Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Az a min. 4 fps kemény. Bár az átlag 14 se sokkal jobb. Elég ironikus, hogy pont egy ennyire rosszul optimalizált játék lett pillanatok alatt ilyen népszerű.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) elithun


elithun
őstag

Az egyetlen mentség, ha csak a korai változat ilyen és 20-ai berzió legalább egy betonstabil 30 fps-t hoz majd Xbox One-on. (X-en meg még többet.)
Drukkolok a játéknak, de most elég amatőrnek tűnnek a srácok.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) ribizly válasza elithun (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Én abban reményedem, hogy PC-s verziót optimalizálják 1000-el, mert persze ciki konzolon ez az eredmény, de ugyanez van PC-n is és gondolom ugyanaz az oka. De nyilván konzolon könnyebb az ilyeneket elcsípni és fixálni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4) elithun válasza ribizly (#3) üzenetére


elithun
őstag

Úgy tudom, ami most teszt szerveren van az elég bizalom gerjesztő. Szerintem a PC-vel most nem lesz gond.
Ezért is lep meg a konzolos teljesítmény.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) Benito94 válasza ribizly (#3) üzenetére


Benito94
tag

Meg amúgy is nagyobb tábora van PC-n mint Xbox-om szóval feküdjenek is rá jobban a PC-s verzióra. Persze ezzel nem azt mondom, hogy hanyagolják el a konzolosat de sokkal inkább a PC-s legyen stabil amit több millióan játszanak mint a konzolos amit pár százezren. Azért az is elég dúrva, hogy Xbox One X-en lele megy 30fps alá néhol.

(#6) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Van még ember aki elhiszi,hogy ez a játék valaha is kész lesz? Jövōre kijönnek a nagyok a saját batlerojál játékaikkal és akkor lehet esportban gondolkodni. Egyébként erre a CryEngine egy nagyon jó alap vagy tévedek?

Life, Uh, Finds A Way

(#7) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Azért ahhoz kell tehetség hogy egy multiplatform motort annyira elrontsanak hogy majdnem használhatatlan a konzolon, úgy hogy közbe meg okádék ahogy kinéz. :C

(#8) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Na idejöttem volna megkérdezni, hogy "nosza aztán akad-é", erre meg már meg is válaszoltátok a cikkben.

De hogy on is legyek: iszonyatos blama, early access ide-oda, akkor miért nem várták meg a dec 20-at? Jön ki valami más játék is, amit be kellett előzni ilyen nyomorúságosan szar kiadással? (Na nem mintha nagyon lenne ellenfele...)

#6: Azért azt én megtudakolnám tőlük, hogy az elmúlt 4-6 hónapban aztán mit csináltak a fejlesztők? Szivárog (majd) az új map, lett kis mapbővülés, de grafikailag (engine-szinten) úgy 0 előrehaladás történt, ami komolyan vehető. Ez is olyan lesz mint a Rust, jó lesz 4 évig EA-ben fejlesztgetni.

#9: Akkor bocsánat, szövegértelmezésem ma nincs a toppon. :))

[ Szerkesztve ]

(#9) #21946880 válasza Balazs_ (#8) üzenetére


#21946880
törölt tag

:F :F

Dec 20 a PC-s verzió megjelenésének dátuma. Nem sok köze van a konzolos verzióhoz.

(#10) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Azért kipróbálhatták volna a kiadás előtt, bár megmondták, hogy nem lesz 60 FPS és nem is lett. :D Mondjuk biztos van valami oka annak, hogy a 14 átlag FPS verziót kiadhatónak találták. Lehet, hogy az ARMA3 optimalizálatlanságát is beépítették a játékba, hogy meglegyen a feeling. :)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#11) Ragnar_ válasza Benito94 (#5) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Azért az is elég dúrva, hogy Xbox One X-en lele megy 30fps alá néhol."Inkább az a Durva, hogy XboxO-on inkább föl-föl megy néha 30-ra, de 2-vel kezdődő FPS számokat gyakrabban lehetett látni..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#12) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Ez kész, nem bírom: True suffering: PUBG on the original Xbox One ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#13) myckie2


myckie2
őstag

Tehát brutális bevételek mellett, egy normális programozót sem sikerült felvenni. Well done.

