Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

NEM ÉR CSALNI

[ Szerkesztve ]

(#2) Tin


Tin
veterán

de forrásba odaírtátok az összeset....

(#3) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

1.talan egy osregi IBM de persze tevedhetek is
2. Logitech
3. LG (talan)
4. passz
5. Technics
6. passz

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#4) ivana


ivana
Ármester

A vga egy 3dfx voodoo2, vagyis nem egy hanem kettő így ha jól emlékszem tud 1024x768-at is

[ Szerkesztve ]

(#5) VIC20 válasza SQX_Barto (#3) üzenetére


VIC20
őstag

Az utolsó 3dfx Voodoo2 (SLI-be kötve).

Az egér talán MX500-as. Ismerős, most is ez van a kezem alatt (és nem akarja föladni).

[ Szerkesztve ]

(#6) FiachraBán


FiachraBán
tag

IBM Thinkpad, Logitech, Pioneer, Sony, Technics, 3dfx Voodoo 2

[ Szerkesztve ]

(#7) ---Lasali--- válasza Tin (#2) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem, az egyiknek nincs benne a neve a kép filenevében. :DDD

Ezt tényleg nem ilyen amatőren kéne előadni, akkor sem ha nem vérre menő a dolog, csak a mihez tartás végett, fel kéne tenni a képeket a szerverre saját filenévvel, módosítási dátummal, a képbe meg beleszerkeszteni annyira hogy a google képkereső ne adja ki véletlenül sem.

(#9) elefant
Forrás megjelölés szerintem úgy is helytálló, ha csak kiírod hogy erről meg erről az oldalról van de be se kell linkelni. Vagy lehet rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8) tecsu


tecsu
addikt

1. IBM Thinkpad 300
2. Logitech MX 500
3. --- ? tv
4. Sony (hordozható) MD Recorder
5. Technics SL 1200 Mk2
6. 3Dfx Voodoo 2

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) elefant válasza Tin (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ha nem gyártói oldalról, vagy közleményből van a kép, akkor oda szoktuk írni a forrást.

(#10) Tin válasza elefant (#9) üzenetére


Tin
veterán

jó tudom, csak ép marha föléhúztam az egeret, és úgy már inkább be se írom azt a 3-at, amit tudtam:)

(#11) elefant válasza Tin (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igazad van! kivettem őket, majd a megfejtéskor megint beleteszem.

(#12) Tin válasza elefant (#11) üzenetére


Tin
veterán

:R

(#13) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Bármely segítség nélkül:

1. Texas Instruments? Esetleg Xerox.
2. Logitech G400 (Lehet elvétem, mert sok erre a formára épülő típus van.)
3. LG, de csak a kisméretű logó miatt. Máskülönben valamilyen Panasonic plazmára tippeltem volna, az már inkább lehet legendás.
4. Sony Walkman. Olyan egyedi formátummal operált ami végül zsákutca lett. Ritkaság.
5. Pioneer
6. Valami 3DFX videó kártya a 90-es évekből. Esetleg még S3-ra tippelek.

(Csak a helyesírást szerkesztettem...) :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

1. valami korai Thinkpad a designjegyek alapján
2. Logitech vagy A4 tech
3. fogalmam sincs
4. Sony Minidisc (valami későbbi modell a "net" titulus miatt)
5. Passz (Technics esetleg?)
6. Valami Voodoo 2-es kártya

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) KillHates


KillHates
nagyúr

IBM
Logitech
nem tudom
SONY
AIWA (ezt elrontottam, tényleg TECHNICS)
Diamond

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) mcload21


mcload21
tag

1,4,5,6 alap ...

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

1. FuSi Lifebook A544
2. Logitech MX500
3. vmi Pio tv
4. "Sanyi" Minidisc
5. Technics MK2
6. 3dfx Voodoo 2

(#18) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

1. IBM
2. Logitech MX 500 (most is ilyet használok :) )
3. LG
4. Sony
5. Akai
6. Voodoo 1

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

Az ötösre mondhatnám azt is hogy Technics, de pont itt van egy ugyanilyen kinézetű Panasonic és még van pár gyártó, de az első széria talán a Technicsé lehetett.

(#20) KillHates válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lebuktál!! Használtad a Google-t! :K
A kugli rosszul találja meg az elsőt :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#21) atok666


atok666
őstag

Bocs, de ezek mitol "legendas"termekek?

