Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) I02S3F


I02S3F
őstag

Mindig is a GNOME volt számomra a legszimpatikusabb DE :C

(#2) #41095680 válasza I02S3F (#1) üzenetére


#41095680
törölt tag

👍A fahéjnak is ez az alapja, teljesen jó és igényes.

(#3) Bici


Bici
félisten

En ujabban XFCE, Mate es Cinnamon párti vagyok, de a Gnome sem rossz.
Viszont nem tudom, hanyan hasznaljak a linuxot magyarul, de nekem pl. percekbe telt, mire rajottem, hogy a cikkben emlitett szavak alkalmazas neveket akarnak jelenteni. :D
Borzalmas. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) I02S3F válasza I02S3F (#1) üzenetére


I02S3F
őstag

Használtam Mint Cinnamont. Gyorsabb volt a gépemen, mint az Ubuntu GNOME, de alapvetően díjjazom azt a fajta letisztultságot és egyszerűséget, amit a GNOME nyújt. Ubuntun kívül másra nem igazán vagyok nyitott, ott pedig legutóbb nekem lassú volt a GNOME. Meglátjuk a 18.04 milyen lesz. Alapvetően stabil disztróra vágyok, arra meg jó az LTS. Van támogatottsága is.

A naptár alkalmazás elég fapados volt úgy 1 éve és a web is.

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mennyire jó lett volna, ha a fordítást nem angol szórend szerint, szavanként egymás után csinálják...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) VIC20


VIC20
őstag

Nem létezik sehol egy hely, csak egy kis sarok a végtelen internetes univerzumban, ahol az ergonomikus felhasználói felületek kedvelői még meghúzhatnák magukat? Tehát ahol szép, színes, kifejező ikonok találhatók, meg az ablakoknak van keretük, hogy ne folyjon össze minden, nem olvashatatlan (pengevékony és szürke) betűkkel készül a téma? Létezhet még valahol ilyesmi? Sajnos én nem találom.

(#7) hunluki


hunluki
senior tag

Apropó ubuntu és gnome... Bugyuta kérdés de már előre érzem hogy ezt a kérdést sokszor fogom hallani upgrade után:

Unity-ben ugye a kuka fent volt a dock-on, viszont nekem eddig 18.04 daily image-eiben nem sikerült teljes értékű módon felvarázsolni rá úgy hogy úgy működjön mint unity-ben. Pl asztalról belehúzva valamit az a kukába kerüljön, illetve jobbkatt --> kuka ürítése opciót se tudtam odahekkelni ha megfeszültem se.

Erre esetleg valakinek javaslat?

(#8) I02S3F válasza hunluki (#7) üzenetére


I02S3F
őstag

Kérdés, hogy a GS-el le akarják-e utánozni a Unityt.

(#9) pengwin válasza VIC20 (#6) üzenetére


pengwin
addikt

KDE Plasma + megfelelő téma?

Én is nagyon kellemetlennek és szemgyilkosnak találom az alap szürkeárnyalatos témákat, de ez Linuxon aztán igazán nem egy normális érv, mivel kb. fél perc átállítani a témákat.

Üdv, pengwin

(#10) Lacc válasza hunluki (#7) üzenetére


Lacc
aktív tag

Szia.

Valószínűleg nem. Annak a Dock-nak az alapja a "Dash to Dock" plugin. Ott eltudták érni, hogy a Kuka, és a csatlakozott eszközök (mint a pendrive) ikonja Ubuntu alatt megjelenjen, de a többi disztrónál nem tudta elérni a srác. (Githubon ez a feature, még nyitott státuszban van)

Plusz van valami másik "komolyabb probléma" az pedig a Wayland, állítólag a Wayland-es srácoknak kellene protokolt bővíteni, hogy a Kuka és a többi ilyen ikon használható legyen, (funkciókra gondolok, mint "pendrive kiadás", "kuka kiürítése" stb.)
Ez annyira problémás terület lett a Wayland, hogy a Gnome Shell 4 fejlesztésénél már visszaköszönnek az X server megjelenítős problémák.

