Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bunyec


Bunyec
tag

Hamarosan hozza a futár! :C

(#2) sTERNI


sTERNI
senior tag

Nekem áll egy kupac PS4-es játék otthon, konzolom még nincs hozzá.. valahogy sosem volt sürgős :) Majd most.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem most olyan érzésem van, hogy egy átmeneti időszakban vagyunk, amikor a "don't buy" feliratot tenném minden konzolra. A VR a 4k és a HDR a három következő nagy dobás, de ahogy látom, de a jelenlegi konzolok nem alkalmasak ezekre, se külön-külön nézve ezeket, együtt meg pláne nem. A marketing persze azt sulykolja, hogy igen, de a tények szerint abszolút nem.

Ráadásul ott van a képben a blu-ray 4k is, amit valamiért a PS4 Pro-ból kihagytak.

A PS mellett szólnak a szokás szerint sokkal jobb és nagyobb exclusive címek és mivel ezen rengeteg múlik, ha választhatnék egyet ingyen, biztos PS4 Pro-t vennék, de fizetni nem fizetnék se ezért se az XBOX One S-ért.

A következő XBOX a hírek szerint már elég erős lesz és remélhetőleg megtartják a 4k BD lejátszás támogatását, de az meg ki tudja, hogy mikor kerül a boltokba.

A jelenlegi konzolok kompromisszumosak, így a preferenciától függ, hogy melyiket veszi valaki, ha nem tudja/akarja kivárni a következő valódi next gen konzolokat.

Akinek a PS exclusive játékok és a VR lehetőség a fontos, annak egyértelműen a PS4 Pro lesz a választása, aki meg gondolkozik a 4k-s blu-ray filmek vásárlásában, annak az XBOX One S. Ez utóbbit nem lehet/szabad elintézni annyival, hogy majd a netről, Netflix és hasonló szolgáltatásról megoldják, mert jól tudni, hogy ég és föld a különbség a stream és a lemezes verzió között, főleg ha bejön a képbe a HDR is.

Ez az egész megérne egy újabb Seldonos kirohanást :-)

[link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) kovsol


kovsol
titán

Részemről marad a legelső szériás PS4 amíg szét nem esik magától. Egyelőre semmi hibát nem produkál, pedig egy előrendelésben vett első napos példány.

May the Force be with you!

(#5) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Mi lesz a helyzet a régebbi játékokkal? Kapnak 1080p 60fps támogatást, vagy csak a 4K 30fps bohóckodás lesz?

Bloodborne-ra igazán ráférne...

(#6) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Eddig vártam, most már lecserélem PS3-at.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7) Exelsior válasza kovsol (#4) üzenetére


Exelsior
senior tag

+1. tök felesleges max akkor ha 4k-s tévét veszek ami úgy sem most lesz.

A sima 1080p 30fps-es konzol is elég nekem PC mellé mindenre. Ezen is menni fog a VR szóval...:)

Nyilván aki most vesz és van pénze a jobbat vegye de a simát is féláron megkapja az ember használtan.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#8) oriic válasza Yamaha R1 (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A fejlesztők döntik el, hogy akarnak-e a régebbi játékokhoz Pro patchet írni. Számos olyan lesz amihez nem készül. (Pl most olvastam hogy az Until Dawn-hoz sem)

szerk:

Egyébként a PS4 Pro-val a VR játékok is kicsivel jobban néznek ki elvileg:

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#9) Kvelstadt válasza kovsol (#4) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem az újabb szériás fat van és nem érzem az ingert hogy váltsak mert se 4k-s tv se elég érzékeny szemem nincs hogy rám jöjjön a sírás az fps miatt.

(#5) Yamaha R1
PS4 topikban hányásig találsz ezzel kapcsolatbab hozzászólásokat de úgy is el fog ez kezdődni most itt is.
BB-be meg rengetegszer haltam de még egyszer sem az fps miatt.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10) Stauffenberg válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ez az egész megérne egy újabb Seldonos kirohanást"

Ne aggódj, én is így jártam pár hete. :D Barátnőm közölte az évfordulónkon, hogy választanom kell PS4 és Xbox One között. :) Végül egy Xbox One S (Battlfield 1 bundle) lett belőle, egyszerűen azért, mert a kezdeti költségei sokkal alacsonyabbak (van haver akitől tudok játékokat kölcsönözni, van EA Access, kaptam eleve egy BF1-et, amit amúgy is vettem volna, járt ajándék +1 kontroller).

Majd jövőre cserélve lesz egy PS4 Pro-ra. Addig meg itt van a BF1, Forzák, egy rakás sportjáték, Tomb Raider, AC Unity, EA Accessbe mindjárt érkezik az SW Battlefront, stb. Így sincs elég időm mindegyikkel játszani. :) De én azt mondom, hogy ha valakinek van arra pluszban több tízezer forintja (esetleg egy jó barátja akitől kölcsönözhet), hogy egy jó időre bebiztosítsa magát játékokkal és érdeklik a Sony exkluzívok, akkor sokkal inkább a PS4 Pro. A konzolt arra vesszük, hogy játsszunk vele és jelenleg játékkínálatban a PS4 vezet (szerintem). Na jó, azért a Forzák nagyon erős érvek a Microsoft mellett (jobban csípem, mint a GT sorozatot), de azt meg tudom PC-n pótolni.

