máshova...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) Geri Bátyó válasza #06658560 (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A linkelt képen teljesen nyitott oldalra a borda. Az XFX-nél nem. Emiatt szerintem kevesebb meleg jut vissza a házba.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) Puma K válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


Puma K
veterán

Ha valóban a házból való hőelvezetés lett volna a szempont (mint ahogy nem az ennél az XFX kártyánál), akkor megint csak nem a dizájnra mentek volna rá az kimeneti résznél:

Ez egy mezei dizájn kártya, abból is a túlárazott verzió...

Ha rendes 5700XT kell akkor sokkal inkább ezt választanám:

SAPPHIRE PULSE RX 5700 XT

Ennél legalább a jobb hőelvezetés érdekében igyekeztek minél többet faragni a kimeneti résznél a rögzítésből, és erre igaz amit írsz, hogy "minél kevesebb meleg jusson vissza a gépházba".

Viszont ennél sem tetszik az, hogy a PCB-NYÁK az kisebb mint maga a hűtés... már csak azért sem, mert így még itt is nagyobbnak próbálják mutatni a kártyát plusz a táp csatlakozók is beljebb vannak... előző héten volt nálam egy Sapphire RX 570 Pulse... nem tetszett a gyakorlatban...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) Geri Bátyó válasza Puma K (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jogos. Ez a hátlap szinte zárt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) Locutus válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


Locutus
veterán

Az összes ilyen kártya simán a házadba fossa vissza a meleget. Ezt kapod azért cserébe, hogy a monitorozó programban egy megnyugtato 60 fok körüli érték van :) És akkor örülhetsz, ha a VGA körüli alaplapi cuccok, úgy mint ssd, nem throttlingol miatta.
Ha az a szempont, hogy a VGA hője kimenjen hátul, akkor mókuskeres referencia dizájnt kell venni. Az pont arra van kitalálva, hogy semmi hőt nem ad le a házon belülre.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22) Akula


Akula
őstag

De jól néz ki az a rácsozat a végén! Mint egy retro Buick. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#23) Geri Bátyó válasza Locutus (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Na, pont ezért van meg még mindig a jó öreg házam, aminek hátul van 2 db 12-es venti és elöl 1 (az oldala meg rácsos). Az kikapja a meleget és nem keringeti a házban.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) Puma K válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Pont a régi házak közül a jelentős többség az aminek elavult a szellőzési-hűtési megoldása avagy helysebben a kialakítása.

Ahogy nézem azt a Sumo-t azt már egy mostani 10k Ft alatti ház is lenyomja szellőzésben.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) Geri Bátyó válasza Puma K (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A régi házak többsége valóban gyenge, de ez nem az. Sokat számít, hogy hátul 2 db venti van, mi húzza ki a meleget. Az új házakban sokszor befelé van 2-3 venti, de kifelé csak 1 (gyárilag) és csak kavarog benne emiatt a meleg.
Ebben az öreg vacakban az X58 chipset nem ment 50°C fölé.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Cefet


Cefet
aktív tag

Ezek a kártyák ordítanak egy rendes (akár DIY) vízhűtésért...

(#27) MongolZ válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


MongolZ
addikt

Nézd meg az aerocool s9 prot. Na, az kifújja a levegőt, pedig csak bemennő ventillátor van rajta... 🙂

(#28) green dude válasza Gibo (#3) üzenetére


green dude
tag

Én még hozzávenném a PC Red Devil-t is. :))

(#29) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Mit fognak a kártyára rakni ha egyszer végre elérik a 1080ti/2070super/2080 teljesítményét, pláne 2080ti-t...? ;]

(#30) Predatorr


Predatorr
őstag

És már tudja a sugárkövetést... ja, nem. :D

BusinessGuy: és egy 2080 elfér 2 sloton korrekt hűtéssel, akár OC is. ;)
Jók a Ryzenek, de VGA fronton csak kínlódik az AMD. Poén lenne, ha az Intel VGA-i is lenyomnák.:U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#31) Puma K válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Puma K
veterán

Igen láttam hogy írtad, de a meleg alapesetben felfelé száll így inkább jobb ha a ház tetején van legalább 2db lehetőleg minél nagyobb ventilátornak hely, hogy a komponensek által felmelegedett levegő mozgását még gyorsabbá lehessen tenni a lehető legkisebb zaj és legkevesebb energiabefektetéssel.
Arról nem is beszélve, hogy az alaplapi VRM-ről a felette lévő ventilátorok szívják el a meleget ami a legjobb egy alaplap számára.
Továbbá abba a házba nem sok friss-hűs levegő jut amivel lélegeztetni-hűteni tudná a gépház belsejét és a benne lévő komponensek hűtéséhez tudna hozzájárulni. Amennyi be is jut az elején annál az 1 helyen azt a keresztbe elfordított HDD-kre tolja aminek ott van a kalitkája és az ott lévő keret és lemezek felületei lefogják mindazt ami bejut.
Mindezek miatt az a ház a több mint 10-15 évvel ezelőtti szintet képviseli minden porcikájában.
Most meg ott tartunk, hogy egy akkora ház, ami elfér a te mostani házad belsejében jobb hőmérséklet-zaj értékeket produkál mindezt kompaktabb méretben.
Én anno a Gigabyte Sumo 4192-ért voltam oda-vissza. Imádtam ahogy kinéz.

De végül egy CoolerMaster Centurion 590 lett helyette.

Pont azért, mert az 2008-ban egy új és modern ház volt, ami márt tudta mindazt amit kellett ha egy erős komponensekből összeválogatott gépet akartál benne használni ami nálam akkor ez volt: i5-750@3,2GHz, GTX 275 OC (a GPU valahol 660MHz környékén volt a VRAM-ra nem emlékszem már).