Atok

(#22) cbmfan


cbmfan
senior tag

az utolsó két STB BlackMagic 3D - és igen, Voodoo 2, SLI-ben. a 100 MHz-es ramok 90 MHz-esek helyett is dobtak rajta egy-két fps-t, de az igazi királyság a 120 MHz-es verzió volt :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23) jerry311 válasza atok666 (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet neked nem releváns, meg azt sem vitatom, hogy nem mind legendás, de azért van köztük, ami komoly előrelépést jelentett a maga idejében vagy éppen egyeduralkodóvá vált olyan szinten, hogy még a gyártás befejezését követően is csak nőtt az értékük.

(#24) KillHates válasza atok666 (#21) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert az olyan vén trottyoknak mint én ezek erősen G.A.S. (Gadget Acquisition Syndrome) dolgok voltak anno...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) hallador


hallador
addikt

1. Az első ThinkPad széria ilyet még használtam :D ThinkPad 300, 700 durva volt az adapterének a mérete :D
2. Logitech MX 500 (remélem nem tévedtem) sokat adtam el belőle nekem is volt :)
3. Nem tudom, olyan pioneer-es
4. SONY DiscMan Walkman
5. ?
6. 3DFX Voodoo2, adtam el ebből is párat :D

(#21) atok666

Az első egyértelműen történelmet írt amit azóta épp most rombolnak le
A második egy legendás perifériagyártó, még legendásabb egere, a maga korában nem volt sok ellenfele. Ma sem sok.
A negyedik márka elindította a mobile zenelejátszást.
A hatodik márkával indult el a 3d grafikai forradalom a konzumer piacon.

Azért ezek legendás termékek, azoknak meg pláne azok, akik személyesen végig élték a PC aranykorát. Mint én... :R

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) zetor2000 válasza atok666 (#21) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, a Technics lemezjátszó legendáját a DJ-k tudnák neked legjobban elmesélni. A 70s évek szülötte...2010ig volt gyártásban. És:
A lényeg, hogy nemrég azon merengtek, hogy újra gyártásba küldik, kicsit felújítva. Amúgy mindent tud, amit kell... Direkt hajtású, nagy nyomatékú motor, barázda világítás a sötét klubok ellen, +/-8% sebességállítás, rendes csőkar, tűnyomás szabályozással, etc...

A 3DFx még egy ilyen stuff, az első rendes 3D kártya volt a VooDoo sorozat.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27) Dr. Akula válasza KillHates (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:)

(#28) tiszavirág


tiszavirág
tag

1. IBM THINKPAD 300
2. LOGITECH MX 500
3. PIONEER ELITE KURO PRO 111 FD
4. SONY NET MD WALKMAN MZ-N707 TYPE R
5. TECHNICS SL-1210 MARK 2
6. 3DFX VOODOO2 SLI

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#29) Vidual001


Vidual001
tag

1. IBM ThinkPad (750C szerintem)
2. Logitech MX500 (Elég jellegzetes :D )
3. LG (talán 32LK330U vagy hasonló első generációs HD, FullHD tv)
4. Sony MZ-N707 (nevelőapámnak volt ilyen, de a fülest lenyúltam annó azthiszem a K700i-hez :D )
5. Silver vagy Technics (SL-1200, neten néztem meg :( )
6. 3dFX Voodoo2 SLI-be kötve (régebbi verziója nekem még megvan :D )

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#30) tecsu válasza zetor2000 (#26) üzenetére


tecsu
addikt

Hát pont ez az, hogy nem csak a DJ-k, a 90-es években, az a fiatal, aki szerette az elektronikus zenét (house, techno, trip-hop etc.), az vágta, hogy melyik az a lemezjátszó... ugyanis addig MINDEN dj-pultban azok forogtak. Azután persze sokan másolták, újítottak stb.
Már nem éri meg kiadni, mert a kor "meghaladta", a hanglemez is elvaultnak számít DJ-körökben, a DJ pedig jóval kommerszebb lett....

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) A`rpi


A`rpi
addikt

1. Siemens?
2. Logitech
3. Sharp ?
4. Sony
5. Technics
6. 3dfx?

Kérdőjelesek csak tippek.

(#30) tecsu

Szerencsére Time code mindig is éltetni fogja, és nagy valószínűséggel vissza fog jönni a divatba fekete lemez újra, szélesebb kőrben. 5-10év...

[ Szerkesztve ]

(#32) jerry311 válasza tecsu (#30) üzenetére


jerry311
nagyúr

Már nem éri meg kiadni, mert a kor "meghaladta", a hanglemez is elvaultnak számít DJ-körökben

Ehhez képest az elmúlt 2 évben legalább 15%-kal nőttek a lemezeladások (na nem Magyarországon, ahol leginkább a torrentéka uralkodik) és nagyon sok zene (dnb, trab, rave, trance, stb. is!) jelenik meg hanglemezen is a mai napig. Sokszor inkább felteszem a lemezt, mint hogy csak kattintsak hármat és hallgassam.
Persze az iTunes, Google Music, Deezer, stb. korában nyilván nem lesz akkora forgalma, mint régen.

