Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Abszolut Hasznos, funkciogazdag, Koszonjuk .!. :C :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Miben másabb funkcionalitásában ez, mint az Open-, vagy MS Office?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) blade zte válasza ledgeri (#2) üzenetére


blade zte
őstag

Az OpenOfficet tulajdonképpen már csak karbantartják, az MS Office meg nem szabad szoftver.

Oppo find 7 astro black

(#4) lev258 válasza ledgeri (#2) üzenetére


lev258
veterán

Az OpenOffice létezik még névleg, de igazából csak vegetál. A LibreOffice az "utódja".
A funkciója ugyanaz, csak várható módon még kevésbé fejlett, mint az MS Office, illetve (önhibán kívül) nem tökéletesen kezeli az utóbbi formátumait.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Hála ennek a cikknek rájöttem, hogy véletlen rossz programot telepítettem odahaza, a régi OpenOffice-t. :DDD

We are only Stardust...

(#6) dajkopali válasza Jinxb1rd (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

jó az, én sokáig használtam :) - csak hát mostanra félhalott állapotba került...

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) klepto


klepto
addikt

Bocsi az offért, de hogy lehet letölteni a LibreOffice-t?
Hiába kattintok rá a fő telepítőkészlet letöltésére, egy az oldal nem érhető el oldal nyílik meg, a letöltés elkezdődése helyett :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) dajkopali válasza klepto (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

hm, nekem simán megy, valami más gond lehet

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) klepto válasza dajkopali (#8) üzenetére


klepto
addikt

A hibakód a következő: INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND
Mi lehet a gond, mire nézzek rá?
Az oprendszer Win10 home, a vírusírtó a Defender.
Ja, és nem tudom, hogy kell-e hozzá, de Torrent kliens nincs a gépen.

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) ledgeri válasza blade zte (#3) üzenetére


ledgeri
nagyúr

&(#4) lev258
Köszi!

Kódolásokban módszertanilag mekkora az árfedés az MS, és Libre közt? Arra gondolok, hogy látok egy MS tutorialt, akkor mennyire valószínű, hogy az libre-ben is működik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) dajkopali válasza klepto (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

ha Edge böngészőt használsz, próbálj egy másikat - ezt a hibát már korábban jelezték

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) dajkopali válasza klepto (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

sok leírás van a neten a javításra, pl. ez

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nagy tisztelettel megoldották már azt a bosszantó problémát, nem képes a szoft egyforma karaktertávolságot tartani pl. 2 sorban.

Tehát két rendszám:
ABC-123
CDE-456
és akármit csinálok elcsúsznak egymáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14) Csóró™


Csóró™
senior tag

Az a probléma, hogy a Microsoft Office meg a LibreOffice nagyon nem szeretik egymást :(
Cégnél folyton megy a szívás, hogy aki docx-be, xlsx-be küld valamit, azt a LibreOffice nem mindig jeleníti meg jól, de olyan is volt, hogy LibreOffice-al mentettünk sima doc-ba, és azt nem akarta megenni az MS Office...

[ Szerkesztve ]

(#15) klepto válasza dajkopali (#12) üzenetére


klepto
addikt

Köszi a segítséget :R
Menet közben rákerestem Torrent kliensre, és így sikerült letöltenem.
Azért fura, hogy ilyen még mindig van; mikor én hasonlót használtam rendszeresen (DC++), akkor állandóan arról szóltak a hírek, hogy aki letölt, megoszt, stb., az böribe megy, és magánlakásokon is kopogtatnak stb.
Csodálkozom, hogy ez még él és virul, és nincs böriben a fél ország :D

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16) pomorski válasza Jinxb1rd (#5) üzenetére


pomorski
őstag

véletlenül ezt írtad be:

sudo add-apt-repository ppa:upubuntu-com/openoffice
sudo apt-get update
sudo apt-get install apache-openoffice

? :DD

(#17) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Tudnatok linkelni esetleg valami publikus docx/xlsx fajlt amivel tesztelhetnem az uj verzio kompatibilitasat.
A Google csak egyszeru tesztfajlokat dobott ki. :(

Koszi!

Udv. core2

(#18) UnA válasza Csóró™ (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

@Murphy(O.o): De miért .doc? :N Az egy Microsoft házi szabvány volt, sohasem adták ki a dokumentációt. Mininum .docx-et kell használni, arról minden korlátozás nélkül elérhető a leírás, sőt szabványos is.

@Mézga Aladár: Nem értem. Ez attól függ mindig, hogy milyen betűfajtával dolgozol - csak a fixpontos típusok esetén várható el az egyforma karaktertávolság.