Sokan felemelték a hangjukat, hogy a Gnome 3.28-ban nem lesz Desktop ikon, ami röhejesnek hangzik, de amiket írkálgatak, hogy sokkal kacifántosabb lenne megvalósítani csak a Wayland-del most, meg is értem őket. (Van fejlesztői levelező lista, néha ránézek)

(#11) Bici válasza VIC20 (#6) üzenetére


Bici
félisten

Mutatsz egy screenshot-ot, ami neked megfelelo lenne?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) sKie^ válasza Bici (#3) üzenetére


sKie^
tag

En kb 2 percig birom, aztan visitva valtok angolra. C64-en nem volt nyelvallitas, igy maradt az angol. Sosem bantam, inspiralo a nyelvtanulasra nezve. :)

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#14) hunluki válasza sKie^ (#13) üzenetére


hunluki
senior tag

Nálam ez minden OS-nél így van, legyen az telefonon, gépen, akármin. A magyar fordítás ritka bénára szokott sikerülni, sokkal nehezebb a troubleshooting is.

(#15) Narxis válasza #20749568 (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha 100 évig élnél akkor se élnéd meg.😂

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#16) UnA válasza hunluki (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt az extension tudom javasolni: Trash

A rádobást nem tudja, ellenben nagyon profi az összes többi funkcióban.

(#17) Adamyno


Adamyno
tag

Sok mindent próbáltam, de az Ubuntu Mate mellett maradtam. Öregszem :)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#18) -Skylake- válasza Bici (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nyiss meg W7-en egy vezerlopultot. Amit ott látsz azt keresi. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, tudom miről beszél. Hát van ilyen, van, akinek egy piktogram (aminek a lényege, hogy egyből felismerheto és kifejező legyen ugye) nem elég felismerheto és kifejező. Hála az égnek, hogy a mobilok ternyerese által az MS rajott, hogy a szivárványt hányó csillamponi az nem design és így dobtak a picsaba a w7 felületet. Érdekes egyébként amikor valakinek az a gondja, hogy egy oprendszeren (aminek az egyetlen funkciója hogy nyújt egy környezetet a programjaim futtatasara) pl az ablak kerete kevés helyet foglal... Érted, az ember örül neki mert így adott felületen több valóban lényeges infó fér el, de mindig jön valaki aki megmondani, hogy régen minden jobb volt. Utána meg fogja és atall w10re, mert a 7 elhetetlen. Édes.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) Bici válasza -Skylake- (#18) üzenetére


Bici
félisten

Ja, hat ott minden szinatmenetes, meg atlatszo, meg minden.
Izlesek es pofonok.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) VIC20 válasza Bici (#19) üzenetére


VIC20
őstag

Igen, egyszerűbb példákat mondani, mint képernyőképeket mutatni.

Számomra a Windows 7 felülete jó, de már túl mosottak (túlontúl színátmenetesek), jellegtelenek az ikonok. Mondjuk az XP lehetett a legjobb ebből a szempontból.

Ez a Szkájlék meg hogy is mondta? Éééédes. Kitalálja az ember gondolatait, ízlését. Meg hogy mit is fog majd csinálni nemsokára. Vagy legalábbis azt hiszi magáról. A lottószámokkal se megy, ugye?

Merthogy nemcsak ízlésről van itt szó: arról, hogy pl. az ember szeme nemcsak körvonalat lát, hanem színeket is. Én szeretem ezt a képességemet is használni tájékozódásnál. Nem szeretem, ha színvakságra akarnak kényszeríteni.

Az ablakkeret is mennyi helyet foglal. (A szalagkorlát az út mellett is micsoda fémpazarlás...) Egyébként vicces belegondolni: már a 14 hüvelykes monitorokon, 640x480-as felbontásnál (Win3.x alatt) is voltak rendes keretek, most meg a huszonhüvelykes, FullHD (vagy afölötti) felbontásokon már túl sok helyet foglal...
Talán az lenne inkább a megfelelő megközelítés, ha azt vizsgáljuk, hogy mi a szerepe a keretnek: a keret elválaszt, hogy ne folyjon össze a tartalom. Nem hiszem, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával, hallottam már mástól is.

(#21) Bici válasza VIC20 (#20) üzenetére


Bici
félisten

Nekem más az ízlésem, de mindkettönk igényére azonos a megoldás; meg kell tanulni gtk+-t témázni profi módon.
Én már pár napja elkezdtem gyártani a saját témámat, de sajnos elég kevés az érthetö anyag erröl, így lassan haladok, mert sokszor azt sem tudom hogy mire keressek.
Én mate és cinnamon környezetben gondolkodom, föleg mate.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) kemotox


kemotox
addikt

Csak a bash! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.