Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ez is az Aperture használókat célozza, ahogy más cégek akciója is. Az ár egyébként szimpatikus, és külön jó hogy van kipróbálható verziója, mert őszintén szólva én kicsit el vagyok veszve a kínálatban. Nem tudom, hogy egymással összehasonlítva melyik tud többet, miben tud többet, melyik gyorsabb, melyik tud valami egyedi extra "trükköt" és persze melyik eredményez szebb, használhatóbb képet ugyanabból a nyers képből kiindulva.

Vajon a Canon DPP 3.14, a Corel Aftershot Pro 2, az Aperture 3.5.1 és ez a DXO 9.5.1 funkcionalitásban hogy viszonyul egymáshoz?

Ahogy látom az Elite kiadás csak azoknak hasznos, akiknek "profibb" kamerája van. A funkcionalitás ugyanaz, csak a kamerák - lencsék támogatása más. Itt elvileg le is lehet csekkolni, hogy melyik editiont érdemes megvenni egy bizonyos kamerához: [link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) arn válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


arn
félisten

Capture one, lightroom, dxo, kb ezek hasznalhatoak jol

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) madgie válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


madgie
titán

Valahol bekaphatja az Apple, mert az Aperture mellett hónapok óta b@szik megírni a natív támogatást az Oly EM10-hez (ami ahhoz kéne, hogy mondjuk Preview-ban gyorsan átfussak a képeken) :(((

(#4) Tigerclaw válasza arn (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Most nézegetem a DXO OP-t és úgy látom hogy a fotó rendező funkciója ugyanolyan fapados, mint a Canon DPP, vagyis nincs neki, így hiába tud képet feldolgozni, ha nem segít a többezernyi kép rendezésében.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) arn válasza madgie (#3) üzenetére


arn
félisten

ez a dxo se tamogatja az xt1et, a lightroom vizfestekes kepeket csinal (mint a jpg), marad a c1 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) madgie válasza arn (#5) üzenetére


madgie
titán

X-A1-gyel nincs ilyen gond, éljen a Bayer! :)

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A DXO FilmPack 4 viszont nagyon tetszik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) arn válasza madgie (#6) üzenetére


arn
félisten

Igyis ugyis c1t hasznalok :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) ƬΛЯΛ válasza madgie (#6) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Én is ezt akartam írni :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#10) stingy2 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


stingy2
senior tag

ha vkit érdekel most (07.13)még ingyen is van:[link]

INTJ

(#11) Tigerclaw válasza stingy2 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez a 7 elite verzió, de ha ez hivatalos alap a 9.5.1 upgrade felé, akkor hasznos lehet, annak aki meg akarja venni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) madgie válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


madgie
titán

Nem lehet upgrade-elni, így meg elég sovánka (mármint a hetes).

(#13) ollie válasza madgie (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Profiknak lehet, hogy kevés, de nekem, amatőrnek, még így is túl sokat tud.

***

(#14) madgie válasza ollie (#13) üzenetére


madgie
titán

Hiába tudna XY dolgot, ha fel sem ismeri a raw fájlokat... újabb gépeket sajnos nem ismer.

Nálam pont ezért bukó :(

(#15) tabu3x


tabu3x
tag

Nekem az tetszik a dxo-ban, hogy camera+lens kombót veszi figyelembe a korrekcióknál, és hát tényleg szinte bármelyik gép bármilyen obival párosítható. Az okos funkcióit mindig kikapcsoltam, mert kézzel jobb eredményt lehet elérni, már ami a csúcsfények és az árnyékok kezelését illeti.
Viszont, szerintem egyrészt lassú, másrészt gondjaim voltak a csúcsfényekkel. Igaz, a DPP-nél sokkal jobb a cucc, de azért a Ligthroom-ban olyan érzésem van a dxo-hoz képest, mintha 2FÉ-vel szélesebb lenne a dinamika tartományom, másrészt sokkal gyorsabb is.
De lehet, h más géphez a dxo jobb, mint az LR. A sonymhoz pl. Photo Ninja volt a legjobb, aztán DPPdxo/C1, végül a LR.
A mostanihoz (canon) a LR messze a legjobb, majd dxo/c1, Photo Ninja, végül a DPP.

[ Szerkesztve ]

(#16) tabu3x


tabu3x
tag

jah, és sajna híján van olyan dolgoknak, mint pl. a gradient filter, vagy a brush. ezek nélkül már nem tudnék meglenni egy pillanatig sem.

(#17) arn válasza tabu3x (#15) üzenetére


arn
félisten

canonhoz, nikonhoz a lightroom nagyon jo, de masnal eleg gyengecske tud lenni a kimenet. kezelhetosegre nalam is kedvenc, bar szokas kerdese :) xtranshoz nalam messze a c1 vezet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) kenand


kenand
veterán

Itt még működik a 8-as link, az én Olympus MILC-emet Pen PL5 + a két objektívét is támogatja raw módban is.

(#19) kenand


kenand
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.