(#14) PiTM0N válasza hombre[EU] (#6) üzenetére


PiTM0N
tag

Még valamelyik Star Citizen videóban ismertették, hogy nekik nagy gond volt a netkód és a hozzátartozó adatbázis kezelést megoldani, egyrészt a rengeteg mozgó tárgy és az MMO dolgok miatt. Felteszem pugbban a 100fős start elég cpu intenzív lett volna nekik a szerver oldalon, ha mostani motorral is még éphogy überelik a 10éves kod4-et tickrateben.

(#15) YASKATIR válasza satz18 (#1) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Az lesz nepszeru amiert a streamerek penzt kapnak megorulnek, teljesen lenyegtelen, hogy milyen minosegu. Ha a streamerek toljak, akkor az biztosan jo. Erre a legjobb magyar pelda a thevr

[ Szerkesztve ]

(#16) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Akkor már csak PS4-re hiányzik.

(#17) tailor74


tailor74
őstag

Hát ezen még van mit csiszolni. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18) HoyHoy2 válasza Balazs_ (#8) üzenetére


HoyHoy2
tag

"#6: Azért azt én megtudakolnám tőlük, hogy az elmúlt 4-6 hónapban aztán mit csináltak a fejlesztők? Szivárog (majd) az új map, lett kis mapbővülés, de grafikailag (engine-szinten) úgy 0 előrehaladás történt, ami komolyan vehető. Ez is olyan lesz mint a Rust, jó lesz 4 évig EA-ben fejlesztgetni."

Felteszem nem játszottál a játékkal az elején, mert akkor nem kérdeznéd ezt meg :) már ha az elején lehet játéknak nevezni azt a szenvedést amit játéknak hívtunk ;] szóval ahhoz képest elég sok mindent, egy AAA cím 1.0 verzióshoz képest meg keveset :P Valószínűleg nem lesz 4 évig EA hisz már idén megjelenik az 1.0 :B

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#19) AMD Power válasza Ragnar_ (#11) üzenetére


AMD Power
titán

Ez betas jatek. Igy ki sem kellett volna adni.

(#20) Sifre válasza AMD Power (#19) üzenetére


Sifre
senior tag

Mivel kontrollerrel normálisan úgysem lehez célozni, a skill itt abból fog állni ki hogyan igazodik el a gyurmaházakban. :)

(#21) elithun válasza AMD Power (#19) üzenetére


elithun
őstag

Tényleg nem értem én sem, hogy miért jó, hogy most kint van ez a preview verzió. Szerintem csak rontja a hírnevét, és akik eddig várták a 20-át kicsit csalódtak, hogy 1 héttel megjelenés előtt ilyen állapotban van a játék. Mi lesz 20-án?

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#22) AMD Power válasza elithun (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyjabol igen. Nem ertem mi a jo ebben. Nagyjabol semmi sem....

(#23) Sifre


Sifre
senior tag

Javítsatok ki ha tévednék, de én úgy tudom hogy csak PC-re jön 20-án az 1.0, Xboxon még egy darabig game preview marad.

(#24) elithun válasza Sifre (#23) üzenetére


elithun
őstag

Ugh tényleg. Csak PC-n lesz megjelenés 20-án. Fejben automatikusan összemostam, hogy az Xbox esetén is az lesz a megjelenési dátum, de, akkor lehet ott most csak az "Early Access" indult, és kitudja mikor lesz Xboxos 1.0.
Ha így van az mondjuk érdekes, mert nem hinném, hogy PC-ről nehezebb Xbox-ra portolni az ott megjelenő dolgokat. Ugyebár fix hardver van.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#25) Ragnar_ válasza YASKATIR (#15) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem is volt egy olyan tippem, hogy a PUBG-ot a streamerek futtatták föl, és a streamsniping gyakorlatilag egy feature ami ugyancsak hozzájárult a játék sikeréhez.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26) Sifre válasza elithun (#24) üzenetére


Sifre
senior tag

Az Xbox-ok cpu teljesítményben eléggé elmaradnak egy játékra épített pc-től. Amikor hirtelen 100 ember kiugrik a gépből, plusz a pályát is be kellene tölteni, látható a nyers erő hiánya.

