Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zeratul


Zeratul
addikt

Csak gazdája kerül a selejtnek is...

(#2) leviske


leviske
veterán

De ezt miért nem RX570-nek hívják? :F Gondolom a megrendelők itt olyan játék bisztrók, akik rengeteg gépet futtatnak. Nem hiszem, hogy a névvel fognák meg őket.

Vagy ez az árazásra akar utalni?

[ Szerkesztve ]

(#3) ttt válasza Zeratul (#1) üzenetére


ttt
senior tag

Yepp!

(#4) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

de ami a lényeg, hogy a TBP-kerete 150 watt,

Ez nem TDP lenne? :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Illik Kínába ez a kártya ilyen névvel!:D

(#6) snecy20


snecy20
veterán

Az RX 560D azért eléggé eljutott ide, konkrétan eléggé észnél kellett lenni az elmúlt 1 évben hogy valaki a teljes értékűt, vagy a butítottat kapja-e meg a boltban.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) a2d2 válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is ezen akadt meg a szemem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8) Vektast


Vektast
aktív tag

" de ami a lényeg, hogy a TBP-kerete 150 watt "
Miért ahmúgy nem fér bele egy 580-as 150wattba? :Y

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#9) schawo válasza Vektast (#8) üzenetére


schawo
titán

185

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) a2d2 válasza Vektast (#8) üzenetére


a2d2
addikt

185W-os. Nem az erőssége az AMD-nek a teljesítmény/fogyasztás mutató, én ezért vettem anno 1050-es nvidiát.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11) tibaimp válasza a2d2 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ráadásul kétszer is rosszul írta! Vagy mi tudjuk rosszul, mert ott máshogy mérnek...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) syberia válasza Zeratul (#1) üzenetére


syberia
veterán

Ki kell szórni a megmaradt régiségeket, most már biztosan hamarosan jönnek az újak. :D

https://howbad.info/

(#13) Yutani válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Thermal Board Power

Bár rákeresve a gugliban nem hozott találatot, de Abu már leírta ezt korábban, ezért ugrott be.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#14) tibaimp válasza Yutani (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor mi tudtuk rosszul. Köszi

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Duck663 válasza Vektast (#8) üzenetére


Duck663
őstag

Fölé megy, de játékfüggő. Division alatt simán felszalad 160W-ig is. De a legtöbb esetben 120-130W környékén van pedig a GPU használatot 100%-nak jelzi. Sőt olyat is láttam már, hogy csak 90-100W körül mocorog, szintén 100%-os GPU használat mellett.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) t72killer válasza leviske (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, nem is lehet rossz vállalkozás kínában egy játékbisztró: nyitvatartási időben játék, amikor zárva van, akkor meg bánya, mindkettő potomolcsó áramból:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Z10N válasza Zeratul (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Rx570/7Gbps ez, nem selejt. Persze a vasarlok megtevesztese.

De az Rx590 se lesz mas, az meg egy Rx580 1545MHz-n. Erre a ket szanalmas termekre futotta ev vegere.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) GodGamer5 válasza Z10N (#17) üzenetére


GodGamer5
addikt

Hátha NV-nél besz@rnak és tolnak egy 2060-at az erős konkurencia láttán... ;]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#19) jbcs válasza snecy20 (#6) üzenetére


jbcs
tag

Igen, nagyon is eljutott, nekem konkrétan egy XFX rx 560D 2GB van a gépben, decemberben vettem és azóta is kiválóan működik. Viszont az tény, hogy az év eleje óta nem nagyon láttam az árukeresőn.
Tehát van rá esély, hogy eljut.

(#20) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Igazából az hogy a Ryzennel az AMD rendbe tette a processzor vonalat az szamurka egy pozitiv dolog, de ez egyutt jart azzal hogy a VGA-t kozel telejsen leépjtette. A NAVI lassan egy olyan termék lesz mint anno a Ryzen, rohadt sok fog múlni rajta és ha nem hozza a 2000-es Nvidia szintet (ami abszolút nem rakta magasra a lécet) akkor baszhatják. Mind ezt úgy hogy a 2xxx 12 nanon jön míg a Navi 7nanon, várhatóan drágább gyártásköltséggel.

