Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolabacsi


zsolabacsi
tag

Soha nem volt laptopom de most már lehet kéne egy csak az lesz a furcsa hogy közbe drukkolok h adja meg magát... :D

(#2) HUfantom válasza zsolabacsi (#1) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát azért tenni is kell :)
Mármint nem fizikailag, hanem szoftveresen

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

A jelenlegi X szériával azért bátor dolog meglépni ezt. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg is javítják és ki is fizetik? Különben meg elég ki be kapcsolgatni az nem használ neki. :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#5) kaszaking


kaszaking
tag

Ez egy jó kezdeményezés az ASUS-tól

(#6) Balrog


Balrog
tag

Le a kalappal az Asus előtt. Ez már igen. Vagy nagyon bíznak a termékeik minőségében vagy a marketing osztályon remegő térdekkel nyeltek egy nagyot és bevállalták a jó reklám érdekében.
Akárhogy is ez dicséretes. :R

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#7) mepet


mepet
addikt

Lesz itt visszaélés ezerrel! ;]

(#8) creation válasza mepet (#7) üzenetére


creation
senior tag

Bezony ám, főleg ha nálunk is lesz :DDD

Csak az Asus termékeinek nagy részénél (pár eleve kuka szökevényt leszámítva notebook fronton), sajnos a hiba már garancia+2nap múlva jön elő. S az az után következő support az ami minősíthetetlenül tre'. :R Aka Lenovo kontra TMX...

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#9) fabicska válasza mepet (#7) üzenetére


fabicska
aktív tag

Legalábbis hazánkban.... Olyan fórum is indul majd szerintem, hogy "Hogyan tegyük használhatatlanná ASUS laptopunkat..." Az elképzelés dicséretes, majd meglátjuk mi sül ki belőle.

Volt CULV ASUS laptopom, 3 évig simán ment, aztán eladtam. Jó gépek, az tuti.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#10) szacsee


szacsee
nagyúr

VGA és alaplap supportot kellene kicsit gatyába rázni, vagy csak én látom így?
Laposnál pedig elég egy kisebb ütés , karc nyoma ami leejtésre enged következtetni (@ külsérelmi nyom) és jön a válasz... not my bad.. sorry IJ oszt kész.

(#11) draco31


draco31
veterán

Szóval akkor lehet imátkozni, hogy legyen valami gyártási hiba az új gépben. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12) QwErTy42 válasza draco31 (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem kell imádkozni, nagy eséllyel ki lehet fogni olyan szériát. :DDD

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#13) qisqaqas válasza Balrog (#6) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Estetleg felelsz vagy merszet játszottak a vezetőség tagjai. :DD

Szép gesztus :K :R

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#14) kromatika


kromatika
veterán

szimpatikus hozzá állás.

Légy jó mind halálig.

(#15) Tikakukac


Tikakukac
titán

A szokásos megkötések mellett (szándékos rongálás, nem rendeltetésszerű használatból eredő károk kizáró okot jelentenek

Mindenki megnyugodhat, nem úgy megy az. Bármi törik vagy reped az nem lesz cserés hiába nem direkt csináltad. Asus minőség az hát. Azt a nagy nózit kéne lebiccenteni ami annyira magasan van. Asztaliban fejet hajtok, de srácok, annyi új 300k+-os gépet nem lehet már ügyfélnek bekapcsolni sem a dobozból, hogy hihetetlen. Ezt oldjátok meg, meg a hulladék műanyagokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Azért elég érdekes hozzáállás azoktól akik itt kiemelik, hogy várni fogják mikor megy tönkre a gép... :U

Bízok benne, hogy össze is jön nekik és mellé még adatot is vesztenek ;)

Ne azért vegyünk már meg egy gépet, mert jujj de jó visszakapom az árát, hanem az a gép menjen el éveket hiba nélkül, ezt kellene kiemelniük. Bár jó szokás szerint annak örülünk ha valami tönkremegy és nem azért ha használhatót veszünk a pénzünkből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17) pusszycat válasza Tikakukac (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom csak kipróbálják mielőtt dobozba rakják. Ilyesmiről még nem hallottam.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#18) Tikakukac válasza pusszycat (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD

Ami futárral megy ki azt nem. Mert akkor fel van bontva és a büdös anyját a boltnak és rohadjon meg, mert bontottat küld. Vidám is az ilyen.