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) green dude válasza BusinessGuy (#29) üzenetére


green dude
tag

Olyan hűtést ami 4 helyet foglal. ;]

(#33) menpee válasza Predatorr (#30) üzenetére


menpee
aktív tag

A nagy kínlódás eredményeként 100$-ral kevesebbért adnak 2070 Super teljesítményt az értelmesebb gyártópartnerek. Plusz amennyi értelme a sugárkövetésnek van ebben a generációban, annyira tudják az AMD kártyái is.
Ja, nincs 2080TI szintű megoldásuk, pont, mint a játékosbázis 99,9%-nak sem. deazAMDszarúgyis

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#34) BusinessGuy válasza menpee (#33) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

2070 super teljesítményt egy fenéket.
XT agyon húzva is bő 5-10%-al lassabb mint egy 2070 super. És akkor a 2070 super még nincs húzva, 2-2.1ghz-en a 2070 super 1950mhz-n ketyegő 2080 szintjén van.
5700XT alig 1-2%-al gyorsabb a sima 2070-nél. Ne álmodozzunk.
Persze az 5700XT jobb ár/teljesítményben, a kérdés csak az hogy azt a +20-30k forintot ami egy custom XT és egy custom 2070super között van, lazán rádobja-e az ember hogy időtállóbb és kevesebbet fogyasztó, hűvösebb kártyája legyen vagy sem... A többség rá fogja nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#35) füles_ válasza BusinessGuy (#34) üzenetére


füles_
őstag

Ha custom vs. custom kártyákat nézünk, akkor 6%-kal lassabb az 5700XT, mint a 2070 Super 1440p-ben 37 játék átlagát nézve: [link]
A 2070-nel inkább az RX 5700 van pariban.

(#36) BusinessGuy válasza füles_ (#35) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Augusztus.
Azóta van már jó pár teszt, frissebb driverekkel. 5-10% az is csak azért ennyi mert a tesztekben van 1-1 játék aminél sikerül hozni a custom 5700xt-nek a 2070 super szintjét,amúgy általánosságban 1080p-ben 10-15 fps különbségek vannak alsó hangon, nagyobb felbontásban szintén hasonló % a differencia.
Ha pedig OC-re kerül sor ez csak tovább nő.

Az 5700 pedig annyira nincs pariban a 2070-el hogy attól szintén bő 5-10%-al lassabb... A 2060 és 2060 super közé esik.
Jó kártyák a NAVI-k ár/teljesítményben. De beszéljünk félre a teljesítményeiket illetően. Van már bőven nem augusztusi friss teszt friss driverekkel a neten.

(#37) füles_ válasza BusinessGuy (#36) üzenetére


füles_
őstag

Augusztus vége nem volt olyan régen, 1.5 hónapja. És az idő múlásával az AMD driverek is gyorsultak. Itt van még egy teszt augusztus végéről: [link]
Én nem azt látom, hogy az RTX 2070 Super hű de gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38) BusinessGuy válasza füles_ (#37) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Megismétlem, azóta van frisebb szeptemberi és októberi. Friasebb driverekkel, custom XT-kel. Az RTX-ek is gyorsultak..
Jócskán változott a kép például pont a Battlefieldben amivel a videód kezdődik.
De nekem mindegy akkor higyjetek a mesékben csak ne terjesszétek igazságként. :)
Nagyjából minden oldalon ahol szeptember-október magasságban teszteltek ~s nem 1-2 választott játékkal, le van írva hogy 5-10% teljesítmény a 2070 super javára és az is inkább azért "csak" ennyi mert van 20-ból 1-2 játék amiben tudja magát tartani az XT.

Ár/Teljesítményben pedig 5700Xt nyer.

[ Szerkesztve ]

(#39) füles_ válasza BusinessGuy (#38) üzenetére


füles_
őstag

Idézem mit írtál előbb: "XT agyon húzva is bő 5-10%-al lassabb mint egy 2070 super", "5700XT alig 1-2%-al gyorsabb a sima 2070-nél"
Az 5700XT OC nélkül 6-7%-kal gyengébb a 2070 Supernél, OC-val pedig hozza a stock 2070S szintjét, ez szerintem eléggé 2070S teljesítményszint. Soha nem lesz két olyan kártyád két különböző cégtől ugyanabban a teljesítménykategóriában, amelyek ugyanúgy teljesítenek.
Egyébként itt egy októberi teszt, itt is ugyanaz a helyzet, mint az augusztusiban: [link]

le van írva hogy 5-10% teljesítmény a 2070 super javára és az is inkább azért "csak" ennyi mert van 20-ból 1-2 játék amiben tudja magát tartani az XT.

Ezen nem értem miért akadsz fent folyton, hogy van olyan játék, ahol az 5700XT behozza a 2070S-et vegy esetleg meg is előzi picit.
Ugyanarról beszélünk mindketten, de te úgy állítod be a 2070S-t, mintha az egy teljesítményszinttel feljebb lenne, pedig nagyon nem.
Én pedig azt sehol sem mondtam, hogy a 2070S ne lenne egy picit erősebb. A 2070S picit erősebb, az RX 5700XT meg jobb ár/érték arányban, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#40) 19ati93


19ati93
senior tag

thicc :DD

(#41) Noukoum válasza füles_ (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Az rtx 2070 super olyan ~5% gyorsabb mint az rx 5700 xt, jelenleg. Ez valószínűleg még fog fordulni, ahogy már történt már párszor.
Ár / érték arányt mindenki letudja vonni magának.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) TeeBee73 válasza 19ati93 (#40) üzenetére


TeeBee73
addikt

Egs'! :DD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.