És ezek a gossipok/megszellőztetések, hogy a Navi alapú (680??) kártya majd tud kb egy Vega 56 szintet, hát nem túl bizakodásra okot adóak. Igazából jó lenne kiszámolni hogyaz intellel való lépéselőny szerzés mennyiben kösöznhető a TSMC-nek.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) Yutani válasza tibaimp (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vagy Total Board Power, a t*köm tudja már. :)

(#17) Z10N: Egyetértek, tulajdonképpen az 570-est csomagolja újra az AMD.

Ha valami úgy totyog, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa és úgy néz ki, mint egy kacsa, akkor az egy kacsa.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22) Lacc


Lacc
aktív tag

Olyan rosszul sikerult a Vega sorozat, hogy az AMD inkabb az elozo generaciot fejleszti ?! :DD

(#23) t72killer válasza GodGamer5 (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglepő, de lehet tényleg így működik a kulisszák mögött, ugyanis a nagy pénz a középkategóriában van:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) paperboy válasza tibaimp (#11) üzenetére


paperboy
senior tag

TBP=TDP/2 ;] :))

(#25) Televan74


Televan74
nagyúr

Meg is érdemli aki várta megint a csodát. Polaris10 / 12nm / GDDR6 -al.AMD -s társadalomnak azzal kell beérni ami van,2019/2020 -ig.Nvidia meg szépen szedi a hasznot a 2000 -es szériával, sőt még talán azt is megteheti,hogy a TU106 -ot eladja 2070 -nek.De nem tudom mit szednek egyesek,biztos jó anyag,mikor nem létező kártyákról álmodoznak.Az AMD megmondta hogy idén nem lesz új játékosoknak szánt kártya. 7nm -s Vega készül profi vonalra. Egy +10-15% -os Polaris10 kártyáért nem fogok a zsebembe nyúlni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) Sinesol


Sinesol
veterán

Nálunk majd RX 670 lesz a neve, eladjak a 470-et 3. -jára is.
És még az nVidiat szidják...miközben a pirosak tökugyanazt adják el egyre drágábban. :N

[ Szerkesztve ]

(#27) bloodbat


bloodbat
csendes tag

Ez tipikus ázsiai piaci igény :DD Ott a 42-es cipő 44-es.
Az én 380X-em is úgy viszonyul a 280X-hez, hogy az elődje +50% bitszélességen ment, +5% órajellel.
5870-es után a 6870-es volt a legnagyobb átverés! Down sizeing extra :))

Klímaváltozás mindig van, volt és LESZ! Viszont CO2 nélkül nem fog nőni se fű se fa ..., mivel abból táplálkoznak! A NOx és a SOx ból salétrom és kénsav lesz ... na azokkal miért nem tetszenek foglalkozni?!

(#28) t72killer válasza bloodbat (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, és a B-snél nagyobb mellméret is be van tiltva arrafelé:W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Sanchez638 válasza Sinesol (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem inkább rókabőr de olcsóbban. Talán a HD5***/6*** és HD7***/R*2** nél.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30) G4ga


G4ga
őstag

Igazából nem értem miért "fikázzátok" meg háborodtok fel az AMD ezen döntésén....
Egyértelműen le van írva, hogy ez a kártya KINÁNAK készül mert így több partnernek eltudják adni az ottani normák miatt!

Nem akarnak átvágni senkit, nem tévesztenek meg senkit, nem cimkéznek át semmit, egyszerüen csökkentik a teljesítményt hogy eltudják adni MERT KÍNÁBAN ILYEN A SZABÁLYZÁS.

Erre inkább mondanám azt, hogy Kina meg is érdemli ezt a kártyát...
AMD semmi mást nem csinál, csökkent, hogy értékesíteni tudjon.

Más kérdés persze az, ha az itthoni boltok a normál RX 580 árán fogják adni. De erről megint csak nem az AMD tehet, hanem az adott bolt.

Úgy érzem sokan szeretik túl komplikálni a dolgokat, Pedig nagyon egyszerű az egész...
Azt gyártanak amit eltudnak adni.

(#31) Dandris válasza G4ga (#30) üzenetére


Dandris
tag

Igen, csak ez a kínának készült egy hatalmas kamu, ez is vissza kerül (vagy el sem) európába, mint az előző, és szépen el lesz adva, a vevő meg átverve.
Az amd meg szépen vonogatja a vállát hogy ő nem tehet róla. Szépen felépítették.

