Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Felpakoltam a notimra, de sajnos le is szedtem a Fedora 4.8-as kerdelt dobott bele, ami nagyon tuti, csak a VMware nem támogatka, és folyamatosan patchelni kell a VMMON, meg a VMnet modulokat hogy valami legyen, most nem találtam még hozzá semmit túl új a kernel, ami nagyon jó dolog, és sok helyen előny, de nekem most pont hátrány volt, ment vissza a Mint 18 4.4-es LTS kernellel, a VMware hivatalosan odáig támogat, a Photon OS-ben is 4.4 van. Sajnálom pedig a Fedora jó cucc.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) F34R válasza hallador (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

Ennyire konnyen feladtad? :DDD [link]

Nekem egyebkent mas okokbol nem jon be a fedora, ha pedig azt szeretned hogy ne upgradelgesse a kernel-t akkor forgass magadnak egy sajatot.

(#3) Vladi válasza hallador (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tedd fel az előzőt, vagy várj amíg a vmw-t frissítik rá.
A fedora halad előre, nem vár senkire, hogy a kacatját megcsinálja. ;]

Vagy nézd meg a centos 7-et.

más
Köszi a cikket, meg minden, de legközelebb szóljatok nyugodtan, lefordítom ingyen. :W

(#2) F34R:

Najó, de ha 4.8 a rilíz kernel, akkor azt hiába tartod vissza, az se jó. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) F34R válasza Vladi (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

LEL :D

persze tudom, hogy rolling de az nem akadalyozza meg abban hogy, regebbi kernellel hasznald. Valahol biztos megvannak meg az archive repok.

(#5) Vladi válasza F34R (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Valahol biztos megvannak meg az archive repok."
Ezt nem értem. tegyen fel f22 kernelt? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) F34R válasza Vladi (#5) üzenetére


F34R
nagyúr

nyilvan ha neki max 4.4 ig kell a kernel.

(#7) joecontra


joecontra
addikt

Az XFCE spin-re rá is nézek a közeljövőben.

Üdv,
J

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

linux X nélkül,mint a kávé kompletta nélkül...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) F34R válasza bambano (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah igaz is ez mar waylandes :DDD

(#10) #21078528 válasza bambano (#8) üzenetére


#21078528
törölt tag

Meglepően jól müxik a Wayland, sosem gondoltam volna, hogy elsőre ennyire probléma mentes lesz...

(#11) bambano válasza #21078528 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elsőre? évek óta van wayland debianban is, fedorában is. az f25-ben csak annyi változott, hogy most már ez az alapértelmezett.

de pl. waylandos gépen meg tudom nézni egy távoli grafikus program kimenetét? mostanában sokszor néztem dvi fájlokat messziről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) #21078528 válasza bambano (#11) üzenetére


#21078528
törölt tag

Elsőre, már mint alapértelmezetten...
Mikor utoljára néztem (idén volt), semmi sem működött, most meg minden megy, szal elégedett vagyok.
Távoli grafikus programok kimenetei kevéssé érdekelnek, az sokkal inkább, hogy nincs tearing, nem akadozik a görgetés a böngészőkben, stb.... ;)

(#13) cigam


cigam
félisten

Kiírtam a programjával pendrive-ra, de a (boot) elején elhasalt a média teszt alatt.
- Mert CD-re írták a tesztet, és pendrive-on fals eredményt ad? Az gáz lenne.(Ellenőrzés nélkül elindul, de tényleg hibátlan?)
- Mert rossz a pendrive? Akkor nem sikerült volna a visszaellenőrzés.
- ?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14) cigam válasza cigam (#13) üzenetére


cigam
félisten

Tényleg a pendrive lehet a hunyó, mert a 2. kiírás után hibátlanul lefutott a teszt, viszont GUI-n még mindég kiírja, hogy boot_image=vmlinuz crashed.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15) King Unique válasza cigam (#13) üzenetére


King Unique
titán

A hivatalos torrentről szoktam az ISO-kat letölteni, majd Linux / Windows alatt kiírom pendrive-ra a bevált programokkal. A média teszt nem dobott hibát.

Próbáltam a legújabb WMware Workstation Player alatt is az alap Workstation verziót és látszólag működött rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#16) F34R válasza cigam (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem is volt szamtalan olyan distro ami lemezen sokkal jobban ment pendriven-n, foleg hogy utobbi mar a kernel image betoltesenel elhasalt.

