Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bossyy


Bossyy
tag

Kipróbálták a gomb nélküli gombokat és rájöttek, hogy hülyeség. Esetleg kipróbálhatnák a jack dugót bedugni a Type-C be és akkor arra is rájöhetnének, hogy hülyeség az aljzat elhagyása. Amúgy érdekes, hogy több cég is visszavette Jack et (Sony, Pixel, HTC) bizonyos típusaira, a koreaiak pedig most akarják elhagyni. Ez az egész jack nélküliség (a hozzá tartozó bullshit dumával) semmi más, mint az IPhone ész nélküli , szolgai és totálisan szánalmas másolása.
(Bár kétségtelenül igaz, hogy sajnos kifelé megy már a divatból a vezetékes zenehallgatás/ de attól a lehetőséget még meg kellene hagyni a vásárlónak. Ez így olyan, mintha egy új autónak fixen beszerelnék a gyárban az oldalüvegeit, mondván ha meleged van, hűsölni akarsz ott a légkondi az hűt igazán, használd azt.)

[ Szerkesztve ]

(#2) nyisziati válasza Bossyy (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Én buszon-metrón pont nem azt látom, hogy kimenne a divatból a vezetéknélküli zenehallgatás.

A témához: ez a nagy hurráoptimizmus kb. az első hard resetig tart(ana). Aztán, amikor a saját szerelőik is vernék az asztalt, akkor lehet, gyorsan meggondolnák magukat. Főleg, amikor bétaállapotú szoftverekkel hajigálják kifele a cégek az új telókat, és sose lehet tudni, mikor kell egy forced újratelepítés.

Ami pedig a dugalj nélküliséget illeti, az Apple-nél még meg lehetett érteni, hogy miért erőltetik ezt a témát (hasznuk van a kiegészítőkből, mert mindegyik jogdíjas), viszont androidon ez elképzelhetetlen. És értelme sincs sok.
Nem beszélve arról, hogyha minden nyílást eltüntetnek, akkor az amúgy is gyorsan melegedő csúcsteljesítményű procik méginkább túlhevülhetnek, elveszítve azt a kevéske természetes szellőzést is.

(#3) Somatom válasza nyisziati (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon fájna a jack elhagyása, de azt nem hinném, hogy egy vízállóra szigetelt telón bármilyen hűtést kapna a proci a jack csatlakozón keresztül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) Kokzor válasza Somatom (#3) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nekem is pont ez jutott eszembe, a 2. kommentet olvasva. Én sem hiszem, hogy a szigetelésektől jutna be oda levegő.

(#5) #24536576 válasza nyisziati (#2) üzenetére


#24536576
törölt tag

Elég nagy százalékuk a telefonhoz kapott fülest használja... Nekik teljesen mindegy a jack. Más kérdés, hogy type-c-s fülesből szerintem nem túl nagy a felhozatal.

(#6) Atomgeszi válasza nyisziati (#2) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont azt írta, hogy a vezetékes megy ki a divatból. Nem maga a zenehallgatás.

Amúgy most a Xiaomi is visszahozta a Mi9T-vel/Redmi K20-al a jacket.

(#7) Atomgeszi válasza #24536576 (#5) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nyilván, aki a telefonhoz kapottat használja, meg jó neki az MM-es kék vezetékes, vagy rózsaszín vezetékes ocsmány hangzású fülhallgató, annak jó bármilyen átalakítóval.

De többségünknek az a baja, hogy van egy fasza fülesünk, ami jól szól, be van járatva, szeretjük, és akkor vigyek magammal type c jack átalakítót, legyen nálam, elhagyom.. függ a hangzás eleve a szabványtól is, hogy mennyire jó az átalakító.
Most ezért vegyek BT-s fülest, vagy type c-set? Akkor megszűnik az egyszerre töltés/zenehallgatás is.

Pont egyik hétvégén jártam úgy, hogy nem volt nálam type c jack átalakító, és nem tudtam telefonról zenét rakni havernál a garázsba. Irtó GÁZ. Rohangálunk a több százezres telefonokkal és feature szinten meg vesztik el magukat.

(#8) Somatom válasza Atomgeszi (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Az ember nem fogja a kezében a telót zenehallgatás közben, hanem zsebrevágja, vagy táskába dugja. Egy 90 fokos jack dugó sokkal ellenállóbb az oldalirányú erőhatásokkal szemben, mint egy USB-C csati. Arról nem is szólva, hogy ha egy porton használjuk a két funkciót, az több dugdosást jelent és Murphy törvénye alapján a gari lejártának másnapján fogja megadni magát a port.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) ace05


ace05
senior tag

Most vettem Note 9-et. A cikk alapján jó vétel volt. A note 9 tökéletes az én válogatós fajtámnak.

(#10) #24536576 válasza Atomgeszi (#7) üzenetére


#24536576
törölt tag

Amíg a kisebb réteg az, amelyiknek van fa*za fülese, addig szerintem mindegy. A többségnek olcsó fülese van aminél az a lényeg, hogy a metró másik végében is hallja mindenki, hogy mit hallgat.

Nekem mondjuk teljesen mindegy, hogy van e jack. A kényelmet választottam a minőséggel szemben(bár én nem gondolom, hogy olyan nagy lenne a különbség), így Spotifyt + BT fülest használok.

