Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Lassan lehet teszek vele egy próbát...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Dhampir


Dhampir
félisten

Az a baj, hogy a Linux Mint mellett az Ubuntut is szeretem, emiatt nehéz a választás. :)

(#3) Syl


Syl
nagyúr

A Mint egy nagyon jó összeállítás. Kezdőknek különösen príma. Sokkal kevesebbet kell rajta hegeszteni egy-egy program telepítésénél (pl. teamwiever12). Sajnos nekem a cinnamon felület darabos működése nagyon nemgyerebe - Gnome3 sokkal jobban tetszik.

Háttérképek - dual monitor összeállításnál tud már külön képet rakni a két monitorra?
HiDPI - lehet két monitornál külön-külön állítani a skálázást (mint windows/mac-nél)?
Ezt a biztonsági mentést igazán megcsinálhatnál olyan hülyebiztos egyszerűre, mint Mac-en a Time Machine.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) arelim


arelim
tag

a mint az új ubuntu.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#5) DonaldJames


DonaldJames
tag

Kiváncsivá tett :DD

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#6) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egy kezdőnek ennél is olyan nehéz egy szoftveres Raid létrehozása mint egy ubuntun?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) nuke7


nuke7
veterán

több kép szerintem nem ártott volna, különösen a kiemelt funkciókat bemutatandó... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) nuke7 válasza Syl (#3) üzenetére


nuke7
veterán

A több képernyő kezelésének a képessége nem az asztali környezettől függ..? :U
(pl az új KDE-vel nekem nagyon szépen kezel 2-3 monitort más felbontással...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#9) hallador


hallador
addikt

Szuper, köszi a cikket, mikor megjelent frissítettem 18.2-ről. Stabil. Jól sikerült ismét.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) Syl válasza nuke7 (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem felbontásról van szó, hanem skálázásról.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) nuke7 válasza Syl (#10) üzenetére


nuke7
veterán

úgy láttam azt is tudja :K
(amúgy pár évvel ezelőtt a több monitort is nehezére esett kezelni.. :U )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

és a reklám kép nagyban! :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#13) HXY


HXY
addikt

Ez már közvetlen Debian fork, végleg szakítottak az Ubuntu-val?

(#14) Syl válasza HXY (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Öööö, a cikk második mondata:
A Linux Mint 18.3 kiadása, ahogy a 18-as sorozat többi tagja is, az Ubuntu – 2016 áprilisában megjelent – 16.04-es hosszan támogatott (LTS) verziójára alapul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) hallador válasza HXY (#13) üzenetére


hallador
addikt

Igen igen szakítottak... A mint gentoo alapú lesz... ;]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) growler válasza HXY (#13) üzenetére


growler
őstag

Az LMDE a Debian fork.
"Sokan megkérdezték az LMDE 3-at, és most van némi információ erről.

Először is, az előrejelzések szerint, Debian Stretch alapú lesz, és az LMDE 3 kódneve "Cindy" lesz.

Az LMDE 3 kiadását 2018 első negyedévében tervezzük, és egyetlen kiadással fog szállítani a Cinnamon 3.8-mal." (Mate DE úgy úgy tűnik nem lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#17) HXY


HXY
addikt

Látszik, hogy nem olvastam el a cikket... :D

Azt hiszem, hogy még a nyáron a Dirtowatchon írták, hogy végleg szakítani fognak az Ubuntu-val, szidták mint azt bokrot, és ezért a teljes átállás Debianra elkerülhetetlen.

(#18) Lathronos válasza Syl (#3) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem biztos, hogy sikerrel járok, de megpróbálok összehozni egy Gnome3 remastert a karácsonyi szabadságom alatt. 😀

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#19) Syl válasza Lathronos (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

:C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) zoltanz válasza arelim (#4) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"a mint az új ubuntu."

Nem rossz. Nálam eddig az XUbuntu 14.04 nyert, kicsit lassabb, de hasonlóan problémamentes a Ubuntu Mate 16.04 is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21) movax


movax
őstag

Az Xfce-változat vidáman elpörög egy gyengécske laptopon, ahol a win8.1 minden második nap rituálisan tökön szúrta magát. Jól összerakott disztró, bárkinek ideális, nem csak kezdőknek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.