Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Nem rossz elképzelés az AMD részéről, hisz ha elég jó áron adja a CPU-kat, és 10 felett nem sokkal vannak már A68H-s lapok, és a DDR3-as memória is jóval olcsóbb a DDR4-esnél, így elég jó kis irodai gépet lehet összedobni potom pénzért.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) Petykemano


Petykemano
veterán

EZ annyit biztosan jelent, hogy a Raven ridge lapka akármennyire megvágva már nem annyira megérős.
Annyit talán megért volna, hogy a GF-től 22FDX node-on hozzák ki...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) MasterMark


MasterMark
titán

Remelem A88X-re is jon majd tamogatas.

Switch Tax

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Poénból megnéztem, az ipon.hu oldalon az első elérhető Celeron 19290 Ft a G4920 3.20GHz 1151 300-as csipszetes cpu. Viszont AMD részről, és itt komolyan elcsodálkoztam, az első cpu A4-3300 2.50GHz FM1 nincs 4000Ft! Az komoly...

Más téma, nem is hallottam erről a foglalatról, FM1?? Mondjuk ez az én szegénységi bizonyítványom, de ennyiféle amd foglalat létezik? Én azt gondoltam, hogy az Intel kavar, de ez ami az amd részéről van, szintén itt az oldalon az első ~20 cpu-nál a foglalatok: FM1. FM2, FM2+, AM4, AM1, AM3+ -- komolyan mint valami rádióállomás. (és akkor még az általam is ismert nagyobb cpu-k foglalatai nem is szerepelnek).

szerk:
Kedves PH: Nem kellene erről valami jó kis CPU teszt az alsóházból, mert ember legyen a talpán aki ezeken elmegy. És biztos nem én vagyok egyedül, aki szívesen olvasna egy ilyet, hogy akkor most hogy is áll ezen része a cpu részlegnek.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) anaqer válasza tibaimp (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Az az A4-3300 egy 7 (hét!) éves, első generációs Llano... az a csoda, hogy valahol maradt még a raktár sarkában belőle.

:Y

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Dilikutya válasza tibaimp (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt tegyük hozzá, hogy az A4-3300 már lassan 7 éves belépő processzor, újonnan biztos nem venném meg, gyanítom, alaplap se nagyon van már hozzá. FM2/FM2+ amúgy kompatibilisek, vagyis az FM2 CPU belemegy az FM2+ foglalatba, fordítva nem tudom. De amúgy ezek régi foglalatok, az AM3 is 2009-es már. Az Intelnél is van ennyi, ne aggódj!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) paprobert


paprobert
senior tag

Letűnt korok letűnt termékeit vehetjük meg újként! Éljen!

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#8) Bici


Bici
félisten

Haat, en tuti vevo leszek egy ilyenre. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) Ribi válasza paprobert (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na igen, ezeket inkább eldugni kellett volna, nem megint eladni újként... :O

(#10) opr


opr
veterán

Ertem en, hogy elvileg ezek a celeronok ellen mennek, de...
Van egyaltalan barmi eselyuk? Ugy ertem, mar amikor megjelentek se voltak eppen acelosak, bar a gpu-juk nagyon jo volt magukhoz kepest, de kb ez volt az egyetlen ertekelheto tulajdonsaguk.
Most, sok evvel kesobb, mire lehet eleg egy ilyen?
Tudja valaki, hogy az aktualis celeron-felhozatalhoz kepest hogy allank CPU-ero szempontbol? Megmondom oszinten, i3 alatt nem igazan figyeltem a piacot, es meg azt is csak ugy tessek-lassek modon. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Bici válasza opr (#10) üzenetére


Bici
félisten

Egy Richland A10 procival toltam evekig (most nyarig) a 3D grafikat, es hiaba volt lamaradva az inteltol, ez nem ment a hasznalhatosag rovasara.
A Carrizo ket generacioval ujabb, es ez a proci kozel azonos frekin megy.
Vagyis ez kb. az 5 evvel ezelotti csucs AMD APU szintjen mozoghat, csak jobb IGP-vel.
Egyaltalan nem kell lesajnalni; Offiszra, meg atlag Excel feladatokra teljesen jo meg ma is.
Termeszetesen elegge olcson kell adni ahhoz hogy megerje.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) tibaimp válasza Dilikutya (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tudom nagyon jól, hogy az Intelnél is van ennyi féle, sőt ott még tudni kell azt is, hogy a régi 2011 nem kompatibilis a 2011v3-al illetve a 1151 300-as csipszetes cucc nem megy a 1151 200/100 csipszetes cuccban (a mókolást most hagyjuk :) ), szóval...
Az amd foglalatokkal nem vagyok tisztában, de a sokfélesége akkor is meglepett. Mondjuk az gondoltam, hogy régiek.

