Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Jó hogy megjelent az ITCafe-n is. Fel is tettem jól működik, mondjuk talán picit erőforrás igényesebb, mint a 17,3 volt, de az effektetket ki lehet kapcsolni rajta.

A mi tettszik, hogy ugyanolyan stabil, és jó mint az elődje.

Kösz a cikket.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) Syl válasza hallador (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt megoldották már, hogy az alkalmazások ugyanott nyíljanak meg az asztalon, ahol előzőleg be lettek zárva? Mert pl. 17.3-ban a fájlkezelő akármit csinálok, mindig a bal felső sarokban nyílik meg. A Firefox meg random. A beállításokban Automatikusra van téve az új ablakok helye.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) hallador válasza Syl (#2) üzenetére


hallador
addikt

Na ezt nem próbáltam még soha. Engem nem zavar, az asztali alkalmazások (note, calc) ugyan ott marad az biztos, olyan beállítást találtam, hogy azok az alkalmazások, amik meg voltak nyitva megnyíljanak elindításkor, de olyat, hogy ugyanott nem.

Én erre a systemctl suspend parancsot használom, igaz a gép nem áll le akkor.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) cami][us


cami][us
senior tag

Szóval a xedit-et átnevezték végül. A 3.20+-as gtk-val sokat fognak szívni.

(#5) lev258


lev258
veterán

Annyi kritikám lenne, hogy az exfat támogatás eddig is létezett, csak nem volt része az alaptelepítésnek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Vezeték nélküli kijelzőhöz tud már csatlakozni?

(#7) King Unique


King Unique
titán

A béta kiadásnál még volt pár problémám, de a véglegesnél már megoldódott a java. Amúgy tetszetős a rendszer, az új fekete hátterek is. Viszont a Cinnamont felrakva, itt-ott még nem tökéletes a magyarítás. Pl. Firefox, LibreOffice angol, ha keresőbe beírom "lemezek", akkor nem ad ki semmit, csak a "disks" szóra stb. De majd gondolom javítják és érkeznek rá frissítések.

"exFAT fájlrendszer támogatás"

Eddig se volt macera —► sudo apt-get install exfat-fuse exfat-utils

Illetve számomra, ami még pozitívum, az az egyes USB HDD-k, pontosabban bizonyos eszközoldali USB 3.0 vezérlők jobb támogatása. Ez az Ubuntu 16.04-es alapnak köszönhető, amiben már van fejlődés ilyen téren pl. a 14.04.x-hez képest. Erről nemrég írtam is az egyik cikkemben, ahol természetesen Mint Cinnamon 17.3 / 18 rendszereken szemléltettem a dolgokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#8) lev258 válasza King Unique (#7) üzenetére


lev258
veterán

Csak kérdem.
A Nyelvi beállítások menün túl vagy már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) lev258 válasza lev258 (#8) üzenetére


lev258
veterán

Eszembe jutott, hogy a múltkor talán pont Mint-en nem ajánlotta fel a többi nyelvi csomag telepítését, ami az Ubuntu alap képessége.
Lehet manuálisan kell felraknod.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) King Unique válasza lev258 (#8) üzenetére


King Unique
titán

Telepítésnél eleve a magyar nyelv volt kiválasztva, bár azt nem néztem, hogy közben töltött-e le nyelvi csomagokat. Majd utána a telepített rendszer alól megcsináltam a teljes frissítést is. Pl. 17.3 Cinnamon / Ubuntu 14.04 / 16.04 alatt utána már minden fullosan magyar volt és nem kellett sehol máshol állítgatni. De a 18-asnál nem és ez alapján mondtam, hogy ez a része még nem egészen tökéletes, legalábbis nálam nem.

De, ha máshogy nem megy, akkor majd megnézem a javasoltakat. :R

[ Szerkesztve ]

(#11) Romvr


Romvr
őstag

Úgy látom a Live-ban még mindig nincs normális támogatás az Intel IGP-re. Ablak mozgatásánál, mozgó tartalomnál horizontális csíkozódásba megy át, mint mikor egy játékban ki van kapcsolva a V-Sync. Ez filmnézés élményét redukálja 0-ra (tudom én vagyok a hülye hogy Live rendszer alatt akarok filmet nézni.). Ami érdekes hogy Ubi alatt meg teljesen jól működik és elvileg a Mint azon alapszik... szóval furcsa.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#12) FF23


FF23
senior tag

Nem lehet használni a BT egeremet. Eddig ilyen gond még nem volt.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#13) FF23 válasza FF23 (#12) üzenetére


FF23
senior tag

Elképzelhető, hogy telepítetten megoldódik (esetleg befrissíti)? Mert amúgy eléggé bejövős a felület.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#14) petipetya


petipetya
nagyúr

Privát, erre vártam. :C Hétvégén tolom is fel, mivel a Lubuntu valahogy mégsem az igazi. Eddig mindig visszatértem a Mint-re, és ez most sem lesz másképp.

Android alatt lehet telepítő pendriveot készíteni? Még sosem csináltam, és jó lenne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#15) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' a 64 bites ISO lemezkép használata ajánlott az összes modern számítógép esetén, amelyek az elmúlt tíz évben került forgalomba ''

! ! itt a LENYEG, ugyanis mindent visz. :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#16) zoli62


zoli62
addikt

A Linux Mint fejlsztése is követi a trendet és mind felületében, mind tartalmában az egyszerűsítés felé halad.
A cikkben a Cinnamon részletes bemutatójánál rossz link, a Mate desktopé szerepel.

(#17) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Cinnamon és a Mate között mi a különbség?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18) lev258 válasza rup1u5 (#17) üzenetére


lev258
veterán

A felhasználói felület/kinézet/design.
Kinek mi áll kézre.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19) Dr.FantastiK válasza rup1u5 (#17) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a MATE -ba benne van gyarilag'' a Compiz is ! :DD :))

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#20) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Köszönöm!
Most már világos miért választottam anno a Mate-et. Maradok továbbra is annál.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21) hunluki válasza rup1u5 (#17) üzenetére


hunluki
senior tag

A mate a régi gnome2 utóda, ha régen ubuntuztál akkor ismerős lesz. Cinnamon picit csicsább, de határozottan szerethető, kellemes felület.

(#22) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

xfce a legjobb szvsz, és természetesen várni kell rá, mert csak 2. körös :|
amikor kijött az 16.04 feldobtam egy külön particióra, de 20 perc alatt 2x fagyott ki teljesen (meglepő módon), remélem ezt azóta javították (vagy csak nem tetszett neki a hardverem, kitudja)

(#23) hallador válasza cSuwwi (#22) üzenetére


hallador
addikt

Nekem az xfce azért jött be a múltban, mert veszettül gyors és stabil. ami nagyon tettszett e Mint-es xfce-ben, hogy ugyanolyan felületet csináltak hozzá, mint a mate-hez, simán benne van ami kell, beállítás szempontból, de sokkal gyorsabb, és megelőlegezem stabilabb is. Várom én is az xfce-es verziót, de gyanítom megint minimum 2 hónapot kell várni rá.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.