(#27) Ragnar_ válasza AMD Power (#19) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tudom, hogy ingyenes jelenleg de ez a 14 átlag FPS-el futó verzió talán kihagyható lett volna. Kezdhették volna az átlag 20 FPS verzióval :DDD . Vagy addig butítani a grafikát, amíg nincs meg legalább az átlag 30 FPS. Mindegy, ingyenesen lehet, hogy jó a jelenlegi verzió is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#28) elithun válasza Sifre (#26) üzenetére


elithun
őstag

Látható az optimalizáltság hiánya inkább.
Igaz, amit írsz, kevesebb az ereje, mint egy játékra épített PC-nek. De előnye, hogy ehhez az egyetlen egy (kettő) hardverhez kell igazítani a teljesítményt. És ugye ezt csinálták elvileg az elmúlt hónapokban, hiszen a játék maga már meg volt írva, legalább alapjaiban.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#29) Scholes9 válasza elithun (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Elvileg :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) Sifre válasza elithun (#28) üzenetére


Sifre
senior tag

Igen, az optimalizálás hiányát lehet kompenzálni pc-n nyers erővel. :)

(#31) Ragnar_ válasza Sifre (#30) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem nagyon van olyan játék ahol 7x7km pálya menne 100 playerrel. GTA5 is max. 16/32 player, ha jól tudom, BF4 max. 64 player, és kisebb map.. (Valószínűleg egyébként nem véletlen, hogy nincs ARMA3 konzolokra..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32) PiTM0N válasza Ragnar_ (#31) üzenetére


PiTM0N
tag

Planetside 2 sosem futott 'szuperül', mert ők még arra tippeltek, hogy az órajel fog emelkedni, nem a magszám, de ilyen sz*r teljesítmény, amellett, hogy a játék be sem tölti a játéktereket időben, nem volt jellemző rá. Ja, és az F2Pnek indult, ládák nélkül.

Szerk.: Azt hiszem ott a pálya 8x8km, nyilván az effektív játéktér kisebb, de ott egyszerre többen vannak a szerveren végig, itt meg csak elején van ilyen sok ember.

[ Szerkesztve ]

(#33) Ragnar_ válasza PiTM0N (#32) üzenetére


Ragnar_
addikt

Úgy tudom Planetside 2-ben akár 1k játékos is lehet szerverenként.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#34) Béééla válasza Sifre (#26) üzenetére


Béééla
őstag

Én inkább ezt a tányéros vinyó számlájára írnám, utoljára időben nem megjelenő/gagyi textúrákkal akkor találkoztam amikor a "jé van ilyen is a fiókban?" típusú laptopvinyóra tettem fel a GTA5-öt és mentem az autópályán mint a meszes. SSD-re váltva megtáltosodott.

Bélabá

(#35) AMD Power válasza Ragnar_ (#27) üzenetére


AMD Power
titán

Egy biztos. Egy komolyabb patch raferne.

(#36) PiTM0N válasza Béééla (#34) üzenetére


PiTM0N
tag

Akkor miért nincs minimum gépkövetelménynek SSD megadva? :)) ja, hogy az xbox nem azzal jön gyárilag. Akkor lehet nem arra kellett volna készíteni a játékot, nem?

(#37) Béééla válasza PiTM0N (#36) üzenetére


Béééla
őstag

Ilyen apróságokon egy XXI. századi játékfejlesztő nem akad meg, majd lebutítják a grafikát addig amíg nem megy rajta. Aztán anyuka karácsonykor megveszi Pistikének pedig Pistike a májnkraftot kérte, a boltos pedig a "tudja, az a nagyon kockás játék a fiam nintendójára amivel a nagyfiúk is játszanak" kérésre ezt adta :DDD

Bélabá

(#38) Ragnar_ válasza PiTM0N (#36) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azért a PUBG már akkor esport volt, mikor épületek és hidak tűntek el, meg jelentek meg random, ha elég gyorsan mentél. És ugye aztán az uccsó 5 player egyszerűen vízbefulladt 5 perc kempelés után. Mondjuk még mindig jobb mint egy magyar bajnoki focimeccs, mert legalább csak fél óráig tart. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#39) Scholes9 válasza Ragnar_ (#38) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:C :C :DDD ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.