Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Szépnek nem nevezném de eléggé funkcionális mérnöki munkának néz ki ez a ház.

(#2) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én egy Cooler Master HAF XB-t használok ilyen célra, az egy zártabb, és összeszerelt állapotában sokkal inkább háznak kinéző darab, de mégis hasonlóan könnyen lehet benne alaplapot és kártyákat cserélni :) És nem utolsó sorban kb fele ennyibe kerül.

(#3) Methionyl válasza GAI (#2) üzenetére


Methionyl
senior tag

+1 :K

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

flexelném a tetejét ;]

(#5) tailor74


tailor74
őstag

Nekem bejön, gondolom a 190 dollár az alap ár, másik 100 dollárra saccolom az "opcionális" burkolatot a céget ismerve.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6) khron78


khron78
őstag

tesztelőknek - ha ha ha

Micsoda felesleges és értelmetlen dolog ez. Vajon mit érdemes ezzel tesztelni?

(#7) siti válasza khron78 (#6) üzenetére


siti
senior tag

Vajon miket szoktak tesztelni a szervizekben, gyárakban, ph-n...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#8) khron78 válasza siti (#7) üzenetére


khron78
őstag

Én pont egy ilyen szervizben vagyok és nem tudok rájönni ez a ház miért és kinek jó.
Az iróniát érteni kellene, te vajon miért nem érted?

(#9) Pug válasza khron78 (#8) üzenetére


Pug
veterán

Ha még szakmabeli is vagy és valóban az irónikus értetlenkedésed annak szólt, hogy nem látod funkcionálisan létjogosult felhasználási területét az adott test bench/kuckónak, akkor eléggé nagy a baj... :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#10) zolee5016 válasza Pug (#9) üzenetére


zolee5016
őstag

legjobb esetben kispárnára de leginkább egy újságra fektetett alaplap,meg minden további hardver ,erre arra a csavarok,szerszámok tengerében......ez egy szakszervíz általános munkaasztala.....
miért lepődsz meg,ha nem ismernek bench-padokat......

..a cikkben levő házról
erősen túlárazott cucc...a név kötelez........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11) NomadND1


NomadND1
senior tag

Nem tudom, hogy ezen most sírni, vagy nevetni kell....Én még egy tesztelőt sem láttam aki házba tenné a vasat. A leg alap megoldás a szivacs, de már erre is vannak alternatívák.
Látom nem csak én kérdőjeleztem meg a ház létjogosultságát ;-)

[ Szerkesztve ]

(#12) ledgeri válasza khron78 (#8) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A szövegben nincs hangsúly, ne feledd...

Egyébként meg jó lesz a pár youtube-on nagyobb nézettséggel rendelkező "stódiós-teszternek"...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) #16939776 válasza zolee5016 (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt ne hidd hogy ez napi több szétszerelést/összerakást kibírna, még a csavarok behajtásánál sem tudsz erőt kifejteni merőlegesen a lemezre, feketére eloxált alu, még a GND-t sem adjná meg az alkatrészeknek, mert elég jól szigetel a tenyésztett alu-oxid.

Nekem ez kettes-alá, stabilitásra: sík és kikönnyített lemezek, egy szál merevítés nélkül:

Ha aktív szervizes lennék (voltam) nem szívatnám magam ezzel. :U

[ Szerkesztve ]

(#14) khron78 válasza Pug (#9) üzenetére


khron78
őstag

Nagy a baj? Azért mert ez egy értelmetlen pénzkidobás?
Egy tesztelő többnyire az alaplap dobozán tartja az alaplapot. Nincs ideje sehova csavarozgatni, ugyanis egy nap több perifériát is kell tesztelni, ezért több munkaállomás is szükségeltetik hozzá.
Aztán értelme se lenne összeszerelni valamit, amit utána jó esetben 5 perc múlva szedsz is le, mert hibás.
De neked jó test bench kuckózást kívánok az adott házhoz!

(#15) Pug válasza khron78 (#14) üzenetére


Pug
veterán

Neked pénzkidobás, nem is mondtam, hogy szervízbe lenne a létjogosultsága ;)

Ettől függteltenül még van a test bench-eknek piaca, az egy dolog, hogy fogalmad sincs róla... ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#16) khron78 válasza Pug (#15) üzenetére


khron78
őstag

Én a cikkre reagáltam a hozzászólásommal, ami így kezdődik:

"Tesztelőknek, és a komponenseket gyakran cserélgető felhasználóknak szánja új nyitott házát a Lian Li."

De kötözködni azt tudsz.

Ja és ha már kötözködés. Szervizben, és nem szervízbe.

[ Szerkesztve ]

(#17) Pug válasza khron78 (#16) üzenetére


Pug
veterán

Szeretnéd, hogy a troll/ál értetlenkedő eredeti hsz-edhez visszamenjünk?
Van piaca, te nem tudod felfogni, hogy van #ennyihke...
Gyiku mestert idézve, viszlát! ;]

"Tesztelőknek, és a komponenseket gyakran cserélgető felhasználóknak szánja új nyitott házát a Lian Li."

(Tesztelő, továbbra sem egyenlő szervizes, ugye azért az megvan?)

Yepp, nekik szánja. További trollkodást szeretnél még pörgetni, vagy erre a hétre már elég volt? :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#18) GAI válasza khron78 (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a tesztelő =/= szervizes. A szervizes nyilván nem fogja házba szerelni a tesztelendő komponenseket. Aki viszont HW teszteket csinál (pl. a PH-ra), az azért nem 5 percenként cserélheti az alkatrszeket. Én pl hobbiból VGA-kat tesztelek, ezért elvárás volt egy olyan ház, amiben könnyen hozzáférhető módon, gyakran lehet VGA-t, vagy akár alaplapot cserélni. Viszont mégse akartam, hogy a lakás egy szereldéhez hasonlítson, úgyhogy ezért kellett egy ilyesmi ház, ami a teszt végeztével esztétikus állapotra hozható (becsukható) és elvan a sarokban, kvázi állandó bútorelemként. Ez végül a HAF XB lett, de ez a Lian Li is hasonló koncepció, csak nekem kevésbé tetszik, mert túl nyitott. Szóval az ilyen jellegű (hobbiból vagy hivatásból) HW teszteket készítő embereknek való ez a ház szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#19) khron78 válasza Pug (#17) üzenetére


khron78
őstag

Elfogadom, hogy ti akár lehettek célközönség és használnátok ezt. Sőt az is lehet, hogy én nem látom jól ennek a lényegét.
Viszont.
A másik fél esetleges ismeret hiánya, szerintem nem jogosít fel téged arra, hogy az illetőt, jelen esetben engem, trollnak címkézz és elküldj akárhova.
Részemről a vitát befejeztem. Ha te még úgy érzed tovább szeretnél engem rugdalni, akkor a lehetőség adott (privátban).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.