(#19) UnA válasza Neil Watts (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

(#20) Mezga Aladár válasza UnA (#18) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A munk.helyen vannak bizonyos előírásosok, times new roman a betűkészlet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21) lev258 válasza UnA (#18) üzenetére


lev258
veterán

Remélem te is tudod, hogy bár van szabványos leírás, de épp az MS nem tartja magát hozzá. Innentől lényegtelen, hogy van-e.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23) gabor7th


gabor7th
addikt

Jó lenne mindenben végre leváltani az MS megoldásokat.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#24) UnA válasza lev258 (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

@lev258: ezt a sirámot ismerem, de ez egy 1%-os esetleges eltérés. Most ezt hasonlítsd össze egy összetákolt DOC esetével.

@Mézga Aladár: elég sokat dolgozok Worddel is, és az is pontosan ugyanígy működik.

(#25) v1rus válasza klepto (#15) üzenetére


v1rus
tag

A torrentezes nem illegalis. A letoltott adat visszatoltese sem illegalis. Ami illegalis, az az illegalis tartalmak letorrentezese, es fokepp visszatoltese. Rengeteg helyen hasznalnak torrenteket, hogy ne az adott tartalom keszitoinek szervereit terheljek a letoltesek, hanem az emberek egymast kozt osszak el az eroforrasokat, lasd pl rengeteg Linux disztribucio, egyeb opensource programok, GIMP, LibreOffice, stb.

(#26) blade zte válasza ledgeri (#10) üzenetére


blade zte
őstag

Nem vagyok annyira gyakori libreoffice használó, úgyhogy ne vedd biztosra amit mondok, de ne számíts hatalmas jóságokra vagy különbségekre a konkurenciához képest. Ez egy saját magával egészen jól használható irodai szoftver, a funkcionalitásban majdnem teljesen ugyanarra törekszik mint az MS Office, sokszor persze visszamaradottnak érződhet egyes tereken, a menürendszert is csak most kezdik gatyába húzni. Egy naív MS Office user akár azt is mondhatja hogy gagyi.

Aki ismeri és értékeli a szabad szoftvert (és eléggé idealista mint én) az jó eséllyel ezt preferálja. Az MS Office számomra a sikeres monopolizálása a formátumoknak, egy alap kommunikációs módszernek a világon. A Libreoffice pl. nem is tud annyira jól MS Office által kódolt Word vagy Powerpoint dokumentumot kezelni mert a Microsoft kisajátítja ezeknek a dokumentumoknak az interpretálóit vagy akárcsak a fájlformátum megdefiniálását. Ha akarsz írni egy irodaszoftvert ami ezeket kezeli akkor kútfőből kell kitalálnod hogy mi hogy működik. Én nem nagyon vagyok hajlandó ilyen szoftver mellé odaállni.

Lehet ezzel vitatkozni, tudom hogy itt pragmatikusabbak azért az emberek minthogy egy ilyen válasz eltántorítsa őket, de én ezt tudom elmondani róla.

Oppo find 7 astro black

(#27) lev258 válasza UnA (#24) üzenetére


lev258
veterán

Ha te szeretnéd leegyszerűsíteni a problémát, akkor tessék. De a LO fejlesztőknek bizony sok munkájuk megy rá, hogy minden egyes új docx formátumot visszafejtsenek pár fájl alapján (bizony, nem tudnak mást csinálni) és külön értelmezőt írjanak hozzájuk. Tovább már nem off-olok.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#28) ROBOTER válasza Mezga Aladár (#13) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez kész, mára be lehet zárni az Internetet.

(#29) ledgeri válasza blade zte (#26) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

Igazából csak olyan dolgok leírása érdekelne, hogy egy mező háttérszíne a szerint változzon, hogy a benne lévő adat (megjelenített, végeredmény) számszerűen hogy viszonyul egy értékhez... meg hasonlóak... Szóval ha erre rákeresek, csak pl ezt a mondatot írva is, MS verzióra kapok találatot többet. csak erre gondoltam.

(egyébként én az MS-t azért hagyom mert ha van ingyen alternatíva, akkor miért ne + legálisan... Mindaddig, míg nagy esélyel olvasható MS-sel is...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30) MineFox54 válasza Csóró™ (#14) üzenetére


MineFox54
őstag

Inkább ez a baj :)

(#31) Rimuru válasza ledgeri (#29) üzenetére


Rimuru
veterán

Ird a kereses moge hogy libreoffice. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#32) fuze válasza MineFox54 (#30) üzenetére


fuze
őstag

Én kemény 3000 Ft-ért vettem office key-t itt hardverapron. Legális, működik. Ez miért ilyen drága akkor?

adms.hu | UI Designer

(#33) RECSKA válasza fuze (#32) üzenetére


RECSKA
veterán

Legális? Névreszóló számlával? Nem? Akkor nem az... :D

Csörögj rá a microsoftra, és kérdezd meg. Gyorsan kiderült a refurb windows matricákról is, amit egy 10-esért dobáltak, hogy nem az :D

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#34) atike válasza RECSKA (#33) üzenetére


atike
nagyúr

13-ért van használt, ami legális - és megbízható a forrás is... :U

Csörögj rá a Microsoftra, és kérdezd meg... :P ;]

(#35) Csóró™ válasza atike (#34) üzenetére


Csóró™
senior tag

Microsoft Office 2007 :Y

Itt amúgy most ne az otthoni kis PC-re gondoljunk, hanem mondjuk egy olyan cégre, ahol van mondjuk 500 PC, de nem vehetnek használtan Officet, mert mondjuk közrablás (khm... közbeszerzés) van előírva.

