Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Azért olyan már ez a sorozat is mint a FIFA-k, csiszolgatnak kicsit a grafikán, átírják a neveket másra, és már kész is, mehet a pultra. Miben tud ez többet mint a legelső Shogun? Nem lehet várat építeni mint a LOTR 2, Castles 2-ben, nincs gazdasági lánc mint a Settlersben, csak csták, meg közte lehet diplomáciázgatni, vagy menni a következő csatába. Olyan féloldalas, nem teljes játék. Sajnos. Pedig régóta várom már a LOTR2 méltó utódját.

[ Szerkesztve ]

(#2) Giovan! válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Giovan!
addikt

A legelső Shogunhoz képest elég sok dolog bekerült a játékba. A diplomácia, belpolitika, tartományrendszer is rohadt sokat változott. Szerintem amúgy a legnagyobb fejlődést a Rome II hozta el, de mondjuk már a Shogun II-ben is sok érdekes és hasznos ujítás volt. A replenishment system (ami az Empire Total War-ban került be) nélkül pl. rohadt idegesítő volt, hogy minden csata után kezdeni kellett valamit a megfogyatkozott egységekkel, ezután elég volt egy baráti tartományban eltölteni pár kört és fel is töltődtek a sorok. Vagy ott van pl. a diplomácia. Egy Medieval II-ben kb. semmit sem lehetett csinálni, szövetséget köthettél egy állammal, és kereskedhettetek, aztán ennyi. Ehhez képest a Rome II-ben óta már konföderálhatsz, van 3 vagy 4 féle szövetségkötési lehetőség, kliensállam, szatrápia stb.
Vagy ott volt a Warhammer II Total War Vortex kampánya, ami eltért egy kicsit a hétköznapi "hódíts meg a mapot és nyertél" total war kampányoktól. Arról már ne is beszéljünk, hogy az AI mekkorát fejlődött.
Aki szerint a Shogun 1 óta nem fejlődött a Total War semmit, az nem játszott a szériával az utóbbi 10 évben. :(((

Na, de hogy on is legyek: szerintem jó lesz ez, én várom. Egy újkorban játszódó, gyarmatosítós, egész világra kiterjedő mapos, 1600-tól 1900-ig tartó kampánnyal felszerelt total warnak mondjuk jobban örültem volna, de azért ez se lesz rossz.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#3) Giovan!


Giovan!
addikt

Elég sok Total War játékot akcióztak most le a Steamen (pl. egy Attila Total War is csak 10 euro most), akit érdekel a téma, nézzen rá. Valószínüleg senki sem fogja látni ezt a kommentet, de gondoltam szólok :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.