Viszont egy teszt jó lenne akkor is itt a ph-n. Biztos nem lennék vele egyedül, aki szívesen olvasná.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) DanD88 válasza opr (#10) üzenetére


DanD88
tag

A sokadik bulldózer iterációnal kb. ott álltunk hogy 1 magon ugyanazon az órajelen az amd kb 2/3-át tudta mint az intel, tehát egy 3ghz-es intel teljesítményét tudta egy 4.5-re húzott amd. Valahol több volt a diff valahol kevesebb(vannak feladatok amiben az amd csak 55%-ot ér el pl.).

Ezek 2/4 illetve 1/2 modul/mag procik, 3.5-3.8ghz-en akkor számold ki!

Az amd eme moduláris felépítése jobb skálázódást tesz lehetővé mint az intel ht-je, ami mind szép és jó csák hát az a fránya 1 magos teljesítmény...

Minden esetre a fentiekből az jön le hogy egy ilyen 4 magos amd csoda, közel áll egy régebbi/3ghz környékén működő i3-hoz, a 2.x ghz-es 2mag/4szálas noti processzorokat pedig felülmúlja, ami irodai felhasználásra bőven elmegy.

(#14) Cifu


Cifu
nagyúr

A mihez tartás végett a hírek szerint 55-60 dolláros áron jönnek, így pedig azért annyira nem mindent vivő megoldások. Ez az AMD Athlon 200GE kategóriája. Lehet azt mondani, hogy a DDR3 valamivel olcsóbb, meg van esetleg kompatibilis deszka olcsón, de az egyik proci egy friss és relatíve kis csíkszélességen gyártott, modern megoldás, a másik meg egy kétszer akkora csíkszélességen gyártott 3 éve megjelent architectúra. Szóval izé... Kinek a torkán fogják ezt így lenyomni? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) DanD88 válasza Cifu (#14) üzenetére


DanD88
tag

...Rendkívül olcsó irodai gépekre azonban ettől még hatalmas marad az igény... - 11 eur a deszkán, 10 eur a memórián x 1000 irodai gép, nem aprópénz.

Szerk: + a 2 magos a6 az még 10-20 dolcsival olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#16) Bici válasza Cifu (#14) üzenetére


Bici
félisten

Kerdes, hogy a ket, vagy a negy magos jon ennyiert?

- a 200GE 2 magos
- a freki kulonbseg kb. 9-10% a Carrizo javara, mig az IPC elony 52% a Ryzen javara.

2*1.09/1.52 = 1,43, vagyis ha a 4 magos lesz a 200GE-vel azonos aron, akkor legalabb 40%-kal gyorsabb lesz azonos penzert.

Ha a ket magos lesz ennyi es a negy magos joval dragabb, akkor nem eri meg.

Ha a lapgyartok kihozzak mas FM2+ chipsetekhez is a szukseges BIOS-t, akkor par meglevo juzert is meg tudnak vele fogni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) opr válasza DanD88 (#13) üzenetére


opr
veterán

es Bici:
Koszonom, igy mar vilagos, tehat az a konkluzio, hogy vegulis ha eleg olcson adjak, akkor lehet letjogosultsaga, es vegulis eleg arra, amire kell. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szvsz most hogy az AMD-nek van egy jó alapja (ZEN+ CCX) amiből költséghatékonyan lehet az x86 piac kb minden szegmensére terméket építeni inkább az újgenerációs architektúrára és a jól átlátható termékpalettára kellene koncentrálnia.

Másodhegedűs szerepkörben egy jól átlátható és árban jól pozicionált termékpaletta segít tovább építeni a vásárlói bizalmat, ami kritikus lehet az értékesítések felpörgetése szempontjából a következő években.