Érdemes rákeresni a KEF -en a "Microsoft Office" -ra, máris kikerekedik az ember szeme :K

[ Szerkesztve ]

(#36) atike válasza Csóró™ (#35) üzenetére


atike
nagyúr

...ha tudnád mennyien használják még ma is... :) Sőt.

Már 20 PC fölött is mennyiségi licensz játszik, nem hogy 500-nál... :U Ott azért más számok lesznek nagyon is.

(#37) Csóró™ válasza atike (#36) üzenetére


Csóró™
senior tag

Végül is... Windos Xp-t is sokan használnak még, megyek is venni egyet ocsoért, és teszem fel a gépemre :K

Amúgy olyan állami cégnél, mint a mienk is, sokszor a kicsi is számít. Most jól megy a szekér, de volt olyan időszak, hogy még az egerek beszerzéséhez is nyomós indokokat kellett írni, mert annyira nem volt pénz. Gondolhatod az office license hányadik helyen volt a fontossági sorban :K

[ Szerkesztve ]

(#38) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

En vagyok az egyetlen, akit taszit a design? 2018-ban meg mindig ugy nez ki, mint az MS Office 2003

(#39) csongi válasza Csóró™ (#37) üzenetére


csongi
veterán

Meglepodsz, Auchan pensztargepkn XP fut. Biztos vagyok benne, sok zart halozaton talalkoznal vele. :)

(#40) Csóró™ válasza csongi (#39) üzenetére


Csóró™
senior tag

Simán elhiszem, mert nálunk jelenleg 600 PC van, amiből még 150-en mindig XP van (szerencsére februárban cseréljük az összes gépet és vele végre a Windowsokat is újabbra) ;]

Viszont az, hogy "sokan használják" ne legyen már indok, 2018-ba ne Office 2007-et meg XP-t ajánljunk már használatra :N

(#41) csongi válasza Csóró™ (#40) üzenetére


csongi
veterán

Persze igaz, javasolt a frisebb verzio... csak hat a penz nagyur, es otthoni hasznalathoz kidobalni egy office csomag arat.
Azt a tablazat es world kezelest amit vegzek boven kizsolgalja a 2007.
De a tobbi gepen libre van. :).
Regen alap szoftver volt, anelkul szinte semmi nem akart mukodni, mert a betukeszlet meg egyebek onnan szarmaztattak.
Ma mar enelkul is mukodnek az uj programok, vannak gepek ahol szuksegtelen.
A jatszos gepemen csak azert van fent, mert neha jo, nagy monitoron tablazatozni, de honapokig fent sem volt.
Ezeknek a szoftvereknek az eladasat idehaza a cegek es allami szfera generalja.
Otthoni felhasznalasra a Libre is boven elegendo lehet.

(#42) Kékes525


Kékes525
félisten

A LibreOffice egyik hibája az volt, hogy nem teljes kompatibilis a Microsoft Office-al. Történt ebben lényeges előrelépés?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) Kékes525 válasza #20749568 (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Szomorú, hogy a Microsoft nem adja ki a formátumait.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) BSOD válasza Mezga Aladár (#20) üzenetére


BSOD
senior tag

Elég ostoba volt aki ezt az előírást kitalálta. Ez programtól független. Betűtípusfüggő.
Ilyet csak monospace (állandó betűtávolságú) betűvel lehet csinálni, pl. courier.
A betűtípusok nagy része egalizált, a harmonikusabb, jobb ritmusú, jobban olvasható szövegkép kialakítása miatt.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#47) alevan


alevan
őstag

Ahhoz képest, hogy éveken át ment a szararibbon duma, csak megjelent libreofficeban is :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#48) Syl válasza alevan (#47) üzenetére


Syl
nagyúr

Most is szararibbon ;] Szerencsére ebben az új LO-ban sem alapértelmezett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49) Mezga Aladár válasza BSOD (#45) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm, számomra ez új volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#50) atike válasza Csóró™ (#37) üzenetére


atike
nagyúr

Windows 7 és Office 2007 az általános felhasználás. Nem tudom miért és hogyan hoztad ide az XP-t... :U

És nem ez "ajánlott" felhasználásra - egyszerűen csak a géppark korát tekintve (és ezáltal teljesítményét) az ideális a Windows 7 / Office 2007 párosítás. Ráadásnak elég sokan irtóznak mind a Windows 10-től, mind az Office 2016-tól...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.