(#17) OddMan


OddMan
őstag

Szerintem kicsit még bug-os a fedora25, például ha logout-al kilépek és vissza akarok login-olni, akkor nem történik semmi, csak elfeketedik a képernyő egy pillanatra és újra visszadob a bejelentkező oldalra. Mondjuk ha ilyenkor a kis fogaskerékre kattintok és egy másik módot állítok be, akkor utána már vissza tudok lépni.
A másik, hogy tényleg túl új a kernel és pl. az nvidia driver-ből csak a legújabbat 375.20-at szereti. Én használok steam-et és játszok Linux alatt és szerintem fontos, hogy régebbi driver-eket is fel lehessen telepíteni. Végül is visszaraktam a CentOS7.2-1511 verziót, szerintem CentOS stabilabb.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18) joecontra


joecontra
addikt

Nálam a YouTube videolejátszás nem folyamatos. Néha beragad egy képkocka de közben hallani hogy a videó megy tovább.

Üdv,
J

(#19) hallador válasza OddMan (#17) üzenetére


hallador
addikt

CentOS7.2-1511 verziót, szerintem CentOS stabilabb.

Nagy baj lenne ha nem lenne stabilabb, és ki forrottabb.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) cigam válasza F34R (#16) üzenetére


cigam
félisten

Elég esetlegesnek tűnik. 5 percel később ugyanarról a pendrive-ról megint elbukik a teszt elején.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

indavideó nem megy, menü fagyogat, x-es cuccok nem mennek...
ráadásul a tecső lejátszásban sem látok túl nagy különbséget.
úgy látom, marad a debian.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) F34R válasza bambano (#21) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez nem volt kerdes, mar majdnem megbotrankoztam az esetleges valtasodon.

(#23) Vladi válasza F34R (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egy darabig én is nézegettem az avatart.... :DDD

Ismerni kell más cuccokat is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) F34R válasza Vladi (#23) üzenetére


F34R
nagyúr

En sokmindent megismertem, de nem a fedora lett a kedvencem :DDD

(#25) King Unique válasza cigam (#20) üzenetére


King Unique
titán

Linux alatt a művelet előtt full újrapartícionáltam a pendrive-okat GParted segítségével. Majd az ISO-t kiírtam rájuk dd-vel, illetve Fedora alatt a saját tooljával és a teszt egyszer sem dobott hibát. Egyébként a Media Writer is dd módban írja ki.

Windows alatt a normál kiírás utáni bootolásnál a teszt nem is megy el 100%-ig, hanem egyből ok és betölt a live rendszer. Csak a dd módban kiírt pendrive-ot ellenőrzi végig. Annál viszont előfordul, hogy néha hibát dob, akár előbbivel, akár másikkal van kiírva. A Fedora Media Writer toolt használva is olykor hibát ír ki a tesztnél, ha előtte nem volt full legyalulva és újrapartícionálva (diskpart) a pendrive. Ellenkező esetben teljesen ok.

Amúgy a vicc az egészben, hogy maga a teszt hiába FAIL, attól még a boot menü első opcióját választva minden esetben hiba nélkül betölt a live rendszer. Sőt, egy próbatelepítés is gond nélkül végigment. Tehát ennyit ér ez a teszt...

[ Szerkesztve ]

(#26) cigam válasza King Unique (#25) üzenetére


cigam
félisten

Adott is rá lehetőséget, és éltem is vele. Szóval a program legyalulta a pendrive-om, egy fura kiosztást hozott létre:

Azért akad le, mert egy "normális" régi fajta BIOS-al szerelt gépen (Dell D630) próbálom?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27) joecontra


joecontra
addikt

Én dd-vel írtam ki pendrive-ra. A teszt nem dobott hibát, de magát a rendszert nem érzem jobbnak (vagy ugyanolyan jónak) mint a 23-as kiadást.

Üdv,
J

(#28) King Unique válasza cigam (#26) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk, mivel a FMW grafikus tool Linux alatt aszem csak a Fedora esetében érhető el, így sejtettem, hogy Windows alatt próbáltad. :)

Ez a partícionálás dd írásnál nem meglepő, van is róla egy jó cikk. De erre a fentebb említett program is amúgy figyelmeztet. Illetve, ahogyan a diskpart, úgy az is simán újraformázza.