Az más kérdés, hogy az Xbox Live-ot, a gépen futó rendszert, kontrollert, meg az egész Microsoft ökoszisztémát sokkal jobbnak tartom, szerintem a Play Anywhere is baromi jó ötlet, aminek hatására idővel több Microsoft exkluzív jöhet. PS4-re átállásnál ez hiányozna. De az fontosabb, hogy a Horizon Zero Dawn, Uncharted, God of War, Detroit, Days Gone csak itt játszható.

Ezek az én szubjektív érveim. :) Szerintem az ideális felállás egy PC + PS4 Pro kombó, ha valaki bírja pénztárcával.

(#11) Renok válasza Yamaha R1 (#5) üzenetére


Renok
senior tag

Bloodborne csak 30 fps-sel megy?

(#12) #48967168 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


#48967168
törölt tag

Azért az kicsit erős, hogy a HDR-re nem alkalmasak, nekem XOS is van PS4 mellett, és a Horizont 3 látványban tényleg generációt ugrott a szememben. Simán elképzelhető hogy a Pro ugyanekkora ugrást fog tudni PS körökben. Arról már nem is beszélve hogy az általános látvány-javuláshoz sokkal kedvezőbb a HDR az ár-érték figyelembevételével mint a 4K

Tény, hogy kell hozzá egy normális HDR-es TV ami valószínűleg úgyis 4K-s, de ez csak itt a Lajta szomorúbb oldalán okoz igazán gondot.

Mondjuk én sem rohanok lecserélni a PS4-emet Pro-ra, majd csak a gariidő végén és akkor is kivárok valami jó kis bundle-t...

[ Szerkesztve ]

(#13) szasanyi


szasanyi
félisten

Na végere, most már van / volt értelme "elhajigálni" a PS4-eket a sok hülye jómódú emberkének! :C

(#14) echterion válasza #48967168 (#12) üzenetére


echterion
nagyúr

A hdr meg a 4k kézenfogva jár.

**********

(#15) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Ha lenne alap PS4-em biztos nem venném. De nincs, így valószínűleg a fa alá majd bekerül remélhetőleg valami jó karácsonyi akcióban, 1-2 játékkal.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#16) szasanyi válasza Tomy Yayo (#15) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van, én pont ezért nem kapkodok a cserével. Aki viszont most készül venni PS4 konzolt, annak egyértelműen a PRO változat lesz a jobb alternatíva.

(#17) Memora


Memora
senior tag

Nekem nincs alap PS4-em, úgyhogy most már mindenképpen az új gépet fogom majd megvenni. Viszont, mivel nem ártana hozzá egy (minőségibb) 4K/HDR TV (ami még mindig legalább 4-500.000Ft), és a PSVR is érdekelne, így a magas tőkeigénye miatt (kb: 800.000Ft-nál tart a számolás...) továbbra is várólistán marad a PS4 pro...De legalább addig még jönnek tesztek, javítások, stb. Megjelenéskor egyébként sem érdemes megvenni semmit, se gépet, se játékot.

Fancy quote placeholder

(#18) zolimail17


zolimail17
tag

Sziasztok. Szeretnek veni egy ps4 pro-t. Milyen twt ajanlotok hoza? Napaliba kene kb 3-4 meterol neznem. Kb 400ezer forintot szanek ra. Legtobbet jatekra kene. Mit kell figyelni ilyenkor, a PQI szamit valamit? Vagy mire figyeljek vasarlaskor hogy jol menjenek a jatekok?

(#19) half333


half333
őstag

Üdv! Szeretném kérdezni milyen monitort ajànlatok ps4 pro mellé? Nem tul nagy a szobám,vagy tv-t jobban megéri venni? Igazábol van egy sima ps4-em,de nem tudom h megérné-e ps4 prot vennem,mert mégiscsak erősebb harver,meg 4k. Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#20) jeni válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


jeni
félisten

Én is ebben a cipőben járok!

PS4-t semmikép nem vennék,mert a PS4 Pro már ott van és nem sokkal drágább és az már 4K a játékok alatt!
Viszont ott a francos BD lejátszó benne és egy francos gyári BD filmet sem lehet lejátszani rajta.
Ellenben az olcsóbb Xbox One S tudja is elég szép képet produkál ezen a téren. A játékok is olcsóbbak hozzá. Jó nem tudja a 4K game szinten. Viszont FULL HD módban is több mint elegendő a játékhoz.Egy szinten van a Samsung UBD K8500 asztali játszóval.
Kérdés,hogy játékok alatt mennyire számít a 4K? Apró részletekre (finomságokra) is lesz idő figyelni játszás alatt a felbontását figyelembe véve?

(#21) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok. Bocsi, kerestem megfelelo forumot a problemamra, de nem talalt. Talan itt lesz segitseg. A problema nagyom egyszeru, valszeg a fatol nem latom az erdot. Sima Ps4 Slim konzolom nem talalja a gyari PS fulest. Neha igen neha nem. Pedig be van allotva, hogyha az be van kapcsolva akkor automatikusan az legyen a prioritas. Fel van toltve, mindent vegigjartam. Valakinek van otlete? Vagy arra vonatkozoan, higy hol tegyem fel a kerdesem. :)

Ps4, p30 pro

(#22) cyberkind válasza Pepeninho (#21) üzenetére


cyberkind
félisten

Szia!

Szerintem inkább ide írj!. :)

Üdv!

Paranormal Cocktivity

(#23) Pepeninho válasza cyberkind (#22) üzenetére


Pepeninho
őstag

Koszi szepen

Ps4, p30 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.