(#32) wwenigma válasza Dandris (#31) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aha. Aaaaaaaaaa-ha. Ha te mondod.

:))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33) hokuszpk válasza G4ga (#30) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"MERT KÍNÁBAN ILYEN A SZABÁLYZÁS."

azert ennyire talan nem szigoru a Kinai allam, hogy az eladhato videokartyak teljesitmenyet is megszabja.
mert akkor az NV ne is almodjon rola, hogy a 1060-tol nagyobb teljesitmenyu Geforcebol akar 1 darabot is eladhat a Kinai piacon...

ez meg sajnos ilyen, hogy ide k-europaba elkerul, mert ra van irva, hogy 580 es occobb, mint a fullos.
a problema az, hogy az ára a boltban megis az 580+ -ra fog hajazni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#34) Sanchez638 válasza wwenigma (#32) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kína kapja a buerált kártyákat ami vissza kerül ide is. :D + Kínából jönnek a kínai buherált kártyát.. :D Meg vagyunk áldva.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35) wwenigma válasza Sanchez638 (#34) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Persze hogy fog hozzank is jonni de jelolve is lesz, a hater kollega irasabol viszont az sut hogy az AMD szandekosan épitette fel ezt a gonosz mestertervet hogy átbaccon mindenkit europaban. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36) Baryka007 válasza t72killer (#23) üzenetére


Baryka007
őstag

Az igaz, de a reklámot mindig a "király" adja meg a cégnek :U

Úúúúú most az nvidia a világ leggyorsabb vga ja :Y :Y :Y :Y ... Persze, hogy azt veszi a fehérember ...

(#37) Sanchez638 válasza wwenigma (#35) üzenetére


Sanchez638
addikt

És ennek az ellenkezőjét te honnan tudod? :) Moder világ, ott spórolnak ahol lehet. És mindenhol a lehető legnagyobb hasznot veszi ki..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38) G4ga válasza hokuszpk (#33) üzenetére


G4ga
őstag

Igazad van nem a szabályzás ilyen, rosszul fogalmaztam!
“A fogyasztás azért lényeges, mert Kínában a partnerek sokszor igen konkrét igényekkel rendelkeznek erre vonatkozóan. A két tipikus teljesítménykategóriát tekintve 75 és 150 watt az a maximum érték, amit elfogadna”
a partnerek azok akik egyszerűen nem tartanak igényt a normál 580-ra!

Teljesen normális hogy az AMD butit a kártyán hogy el tudja adni!
Az pedig, hogy Európában esetleg felbukkanó kártyák drágán lesznek árulva nem hiszem, hogy az AMD hibája lenne. Ilyen szempontból semmi köze hozza!
Persze rajta csattan majd az ostor mert azt fogja mondani a user, hogy mekkora fos ez az 580, meg gyenge ennyi pénzért...
Ők szóltak, feltüntették a terméken, hogy butább a kártya, Valószínűnek tartom nem is olyan áron adják majd,
Véletlenül se a viszont eladó bassza át tudatosan, magasabb haszonszerzés céljából a felhasználót ugye?

(#39) wwenigma válasza Sanchez638 (#37) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ép ész.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40) hokuszpk válasza G4ga (#38) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az elado bassza at a vasarlot, csak azert bele kellene kalkulalni, hogy a kinai elado valamiert erosen hajlamos erre. lasd wish.com es hasonlo nyalanksagok.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) Sanchez638 válasza wwenigma (#39) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem érteni mit mondani. Modern világ..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#42) Dandris válasza wwenigma (#39) üzenetére


Dandris
tag

De azt lehet feltételezni, hogy az intel még mindig folytatja a 10 évvel ezelőtti piaci magatartását ugye? ;]
Akkor már nincs ép ész. Csak fanboy.

(#43) G4ga válasza hokuszpk (#40) üzenetére


G4ga
őstag

Nem igazán értem, hogy miért kellene belekalkulalnia?!
Te se gondolod komolyan, hogy ellenőriznie kellene minden viszont eladót, hogy mit csinál az áruval?
Plusz Ők egyértelműen feltüntetik a típus jelzésen hogy gyengébb a kártya.
Szerintem első sorban az eladó a hibás, másodsorban a vevő is magára vessen ha nem néz utána!
Ennek semmi köze az AMD-hez!!!