Amit most akarnak csinálni az Abu85 szófordulatokról magyarra lefordítva két mondatban kb ennyit jelent:

Az a pár raklap ebből a lejárt szavatosságú szemétből amelyet éveken keresztül sehogyan sem tudtunk sehova eladni, most nagyobb részt a RyZEN sikereinek köszönhetően ismét eladhatónak tűnik, mert asztali piacon újra térképre és közbeszédbe került az AMD név és ennek a dobozára is ráírjuk majd hogy AMD meg Integrated Radeon Graphics vagy valami hasonlót. Kisebb részt az intel bénázása is benne lehet a dologban, bár ez kérdéses.

A probléma ezzel a stratégiával az, hogy másodhegedűs szerepkörben nem túl kifizetődő, ha vannak házon belül elérhető áron gyártható jobb termékek, márpedig vannak.

A borítékolható negatív médiavízhang amit ezek kapni fognak nem éri meg a kemény munkával frissen felépített termékstratégia és vásárlói bizalom kockáztatását, hogy visszajöjjön 1-2m dollár amit vélhetően már le is írtak (valamiért nem hiszem, hogy az IT szegmensben több éven keresztül lehetne a könyvelésben görgetni eladhatatlan raktárkészletet, bár nem vagyok könyvelő).

[ Szerkesztve ]

(#19) Cifu válasza DanD88 (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Te is tudod gondolom, hogy ezres nagyságrendű gépnél már másképpen számolnak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Dilikutya válasza Bici (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem most is egy A10-6800K van, tökéletesen jó mindenre. Jobb videókártyával lazán mehetnének maxon is az idei játékok. A Battlefield V béta is jól ment, igaz, butítva, és az RX550 csak egy HD7770 szintű kártya modern gyártástechnológiával és pár új dologgal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Bici válasza joysefke (#18) üzenetére


Bici
félisten

Nekem gyanus, hogy az AMD nem adott ki Ryzenbol Kabini utodot meg mindig (pedig a Kabini-t mar alig kapni), es szerintem hasonlo ok miatt nincs low-end Ryzen a Carrizo helyett.
Elkepzelheto, hogy a Ryzen nem skalazodik jol lefele, vagy egyszeruen nincs eleg selejt. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) Gézengúz válasza Cifu (#14) üzenetére


Gézengúz
addikt

Talán annak aki még most is hányik a 10-től. Gondolom ezek még mennek 7-en.

(#23) joysefke válasza joysefke (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

szerk:

Nem azt mondom, hogy ki kéne dobni a meglévő készleteket, hanem azt, hogy ennek 2018-ban az AMD asztali palettáján már nincs sok keresnivalója. Helyette meg lehetne próbálni eladni a beágyazott szegmensbe. Ott minden vevő pontosan tisztában lenne vele, hogy mit kap a pénzéért, illetve nem kéne desktopon a meglévő és nagy munkával felépített RyZEN nevezéktant kibővíteni (illetve életben tartani) ilyen A8 meg A6 XXXX-eket amikor abból csak az Audi jó. és ezek nem bukkannának fel mindenféle kiskereskedelmi árlistában sem, hogy a potenciális RyZEN vevők elbizonytalanodjanak.

21:
Ez simán elképzelhető és nem tudom hogy mi lenne a feltételezett problémára a jó megoldás.

Azt viszont bőven problémásnak érzem, hogy valamit ami eddig eladhatatlan volt azt az újgenerációs termék éppen csak felépített nimbuszának farvizén akarják eladni egy olyan piacon (desktop) ami nem értékeli a harmatgyenge CPU mellé tett értékelhető grafikát olyan fogyasztás mellett amiből már 2018-as elvárásoknak megfelelő procit is ki lehetne hozni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Cifu válasza Bici (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kerdes, hogy a ket, vagy a negy magos jon ennyiert?

A négy magvas 43,42 font plusz adó, más szóval adó nélkül cirka 15 300 Ft, ha 27%-os magyar adóval nézzük, akkor 19 431 Ft.

A két magvas 29,95 font plusz adó, tehát cirka 10 900 Ft adó nélkül, magyar áfával 13 843 Ft.

Az Athlon 200GE kiskerára nagyjából 18e Ft itthon.