Én UEFI boot módban próbáltam, de szerintem a "leakadás" egy lehetséges oka, hogy nem tetszik a telepítő tesztelőjének a windowsos partícionálás / xy program szerinti kiírás valamely paramétere. De, amúgy kb. k.n.sz.l. kategória, ha a használatnál semmilyen tényleges problémát nem okoz...Gondolom maga a live rendszer esetedben is simán bebootol? Továbbá próbáld teljesen újrapartícionálni és úgy kiírni & tesztelni!

[ Szerkesztve ]

(#29) paye


paye
tag

Letöltöttem a Live DVD-t, bebootoltam, felállt, próbáltam egy video-filet elindítani majd egy blu-rayt, mindkettőre dobott vmilyen kifogást / blu-ray-nál pl. a felirat megjelenítésével volt problémája.../ Nálam is marad a Debian...

(#30) cigam válasza King Unique (#28) üzenetére


cigam
félisten

Igen, W10 alatt futtatom a pendrive készítőt. De pont azt írtam, hogy a Fedora programja particionálta ilyenre, és írta ki rá azt az image-t amit letöltött. Pont ezért érthetetlen hogy hibát jelez a teszt. A live sem indul probléma nélkül, a desktop megjelenése után egy fekete buborékban üzen, hogy vmlinuz crashed. Szóval valami nem kerek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31) King Unique válasza cigam (#30) üzenetére


King Unique
titán

Az csak egy dolog, hogy az FMW-vel lett kiírva, attól még ki tudja korábban milyen rendszerek & programok által volt partícionálva, formázva az a pendrive. Illetve, amíg nem csináltam tiszta partícionálást, addig nálam is hibát dobott a teszt.

Viszont, ha már a live rendszer sem működik rendesen, akkor lehet a gép valamely hardvere nem tetszik neki, vagy esetleg a BIOS túl régi [link].

[ Szerkesztve ]

(#32) cigam válasza King Unique (#31) üzenetére


cigam
félisten

Valamiért nem értjük egymást, és elbeszélünk egymás mellett. Az ubuntu-n futó "startup disk creator" programmal létrehozott telepítő volt a pendrive-on. Windows alatt futtattam az FMW-t, és egyből megjelent a jobb felső sarokban egy piros koceka, ami a pendrive teljes törlését(újrapartícionálását) végezte el. Erre rá is kattintottam, tehát az FWM hozta létre ezt a partíció kiosztást, majd írta rá a fedora-t.

Köszi linket, a BIOS-ból nem lesz újabb, a legfrissebb A19 van fent. Sem USB3, se más "friss" HW nincs benne. Egy mezei Intel chipset-es C2D laptop.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33) cigam


cigam
félisten

Most direkt másik pendrive-al próbáltam ki.
fmw futtatása elött:

Az fwm újrapartícionál:

Miután végeztt a fmw:

Az eredmény itt is ugyanaz:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34) Vladi válasza cigam (#33) üzenetére


Vladi
nagyúr

live usb creatort próbáltad esetleg?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35) King Unique válasza cigam (#33) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy az Ubuntu beépített eszköze is dd módban ír, illetve fentebb ki volt tárgyalva ennek a Windows alatti megjelenése. Pusztán arra céloztam, hogy a kiírást, formázást illetően bizonyos dolgok esetleg bekavarhatnak.

Kicsit nézegettem ezt az FMW toolt Windows alatt és elég érdekes eredményeket kaptam a tesztnél:

1.1 FMW visszaállítás & írás —► FAIL
1.2 Reboot (teszt) + FMW visszaállítás & írás —► OK
2.1 Formázás másik programmal + FMW írás —► FAIL
2.2 Kiírás másik programmal (dd mód) + FMW írás —► OK
3.1 Teljes formázás (diskpart) + FMW írás —► FAIL
3.2 Reboot (teszt) + FMW írás —► OK

Magát a visszaállítást csak az előzőleg dd módban írt (bármely program által) pendrive-oknál ajánlja fel. De, hogy most a windowsos FMW bugos, vagy pusztán a windowsos környezetben kreált telepítő nem tetszik a live rendszer tesztelőjének, azt a fene tudja...?

Egyébként az ISO, illetve a pendrive-ok jók. Utóbbiaknál a tesztprogramok és a teljes formázás sem dobott semmilyen hibát. Sikertelen teszt esetén én is a screenshoton lévő hibaüzenetet kaptam, nálam is 4,8%-nál szállt el...Ettől függetlenül a live rendszer minden esetben elindult hiba nélkül és egy próbatelepítés is rendben lement. Illetve a korábban említett programokkal kiírt Linux ISO-knál sem volt soha semmilyen probléma a live rendszerek futtatását / telepítését illetően.