[ Szerkesztve ]

(#11) Somatom válasza #24536576 (#10) üzenetére


Somatom
veterán

A BT füles mitől kényelmesebb, mint a jackes? Még egy kütyü, amit töltögetni kell. De qrva kényelmes! :(

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) bedibazsa válasza Somatom (#11) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Pl. BKV-n nem rántják ki nyanyatankkal a vezetéket a füledből/telefonból. Meddig tart tölteni? Nekem heti egyszer egy óra, mert munkába menet, jövet hallgatom és kibírja a hetet így.

(#13) Somatom válasza bedibazsa (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Az (is) a baj, hogy az Android elég rosszul kezeli az ilyen eszközöket. Pl. egy netes bejövő hívás (VOIP, Whatsapp, stb.) az nem telefonálás, hanem médialejátszás. Ezért a médiát is a Talkbandemre kell irányítanom. Nincs az Androidban olyan opció, amiben meg tudnám adni, hogy mely alkalmazás hangját milyen prioritással, mely BT eszközre küldje ki. Csak hívás van, meg média. Talán automatizálóval lehetne priorizálni két BT audió eszközt, de ez nem olyan egyszerű, mert a teljes eszközt le kell választani, majd újra csatlakoztatni. Jacknél nincs ilyen gond, mert automatikusan lekezeli a hívást és a médiát is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) nyisziati válasza Atomgeszi (#6) üzenetére


nyisziati
veterán

nyilvánvalóan elírtam
Tehát helyesen: "pont nem azt látom, hogy kimenne a divatból a vezetékes zenehallgatás.

(#15) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha ilyen lesz
Csúnya lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) alex devil


alex devil
senior tag

A Bixbynek muszáj gombot csinálni, ugye. Így legalább véletlenül elindul néha.

[ Szerkesztve ]

S23

(#17) moleculez


moleculez
veterán

Megint egy jack vs nem jack topic....
Amúgy most vezetékes fulesem van, a végén lóg az lightning adapter. Egyszer rádugtam azt kész, azota abban végződik a fulesem, nem jackben. Észre sem veszem. Mi ebben olyan borzalmas?😂
De tervezek venni valami BT fülest, utálom, hogy a kábel beakad (ebből adódik a legtöbb teló ejtésem), összetekeredik, megtörik, rövid, hosszú, lóg nem lóg, ahhh...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) omlosz válasza bedibazsa (#12) üzenetére


omlosz
csendes tag

De amikor bemész egy boltba mondjuk, vagy akármi olyan szituba, ahol egy pillanatra ki kell venni, akkor mit csinálsz? Én csak kikapom a fülemből aztán addig lóg a vezeték a pólómból. Te fogod és elrakod zsebbe csak úgy magában? Szorongatod a markodban? Előveszed a kis tokját, beleteszed?

(#19) Somatom válasza omlosz (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez az! Soxor kellett volna headset, de sosem volt kéznél. Amikor megláttam a Talkbandet, tudtam, hogy nekem találták ki. Vmi ilyen, csuklóra pattintható megoldás kéne, csak sztereóban. Telefonáláshoz csak az egyiket pattintanám ki, zenéhez mindkettőt. Kijelző elég lenne csak az egyikre, így a másik lehetne sokkal kisebb. Símán elférne még a csuklópánton.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) bedibazsa válasza omlosz (#18) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nem értelek. Miért szorongatnám? Lóg a nyakamban ugyanúgy, hátul, a tarkómnál elvezetve. Még a pólóm alá sem kell betenni. Kb. 20 centi az egész füles.

(#21) Juhaszatti válasza omlosz (#18) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én pl csak kiveszem a fülemből és lóg a nyakamban. Ráadásul mágnesesek a kis fülesek, úgyhogy nem is lifegnek miközben lógnak.
Kb 4-5 naponta 1 óra töltés, és letudva a zenehallgatás a tömegközlekedésen.
Így képzeld el, én pl egy ilyet használok:

(#22) bedibazsa válasza Juhaszatti (#21) üzenetére


bedibazsa
senior tag

ugyanez

(#23) Atomgeszi válasza bedibazsa (#20) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is először airdots-ra gondoltam, azon nem lóg semmi. :D

(#24) janeszgol válasza omlosz (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Zsebre vágod. Ha pedig van hátul vezetéke, akkor a nyakadba akasztod. Sokkal kényelmesebb a BTs cucc. Én már nem is foglalkozom madzagossal. Az olyannal szenvedjen az, akinek két anyja van.
Ja töltés. Hetente egyszer vagy kétszer kell csak felrakni töltőre. Ha már töltöd a telefont, akkor nem mindegy, hogy ezt is töltöd? Nem fér el?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) zsoltti


zsoltti
senior tag

15w-rol rogton 100w toltes?? jaj Samsung, elore felek... :N

[ Szerkesztve ]

(#26) Aryon87 válasza Atomgeszi (#7) üzenetére


Aryon87
félisten

Huawei esetében ezt a kettőt egyszerre meg tudod oldani. Igaz a cuccos lassú töltést ad, de mellette megy a zene is :)) Ezt más gyártó nem tudja (még).
Perpillanat ilyet használok: [link]
De abban egyetértek, hogy a kábel elég idegesítő, mert tekeredik, beakad stb..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#27) Narancskoma


Narancskoma
tag

Érdekes koncepció lett volna a gombok elhagyása. Haladunk nagyon abba az irányba, hogy csak egy kijelzőpanelt tartunk a kezünkben. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.