Nem védeni akarom Őket, plussz megértem hogy valakit utalni kell és jó dolog az AMD-t utalni!

(#44) Sinesol válasza G4ga (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem meg igencsak az AMD hibaja a megtévesztés, hiszen egy 570-est neveznek 580-nak, nincs itt mirol beszelni.

[ Szerkesztve ]

(#45) hokuszpk válasza G4ga (#43) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"plussz megértem hogy valakit utalni kell és jó dolog az AMD-t utalni!"

alairasomat olvastad ?
ez nem fenyegetes akart lenni, csak ugy kerdem :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#46) Z10N válasza bloodbat (#27) üzenetére


Z10N
veterán

380X Tonga XT GCN3 (dcc) vs. 280X Tahiti XT GCN1 (az elobbi sokkal hatekonyabb es gyorsabb)
5870 Cypress XT vs. 6870 Barts XT (bar mindketto TS2 az utobbi hatekonyabb volt es kevesebbol majdnem hozta az elodot, de joval olcsobb is volt $379 vs. $239, kesobb pedig be is erte)

5870 (2154M/334mm2)
6870 (1700M/255 mm2)

280X (4313M/352mm2) (7970)
380X (5000M/359mm2)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#47) leviske válasza G4ga (#38) üzenetére


leviske
veterán

Akik nem tartanak igényt a normál 580-ra azok vehetnek 570-et. Mert ez egy 570, 44MHz-el megemelt boost órajellel, ami konkrétan semmi. A legtöbb Polari10 tudná a gyári vagy akár az alatti feszültséggel is.

Ez most olyan, mintha ha az nVidia kiadna egy GTX1070-et GTX1080 néven arra hivatkozva, hogy így kisebb lesz a fogyasztása.

Két év alatt ennyit igazán faraghattak volna a Polaris 10-en, hogy mostanra a RX480 is képes legyen ténylegesen beleférni a 150W TBP keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#48) Baryka007 válasza bloodbat (#27) üzenetére


Baryka007
őstag

Figyu nekem itt porosodik a polcon a ghz edition hd 7970 ami gyakorlatilag 280x... mibe fogadunk, hogy nem húz el tőle a 380x ed 10% al jobban... ?

Amúgy 6 os széria király az 6970 volt nem 6870... ellenben az 5xxx szériának 5870 volt a királya, szóval ne a 6870 hez hasonlítsd az 5870 et... Mert az egyik high end kategória, míg a másik közép felső.

(#49) G4ga válasza hokuszpk (#45) üzenetére


G4ga
őstag

Persze h olvastam!
Pont ezért nem értem amit írsz... :)

(#50) bloodbat válasza Baryka007 (#48) üzenetére


bloodbat
csendes tag

Úgy tűnik félre csúszik nálatok a képlet. Sokan nem értitek a lényegét. Itt nem a technika összehasonlítokon van a lényeg!
A cikkel kapcsolatosan akartam érzékeltetni, hogy a mezei user, aki az XYZ .shopban kinéz egy új kütyüt, aminek nagyobb a száma (valljuk be, hogy többen vannak, mint a szakértők :) kb. 10-szer minimum ) megvesz valamit egy marketinges átszámozás miatt.
Szóval a képben lévőkhöz képest, a rengeteg nem képben lévőt megvezetik egy kicsit, amint ők beshop-nak, így őket megetetik. Hát ezt indukálja a markating-es átbillogozás.
Kinyitnak egy feneketlen zsákot árleszállítás címszóval és rohan a nép nagyja ész nélkül. Belehajol és bele is szédül. Ez az igazi biznisz!
A szakértőket le-tolját vastagon, mert az egy szűk kör. Az ismerteket (véleményvezéreket), meg kilóra megveszik :) a jól paraméterezett tesz-oldalakat meg bámulja a nép... :C .

[ Szerkesztve ]

Klímaváltozás mindig van, volt és LESZ! Viszont CO2 nélkül nem fog nőni se fű se fa ..., mivel abból táplálkoznak! A NOx és a SOx ból salétrom és kénsav lesz ... na azokkal miért nem tetszenek foglalkozni?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.