Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Mint márkát szerettem, kíváncsi leszek mire mennek vele...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én annak drukkolok, hogy újra legalább olyan minőséget jelentsen ez a márkanév ezekben a szegmensekben, amilyen régen volt. Attól tartok viszont, hogy a kínai cégnek csak egy jól csengő, de olcsón megszerezhető márkanév kellett hogy eladják a hulladék termékeiket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

És mi a helyzet a Marantz-cal? (Azt is illendő lenne visszavásárolni.)

[ Szerkesztve ]

(#4) dabadab válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, mennyire követted azt, hogy eddig mit produkált a TP Vision Philips címkével, de nekem egyáltalán nem ez volt a benyomásom.

DRM is theft

(#5) Tetsuo válasza dabadab (#4) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kína az új Japán. :))

(#7) Akula válasza TigerCat (#1) üzenetére


Akula
őstag

Még a hideg is kiráz tőlük. Utoljára walkman-t gyártottak elfogadható minőségben 1984-ben. Azóta egy szánalom amit művelnek. Viszont a boltban eddig még visszaadták a pénz ha visszavittem valamit.

(#5) Tetsuo: ejjnye te! csak eltévesztette.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#8) awexco


awexco
őstag

Lenne létjogosultsága a márkának . Sajnos olyan gyártó kevés van ami nem ipari hulladékot gyárt és az ára sincs elszállva. Audió cuccaik ezt a kategóriát képviselték.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#9) Cs1csó válasza Akula (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még a 70-es években gyártottak jó képcsövet tévékbe, és igen a walkman-jük jó volt, 93-ben nekem is volt egy.

(#10) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

3 hónapja várok, hogy megjavítsák a TVmet...Egy jó ideig nagyon tetszett a 43" momentum monitor, de már erősen megfontolom, hogy meg is vegyem, aztán szívjak a supporttal, mint most.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11) ntomka


ntomka
nagyúr

A borotva és hajnyíró azért még eredeti Philips vagy az is kínai Philips már? :D

ツ Headphones on - World off

(#12) Cs1csó válasza ntomka (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kínai, de az jó nekem van egy hajnyíróm kb. 10 éves.

(#13) ntomka válasza Cs1csó (#12) üzenetére


ntomka
nagyúr

Francba. :D Amúgy tényleg jó tapasztalatom van velük. Nekem már vagy 13-14 éves a hajnyírójuk. Tökéletesen üzemel azóta is, igaz kése már alig van. Várjuk a pillanatot, amikor egyszer csak elfogy, de eddig tökéletesen vág. :D

ツ Headphones on - World off

(#14) Cs1csó válasza ntomka (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen ezek az önélezősök ilyenek egyszer elfogynak. Ez is olyan dolog, hogy hatalmas cégekről beszélünk amelyeknek egymástól eltérő részlegük van amik akár egymástól függetlenül is tudnak gördülékenyen üzemelni. Gondolom a Philips-nél is ez lehet a konyhai eszközeik is elég jók és az említett hajvágó, de szakállnyírók stb. is jók.

(#15) awexco válasza Cs1csó (#14) üzenetére


awexco
őstag

Philips hajnyírók , borotvák tényleg frankók .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#16) Timer válasza awexco (#15) üzenetére


Timer
veterán

Ezt osztom, nekem is van groomerem és oneblade-em is, nem rosszak. Sőt, van egy Senseo kávéfőzőm, azt 10 éve használom napi szinten, és 2017 ősze óta van egy darálós kompakt gépem is (mondjuk az inkább még Saecco örökség), ezek is jók. Hajszárítóm is volt Philips, azzal sem volt gondom. Olcsóbb fülesből szintén nem rossz, a Sony-t azonos áron verte, pedig inkább afelé húzok, ha audioról van szó.

Viszont hangprojektorom is van tőlük, és hát...hogy is mondjam, egy rakás szemét. De még inkább f*skupac. Nem tudom, a többi milyen, mert ebből úgy kiábrándultam, hogy eszem ágában sem volt még egyszer soundbart venni, de nem akarom elhinni, hogy mind ennyire tompa, élettelen, undorítóan kétpálcás hangú legyen.

A Philips nálam sokáig amolyan másodlagos márka volt, de évek alatt felküzdötte magát arra a szintre, hogy amolyan ha nincs ló, jó a szamár is szinten számításba vegyem. Egy Ambilight-ra meg már nagyon rég óta vágyok, lehet, hogy egyszer meglépem a tévét is.

[ Szerkesztve ]

(#17) awexco válasza Timer (#16) üzenetére


awexco
őstag

Ambilight nekem is nagyon bejön :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#18) Tetsuo válasza ntomka (#11) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Magyarországon gyártott kínai. :D

#15 Nem voltak rosszak, igen.

[ Szerkesztve ]

(#19) Akula válasza ntomka (#11) üzenetére


Akula
őstag

Hajnyíró: már megy 4 éve. Kenve van műanyag-fém kontaktra való speckó zsírral és mindig szépen eltakarítva.
Akkus borotva: a szita max. másfél évet bír, utána elkopik és kilyukad. Annyiba kerül egy új fej, mint egy másik borotva.

(#18) Tetsuo: :D

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) awexco válasza Akula (#19) üzenetére


awexco
őstag

Mit nyírsz velük ? birkákat ? nekem vagy 10 évig jó volt :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#21) Akula válasza awexco (#20) üzenetére


Akula
őstag

QC5002 ez a hajvágóm
S5110 ez pedig a borotvám
Mindkettőt karácsonyra kaptam anno. Ugyanazt az embert nyírja mindkettő. A borotva gyenge, mint a harmat. Made in EU. Ennyi.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#22) awexco válasza Akula (#21) üzenetére


awexco
őstag

De legalább olcsón lehet hozzá pótalkatrészt kapni .