Egyébként remek sztori a minőség ellenőrzésről, hogy gond nélkül kiküldenek a foltos prémium kijelződ helyett egy pixelhibásat. Holott elviekben olyan szinten van a refurb részleg, hogy ez nem férhetne bele. Belefér. A nem bekapcsoló gépekből raklapnyi is belefér.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) szabonagyur válasza pusszycat (#17) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit próbálnának ki rajta vagy minek? Több ezer gépet szerinted valaki bekapcsolgat meg lefuttat rajta egy tesztet vagy mégis mi?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20) pusszycat válasza szabonagyur (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A gyártóra gondoltam. Van ahol 24 órás teszt van bár lehet az tv. :U

Tikakukac: és ez más márkára is igaz?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#21) szabonagyur válasza pusszycat (#20) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sehol sem tesztelnek mindent, max 1000ből egyet és kész. Szép is lenne ha mindent így tesztelnének.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22) csabi63


csabi63
senior tag

Szibéria már önálló ország lett?

(#23) Legyes


Legyes
tag

Nem kellenek ilyen népvakítások. Legyen egy precíz szerviz, elfogadható árakkal (ha nem garis), maximum 2 hét javítási idővel.

-=LeGyEs=-

(#24) QwErTy42 válasza pusszycat (#20) üzenetére


QwErTy42
addikt

Jó vicc.
A Világ minden pénze nem lenne elég arra, hogy minden darabot megvizsgáljanak. Ez az autóiparban sincsen másként. Ott is és itt is, statisztikai alapon megy a minőségszabályozás. Továbbá hibamentes gyártás sosem lesz.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#25) #25583896


#25583896
törölt tag

Olyan gépet nem nehéz gyártani, ami vásárlás után működik egy évig hibátlanul. Ha a gari lejárta után is megy még legalább egy évig, na ott kezdődik a megbízhatóság.

(#26) pusszycat válasza QwErTy42 (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor el vagyok tájolva én azt hittem valamilyen szinten azért ki vannak próbálva. Kész lutri.

Oki23: Az Acer V3-771G-m 2.5 éves ezek szerint megbízható. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#27) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jól értem?

Elromlik a laptop. Kijavítják, visszakapom és még az árát is visszafizetik?
Vagy elromlik a laptop és visszakapom az árát, de a laptopot nem?

⭐ Stella

(#28) QwErTy42 válasza pusszycat (#26) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az. Csak azért itt az esélyekkel a mérnökök hellyel-közzel tisztában vannak.
No meg van a megengedett selejtarány millió darabra vetítve. Minél kisebb ez a szám, annál drágább gyártani, ezért kompromisszumos az egész.

Az Acer V3-771G-m 2.5 éves ezek szerint megbízható
Ezt így nem lehet kijelenteni. Megint a lottó esete: lehet, hogy neked jó míg sokaknak nem.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#29) szabonagyur válasza radi8tor (#27) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen utolsó, de azért ott vannak a feltételek, hogy mi számít majd visszafizetésnek, úgy mint van feltétel a garanciális javításnak is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30) radi8tor válasza szabonagyur (#29) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok. :B :R

⭐ Stella

(#31) creation válasza szabonagyur (#29) üzenetére


creation
senior tag

Hogy én miért olvastam sokadszor is a neved "szobanagyúr"-nak?! :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#32) pusszycat válasza creation (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most, hogy mondod én is. :DDD :DDD

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#33) szabonagyur válasza pusszycat (#26) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lutri ez, hanem tömeggyártás. Szép is lenne mindent kipróbálni eladás előtt, akkor aztán tényleg minden úgy érkezne, hogy megrendeléskor lehet menő dolog volt, de szállításra már rég elavult.

(#31) creation: ez jó, felírom valahova :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34) C$abi


C$abi
aktív tag

Csak nehogy ebből valakinek az szűrődjön le, hogy az Asus notebookok rosszak, mert első blikkre nekem ez ugrott be. Egyébként eléggé bevállalós húzás, hogy visszafizetik akár az árukat is a rossz cuccoknak. Szép kis mínusz lesz ebből... :D

(#35) szabonagyur válasza C$abi (#34) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasd el a cuccot mert amit levontál következtetéseket nagyon hibásak.

1. Nem fog rajta bukni semmit.
2. Nehogy azt hidd, hogy majd bármilyen meghibásodás esetén dobálják a pénzt mindenki számlájára. Ugyanez van az itthon szeretett gépállásnál, csak sokan nem olvassák el, hogy mi a feltétele, ahogy itt sem fogják.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36) matteo_szg válasza szabonagyur (#29) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem, a meghibásodást követően nemcsak a laptop kerül javításra, hanem az árát is visszatéríti az ASUS. Laptop is marad, pénz is visszajár.

jupiiii

(#37) szabonagyur válasza matteo_szg (#36) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt te hol olvastad? Szerintem a cikket értik sokan félre...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38) matteo_szg válasza szabonagyur (#37) üzenetére


matteo_szg
őstag

Egyrészt:

"a termék a vásárlástól számított 8. nap utántól a 365-ig napig meghibásodik, úgy az Asus nemcsak megjavítja a laptopot, hanem a teljes vételárat is visszafizeti "

Másrészt nemsokára itthon is elindítjuk.