[ Szerkesztve ]

(#36) cigam


cigam
félisten

Feladtam. Kiírtam hagyományos módon DVD-re :) Viszont ahogy King Unique tesztjei is alátámasztják, lenne még mit faragni a médiakészítőn.

Érdekes, hogy DVD-ről lefut a teszt hibátlanul, ám a grafikus felület megjelenésekor továbbra is a vmlinuz-ra panaszkodik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37) Vladi


Vladi
nagyúr

Kiprobaltam, leirasok itt.

live usb creatorral nem mukodott
livecd-iso-to-disk modszerrel nem mukodott
GNOME Disk Utilityvel megcsinta. letesztelte, bebootolt.

tobbi modszert nem neztem. magzar billentzuyetkiost\st nem tal'ltam de nem is nagzon kerestem. :DDD

4 part<ci=t csin'lt, k0yt-k valami efit is, nem tom kinek mond ey valamit. :F :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) King Unique válasza Vladi (#34) üzenetére


King Unique
titán

Ez a tool elég régi, illetve nem dd módban ír. UEFI boot módnál maga a menü betölt, de mind a live rendszer indítása, mind a tesztelés hibaüzenetet dob:
double free at 0c71df500
double free at 0c71f15c0

(#36) cigam:
Lehet, de szvsz a telepítő tesztelőjén szintén, mert utóbbi működése egy kicsit egzotikus. Illetve, ha nálad még DVD-ről futtatva is problémázik, akkor ott vsz más lesz a gond. Másik disztróval, illetve régebbi kerneles verzióval is ezt produkálja?

[ Szerkesztve ]

(#39) Vladi válasza cigam (#36) üzenetére


Vladi
nagyúr

fdisk ezt mondja a pendrivera:

Disk /dev/sdd: 8178 MB, 8178892800 bytes, 15974400 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk label type: dos
Lemezazonosító: 0x13b46ec8

Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
/dev/sdd1 * 0 2813951 1406976 0 Empty
/dev/sdd2 91688 102327 5320 ef EFI (FAT-12/16/32)
/dev/sdd3 102328 125671 11672 0 Empty

Disk /dev/sdd1: 1440 MB, 1440743424 bytes, 2813952 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk label type: dos
Lemezazonosító: 0x13b46ec8

Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
/dev/sdd1p1 * 0 2813951 1406976 0 Empty
/dev/sdd1p2 91688 102327 5320 ef EFI (FAT-12/16/32)
/dev/sdd1p3 102328 125671 11672 0 Empty
[root@localhost ~]#

Jó egy katyvasz. Amúgy az én gépem is klasszikus biosos. De ezze la pennel tesztel, a teszten átmegy, utána bebootol. Még egész gyorsan bootol és fut a rendszer.

Egyébként kb annyi történik, hogy ezt a iso-t fel kell készíteni efi-s meg biosos gépre is, lemezre írásra, meg usb-re is. Ezért egyre bonyolultabb.

Meg kéne nézni egy egyszerűbb spint, hogy az követi e ezt a metódust, vagy annak valami kő egyszerű az isoja.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) cigam válasza King Unique (#38) üzenetére


cigam
félisten

Eddig ubuntu 16.04LTS-el nem volt (sok) gondja, Gnome-os rendszert nem próbáltam mostanában, de rémlik hogy a 24-es telepítője is kiakadt vmi gnome-os csicsamicsa miatt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#41) King Unique válasza cigam (#40) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk magának a kiírásnak a live rendszernél ezekhez nem feltétlen van köze és inkább a korábban említett dolgok zavarhatnak be. Illetve Windows alatt a Linux ISO-k kiírása a fentebb említett programokkal általában sima ügy. Nekem legalábbis eddig nem volt emiatt problémám.

Bár ez az új Budgie kicsit egzotikus ilyen téren...Ez nem támogatja (rendesen) a dd írást, legalábbis egyik rendszer alól kiírva sem bootolt be a pendrive-ról. Csak a normál írási mód működött. A 16.10-es ISO-ja meg lehet bugos, mert azt egyáltalán nem tudtam pendrive-ról bebootolni...

[ Szerkesztve ]

(#42) cigam


cigam
félisten

Ez a live rendszer "gyengesége", vagy a telepített verzióban is problémázna?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.