De a számításodba egy kis hiba esett, ugyanis az Athlon 200GE 2 mag / 4 szál, míg a Carrizo ugye modul / 2mag ill. 2 modul / 4 mag elven működik, tehát a kisebbik új proci csak 2 szálas, a nagyobbik négy. Így akár hogy is nézem, 1.09/1.52 = 0,71, vagyis még a négymagvas verzió is csak a 200GE teljesítményének a 71%-át tudja elviekben (ha a mag = modul elven számolunk)...

Ha a ket magos lesz ennyi es a negy magos joval dragabb, akkor nem eri meg

Számold újra a matekot. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) #95462144


#95462144
törölt tag

A J3xxx cerkák ellen akár még jó is lehet(ne), csak ott a tdp 10w... Egy Gigabyte Brix ellen mehetne amiben J cerka van, viszont ilyen méretekben nem tudom lehet e passzív, ha AMD a lelke a kicsinek. Úgy még talán elfogadható is lehet a -50% ipc, olyan 1ghz órajel különbséggel.

(#26) Bici válasza Cifu (#24) üzenetére


Bici
félisten

Igaz, ez kimaradt.

De a szamitasoddal nem ertek egyet, mert meg az AMD SMT-je sem hoz dupla teljesitmenyt tudtommal sehol. 5-40% kozott van progitol fuggoen.
Szerintem boven jok vagyunk akkor, ha azt a 40%-ot semmisnek tekintjuk.
Es akkor ket kulonbozo foglalatba jon azonos teljesitmenyu proci azonos aron.

Aki a regit akarja boviteni, az is talal procit, aki a jovore gondolva vesz gepet, az is.

mod: Megis neked van igazad: [link]
Az a12-9800-at is elveri a 200GE, az uj procik pedig lassabbak annal, szoval plane.
Ennyit er a matek. :D

Szoval igy tenyleg maximum a regi foglalat es a DDR3 szolhat a Carrizo mellett. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) DanD88 válasza joysefke (#23) üzenetére


DanD88
tag

Szvsz eleve sántít a feltételezésed, mivel nem hinném hogy ezek "raktáronmaradt" példányok, abból kiindulva hogy a kaverihoz képest jó 2-300mhz-el magasabb az igpu órajel.

Lehet hogy a régi gyártástechnológián nagyon kevés a selejt, globalfoundries-el él a szerződésük hogy x mennyiségű chipet ők kell hogy legyártsonak, tsmc-s 7nm-es chipekért meg GF-nek is kell fizetniük, szóval több okból megérheti gyártani ezeket olcsóért.

Cifu: akkor már drágább lesz az olcsóbb? :U

(#25) Rocket6 a Jxxxx cerkáknak az ipc-je a pentium III szintjén van(na jó az ujabbaké már majdnem eléri a core 2 duo szintjét) - vicc az egész, ezek az amd-k 2x jobbak annál... ezek a G szeriás celeron és pentiumok ellen mennek.

[ Szerkesztve ]

(#28) Cifu válasza DanD88 (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Cifu: akkor már drágább lesz az olcsóbb?

Az adott árajánlattól függ. Nem biztos, hogy egy adott (olcsóbb) DDR3 RAM modulból olyan könnyen leosztanak kétezer darabot, tehát ez nem annyi, hogy na, alaplapból 10 euróval olcsóbb, ramból 10 euróval olcsóbb, oszt jó lesz...

Lehet hogy a régi gyártástechnológián nagyon kevés a selejt, globalfoundries-el él a szerződésük hogy x mennyiségű chipet ők kell hogy legyártsonak,

Ebben mondjuk lehet valami. Kell egy adott mennyiségű 28nm-es GloFo-s chip, és arra ez megteszi.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) solfilo