#37: márpedig így lesz, készen áll a magyar honlap is, bár nálunk folyamatosan fog bővülni a résztvevő termékek listája.

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#39) szabonagyur válasza matteo_szg (#38) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre a részére én befizetek azért...

Ja lehet így lesz csak semmilyen hiba nem lesz garanciális. Még szerencse, hogy millió példa van amit a user hibának talál,Asus meg megmondta, hogy dehogy az, az így alakult

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40) radi8tor válasza matteo_szg (#36) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thx az infót. :)

⭐ Stella

(#41) Timer


Timer
veterán

Nyugalom, a garanciaidőt (ha szerencséd van) lazán kibírja. Az én gépemben anno a gari lejárta után két héttel füstölt el a memória és a merevlemez is. Nagyjából 1 hét alatt. A szintén ASUS PDA-val még durvább volt a helyzet, az EEE-met (már reflexből) két hónappal a gari lejárta előtt eladtam. ASUS terméket azóta sohasem.

(Itt jegyezném meg, hogy az akkori hazai szervizzel olyan csörtém volt a PDA kapcsán, hogy már a fogyasztóvédelem is beszállt a bizniszbe, hatalmas sikerrel, talán mondanom sem kell. 3 hónapos herce-hurca után visszakaptam egy rommá karcolt A632N PDA-t, úgy, hogy kettő, azaz KETTŐ napot használtam a meghibásodása előtt. Jahh, és még azzal is átvágtak, mert valójában a "javított" példány A632 volt, és nem A632N (Bluetooth-ban volt különbség).

Erről ennyit, innentől sz@rok a garanciájukra. Megérte velem tahózni, mert időközben a munkahelyemen döntés előkészítő voltam nem egy beszerzésben, ahonnan élből hullottak ki a gyártó termékei.

[ Szerkesztve ]

(#42) kerekfej


kerekfej
addikt

2015. február 16. előtti gépekkel mi lesz? :W Nem valami nagyvonalú ez a gyártó...

(#43) QwErTy42 válasza kerekfej (#42) üzenetére


QwErTy42
addikt

Valahol meg kell húzni a határt. Így is sokba fog ez nekik kerülni. :DDD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#44) szabonagyur válasza kerekfej (#42) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azok még nincsenek felkészítve a tartósságra, így nem éri meg bevenni az akcióba.
Bár biztos lesz anytime upgarde pack mely során visszaküldheted a gyárba ahol felszerelik a spéci cuccokkal, hogy bírják a 2 év garit. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jééézus gyerekek. Szerintetek akkor ha boltban egyből fos a gép és bemegyek Asushoz megkapom a 400k-t és a gépet is megjavítva? Érzitek, hogy ez így nem megy :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) radi8tor válasza Tikakukac (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem éppen. Vásárlás után pár napig az üzlet végzi a cserét.

⭐ Stella

(#47) macman507


macman507
aktív tag

Pont tervezek idén ASUS laptopot venni :P

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#48) Tikakukac válasza radi8tor (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Bemegyek, megveszem, várok 2 hetet és aztán viszem el Asushoz.

Tekintve, hogy ezzel én már most vissza tudnék élni, szerintem tippre heti 10 gép összejön, az havi 40 az 1 év alatt 480 gép. Ennyit simán küldenek egy közepes lánchoz is ami már bontás után rossz és ügyfélnek nem adható ki. Mindenki fogja apát anyát mamát és tesót havert és mindenkinek kiszámlázzuk a rosszakat. És rotálgatva adjuk befelé Asushoz.

Na jó vagyok vagy jó vagyok? :B

Még szerencsétlen típushibákat és beazonosítható gondokat sem akarnak cserélni meg javítani hanem trükköznek mindig a nem megfelelő használattal. Most elvárják, hogy ezt benyaljam?

macman507: Ahogy a bányászok mondják: jó szerencsét!

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) kakuk.tamas válasza Tikakukac (#48) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Pont ugyanez jutott eszembe. Nem tudom, hogy hogy képzelte az ASUS ezt, és kíváncsi vagyok a kritériumokra, és a feltételekre. De ez globális szinten - szerintem - igen elbaltázott döntés...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#50) radi8tor válasza Tikakukac (#48) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom nem minden modell lesz érintett csak a katonaságnak szánt elnyűhetetlen darabok. :DDD

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.