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#23) Akula válasza awexco (#22) üzenetére


Akula
őstag

Most azt gondolom ezt csak viccből küldted. :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#24) stellaz


stellaz
addikt

Nekem van egy Bluetooth audio adapterem tőlük, az kifejezetten jó, hifi rendszeren is megállja a helyét.

De ez érdekes, régen is egy grundig cd "walkman"nak volt nálam járt eszközök közül magasan a legjobb hangja, Panasonic utódja sokkal gyengébb eresztés volt, pedig drágább is volt. Talán azóta se járt nálam olyan jó hangú hordozható audió eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#25) Timer válasza stellaz (#24) üzenetére


Timer
veterán

"Talán azóta se járt nálam olyan jó hangú hordozható audió eszköz."

Ezen ne lepődj meg. Anno, 2003 környékén volt egy Sony NetMD-m. Távirányító, csúcshangzás, minden ami kell. A legtöbb ember soha nem is hallott arról, hogy ez a formátum egyáltalán létezik. Magasan jobb volt a hangja, mint bárminek, amit addig hallottam, de nézd meg, hol tart most, gyakorlatilag halott platform bő 1 évtizede, az ATRAC3 formátumával együtt, ami vájt fülűként hallgatva is minimum karcolta a FLAC szintjét, de tizedakkora méretben, az MP3 pedig a pics*ban sem volt hozzá képest. Ennek ellenére győztek a 20 forintból gyártható és az emberek mindennapi szokásainak szempontjából sokkal kényelmesebb MP3 lejátszók, amiket meg kiszorítottak a telefonok, rendre még pocsékabb hangzással. Ez sajnos ilyen.

A LEGJOBB

Ha már nosztalgiázunk, volt egy full fém Sony Walkmanem is, oda-vissza játszott, és teljesen elektronikus volt a vezérlése, tehát ha megnyomtál rajta egy play-stop gombot, nem fizikai erővel végezted el a fej mozgatását. Képes volt olyan kunsztokra is, hogy a számok közötti szünetet megtalálta, így lehetett a szám elejére, végére pörgetni. Távirányító volt hozzá, stb. Volt egy groove gomb rajta, ami valami eszetlenül megtolta a hangzást. Nem ilyen lapos V karakterre kell gondolni, jó zsíros közepeket és mélyeket varázsolt. Ez volt 1999 / 2000 táján, amikor a Discmanek futottak már rég, pedig a hangjuk a fasorban sem volt. Ráadásul, a Walkman brand elsilányításáért maga a Sony is sokat tett a régi SE telefonok felbrandelésével (jórészt teljesen alaptalanul).

IMÁDTAM!

Hmmm, retró OFF.

:)

[ Szerkesztve ]

(#26) dabadab válasza Timer (#25) üzenetére


dabadab
titán

"az ATRAC3 formátumával együtt, ami vájt fülűként hallgatva is minimum karcolta a FLAC szintjét, de tizedakkora méretben, az MP3 pedig a pics*ban sem volt hozzá képest."

Meanwhile, in the real world... [link]

A minidisket meg alapvetően a Sony csinálta ki azzal, hogy mindent megtett azért, nehogy használható, elterjedt termék legyen.

DRM is theft

(#27) Cs1csó válasza dabadab (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarán az ATRAC3 szar, amúgy ezek a dolgok egyfajta formátum háborúk pl. mint amikor a BluRay nyert.

(#28) dabadab válasza Cs1csó (#27) üzenetére


dabadab
titán

Az MD esetében még annál is rosszabb volt a helyzet, mert ott a Sony nagyjából mindent megtett azért (alapvetően abból az indíttatásból, hogy jól keresztbetegyenek a gonosz kalózoknak), hogy a Minidiscet teljesen kényelmetlen legyen használni - pl. csak 2007-ben jutottak el oda, hogy simán file-okat lehessen másolni az MD lejátszókra (és akkor is elég kényelmetlenül, nem ám mass storage device-ként).

Az ATRAC3 egyébként nem volt rossz, alacsony bitrate-eken elég jól teljesített, amire szükség is volt, mert a Minidisc 66(!) és 132 kbites fix bitrate-eket tudott. Nyilván a modern codecekkel meg akár egy sima standard presetű LAME vbr mp3-mal szemben kár lenne versenyeztetni, de a maga korában a maga helyén rendben volt.

DRM is theft

(#29) Timer válasza dabadab (#28) üzenetére


Timer
veterán

Abban egyetértünk, hogy a Sony elkúrta, nem először, és nem is utoljára, de akkor is azt mondom, a kényelem (lásd drag and drop igénye) volt inkább a MD halála, na meg az, hogy MD-t nem kaptál 70-80 ezer forint alatt, míg pendrive formájú empéhármat kábé 20 ezerért már akkor is, és intézőből másolhattad fel rá a csivavát.

Ami az ATRAC3-at illeti: ezek a vaktesztek nekem mindig meglepőek. Akkoriban FLAC/MP3/OGG/ATRAC3/WMA vonalon mozogtam, épp mi volt kényelmesebb, de ha CD-ről ment a grabelés, nálam az MP3 mindig rondán elvérzett. Ambient / psytrance / acoustic research vonalon mozogtam már akkor is, szóval lehet, a stílus sem mindegy. A lényeg, nekem az akkoriban elterjedt 250 kbites mp3-mal szemben egyértelműen jobbnak tűnt az ATRAC3, a 320-assal meg csak pariban volt. Persze, nem méricskéltem, a hallásom után mentem, megyek mindig is, lehet, hogy másnak meg más fekszik jobban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.