solfilo
veterán

DIY piacon ez főleg annak lehet érdekes, akinek már van FM2+ deszkája, s kéne 4K filmlejátszós proci bele, ezzel kitolva pár évre a netezős filmezős gép idejét. Bár akkor már tényleg kéne támogatás a többi chipsetre is, nem csak az A68-ra.
Kár, hogy youtube gyorsítást nem tud a GCN3-as IGP.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30) Abu85 válasza Cifu (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért a belépőszinten, főleg az OEM igényeknél nem ilyen árak mennek. Itt a rendelési tétel jellemzően tízezernél kezdődik. De tipikusan jellemző a százezer is. Ott már nagy árelőnye lehet a Carrizo APU-nak, olyan szintre az AMD egy Athlon 200GE-t nem fog levinni. Egy-egy hardvernél nincs nagy különbség, mert ezeket dobozolni kell, szállítani, stb. Szóval minden ami előny, azt elvesztik. De nem is valószínű, hogy ebből annyira telerendelnék magukat a kereskedők. Arra viszont nagyon jó, ha az Intel azt mondja egy OEM-nek, hogy leghamarabb nyáron tudjuk teljesíteni a rendelésed, erre az AMD odaugrik, hogy mi tudjuk ezt januárra is. Az OEM el fogja vinni az AMD ajánlatát, mert nekik kellenek az eladások. Az OEM megrendeli, mert ennél rosszabb, ha azt mondják a megrendelőknek, hogy jövő nyárig nem tudnak nekik gépet adni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Bici válasza solfilo (#29) üzenetére


Bici
félisten

Mi az hogy youtube gyorsítást nem tud?
VP9-re gondolsz?

Mert azt elvileg a bristol tudja. Csodálkoznék, ha ebből kimaradna.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) Z10N


Z10N
veterán

Ez jo hir, hogy egy ennyi ev utan is jon fm2-be apu (meg ha kenyszerbol is). A supportja viszont nem.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#33) Z10N válasza tibaimp (#4) üzenetére


Z10N
veterán

Dehogy van kavar. Sokkal kovethetobb. FM vonal apu volt, AM vonal csak cpu. AM4-tol pedig mindketto. A + varioansok upgradelt verziok. Ennyi.

"és akkor még az általam is ismert nagyobb cpu-k foglalatai nem is szerepelnek"
AMD reszerol desktopon? Pontosabban?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) Cifu válasza Abu85 (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem vagyok OEM, de azért kíváncsi leszek, hogy mennyi irodai gép fog ezekkel a Carrizo procikkal jönni.
Plusz a logikád szerint akkor Athlon 200GE-t sem tudna az AMD ajánlani adott esetben kellő számban.

Értem, hogy mit akarsz mondani, a mögöttes logika is stimmel, de ez egy feltételezésnek tűnik, hogy lesz olyan OEM, aki azt mondja, hogy jó nekem a 28nm-es Carrizo valamivel olcsóbban, mint a gyorsabb és 14nm-es Athlon 200GE.

Én kicsit megfordítanám a lefestett dolgot: nem az OEM-ek fogják verni az AMD asztalát, hogy adjatok olcsó procit, hanem az AMD fog kilincselni az OEM-eknél, hogy van nekünk pár tíz-száz ezer Carrizo alapú procink, nem kérünk értük sokat, vegyétek meg légysziiii... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) solfilo válasza Bici (#31) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, VP9-re gondoltam. Bristol is csak 1080p-ig viszi elvileg gyorsítással, (Polarissal is bajok voltak (vannak?) ilyen szempontból, pedig az már GCN4), de ezt gyorsítás nélkül is tudja, mert 1440p-ig még nem akadozik egy picit gyengébb A8-7600 sem, 2160p viszont már nagy falat.

Carrizo elvileg nem tudja a VP9-et gyorsítani, VP9 Wikipedia oldala szerint legalább is, minimum Stoney/Bristol kell hozzá.

Régebben ezt lőttem AMD oldalán Bristol/Stoney kapcsán, azóta nem található meg már ez, vagy csak én vagyok béna :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#36) opr válasza Z10N (#33) üzenetére


opr
veterán

Egyetertek, az AMD-tokozasok szerintem is logikusak, egyszeruek es kovethetoek, legalabbis az AM2 ota, de elotte se volt gaz, csak az s754/s939 nem volt ennyire lekovetheto, hogy milyen tok milyen generacio, de anno az is nagyon egyszeru es logikus volt. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Cifu válasza Bici (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én ezt a tesztet találtam, itt A10-7850K és -7870K ellen megy a 200GE, és mindenhol lenyomja őket, igaz az a két proci Godavari és Kaveri (Steamroller) magvas. de a számozás alapján viszont az új procik ezek alatt vannak teljesítményben.