(#33) tecsu válasza jerry311 (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Én sem Magyarországról beszéltem, sajnos a világpiacon nem meghatározó.
A DJ-k egyre kevésbé használnak hanglemezt, csak gyüjtők veszik, otthoni hallgatásra (mint pl. én). ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) jerry311 válasza tecsu (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ebben azért szerepet játszanak a kiadók is, ha a friss zenének csak a fele csak CD-n (vagy egyéb digitális formában) jelenik meg. Nyilván ez öngerjesztő folyamat is. Ha a zene felét mindenképpen CD-ről kell játszani, akkor már egyszerűbb az egészet onnan. Tehát egyre kevesebb bakelit fogy, mondjuk szerencsére az eladási trend megfordult, de kétlem hogy tartós lesz. Inkább csak kis fellángolás.

(#35) zetor2000 válasza tecsu (#30) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt olvastam, hogy egy aláírásgyűjtés zajlik, aminek értelmében ha 10K aláírás összejön, akkor a Technics újra gyártani fogja. Eddig 25K aláírásnál tartanak, de még sehol a cucc. Amúgy a Numark gyárt(ott) -pár éve láttam - nagyon hasonló cuccot, de szerintem ez a forma és elrendezés annyira klasszikus/bevált/ismert, hogy kábé mindenki nyúlja, és nem nagyon akar változtatni rajta.

Fekete lemez eladásról kérdezd meg az Amazont...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36) Mokó


Mokó
aktív tag

Hát az biztos az utolsó VooDoo 2,-nem esküdnék meg,de talán Obsidian,vagy Orchid?

(#37) Graphics


Graphics
Jómunkásember

5-os barmi lehet, annyi klonja volt :D amugy Technics

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) shiftac


shiftac
aktív tag

A második az nem egy Microsoft Intellimouse?

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#39) Czementhy


Czementhy
csendes tag

1: IBM (ThinkPad)
2: Logitech (MX500)
3: Pioneer (Elite PRO-151FD)
4: Sony (Net MD Walkman MZ-N707)
5: Technics (SL-1200)
6: STB (2 db Voodoo 2 SLI-ben, max felbontás: 1024x768, 16 bites színmélység mellett)

[ Szerkesztve ]

(#40) jerry311 válasza zetor2000 (#35) üzenetére


jerry311
nagyúr

5 (vagy 6) éve nem gyártják, nem 25k aláírásért kezdik újra. Főleg, hogy abból talán 10% lenne vásárló.

(#41) MZperX75


MZperX75
addikt

A tv-re thomson-t mondanék,mert nagyon hasonló áll a nappalimban.
A többi egyértelmű.
A 28# hozzászólással egyetértek.

(#42) MZperX75


MZperX75
addikt

Voodoo2 12M -ás verzió mert ugye volt 8 M is nekem,anó egy s3 társaságában,majd TNT2-Vel.

(#43) doki113


doki113
csendes tag

1. IBM ThinkPad
2. Logitech
3. Pioneer
4. SONY MD
5. Technics SL-1210 MK 2
6. 3DFX Voodoo2

(#44) CorsairS válasza shiftac (#38) üzenetére


CorsairS
csendes tag

Nem, az fehér volt a tetején, szimmetrikus kialakítással, extra gombok nélkül. Viszont a kvízbe én inkább az intellimouse 1.1a-t tettem volna bele, szerintem kultikusabb volt, mint az itt szereplő egér.

(#45) Dr. Akula válasza shiftac (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nagyon nem. :)

(#46) hallador válasza CorsairS (#44) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem is az az egér legenda volt a maga korában főleg mert ahhoz képest, amit tudott olcsó volt a maga korában.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Qkackca


Qkackca
őstag

1 Toshiba
2 Logitech vagy Microsoft
3 passz
4 Panasonic vagy Sony
5 Technics
6 Valamilyen Vodoo2, legyen Diamond

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#48) For357y


For357y
aktív tag

IBM Thinkpad
Logitech
Pioneer
Sony
Technics
3dfx Voodoo 2

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#49) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

1. IBM Thinkpad
2. Logitech
3. Pioneer
4. Sony
5. Technics
6. 3dfx

A TV nem ment fejből.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.