Szóval ez az, ami miatt nem teljesen értem ezeket a procikat. De lehet Abunak van igaza, az OEM-ek meg kétpofára fogják tömni őket... valaholva. :DDD

@solfilo (#38): És tényleg, jogos! :C

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) solfilo válasza Cifu (#37) üzenetére


solfilo
veterán

A listán az Athlon X4 950 pont az A8-7680 lenne, Excavator az is, azonos órajel, magszám. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#39) #89309696


#89309696
törölt tag

Akkor mik voltak azok amik AM4 foglalatba jöttek ki Excavator modullal két éve? A12-8870, A10-8770 stb.
Ezek ugyanazok az APUk csak kiadják FM2+ra is vagy valami plusz módosítás is történt velük?

(#40) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Ennek a 28 nm-es erőlködésnek szerintem már semmi értelme. Inkább 14-en kellene akkor ezeket legyártani, vagy vmi mást, mint anno FM1 32 nm-en, ami elvileg a Kabini, ami teljesen más mag, mint a bulldozer. Ráadásul 14 nm-en a buldozer is menne valószínűleg 6 GHz fölött is, ami elég erős lenne 1 szálon a celeronnal szemben. AMD a cleronnal szemben mindig tudott erősebb CPU-t hozni a K7 óta azonos árért. ;)

Celeronnal és pentiummal szemben előny lehet az AVX támogatása... ;)

Másik lehetőség, hogy terveznek egy 1 db CCX-ből álló pici APU-t, csak a celeronnal szemben (jelenleg árban a 200GE megtestesíti ezt, csak az elvileg egy lebutított 2400G). Az intel ebben nagyon okos volt, hogy tervezett egy 2 magos CPU-t anno, ami az i3 lett, és a legerősebbek HT-s-ek letttek, i3-ként, amik rosszabbak lettek, azokból lett pentium, vagy celeron stb stb. Ma már lehet, hogy hibás 4 magosat is adnak pentiumként a 8. gennél, ahol nem lett jó i3-nak egy CPU, és nem 2 magosnak gyártották.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#41) tibaimp válasza Z10N (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Biztos így van, de mint említettem nem ismerem az amd vonalat. Az Intelt annál inkább, és mint írtam, ott van "kavarás" rendesen, főleg most a 300-as csipszettel.
szerk: és gondolom ezek nem átjárhatóak, vagyis nem pakolható egyik cpu a másikba, mert a lábkiosztás is más.

A másik dologban a TR4-re gondoltam. Azt ismerem, mert többet olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) And01 válasza wsanyi (#40) üzenetére


And01
aktív tag

Ertelme annyi van hogy a gf teljes 14nm kapacitasa ki van
hasznalva, es azon az Amd inkabb dragabb termekeket gyart,
(Zen, Epic) 28nm-es kapacitas meg van boven olcson.

(#43) Bici válasza solfilo (#35) üzenetére


Bici
félisten

Az igen, ma is tanultam valamit.
Nem gondoltam volna hogy létezik fhd-re korlátozott vp9 támogatás.
De, mivel a dekódolási képesség nem gcn verzió függő, így akár lehet ebben fejlettebb dekódoló is, persze, lehet, hogy az AMD-nek esze ágában sincs belenyúlni egy kész tervbe.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) solfilo válasza Bici (#43) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem csak benézték, hogy nem erre megy majd az online videó ipar, így nem építették be a dedikált egységet.
Vega már UVD7, de mégis ez van:
The UVD 7.0 decoder and Video Coding Engine 4.0 encoder are included in the Vega based GPUs. But there is still no fixed function VP9 hardware decoding. Wiki - ettől még gondolom gyorsítja. :)
A teljes fixfunkciós gyorsítást a Raven hozta el a VCN-nel, legalább is az előbbi link szerint.

solfilo

(#45) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Ár????

(#46) wsanyi válasza And01 (#42) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Mitől lenne olcsó a 28 nm? Sokkal nagyobbak a chipek. Egy ilyen APU simán lehet akkora, de legalábbis közel akkora méretű, mint egy 8/16-os Ryzen.Ha mondjuk 22, vagy 16 nm-en gyártanák, azt meg tudnám érteni, mert már az is olcóbb, és még kevesebbet is fogyasztana a processzor. ;) Simán mehetnének 4,5 GHz-en 45W körüli TDP.vel, a celeronokat peidg keresztbe lenyelnék 22, vagy 16 nm-en. Itt az ideje, hogy tervezzenek valamit pici méretben is, mint pl. anno a Kabini esetében. Pl. egy felturbózott Kabini sem lenne nekik rossz. 4-5 GHz-en az is tudna már vmicskét. Bár elvileg a ZEN-ből lenne jó, még ha esetleg 16 nm-en is, vmi kb. 1 CCX méretű 2/4-es megoldás. Lehetne akár 2 mag SMT-vel, VEGA 3 IGP-vel (ténylegesen ilyen kevéssel), mert abból rengeteget tudnának gyártanin a kis mérete miatt (1 Wafer-re több férne rá.), ráadásul biztos, hogy vennék, mint a cukrot. Még akkor is megérné, ha TSMC-nél, vbagy SAMSUNG-nál kellene gyártani GLO-FO helyett. Nagyon jó ez a ZEN dolog, csak az a baj, hogy összesen 2 féle processzprt tudnak így gyártrani, és azokat konfigurálgatják.

Celeron g4900 vs A8-9600

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#47) MongolZ válasza Z10N (#33) üzenetére


MongolZ
addikt

Kivéve AM1 :)

(#48) Petykemano válasza wsanyi (#46) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért olcsó, mert a legtöbb nagyvolumenben gyártó és emellett sokat fizetni is.hajlandó megrendelő már rég lefordult a 28, de még a 14/16nm-ről is.
Ez persze nem jelenti azt, hogy a régi nodeokon ne lenne gyártás, de a chipek.itt már olyan olcsón mennek tovább, higy sok esetben azért nincs előrelépés, mert túl drága egy újabb nodera áttervezni a chipet.

Tehát 28nm-en gyártani valamit amúgy is olcsóbb, és különösen ha azzal.veted.össze, higy valami új designt kéme öaszedobni egy finfet nodera.

A GF új üzleti modellje, ami az fdsoira épül, pont arra alapoz, hogy fdsoira olcsóbb tervezni, mint finfetre.
Én inkább ezt hiányolom, de hát látszik, hogy a tervezés megúszása volt itt a cél.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#49) wsanyi válasza Petykemano (#48) üzenetére


wsanyi
aktív tag

1280*1024, vagy 720p játékra olcsó APU-s megoldásnak én is valami ilyen megoldást vennék lehetőleg használtan, főleg a DDR3-as használt ramok alacsony ára miatt. 30 FPS alá talán nem esik be, kis igényű játékosnak teljesen jó, és még keveset is fogyaszt. De a fölött már korlátokba fog ütközni a felhasználó. 1080p-hez hiába rak mellé erős GPU-t, nem fog neki szépen muzsikálni sajnos. A baj az, hogy 4. gen intel használtan erre jelenleg jobb ár/érték arányú megoldás, bár az 1. gen Ryzenek is szép áron vannak már használtan, és van hozzájuk esetleg használtan DDR4, bár abból sajnos nincs 6 GB-os modul, pedig sokszor elegendő lenne 12 GB 16 GB helyett, 2*8 GB pedig már nem tud olcsó lenni, és használtan sem biztos, hogy sokkal olcsóbb. Tehát most nagyon furcsa helyzet állt elő a piacon ilyen szempontból. De 28 nm-en gyártott CPU-t irodába nem biztos, hogy jó ötlet venni, ahol számít a fogyasztás, kivéve talán, ha 4 magos, és alacsony az órajele. Azért a 2 magos celeronnal szemben a 4 magos bulldozer utód (azért sokat finomítottak rajta, az tény) még kb. azonos órajelen is többet tud összességében, az IGP-ről nem is beszélve. Igazából az i3-mal szemben jön ki az AMD eredeti terve, ugyanis ez valós 4 CPU mag, hiába csak moduláris, az a 4 CPU mag erősebb, mint a HT. (A Ryzennek is picit ez a rákfenéje, ha szabad ezt így mondani, hogy perf/W-ra mentek rá, holott a játékosokat ez pont nem nagyon érdekli, inkább 1 fizikai magtól szeretnének maximális teljesítményt, viszont SMT-vel együtt 1 mag kb. annyit tud, mint HT-vel együtt 1 intel mag, legalábbis az IPC tekintetében. Éppen ezért kellett volna egy külön mainstream processzor, ahogyan az intel is csinálja. Ők egyébként nagyon rafináltak, mert a sokkal olcsóbban előállítható, kupak nélküli mobilprocesszoraikat jó magas áron adják, és kifejezetten a mobil szegmens fogyasztásérzékenységére figyeltek a tervezéskor (kevesebb cache, alacsonyabb órajel stb.), tehát 2 legyet ütöttek 1 csapásra. Bár az is tény, hogy ha eléggé leviszik egy ilyen carrizo fogyasztását, 4 magon képes ugyanakkora erőt kicsiholni magából, mint egy mobil i3, az IGP-ről nem is beszélve, ami 720p körüli felbontráshoz bőven elegendő erővel rendelkezik, akár még a játékok területén is sokszor, ha valakinek pl. egy üzleti gépe van, amin játszik egyet-egyet.) Tehát nehéz ez a kérdés, mert ha fontos a fogyasztás, akkor alul kell hajtani a processzort, ami miatt már nem biztos, hogy erősebb lesz a celeronnál, de ezt ki kellene próbálni (elvileg 3-3,2 Ghz körüli 4 magos órajelen 45 W TDP-vel rendelkezik, ami nagyon hasonló a celeron értékéhez, de 2,8 Ghz körül ez lehet már akár 35 W is, csak akkor kell neki engednin 1 magon egy erős turbót (akár 4 GHz 1 magon, 3,5-3,8 GHz 2 magon), hogy ha olyan alkalmazás fut, ami csak 1, vagy 2 magot tud használni, akkor az is tudjon futni rendesen.)

Igen, vannak, akik átálltak a 12 (nvidia, AMD egy része mind CPU, mind GPU tekintetében), vagy 10 (bizonyos mobil chipek), vagy 7 nm-re (AMD EPYC és VEGA, és még néhány cég állítólag), de még mindig zajlik a 16/14, vagy adott esetben a 12 nm-en történő gyártás. Pl. nvidia 16-ról állt át 12-re az RTX 2000-es sorozattal, és látszik, milyen komoly tervezés áll mögötte. gyakorlatilag 1440p-n is elérték a 144 Hz-et. 7 nm-en már 4K-n is el fogják érnin, de legalábbis majdnem. Kár, hogy az AMD-nél valami nem klappol e téren, mert 7 nm-en nem tudják hozni a 12 nm-en gyártott nvidiák szintjét. Bár az is köztudott, hogy bőven túl vannak feszültségezve gyárilag a GPU-ik. Van, hogy 50-70 mV-tal is. Tapasztalataim szerint az nagyon sokat számít. Remélem, hogy most majd 12 nm-en rendesen beállítják ezeket az értékeket!

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#50) Dilikutya válasza wsanyi (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az irodákat marhára nem érdekli a fogyasztás, kb. sehol sem ez alapján vesznek gépet. Ezen a fogyasztáson csak a techfórumokon lovagolnak a népek. Amikor 100 W-ot fogyasztott egy alap Pentium 4 is, a kutya nem törődött vele. Most meg atyaég, nem 45, hanem 50 W!

Az egymagos teljesítményt meg most már a szoftverfejlesztők igazán feldughatnák maguknak. 15 éve van a végfelhasználóknak elérhető árú 64 bites processzor, 13-14 éve az egynél több mag is megfizethető, egymagos processzort desktop vonalon szerintem 2010-11 óta nem kapsz, és már az is valami nagyon takarékos Celeron volt, szóval a játékosokat eleve nem fenyegette. 2018 végén az egymagos teljesítménynek nem kéne beszédtémának lennie, max édesbús nosztalgia hétvégén egy sör mellett. A belépő szinten is, ami már játékra alkalmas Pentium, ott a 2 mag a HT-el.

Amúgy az erős GPU többet számít, mint a processzor. Nyilván ha nem 60, hanem 120 fps-sel akarsz játszani, a CPU is kell, de ha nézel teszteket, nem akkorák a különbségek, mint az árak. Arról nem is beszélve, hogy az egyes Core i generációk között volt 10-15% különbség, néhol annyi se, egy 3. generációs i5 a mai napig tökéletes 1080p-re.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.